mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 18:23:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 241   Dol
Natisni
Avtor Tema: Schipperke - čvek  (Prebrano 353344 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #345 : ponedeljek, 10.01.2005 : 20:23:57 »

Petra obljubimo da ne bomo nč nervozni Grin
Ory lepo da si s5 doma Grin
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #346 : ponedeljek, 10.01.2005 : 20:33:03 »

Rada bi samo pohvalila Bisa in Bona, saj sta s svojo simpatičnostjo očarala vse forumaše in mimoidoče na srečanju v nedeljo. Res sem vesela, da sem končno tudi v živo spoznala to pasmo!

Lp, Mojca
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #347 : ponedeljek, 10.01.2005 : 20:48:32 »

Čivava,si bila presenečena nad nami,tko majhni a zelllllooo pogumni in samozavestni Grin
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #348 : ponedeljek, 10.01.2005 : 20:55:04 »

Uf, kako smo važni  Wink hvala Čivava za pohvale! Veš, saj smo se takooooo trudili, da bi vam ugajali, ker nas imajo že tako vsi za divjake...
Mene je pa očarala čivava Sassy (ali Sissy?) in tvoja Pompadurka (kaj jo imenuješ Geri?) - slike se trudim dat v album (tema, sprehod ob obali).

Petra, ful smo te pogrešali (no, bolj te je pogrešala Lillit in njena Vona; no ja, pa tudi mi malo, ker je Blu tako en dalnji sorodnik). Mazilo bomo pa kar nabavili, saj bolje da imamo mazilo in da ni raztrgnin, kot pa da imamo raztrgnine in nimamo mazila...

Ory, jaz si želim da bi bilo za vikend veliko šiperk, morda pridejo iz Italije, če pa ne, bodo zagotovo v Vrtojbi. Mi bomo samo še malo potrenirali, kopali ne bomo, bomo pa z vodo s kisom osvežili dlakico - je že tako lepa in svetleča, da je prav škoda jo prati.
Tudi ti bi bila dobrodošla v nedeljo, Kaja nate pa sploh računamo, ko se bomo "sprehajali" ob Obali naslednjič Wink

Bisko, TKS za "dobrine"!
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #349 : ponedeljek, 10.01.2005 : 21:01:16 »

Arieb,malenkost Grin

Kaja,res naslednjič računamo tudi nate in na Bagico pa tudi na Kajo Cheesy
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #350 : ponedeljek, 10.01.2005 : 21:15:51 »

Sem pred kratkim gledal oddajo na Animal Planetu imenovanu PetStars, v kateri sta nastopali tudi dve šiperki oz. ena šiperka in en šiperkec. V tej oddaji morajo psi pokazati razne trike, ki so se jih naučili. No, šiperkici sta prišli med najboljše tri  Smiley žal pa nista bila izbrana za zmagovalca (ki mimogrede dobi 2500 dolarjev  Shocked). Njuna vaja pa je bila zelo zanimiva. "Orodje" na katerem sta trike izvajala še najbolj spominja na most pri agility-ju, le da je namesto klančkov na začetku lestev in na koncu tobogan. Začela sta tako, da sta eden za drugim splezala po lestvi navzgor. Na vodoravnem delu mostu so bile ovire - ene za čez in ene za spodaj, ki sta jih harmonično premagala Grin. Na koncu mostu je bila napravica, ki je ob pritisku na gumb izstrelila puščica. Tekmovalca sta še pomahala publiki, se po toboganu spustila na tla, stekla po izstreljeno puščico in jo prinesla nazaj lastnici Cheesy
Oblečena pa sta bila v "zvezdniške plaščke" Cheesy

Super bi bilo, če bi kaj takega prirejali tudi pri nas, saj bi sigurno tudi naše šiperke (in ostale pasme) obvladale take trike  Smiley.

Presenetilo me je pa kako so Američani izgovarjali besedo šiperke Shocked, namesto, da bi lepo po naše rekli šiperke Grin, rečejo skiprki- nekako kot da bi združili angleški besedi skipper+key Grin

lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #351 : ponedeljek, 10.01.2005 : 21:37:31 »

Petra, zal mi je da se ne bova srecali...mi pridemo v soboto. No, midva, brez Bagi.

Ory, prides v soboto ali nedeljo?

Bis, upam, da nama uspe priti na morje. Kaja pa bo verjetno morala ostati doma. Zadnje case si namrec domislja, da je mlajsa kot je v resnici in prevec divja, potem pa kar dol pade od utrujenosti. Tako, da moram jaz namesto nje uporabljati mozgane in postaviti mejo! Bi jo radi se nekaj casa imeli med zivimi! Wink

nadja, pravilno se izgovori SKIPERKEE. Tukaj lahko poslusas izgovorjavo:
http://www.dogbreedinfo.com/schipperke.htm

Kar pa se tice trikov pa z Bagi pridno vadiva. Poleg vseh neumnosti, ki jih mora znati v soli, obvlada tudi bolj pomembne (zivljenjske) ukaze. Zna se recimo sukat okoli svoje osi, pa hodit okrog mene, pa v narocje mi skoci.... Upam, da bom nekako nasla se malo vec casa, da jo naucim se kaksnega trika, predvsem pa jo moram prepricati, da bi to delala tudi pred vecjo publiko! Grin lp
Logiran

Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #352 : ponedeljek, 10.01.2005 : 21:40:26 »

Ja tudi meni so všeč, samo naslednjič moram enega zgrabit in malo pomečkat.. zaradi podivjanih hormonov mi to sploh ni uspelo.. si nikoli nisem predstavljala da so tako majhni, ker na sliki izgleda to precej večje..

lep pozdravček, pa se vidimo na razstavi in potem še na obali naslednji vikend...

Urša
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #353 : ponedeljek, 10.01.2005 : 21:47:15 »

Citat
nadja, pravilno se izgovori SKIPERKEE. Tukaj lahko poslusas izgovorjavo:
http://www.dogbreedinfo.com/schipperke.htm

No, potem so pa pravilno izgovarjali  Smiley , čeprav je meni nekako bolj logično šiperke  Wink.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #354 : ponedeljek, 10.01.2005 : 21:47:49 »

Se nekaj... Bis, ranica je lepo zaceljena, hvalabogu, ampak kot si lahko ze ugotovila, pri nas ne gre brez tezav. Zdaj si je pa Don na taci nekaj zlizal in zdaj njega mazemo. Je bil pa danes prvic po operaciji na daljsem sprehodu in se mu vidi, da mu primanjkuje kondicije. Je pa Bagi zato  tekala sem in tja se namesto njega.  Grin

Sassy, jaz na tvojem mestu ne bi prevec grabila...sploh Bagi raje ne. Grin Se namrec ne pusti dvignit (razen, ce ima slucajno dober dan ali pa imas ti hrenovke v zepu) in hitro pokaze zobke. Wink

Arieb, upam, da bo v soboto kaksna siperka za pogledat, poleg nasih seveda. lp
Logiran

Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #355 : ponedeljek, 10.01.2005 : 22:39:04 »

no potem pa bom poskrbela da bodo hrenovke v žepu..  Grin .. samo da se ne bo potem sassy kregala. Smiley  jo bo ta čas ARIEB držala..mi je Bon (ali pa Bis?) malo zobke pokazal, ko sem ga hotela zagrabit, pa sem mu dala jasno vedeti, da se ga ne bojim in da mu nočem nič hudega in je bil potem mir..  moram povedat da je Bagi prva predstavnica te pasme ki sem jo jaz videla (na Lj. razstavi) pa sva z Mišo laufali okoli in ni bilo časa za bolj podrobnejši ogled..  sicer pa ker pasme ne poznam prav dobro, bi vse pomešala, ker se mi zdijo popolnoma enaki.. no vi jih najbž razločite, jaz se bom pa še naučila..

lp,
Urša
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #356 : ponedeljek, 10.01.2005 : 23:23:54 »

No tudi jaz nisem vedela kako se pravilno izgovari.... po moje je predvsem treba slišat kakšnega flamca kako izgovarja (glede na to, da je to pasma s flamskega dela Belgije). Čeprav moram rečt, da ko sem se pred novim letom sprehajala po Bruslju nisem srečala nobenega predstavnika  Huh!!! Pa se tam sprehaja veeeeliko kužkov in sem prav posebej pazila, če bom srečala Schippkote. Sem pa zato srečala še eno redko pasmo.....Bruseljskega Griffona.... če kdo slučajno pozna.
No ja, ampak sej jih imamo sedaj priložnost vidt v Sloveniji (Schipperk namreč) in upam da jih bo vedno več  Wink.

Kaja jaz bom prišla kar v Soboto in Nedeljo. Fanatik pač  Grin.

lp
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #357 : torek, 11.01.2005 : 08:03:29 »

Kaja,lepo da se ranica celi Grin!! To da je pa Kaja igriva je pa uredu,ne pa da maš psa ki ni nikoli za igro Grin,čeprav moram tudi jaz Bisu postavljati meje,ker če ne.....
Pa še to škoda da boš prišla v soboto saj bomo mi v nedeljo Undecided

nadija,tudi jaz sem si ogledala tole oddajo,sam Schipperk pa še nisem zasledila Undecided!!

Sasy tebi je v Izoli,zobke pokazal Bon,Bis pa ko noče se stiskat ali božat to pokaze s tem da se plašljivo umakne Grin

Ory,ti kar pridi oba dni,v nedeljo bo še najbolj pestro,ker bodo kar tri šiperkice iz Obale Grin
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #358 : torek, 11.01.2005 : 19:47:39 »

Pa smo prišli od veterinarja,kjer smo dobili "pikico" proti steklini Cheesy,bili smo zelo pridni Cheesy!!
Pa še malo statistike o Bisu:
teža:5,03 kg-na kar smo zelllo ponosni Grin
telesna temperatura:38°C-kar je tudi vredu
in veterinarka:Strmole Barbara-ki je zelllo vredu
pa še to dobili smo tudi tabletko(proti zajedavcem v črevesju-neki takega Grin)
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #359 : torek, 11.01.2005 : 20:03:22 »

Uf, kako smo važni  Wink hvala Čivava za pohvale! Veš, saj smo se takooooo trudili, da bi vam ugajali, ker nas imajo že tako vsi za divjake...
Mene je pa očarala čivava Sassy (ali Sissy?) in tvoja Pompadurka (kaj jo imenuješ Geri?) - slike se trudim dat v album (tema, sprehod ob obali).

No.. divjaka pa sta vseeno Grin.. to lahko Sassy potrdi Wink. Sta pa res edinstvena.. ne vem pa kako je ko moraš svojega domov peljat, saj sta (vsaj meni) tako zelo podobna. Pa ne samo videz- tudi obnašanje. No, pa še ljubezen imata skupno.
Ja moja je Geri, čivava pa Sassy. Vas pridemo kaj na razstavi pogledat Wink

Lp, Mojca
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 241   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines