mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 11.09.2024 : 01:22:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 139379 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #135 : sobota, 14.08.2004 : 08:08:52 »

Mi smo pa konec!!! Grin
Nobenega snubca na balkonu, pred vrati in v Sallyjini postelji.
Mogoče je bil sprej, mogoče je bila prva gonitev bolj nežna,
skratka za prvič je vsem kar dobro "poratalo".

Če pride do navidezne brejosti, kako bomo pa to zaznali?
skrbi še kar ni in ni konec...

pa, pa
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #136 : sobota, 14.08.2004 : 08:32:25 »

Živjo!

Torej za tiste, ki iščete klorofilne tablete: pri veterinarjih dobite Chlorophyl tablete, so podobne kot Dog stop. Razloži ji, da to niso hormonske tablete in da te vsebujejo Chlorophyl.
V Mariboru se pa pozanimaj v Veterinarski bolnici Maribor, mislim da je na tem koncu tudi veterinarska klinika Kori.

lp
Logiran
Jenny Tiffany
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 82


« Odgovor #137 : sobota, 14.08.2004 : 12:58:06 »

He, he, ... to je pa tako, kot da bi jaz pisal. Tudi mi imamo 3 zalezljivce.  Od dveh smo našli lastnike in jih opozorili, naj psa privežejo. Ampak to bolj malo zaleže. Je pa en potepuh, ki prav jezno gleda, nima preveč rad, če ga naganjaš (kaže zobe). Ja, pa kar za avtom ga šibajo, točno vejo, kdaj je psička v avtu. Včeraj smo imeli maraton. Smiley

Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #138 : ponedeljek, 16.08.2004 : 11:12:04 »

Živjo!

Mene pa zanima, koliko časa naj bi trajala gonitev oz. ali je možno, da prva traja samo 14 dni? Ker opažam, da Buba ne "kaplja" več, samci jo pa še vedno vohajo.

Me pa zanima enako kot Sally's Nugget, kako je s to navidezno brejostjo? Ali jo je za pričakovati že po prvi gonitvi ali si babe delamo skrbi po nepotrebnem  Wink

Lp,
Tina
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #139 : ponedeljek, 16.08.2004 : 11:51:06 »

Prva gonitev je bila pri moji Lini samo dva dni - no, vsaj mislim, da je bilo to to!  Undecided

Pri vsaki psicki je gonitev drugacna - pri nekateri manj, pri drugi vec casa - sploh pa prva! Malo se pozanimaj, kako je pri bratcih in sestricah!  Grin

Glede navidezne brejosti - moje mnenje je, da jo lahko dobi kadarkoli! Saj boste opazili - ce se bodo zaceli vecati seski (in okoli njih) in obnasanje psicke! Pri Lini je bila prva pri tretji gonitvi, pri Aiki pa pri drugi!  Tongue

Proti navidezni brejosti baje pomaga, da dajes med hrano rdece liste maline - mislim, da caj iz tega (med in po gonitvi) - spet bo Jana rekla, da pisem nekaj, cesar nisem preverila Wink - ampak to sem prebrala (mogoce je bilo tudi ze na tem forumu napisano - ne vem), pa po moje ne bi bilo nic narobe, ce imate preventivo!  Undecided

Zal iskalnik na med.over-ju ne dela, pa ne najdem, kje je bilo napisano glede rdecih malinovih listov! Ali kdo drug kaj vec ve?  Huh

Lp, Ursa
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #140 : ponedeljek, 16.08.2004 : 12:12:00 »

Malo se pozanimaj, kako je pri bratcih in sestricah!  Grin
Lp, Ursa

 Grin Grin Grin Grin Grin Težko verjamem da bratci kaj vedo o gonitvi Grin Grin

LP nina
Logiran
Jenny Tiffany
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 82


« Odgovor #141 : ponedeljek, 16.08.2004 : 12:22:20 »

Včeraj (13. dan I. gonitve) smo imeli končno prosto pot iz stanovanjskega bloka na prosto. Zadnjih nekaj dni so namreč 3 free landerji okupirali vhod/izhod. Najbolj nerodno je, ker je to motilu tudi nemalokaterega soseda. Sprej ni pomagal. Vse skupaj je samo še bolj smrdelo. Pa se pošpricajte z deodorantom pod prešvican pazduh in vam bo vse jasno.  Grin
Mogoče bi pomagale klorofilne tabletke, pa jih nismo imeli 1. dan gonitve, ko se jih mora začeti dajati.
Pri naši psički gonitev poteka normalno in zadostno (za nas preveliko) število dni. Krvavitev se prične v času predgonitve (proestrus) in traja do časa, ko je psička zrela za parjenje (estrus). Takrat krvavitve verjetno ni več. Potem nastopi obdobje po gonitvi (diestrus), ki pa lahko traja precej dolgo. Psička takrat ni godna za parjenje in ne kaže želje po hopa cupa. To je obdobje, ko se stanje hormonov stabilizira, kakor tudi izginejo vidni znaki gonitve. Če govorimo o navidezni brejosti je moje mnenje, da se ta ugotavlja v tem obdobju in ne med časom gonitve. Naša psička ima nabrekle seske že od začetka gonitve, da se o njeni češpljici raje ne pogovarjamo.  Wink
Me pa zanima, koliko je navidezna brejost škodljiva ali kakšen ima vpliv na psičko? Če to stanje povzroča nepravilno ravnovesje v hormonov v telesu, ali je to potem bolezensko stanje?
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #142 : ponedeljek, 16.08.2004 : 12:34:05 »

Ninci!

Ne ti mene hecat ... malo sem se zmotila ... ampak ne bom popravljala, ker potem tvoj citat ne bo imel pomena!  Grin


Jenny Tiffany!

Skodljivo je, ce pride do npr. vnetja maternice, zato je dobro, da se pri navidezni brejosti hitro ukrepa - preberi si temo o navidezni brejosti - tukaj!

Lp, Ursa
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #143 : ponedeljek, 16.08.2004 : 13:43:31 »

Pri vsaki psicki je gonitev drugacna - pri nekateri manj, pri drugi vec casa - sploh pa prva! Malo se pozanimaj, kako je pri bratcih in sestricah!  Grin

Hvala za idejo, se bom pozanimala pri vzreditelju, ki ima naslove lastnikov njenih dveh sestric. Mi mogoče lahko kdo prišepne, kako se gonitvi reče po srbsko? Vzreditelj je namreč iz Novega Sada.

Drugače pa raje ne bi o nabreklosti določenih delov Bubinega telesa  Grin Seski me niti ne motijo, malo mi je pa dvignilo živce, ko so me eni Italijani v Kranjski Gori spraševali, če imam samčka  Wink Pa še ene trikrat sem jim morala povedat, da je res samička (so bili tako vztrajni, da bi človek še podvomil, kaj ima doma, Bubo ali Bubota)  Grin

Lp,
Tina
Logiran
Jenny Tiffany
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 82


« Odgovor #144 : ponedeljek, 16.08.2004 : 13:46:06 »

Gonitev po hrvaško je tjeranje.
"Ona se tjera"
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #145 : ponedeljek, 16.08.2004 : 21:53:48 »

Jenny Tiffany,

ful hvala! Si mi olajšala precej dela, ko bi to probala opisat s svojim skromnim znanjem srbščine oz. hrvaščine  Wink

Lp,
Tina
Logiran
Jenny Tiffany
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 82


« Odgovor #146 : torek, 17.08.2004 : 08:20:14 »

Proces gonjenja je zelo dobro opisan v knjigi Moja psička avtorjev Pitamic Samo, Valentinčič Iztok, ISBN: 961-90533-3-8. Nasploh knjigo priporočam vsem, ki imajo doma psičko.

Preverite zalogo po knjižnicah
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #147 : torek, 17.08.2004 : 09:49:43 »

Kaj pa je pod telim linkom? Ker meni je napisalo, da je moj cas seje potekel in da se moram ponovno vclanit v COBISS!  Grin

Lp, Ursa
Logiran
Jenny Tiffany
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 82


« Odgovor #148 : torek, 17.08.2004 : 12:48:10 »

Link sem popravil. Pridete na stran izum-a, pa potem klikneš "COBISS/OPAC katalogi in baze podatkov", pa izbereš "vzajemna bibliografsko-kataložna baza podatkov COBIB.SI", vpišeš naslov "Moja psička" in dobiš rezultate iskanja: razpoložljive knjižnice s tem gradivom.  Wink
Logiran
amo
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #149 : torek, 17.08.2004 : 15:56:54 »

Mene zanima ali se lahko psička uspešno spari med časom krvarjenja(sepravi ali lahko samec oplodi samico ko še krvavi)
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines