mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 00:26:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 140356 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #105 : torek, 13.04.2004 : 07:59:10 »

Zivjo!

Danes se pa oglašam malo bolj slabe volje in potrebujem pomoč.

Danes je Binin 13.dan gonitve. In včeraj je Bero začel naskakovat psico (bravo, Bero Grin Grin-še si ta prav dec Wink). Problem je postal zvečer, ker je Bero stalno cvilil in se zvečer sploh ni hotel umirit, kjub temu, da je prišel iz 2 uri trajajočega sprehoda.

Torej, kaj naj storimo, da bo prenehal cvilit? Bero je v hiši, Bina pa ponoči (med gonitvijo tudi). Mojim staršem gre že pošteno na živce to njegovo cviljenje. Ponoči sem peljala Berota v 100 m oddaljen vikend, da sta starša lahko vsaj normalno spala. Kam ga naj pa čez dan peljem?

Kako vi rešujete problem med gonjenjem psice, če je doma tudi samec? In kako dolgo lahk še pričakujemo cviljenje Berota?

Hvala za vso pomoč!

Lp jana
Logiran
Kaya
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #106 : sobota, 17.04.2004 : 23:04:03 »

Kdaj je psicka zrela za gonitev? Nekje sem prebrala da pri enem letu. Predvsem pa me zanima, kako se to ugotovi. Imamo 4 mesece staro višavko, vem da je še prezgodaj o tem razmišljat, a treba se je pripravit Wink  
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #107 : nedelja, 18.04.2004 : 00:36:56 »

                 Bina Pozdravljena!

Se mi prav malo smiliš Sad......vem kako zoprno je to!Tvoj Bero bo
mogoče še kak dan cvilil,pol bo pa nehal.Upam,no! ;)To je odvisno
od vsakega posameznika kolko ga razganja. ShockedČe imaš možnost
jih zdaj v času Binine gonitve loči!Lahko si pomagaš tudi z sprayem
(psičko naspricaš po zadnjici)pa bo mela vsaj malo manj vonja.Ta
spray dobiš v trgovini za male živali.Prijatelca ga je sprobala na svoji
psički in pravi da je učinkovit.Ne vem no,probat ni greh!?Najprej je
psičko z vodo malo sprala,obrisala z brisačko in šele nato našpricala
z tem sprayem.Tudi ona ima doma še samčka.Pa povrh še njenega
sina! Roll Eyes  ::)Bina,upam da bo Berota nehalo čimprej razganjat! Wink
Pa sporoči nam kako bo.......

                                         En lep pozdravček,Sian. Kiss
                       
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #108 : nedelja, 18.04.2004 : 10:24:39 »

Zivjo Sian!

Hvala za lepe želje, ampak pri nas je že vse skupaj končano  Grin Grin Wink.

Najhuje je bilo 12., 13. in 14. dan Binine gonitve. Takrat jo je Bero začel naskakovat, jo iskati po celi hiši, cvilil je, skratka groza. Bino sem odpeljala v 100 m oddaljen vikend in je bila 3 dni tam. Bero jo je ta čas iskal po celi hiši in okolici hiše. No, zvečer 14. dneva gonitve je pa zaspal in prespal celotni 14., 15. in 16. dan njene gonitve. In začel je spet normalno jesti (prej je pojedel približno polovično dozo hrane na dan).

17. dan gonitve sta bila že skupaj zunaj. Pod mojim nadzorom, ampak saj je Bero itak še tako zelooo utrujen.  Grin Grin.

Sem pa Bini dajala Femm tabs in tudi sprej sem uporabljala. Tako da sosedovih psov nikjer ni bilo-vsaj to  Roll Eyes

LP Jana
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #109 : nedelja, 18.04.2004 : 17:30:17 »

                       Ciao,Bina!

Super!! Grin ;DSem prav vesela,da se je vse skupaj kar hitro končalo! Wink
Boooogi Bero....! :DJa,božček je bil utrujen zato je tako spal 3 dni. Shocked
Še dobro da imaš vikend tako blizu,ker ti bo verjetno še prišel prav(naslednjo gonitev)a ne?Bina vseeno jih imej na očeh,ko sta skupaj,da se ti ne bo zgodilo tako kot nam pred leti! ::)Moj foter je bil 100% da je že vse mimo in sta se 18.dan........in čez dva meseca je
prijokalo na svet pet kepic! Shocked :PNa srečo si nista bila nič v žlahti! Huh
Ja,tudi to se zgodi! Grin Grin

                   
                        Lep pozdrav pa počohaj Bino in Berota!!

                                              Pa,pa......Sian. Kiss
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #110 : ponedeljek, 19.04.2004 : 11:35:00 »

Citat
Še dobro da imaš vikend tako blizu,ker ti bo verjetno še prišel prav(naslednjo gonitev)a ne?

ja ja imaš prav  Grin Grin. Naslednjo gonitev bo že prej šla v vikend. Je pa bilo že tako hudo, da je mami skoraj znorela in rekla, da naj dam kar Bino sterilizirat (čeprav obstaja možnost, da jo dam parit) ali pa da naj naredim pošten pesjak zunaj, da bo psica stalno zunaj. Sem pa rekla, naj da ona Bero kastrirat, ker ga ne bomo dali parit, pa je rekla: Ah, ne, pri njegovih letih  Shocked Shocked. Nekako jima ni všeč kastracija pri Berotu. Ampak sterilizacija Bina=>ja, to pa pride v poštev  Lips Sealed Undecided Roll Eyes Roll Eyes. hehe

Tudi na začetku gonitve so mi vsi govorili, naj pazim na oba psa, ko sta skupaj. Ampak v resnici jo je Bero samo vohal, nič naskakoval. Isto pa dela sedaj, ko je konec gonitve. Zato jima pa tudi zaupam.

Me pa nekaj zanima: kako ugotovim, da je konec gonitve?

Lp jana
Logiran
tetiana
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


« Odgovor #111 : sobota, 01.05.2004 : 10:52:33 »

Zanima me ali je možno, da se psička goni že v starosti 5 mesecev in 10 dni. Mi smo pri naši samički,  (pritlikavi pinč) včeraj opazili krvave madeže na njeni postljici. Danes sem preverila z robčkom in da se slutiti, da je krvavitev (rožnat). Se pa liže pogosto in tudi smo opazili, da so ji seski malo porasli, kar iznenada.
Naj povem, da se odločamo za sterilizacijo in po vseh prebranih knjigah, tudi debat na forumu, razgovorih z "nekaterimi veterinarji", ki pravijo, da je fajn, da je psička stara 6 mesecev preden se sterilizira, in sem jim povedala za bojazen, kaj pa če se goni prej - torej naj bi se začela gonitev od 6 meseca do 7. Nobeden mi ni nikoli namignil, da bi to lahko bilo že po dopolnjenem petem mesecu. Kar groza me je kakšno "škodo" smo morebiti povzročili, ker je nismo sterilizirali že prej.  Prosim, za vaše izkušnje ali se je tudi vam psička gonila prej kot pri starosti 6 mesecev. Bom pa še šla po nasvet k veterinarju, da ni kaj drugega vzrok za krvavitev.
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #112 : sobota, 01.05.2004 : 11:01:50 »

Mislim, da je možno, da se vaša psička že goni, saj samičke manjših pasem dozorijo prej.
Glede sterelizacije ti pa ne znam svetovati saj nisem (in tudi ne bom) sterelizirala nobene svoje psičke. Pravkar imam doma eno "v rož'cah".  Smiley
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #113 : sobota, 01.05.2004 : 14:37:51 »

Tudi mi imamo trenutno doma dve pasji dami v "rož´cah",kot je napisala Dunja....
Je pa zanimivo,kako sta prilagodili svoji gonitvi-ena je malo podaljšala čas med dvema gonitvama,druga pa skrajšala in sedaj pridno brišemo "pikice" za njima ter jih vozimo z avtom na sprehode v bolj oddaljene(beri osamljene)kraje Tongue
Logiran
tetiana
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


« Odgovor #114 : sobota, 01.05.2004 : 16:01:16 »

sonja, kakšne pasme psičke imate doma.  Naša psička se je očitno začela gonit včeraj, sedaj pa ne vem za jutri smo planirali iti na izlet (verjetno bo tam tudi kar nekaj psov). Se pravi ali lahko še gremo na sprehod med ljudi in pse recimo tretji dan gonitve. Naj povem, da spreja ali kaj podobnega, da bi prikrili vonj še nismo uspeli nabaviti (saj je danes praznik) in tudi nismo še nikoli imeli psičke. Kakšen odgovor bi bil dobrodošel.
 
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #115 : sobota, 01.05.2004 : 17:46:05 »

Tetiana,ne morem ti odgovoriti,do katerega dne lahko pelješ psičko na sprehod ,da je še kolikor toliko varno-po moje je to odvisno od posamezne psičke ali še bolj od psa,ki ga srečate... Grin
Jaz imam doma bokserko,staro 6 let in mastinko,staro 16 mesecev...Kalo (bokserko)lahko brez skrbi peljem na sprehod tam nekje do 7 dne,nato niti ne poskušam več Undecided
S Hero je drugače in niti ne bom delala poskusov-kako naj obdržim približno 80 kg in hkrati odganjam psa?!
Tako,da ju sedaj lepo naložim v avto in odpeljem na oddaljen in prazen travnik.
Logiran
Eva3
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


« Odgovor #116 : torek, 20.07.2004 : 14:14:15 »

Moja psicka se goni prvic (bokser) in sele stiri dni, ko jo drugi samci ze naskakujejo. Ona na to nic ne ukrepa- se kar pusti. Kaj storiti? Huh
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #117 : torek, 20.07.2004 : 14:19:24 »

Eva3!

Upam, da si si prebrala temo, ker je bilo ze vse napisano!

Kaj storiti - cuvati jo!!!!!

Ko se psicka goni, jo vozi le tja kjer ni psov oziroma samo na lulanje in kakanje! Ali pa jo z avtom odpeljite kam dalec!
Obstajajo tudi spreji in tabletke - preberi si celotno temo!

Psicka pri prvi gonitvi je PREMLADA za parjenje! Ne pocnite neumnosti in pocakajte vsaj na tretjo gonitev!

Sem ti pa ze odgovorila v temi nemski bokser!

Pa kje si kupila psicko - lahko kar v temi nemski bokser odgovoris - ker ne pase ravno sem!

Lp, U.
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #118 : petek, 23.07.2004 : 21:13:30 »

Živjo!

Mene pa zanima katere klorofilne tablete uporabljate. Obstajajo Dog Stop in Chlorophilum.
Predvsem pa ali delujejo?

LP
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #119 : petek, 23.07.2004 : 21:16:10 »

Živjo!

Mene pa zanima katere klorofilne tablete uporabljate. Obstajajo Dog Stop in Chlorophilum.
Predvsem pa ali delujejo?

LP
Jaz sem uporabila Dog stop. Če delujejo? Hja, domači samec jo je zavohal (kar je normalno), ostali samci pa ne. Pa sem se tudi sredi dneva sprehajala po vasi.

LP jana
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines