mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 20:57:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 241   Dol
Natisni
Avtor Tema: Schipperke - čvek  (Prebrano 352822 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #1125 : sreda, 13.07.2005 : 15:09:15 »

Dali:Če si boš prebrala kajin odgovor ti je lahko vse jasno....bravo za Tanjo,Tanja najde prave besede v vsakem trenutku Wink

Seveda se strinjam tudi z Ory....imaš popolnoma prav,če se zaljubiš v pasmo mislim da ni škoda vsakega tolarja ki si ga dal da si psa dobil!!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1126 : sreda, 13.07.2005 : 15:14:37 »

Mislim, da moje prejsnje sporocilo ni bilo cisto razumljivo! Prehitro tipkam, pa se sto stvari delam zraven! Huh

Takole bi moralo pisati:

Citat
Ne,Tanja?! Si se že odločila če boš Bagica imela potomce ali ne

Ja, sem se odlocila in ne, ne bo imela potomcev! Smiley
Logiran

biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #1127 : sreda, 13.07.2005 : 15:16:30 »

Oprosti moji radovednosti,pa verjetno si tudi že kdaj povedala ampak kaj ko vse pozabim Undecided!!
Zakaj pa ne?! Pa da ne bi mislila da te v kaj prepričujem...samo vprašam Wink
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1128 : sreda, 13.07.2005 : 18:17:13 »

Citat
vidijo psa,kako je lep in vse jim je všeč.... ,ko pa jim poveš ceno,pa te pogledajo debelo

BIS, že večkrat sem napisala, da cena ni tista, ki bi bila odločilna. Kužki so povprečno po 800€, kjerkoli, razen v Belgiji je lahko nekoliko ceneje (600€), a če ga prideš iskat. Če je to veliko, me zanima odgovor, »zakaj smo mi za Irino operacijo ob poškodbi potrošili enkrat skoraj 200 jurjev, drugič pa skoraj 100 jurjev« če odmislim vso njeno dnevno porabo… in njen luksuz…in ker bo živela zeloooo dolgo koliko bo še »stroškov«, in zakaj se nismo odločili za novo šiperko oz. bi za tisti denar v Belgiji lahko kar dve nabavili… Krasna trgovina… Mi dela prav slabo ob teh računicah… Za bruhat! Angry Angry Angry

Zakaj vzamejo kaj drugega je povedala lepo Ory in Kaja. Jaz spoštujem vsako odločitev, vsak človek je individum in zato je fino, ker je toliko pasem, da si res lahko izbere tapravo po svojem okusu. Pri vsem tem je pomembno, da je to enostaven in nezahteven kuža s karakterjem in veliko energije (v 4 besedah). Tistim, ki je to všeč, ga imajo. In veliko bolj enostavno (Huh) je imeti (in prodati) kodra, maltežana, nemškega, rotvailerja, sosedovega mešančka… Marsikdo tudi ni pripravljen čakati (Bona so mi namreč v Grosuplju skoraj ukradli, čez par tednov pa poslali slikico njihove nove pridobitve, špica) in se ni pripravljen za njega podati čez mejo, kaj šele čez dve, tri… Meni so šiperke NAJ v vseh pogledih! In zato jo imam. In jih bom še imela, dokler bom lahko tako hitro hodila! Wink Cheesy Grin Smiley Kiss
Dali, komaj čakam da vidiš še Iro (ni »staršilo«, je pa punca in le-te so res nekoliko bolj navezane na skrbnike, pa ne Angelina punca, ki je nima časa in volje tako razvajati kot npr. Kaja Bagi in Branko Iro – ravno ona mi je povedala (ona ima izkušnje s pasmo, ne jaz!) da je to tipičen znak razvajenosti! Se pa pusti vsakemu prijeti, če je le pripravljen pravilno pristopiti (to je dokazala tudi večkrat v JH s popolnoma neznanimi dekleti), lahko ji pogleda zobe in odpelje na sprehod.

Citat
slučajno veš kaj bi bil vzrok njunega kašljanja

Ne, priporočali so mi UZ srca, a ga bom delala ko se bom jaz odločila Huh Tako kar samo pride (zaenkrat nisem uspela povezati z ničemer), parkrat na leto, traja dva, tri dni in gre... Gre z našo pomočjo.
A  je pri Bisu vedno sladoled tisti, ki povzroči? Dvomim, sicer ne vem, zakaj mu dajaš...

Citat
Ja, sem se odlocila in ne, ne bo imela potomcev!
No, vsaj mislim, da se bodo zadeve še raziskale (Kaja, jaz se bom pozanimala, saj se tako ne mudi, Bagi bo "zrela" najprej pri štirih Wink) vsekakor pa je na to vplival tudi Biskov jajček. Mimogrede, kako ste se odločili, kdaj operacija? Večkrat sem že rekla, ne odlašajte...

Tokrat sem se spet jaz razpisala, pa sem že dostikart rekla, ad se ne bom, ker se taki dolgi teksti zoprno berejo Angry Huh Tongue
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1129 : sreda, 13.07.2005 : 21:14:32 »

Citat
Če je to veliko, me zanima odgovor, »zakaj smo mi za Irino operacijo ob poškodbi potrošili enkrat skoraj 200 jurjev, drugič pa skoraj 100 jurjev« če odmislim vso njeno dnevno porabo… in njen luksuz…in ker bo živela zeloooo dolgo koliko bo še »stroškov«, in zakaj se nismo odločili za novo šiperko oz. bi za tisti denar v Belgiji lahko kar dve nabavili… Krasna trgovina… Mi dela prav slabo ob teh računicah… Za bruhat!

Ojej, ojej! Si predstavljas, koliko nemcev bi si jaz lahko kupila za tisti denar, ki je ostal na veterini za Dona do sedaj? Shocked Pa koliko bi z novim psom prihranila v prihodnosti? Ampak meni tega vec nihce ne upa niti omeniti, ker rencim in grizem, pa se brcam zraven, ce mi slucajno kdo zeli "svetovati". Imam pocasi dovolj dobronamernih nasvetov, ki se ticejo mojih psov! Angry Sem ravno vceraj izvedela, da bomo cez en mesec pri Donu spet ponovili testiranje, juhej! En test je priblizno toliko kot evtanazija in se ne vem kako se bom odlocila!  Cheesy

Citat
No, vsaj mislim, da se bodo zadeve še raziskale (Kaja, jaz se bom pozanimala, saj se tako ne mudi, Bagi bo "zrela" najprej pri štirih ) vsekakor pa je na to vplival tudi Biskov jajček.

Arieb, ni samo to (ce pa zelis, pa imam se dosti linkov o zadevi in sem jih tudi ze nekaj prestudirala...zato taksna odlocitev)! Poleg tega pa vem, da je praksa taksna, da vzreditelji veselo spuscajo moda in pse parijo naprej. Tudi pri nas! Komu potem verjeti, da je samec (in vsi njegovi bratje) zdrav? Jaz ze ne bi reskirala....
Je pa tudi to botrovalo odlocitvi, da bi se jaz odlocila za leglo samo pod pogojem, da bi obdrzala enega mladicka, tega pa ne nameravam. Pa tudi samcek, ki bi bil po mojih merilih primeren za Bagi, ne obstaja. V glavnem, imam ogromno zahtev in cisto vseh ni mogoce izpolniti! Wink Kaj vec pa kdaj drugic na privat! lp
Logiran

biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #1130 : sreda, 13.07.2005 : 21:27:24 »

A je pri Bisu vedno sladoled tisti, ki povzroči? Dvomim, sicer ne vem, zakaj mu dajaš...

No, vsaj mislim, da se bodo zadeve še raziskale (Kaja, jaz se bom pozanimala, saj se tako ne mudi, Bagi bo "zrela" najprej pri štirih Wink) vsekakor pa je na to vplival tudi Biskov jajček. Mimogrede, kako ste se odločili, kdaj operacija? Večkrat sem že rekla, ne odlašajte...

Bis in sladoled....zakaj mu ga dajem?! Zato,ker je razvajen in ga dobi.....in ga bo še naprej dobival,ker sem na forumu prebrala da sladoled v zmernih količinah psu ne škoduje Wink
Poskusi...ampak zmerno!!

Bis in jajček.....nič ne odlašamo...ampak ker mu ga ne bomo spustili,ampak samo odstranili se nam še nikamor ne mudi....seveda pa bo operacija enkrat v prihodnjem letu(torej leta 2006)
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1131 : četrtek, 14.07.2005 : 09:26:27 »

Citat
se nam še nikamor ne mudi....
A res Shocked
Logiran
stela
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #1132 : četrtek, 14.07.2005 : 09:28:59 »

Lep pozdrav vsem!

Končno sem si utrgala pet minut in se javila še jaz. Najprej čestitke Bonu za uspehe na razstavi in pa Arieb za prijazen pogovor.
Verjamem, da je bilo premalo časa za temeljito spoznavanje schipperke in mislim, da so tudi manjkali nekateri njihovi predstavniki (škoda). Je pa nekaj vredno tudi to, da smo vas videli v živo in da smo se malo počohali in spoznali. Mislim, da bo zdaj tudi lažje postavit kakšno vprašanje, ko smo se tudi mi spoznali.

Rada bi samo dodala še to (pozabila povedat na razstavi Arieb), da se bom vedno odločala za psa, ki bo najprej karakterno ustrezal mojemu stilu življenja, šele nato se bo videlo, kaj vse je možno počet v prostem času (agility).

lp, barbara
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1133 : četrtek, 14.07.2005 : 09:33:34 »

Ej, Stela DOBRODOŠLA! Upam, da se nam boš še pridruželila (seveda nas bo zanimal tvoj "bodoči" dvo- in sedanji štiri-nožek Wink

Citat
da se bom vedno odločala za psa, ki bo najprej karakterno ustrezal mojemu stilu življenja, šele nato se bo videlo, kaj vse je možno počet v prostem času (agility).
Kako je to res! Jaz sem si tudi "nabavila" moji Irico, ker je ustrezala mojemu stilu življenja, na razstave še pomislila nisem... No, v nadaljevanju pa me je še v to potegnilo... Wink
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1134 : četrtek, 14.07.2005 : 09:46:49 »

Bis, nocem prepricevati prepricanih, ampak s temi 'jajcnimi zadevami' sem se silom prilike morala ukvarjati tudi sama. Ne glede na to, kaksna bo tvoja odlocitev (kastracija ali operacija), opravi jo cim prej. Jajcek v telesu je tujek, ki lahko povzroci tumorje, rake ali druge kozlarije. Zato nic cakat, hitro operirat. Lp N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #1135 : četrtek, 14.07.2005 : 11:22:19 »

Agnes,vem kaj povzroči(sem prebrala kar nekaj literature)....trenutno pa ne bomo še operirali vsaj do jeseni ne(vzroke zakaj ne pa ne bi tle naštevala.....če pa razmislite logično boste prišli do pravega odgovora Wink)

A res Shocked
Res! Ker če ne bi nam sam veterinar,takoj predlagal operacijo!!
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #1136 : četrtek, 14.07.2005 : 11:27:10 »

Agnes,že ker si tako prijazna in si napisala naj pohitim bi te kar tukaj še nekaj vprašala Wink!!
Ali greš psa po operaciji takoj iskat?! Ali lahko hodi?! Kako hitro okreva?!
In še in še bi te lahko vprašala....ampak to me sedaj najbolj zanima!! Hvala že vnaprej!!

Se najdejo tudi taki,ki jih za mojga pesiča skrbi Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1137 : četrtek, 14.07.2005 : 15:02:36 »

Bis, pes se mora popolnoma zbuditi iz narkoze, da ga lahko odpeljes. Seveda lahko ze hodi in tudi zelo kmalu je cisto OK. Nas Don je bil prej kot v treh dneh popolnoma normalen. Ze prvi dan je sel na krajsi sprehod.

Citat
Res! Ker če ne bi nam sam veterinar,takoj predlagal operacijo!!

Mogoce veterinar s tem nima izkusenj! Predlagam veterinarsko fakulteto, kjer ti bodo psa krasno oskrbeli. Bagi bo samo tam sla pod narkozo, ker smo ugotovili, da je ne prenasa najbolje in mora biti ves cas pod nadzorom. lp
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1138 : četrtek, 14.07.2005 : 15:11:18 »

Piskotek, pri nasem kuzku je bil jajcek cisto nad kanalom, zato je bila operacija v bistvu sila preprosta: prerezali so kanal, jajcek je padel v scrotum, nato so kanal zasili. Ko se je zbudil iz narkoze, smo ga sli iskat. Potrebno je bila popolnoma toliko previdnosti kot pri drugih sivanih ranah (saj ves, ne sme se lizat, grickat, praskat zaradi sivov). Cez nekaj dni grejo sivi ven in kuza je kot nov. Gotovo mi ni treba poudarjati, da je kuza tudi ce se odlocis za to, da bo jajcek 'umetno' spuscen v scrotum, se vedno kriptorhid in kot tak ne sme pariti. Ce te pa o sami operaciji ali cemerkoli drugem kaj zanima, pa vprasaj. Bom rada odgovorila. Res sem vesela, da mi nasa veterinarka pridno razlaga stvari in potrpezljivo odgovarja na moja vprasanja ( Kiss Kiss). Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1139 : četrtek, 14.07.2005 : 15:46:32 »

Dlje kot cakas vec moznosti imas, da jajcka ne bo mozno potegniti skozi kanal (ni pa nujno, saj lahko, da je kje blizu), in bo treba narediti zarezo na trebuhu. To se je zgodilo pri nasem Donu, saj se je jajcek zrastel s tkivom in je bilo potrebno malo vec dela. Medtem ko je nas mackon "izpljunil" svojega ob samo malo mocnejsem pritisku.  Grin Jasno, da se pri nobenem nismo odlocili za spuscanje, temvec za popolno kastracijo. lp
Logiran

Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 241   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines