mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 23.06.2024 : 21:10:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Strani: 1 ... 218 219 220 221 222 [223] 224 225 226 227 228 ... 241   Dol
Natisni
Avtor Tema: Schipperke - čvek  (Prebrano 352129 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3330 : torek, 04.11.2008 : 18:24:33 »

Hvala nezzek za čestitke.
Ajoj, bom prav pogledala in ažurirala, pa bom napisala, za oba Wink velja Cheesy
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #3331 : torek, 04.11.2008 : 18:27:23 »

Ok! Cheesy
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3332 : torek, 04.11.2008 : 22:31:03 »

Cestitke mama in bratec! Itak sta zakon!  Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran

Baskia
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #3333 : sreda, 05.11.2008 : 20:32:13 »

Arieb, čestitke še od naju. Grin Grin Grin
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3334 : četrtek, 06.11.2008 : 10:24:22 »

Evo, to so Irini šampionati:

Citat
Ch. J. – SLO

Ch – INT, Ch – SLO, Ch – HR, Ch – I, Ch – A, Ch – BIH, Ch – SCG, Ch – LUX, Ch – RSM, Ch – ROM, Ch – MAK, Ch. – SVK, Ch. – BOLG

EURO WINNER 2002
EURO VETERAN WINNER 2005, 2007, 2008

Ch. V. – SLO, Ch. V. – A, Ch. V. - HUN

To pa Bonovi:

Citat
Ch. J. – SLO, Ch. J. – CRO, Ch. J. – BIH

Ch. – INTER , Ch – SLO, Ch. – CRO, Ch. – A, Ch – SCG, Ch – BIH, Ch. – ROM, Ch. – I, Ch. – MAK, Ch. – LUX, Ch. – SVK, Ch. – H, Ch. – BOLG

Vice EUROPEAN WINNER 2007

Ja, šele sedaj res vidim, da smo pridni Grin

Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #3335 : četrtek, 06.11.2008 : 17:05:41 »

 Cheesy Cheesy
Ste pa res pridni!! Grin Cheesy
Logiran
Baskia
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #3336 : petek, 07.11.2008 : 19:34:05 »

Cheesy Cheesy
Ste pa res pridni!! Grin Cheesy

...in lepi Grin Grin Grin
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3337 : ponedeljek, 01.12.2008 : 19:10:07 »

Pa saj ne morem verjeti, da je en mesec mimo, in da se sploh nismo nič oglasili Wink Dobro, da nas ni Jana izbrisala Grin ali dala pod neko zgodovino...  Tongue

Pa toliko novega se je zgodilo, samo jaz enostavno nisem ulovila časa. Mi smo bili v Belgiji. Neizmerno sem vesela, saj sem videla množico šoperk, in prav vse so bile lepe in res prave šiperke. To me je tudi "gnalo", da sem se odločila ponovno obiskati matično državico naših črnih diamantkov.

Po Cruftsu in letošnjem EDS v Budimpešti, sem se že malo zamislila nas pasmo - pa nisem več vedela, ali jaz nekako stagniram s svojimi miselnimi vzorci, ali pa so posamezne sodniške odločitve včasih "mim". No, srečna sem ugotovila, da je pasma taka, kot je bila, elegantna, z ravnimi in celo nekoliko daljšimi nogami, brez odvečne dlake, z lepo dolgimi smrčki in lisičjimi izgledi.

Obiskali smo našega Bri-ja in tam videli še ostale šiperke. Nicole, ki je tudi predsednica Belgijskega kluba za šiperke, nam je pokazala množico fotografij in filmčkov, sproti razlagala, kateri so "pravi", in Kaja, ne boš verjela, Bagi bi bila v njenih očeh fenomenalne predstavnica pasme. Ima eno samičko, ki je odlična, in je na izgled ista Bagi (bom ob priliki fotko prilepila).

Na razstavi v Kortrijku je bilo 20 šiperk, večinoma prekrasnih in lepih, pravih dimenzij in težine. Prav uživala sem ob gledanju in tudi, ko je sodnik ocenjeval, moji favoriti po klasah so bili vedno uvrščeni na prva mesta (in ne kot v Budimpešti, ko so bili vedno zadaj).

Je bil pa sodnik iz Belgije in bil je "hud"; dva sploh ni ocenil, ker od prve nista hotela odpreti gobčka in pokazati zob, dajal je seveda tudi prav dobre in celo dobre ocene. Enega je celo diskvalificiral Shocked

In kdo je bil ta, ki je bil diskvalificiran Roll Eyes? Bon Tongue Aajajaj, to se mi pa še ni zgodilo. On res poskrbi za vse! Bala sem se, kako bo pokazal zobe, ker on zna včasih mencat, pa je bilo vse lepo... Potem pa se lepo predstavimo, dobimo odlično.. superca, Gremo dalje... in potem, na koncu, ocenjuje Bona in še enega samca, in mi smo bili zagatovo lepše predstavljeni, hodil je enkratno... in potem na koncu, ko smo še v paru gor-dol šli, ga lepo profesionalno zavrtim pred sodnika, da gleda na desno in seveda, vidi onega drugega pred sabo, in ... "šaus" proti njemu. Saj ga ni ugriznil, samo hotel je, a sodnik nas je kar disk. Grin Grin Grin Grin Jaz do sedaj sploh nisem vedela, da si lahko tudi na razstavi disk. No, meni je bilo pomembno, da je bil super ocenjen, bi pa bili verjetno res BOB, če ne bi bili disk.

Se je pa Ira predstavila njej podobno. Sodnik je spet rekel, da še ni videl psice pri taki starosti v takšni kondiciji. Za BOB je po izločanju ostala notri edina s samcem - torej bi lahko rekli, da je bila 2. v pasmi Wink V paru sta tudi zmagala ene belgijce, in v BIS je bila Ira med veterani na 6. mestu (tam jih nagradijo 10.)

Tako, toliko na kratko  Grin, drugače pa sem polna vtisov, lepih in čudovitih.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #3338 : ponedeljek, 01.12.2008 : 20:16:11 »

Ooo kako lepo tole brat. Potovanje okoli in raziskovanje "svoje" pasme..  Kiss Kiss Kiss
Krasno! Cool Cool

Pa seveda čestitke!! Cheesy Cheesy


A na Cruftsu si že bila??  Ni nujno, da kot tekmovalka..  Huh Huh
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3339 : ponedeljek, 01.12.2008 : 20:21:16 »

nezzek - a čestitke za disk Grin Grin Grin Se hecam! Ja, na Cruftsu smo tudi bili. Jaz vedno ko grem, grem tako, da skombiniram razstavo ali tekmo z dopustom, tako da kjerkoli sem, sem ali na tekmi ali na razstavi Grin Grin Grin

Pa pozabila sem napisat, da smo obiskali tudi Irinega moža, oz. Bonovega očeta, Xoxa Wink Res, toliko smo se nagledali malih črnuhcev Wink
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #3340 : ponedeljek, 01.12.2008 : 20:43:43 »

ARIEB, me veseli, da schipperke še vedno so "mali belgijski ovčar" in ne "drugačen črn špic". Taki so mi ljubši.
Povej mi, kako pa belgijci gledajo na repe? Namreč - jaz bi še zmeraj rada imela "repe dol" in ne "repe čez hrbet". A se je po toliko letih nekupiranja že kaj premaknilo v Belgiji na tem področju?
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #3341 : ponedeljek, 01.12.2008 : 21:14:38 »

Koliko šiperkov pa je v sloveniji.. ker se mi ne zdi najbolj pogosta pasma.. sploh nevem, če sem ga že v živo videla?? Lips Sealed Lips Sealed
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3342 : ponedeljek, 01.12.2008 : 23:00:27 »

Barbka, glede repkov je tako (prodajam, kot mi je povedal vzreditelj iz Belgije):
Imenovana je 3-članska komisija (katere član je tudi sodnik, ki je sodil v Kortrijku in bo tudi v LJ 18. januarja, Norman Deschuymere, pa ga boš gotovo imela možnost vprašat, pa še meni bolj točno povedat Wink) ki naj bi spremljala prav nošnjo repov.
Trenutno se bolj nagibajo in preferirajo spuščene. Šiperk je več takih, ki imajo repe stalno gor, čez hrbet; nekaj je takih, ki jih imajo v gibanju gor, ko so pozorni pa dol (kot Bon), zelo malo (bil je samo en tak predstavnik), ki pa ima dol tudi med hojo. S tem pa so vizualno nekoliko daljši, tega žal nekateri sodniki ne vedo...
Ugotovitve te komisije naj bi, v kolikor bi bilo potrebno, prispevale k morebitni spremembi standarda.

Nezzek, v SLO je le 5 + 1 šiperk. Pridi v nedeljo, 18.1. v LJ na razstavo, jaz skoraj sigurno pridem, ker spet sodi belgijski sodnik, ki nama je dal odlično oceno in naju potem z Bonom diskvalificiral, pa bi rada imela še njegovo pisno oceno (v Belgiji je namreč ne dobiš).
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #3343 : ponedeljek, 01.12.2008 : 23:57:26 »

O super, hvala za odgovor! Pa jih je res malo.

Jaz bom na Ljubljanski oba dneva, tako, da se moramo srečat! Bom pa oba dneva na JH-ju, pa en dan razstavljam bavarko (Murko). Wink Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3344 : torek, 02.12.2008 : 17:36:07 »

Cav Nadija, po dolgem casu! Kiss Vidim, da ste spet uzivali v Belgiji. Mater, da moram tudi jaz enkrat zraven. Grin Samo tale letni cas mi ne odgovarja..tudi Amsterdam je bil zdaj ta vikend. Me ful vlece, ampak kot sem ze napisala ....vreme....

No, le prilepi fotko psicke, ki je podobna Bagi. Me res zanima kaksna je. Smiley

Cestitke mami Iri, pa Bonu tudi. Se mu pa vidi, da je od Bagi brat. Grin Se vidimo v Ljubljani. Smiley lp
Logiran

Strani: 1 ... 218 219 220 221 222 [223] 224 225 226 227 228 ... 241   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines