mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 18:25:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 241   Dol
Natisni
Avtor Tema: Schipperke - čvek  (Prebrano 353346 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #360 : torek, 11.01.2005 : 21:23:18 »

Čivava,ti ju najverjetneje ne bi ločila,midve z Arieb pa Grin!!
Samo nekaj razlik:Bis je bolj vitek,pa manj košat.....po karakterju in značaju pa bi jaz rekla da si nista podobna,Bis in Bagi sta pa si zelllo podobna Cheesy
Čivava,ti nas kar pridi pogledat,bomo veseli tebe in Geri Grin
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #361 : sreda, 12.01.2005 : 12:58:26 »

Tu tako hitro teče »debata«, da če samo malo »zabušavaš«…. Še huje kot v šoli Roll Eyes

Torej Bisko lepo drži 5 kg (to mi je všeč, saj sem hotela majhne šiperkice), jaz bom pa spomladi morala Bona malo bolj zrekreirati, da pride na 5,49999 kg, če se to matematično zaokroži je 5 kg. Drži?

Kar se tiče izgovorjave schipperke: ha, ha, jaz druge kot je pravilna (za katero je Kaja dala www) sploh nisem vedela. In ko sem pred 8 leti iskala v SLO (Benčinovi, pa na KZS) me sploh nobeden ni razumel Lips Sealed... in potem sem se tudi jaz navzela te Slo izg. »šiperke«, na Hrv. rečejo »šiperki«, Ital. »skiperke«.

Nekdo je napisal (morda Ory), da je Bagi prva, ki jo je videl. Kdor hoče videti njeno mamo, edino samičko brez repa v Slo (ha, ha, kako smo važni), naj pride v nedeljo, pa še boste videli, kako je pri (glihkar) dopolnjenih 8 letih in fiksnem sklepu super »baba«  Cheesy.

Bi pa tukaj še nekaj rada »razčistila« - Sassy je v nedeljo nekdo pokazal zobe (tako piše) in zakaj ste vsi obsodili Bona Huh Jaz nisem nič videla! In sploh meni se je zdel zelo priden.
Če pa je že pokazal zobe, Sassy, morda je mislil da si sodnica in da mora pokazat zobe. Pa je v redu ugriz?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #362 : sreda, 12.01.2005 : 13:34:14 »

Arieb, Bagi je imela ob zadnjem tehtanju 4,4 kg (suha grinta  Grin). Ko jo kopam se mi kar malo zasmili, ko vidim vse rebre! Ampak meni so bili vedno vsec suhi psi, tisti debeluscki so pravi revezi. Bagi pa je in je in se sploh ne zredi. Se vidi, da veliko miga! Cheesy

ory, bruseljski grifon je tisti, ki je igral v filmu Bolje ne bo nikoli. Imamo pa v Sloveniji menda enega predstavnika te pasme, pa na tem forumu je ena brabanconka Agata, "sestricna" bruseljskega grifona. Skriva se za nickom daisy! Wink lp
Logiran

Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #363 : sreda, 12.01.2005 : 13:38:32 »

Bi pa tukaj še nekaj rada »razčistila« - Sassy je v nedeljo nekdo pokazal zobe (tako piše) in zakaj ste vsi obsodili Bona Huh Jaz nisem nič videla! In sploh meni se je zdel zelo priden.
Če pa je že pokazal zobe, Sassy, morda je mislil da si sodnica in da mora pokazat zobe. Pa je v redu ugriz?

Kdo je pa to rekel? Meni se je tudi zdel priden, no pa Bis tudi. Mogoče pa je res mislil, da je na razstavi. Arieb: kako si ga naučila tega trika? meni Geri namreč noče pokazat zobkov Grin

Lp, Mojca
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #364 : sreda, 12.01.2005 : 15:13:28 »

Arieb res je, Bagi je bila prva Schipperkica ki sem jo videla, zato komaj čakam, da vidim tudi njeno mamico in bratca. Kar se repka tiče pa sploh ne moram rečt kaj mi je bolj všeč....... glede na to, da se pravila v kinologiji spreminjajo in na rastavah vidimo vse več "repatih" in "uhatih" psov, mislim da dejstvo da ste mladičkom pustili repke, sploh ni slaba stvar. Eno in drugo pa zgleda luškano (o tem se bom sicer še dodatno prepričala v nedeljo Smiley).

lp
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #365 : sreda, 12.01.2005 : 15:51:43 »

Zakaj smo obtožili Bona? Zato ker on kaže zobke,pa mene je tudi že šavsnil Grin-ampak nič zato!!

Kaja saj boš prišla tudi v nedeljo,ne Wink?
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #366 : sreda, 12.01.2005 : 17:31:09 »

Oohhh ti smotani Bon Shocked Grin Roll Eyes Kiss Smiley Wink

Ory, to sem pozabila, ko si napisala, da jih gor nisi srečala:
Zelo žalostno in resnično je, da je v Belgiji zelo malo črnuhcev (no vsekakor več kot pri nas, a glede na to, da je njihova matična domovina, vsekakor premalo). Če ti povem, da je en naš šel v Belgijo (bi prej rekel obratno)… Jih je pa zelo veliko v Franciji (na specialki v avgustu 2004 jih je bilo okrog 80) in Ameriki.

Geri je pridna, zato noče pokazat zobkov Wink

Tisti belgijski grifončki in "bratranci" so bili menda predstavljeni kakšno številko nazaj v Mojem psu - zanimiva, eksotičan pasma, a se sedaj ne morem točno spomnit, zakaj meni ne odgovarjajo... morda jih je potrebno trimat, ne vem, nekaj vem da je bilo (ker sta mi bial na prvi pogeld "bomba", pa še iz Belgije Cheesy).
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #367 : sreda, 12.01.2005 : 18:13:25 »

Bon,Bon kaj je pa zdaj to da kar zobke kažeš Grin,vrjetno treniraš da te na razstavah Arieb ne bo rabila nervirati,bom sodniku kar sam zobke pokazal,ne Grin!!
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #368 : sreda, 12.01.2005 : 18:18:02 »

bom sodniku -napaka!!! pravilno je bo sodniku Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #369 : sreda, 12.01.2005 : 20:44:28 »

Arieb, imam nekaj slik teh grifonov, ti ob priliki pokazem. Se najbolj simpaticna mi je bila Agata s tistim majhnim obrazkom, pa se trimati je ni treba. So pa res bili predstavljeni v reviji Moj pes pred kratkim.

Mi smo se danes spet fino nalaufali. Bili smo v soli, pa instruktorja ni bilo, tako, da so psi samo divjali kot norci, mi pa smo zraven skoraj zmrznili. Kaj vse potrpimo za nase stirinozce! Roll Eyes lp
Logiran

biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #370 : sreda, 12.01.2005 : 21:02:06 »

Kaja tudi jaz velikokrat tako "zmrznem",ko si Bis najde sotekmovalca in noče domov Grin!! Saj,kdo pa ne more reč taki lepi kokici NE Grin!!
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #371 : četrtek, 13.01.2005 : 16:11:06 »

Moji zlati dragi IRI za današnji 8. rojstni dan..
… uf, en velik, velik, velik CMOKIČ…
…in še najmanj toliko zdravih let!!!
 Wink Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Wink
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #372 : četrtek, 13.01.2005 : 16:46:59 »

Vse najboljse Ira Kiss
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #373 : četrtek, 13.01.2005 : 16:51:38 »

Vse naj, najboljše Ira! Upam, da bo deležna mnogo okusnih in zabavnih daril!!! Tongue

lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #374 : četrtek, 13.01.2005 : 16:54:12 »

Vse najboljse Ira!  Kiss Kiss Kiss Ti cestitamo v zivo! Bagi in sokrdelniki
Logiran

Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 241   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines