mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 10.09.2024 : 23:23:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 139344 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #450 : četrtek, 27.07.2006 : 07:52:31 »

To je cisto odvisno od psice do psice, nekatere so godne samo 2 dni, nekatere pa cel teden ali vec. To moras predvidet po njenem obnasanju in odgovoren lastnik hitro prepozna kdaj ni vec godna, ceprav vedno bolje "se bolj pazit" kaksen dan vec kot premalo.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #451 : četrtek, 27.07.2006 : 08:49:20 »

Najbololje je, da od prvega dne do 21. dneva. Jaz jo med temi dnevi ne spuščam iz povodca, ker nikoli ne vem, kdaj ji bo kaj svignilo v glavo in bo zbezala Lips Sealed
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #452 : četrtek, 27.07.2006 : 10:11:55 »

Joj, celi cas jo imej na oceh. Verjemi! hehe Cheesy
Je treba bit osebni cuvaj, hisa pa zapor Smiley
Drugace pa je najvecja verjetnost v obdobju ki ga je napisala Bina Smiley

Lp
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #453 : četrtek, 27.07.2006 : 11:31:06 »

ppetra, knjiga je pomojem Moja psička ali nekaj podobnega. Za sprej pa ne vem, ker ga nismo potrebovali.  Grin

Pri nas smo se že odgonili. Praktično nobenih problemov. Dva tedna je bila na povodcu na sprehodih. Imam pa to srečo, da imamo ograjeno veliko dvorišče in sem jo lahko zdirkala s frizbiji in žogami kar doma.  Smiley  Vsak dan jo je prišel pogledati en kuza, ampak se je pustil odgnati (si se samo obrnil proti njemu pa je ušel), tako da res ni bilo težav.  Smiley
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #454 : ponedeljek, 07.08.2006 : 22:54:19 »

No moja mala se je vceraj zacela gonit. Malo me je sicer presenetla, ker po mojih izracunih bi se naj zacela cez mesec in pol ali vec. No, ampak sem potem prebral navodila na zdravilo, ki jih je dobila pri prejsni gonitvi in ugotovil, da se v nekaterih primerih cas med gonitvama zmanjsa za 1-3 mesce. Smiley
Tokrat ni sanse da bi se kar koli zgodilo in mala je ze v karanteni v hisi, na okna sem pritrdil resetke (no ja malo sem se znasel ker nisem nikjer dobil resetke in sem pac kupil 2 stojala za bisace-tiste cevi- in jih pritrdil. Tolko da kaksnem potepuhu nebi prisla na pamet da bi razbil okno in hop noter Cheesy) Sej pravim, tokrat sem angaziran kot vojska! Smiley

Vbistvu pa pisem da vam povem da sem taaaak jezen! Nevem kaj je to ampak zgleda da smo mi v mariboru dalec zadaj pri pasjih zadevah. Namrec Cel dan sem iskal klorofilne tabletke in nikjer v mariboru jih nisem nasel. Sem bil na 4 veterinarskih klinikah in 6 trgovinah. V 2 trgovinah sem nasel sprej tablet pa nikjer. En veterinar celo ni imel pojma o cem govorim in mi je zacel razlagat da tega ni pri nas (kje pri nas, v Sloveniji?) in da ma "kontracepcijske" inekcije. No potem sem se se zapeljal v Lipnico v ZOO Mauser in niti tam jih nimajo. Imajo 4 razlicne spreje in nic tablet. Res kriza!
Mogoce se motim in imajo kje v Mariboru, ce kdo ve naj mi sporoci. Sicer je prepozno za tablete, tak da zdaj samo sprejamo, Trixy pa je dobila nove sexy hlacke  Grin

Zgleda da se bo treba pred naslednjo gonitvijo odpravit v Lj ali pa prosit koga z foruma, ce bo tolko prijazen da jih poslje Smiley

No, to je to. Moja jeza!!! Bi bil skrajni cas, da se kaj pametnega naredi tudi v Mariboru oz. da se izbira malo popestri!

Lp, Marko
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #455 : nedelja, 13.08.2006 : 20:54:32 »

Najbololje je, da od prvega dne do 21. dneva. Jaz jo med temi dnevi ne spuščam iz povodca, ker nikoli ne vem, kdaj ji bo kaj svignilo v glavo in bo zbezala Lips Sealed

Priporočam lovski štrik dolg 10 metrov. Tako smo mi imeli našo kake tri tedne, pa se je lahko zletala. Na začetku je sicer malo nerodno imet tako dolgo vrv in jo sproti zvijat, se pa kmalu privadiš Wink.

Lp, Ana
Logiran
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« Odgovor #456 : petek, 18.08.2006 : 23:10:00 »

Pozdravljeni! Jaz imam še eno temo. Do sedaj sem imela samo samce, pred tednom dni pa sem dobila še samičko, ki pa se je pred 3 dnevi, začela gonit, čisto sem zmedena, ker ne vem, kako se naj obnašam, ker je to moj prvič Smiley. Živimo v hiši, mamo beli tapison in tepihe in ni fino, da bi kaj kapljalo, sicer pa se dosti čisti, ampak tu in tam vidim kje kaj in že tekam naokoli s čistilom. Po drugi strani pa ne vem, koliko so hlačke dobre- a ne odvadiš psice s tem, da se čist ? Ni to slabo.Ni bolje, da je navajena, da se sam čisti? Torej kaj naj- potrpim in se še jaz igram pucpolicaje ali ji kupim hlačke?
Hvala
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #457 : sobota, 19.08.2006 : 00:03:48 »

Moja uporablja hlacke. So fajn, imajo z notranje strani majhen zepek v katerega vstavljas vlozke. Kljub temu se se vedno poskusa cistit. Ponavadi se po hlackah lize, vcasih pa ji jih celo uspe odmaknit da se ocisti. Glede na to da je v hisi tepih je pomoje boljse da ima hlacke gor. Tudi psicki bo bolj fajn ker je nebote ves cas kregali : pazi to, pazi tisto. Smiley
Sicer pa ji jih date dol tu pa tam in tam kjer lahko(npr. kjer je parket in je najmanjsi problem ocistit), toliko da se ocisti in potem nazaj gor.

Lp, Marko
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #458 : torek, 22.08.2006 : 11:10:06 »

Naša pa je bila 5.3 sterilizirana sedaj se pa goni??? Na sterilizacijo smo jo dali 99% zaradi pasjih snubcev, ki so naredili pravo razdejanje okoli hiše, sedaj pa se kljub vsemu zgodba ponavlja  sram Cry Grin
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #459 : torek, 22.08.2006 : 11:31:56 »

   Undecided  Shocked Reklamacija veterinarju
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #460 : torek, 22.08.2006 : 13:22:37 »

Pa ste prepricani, da je gonitev, da ni kaksna druga tezava mogoce kaj z mehurjem, ledvicami in psicka zaradi tega krvavi??? Jaz bi sla takoj k veterinarju, po moznosti k kaksnemu res kvalitetnemu!!
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #461 : torek, 22.08.2006 : 14:06:38 »

Pa vtztrajaj da naredi vaginoskopijo, ker marsikateri sploh ne pomisli na to opcijo. malo pogledajo, otipajo in to je to. sicer te menda vaginoskopija pride tam nekej do 5000 SIT, ampak lahko veterinar vidi kaj se dogaja, ce je odprt maternicni vrat, ce je otekla, ranjena maternicna stena, itd.

Logiran
Kaličopko
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #462 : torek, 22.08.2006 : 15:24:54 »

Ze imas kaksne izkusnje z vaginoskopijo?
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #463 : torek, 22.08.2006 : 16:34:10 »

Jaz?
Moji psicki so menda ze 3 krat delali vaginoskopijo. Kolikor sem videl ni nic strasnega. Veterinar lahko boljse vidi v notranjost, kaj se dogaja. Ce je kaj negativnega v zvezi z vaginoskopijo nevem...ampak mislim da nebi smelo, ker je moj veterinar "specializiran" za psicke in je zmeraj preveril stanje z vaginoskopijo. Sicer pa je pri meni za nekaj drugega slo, ne za gonitev.

Lp, Marko
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #464 : torek, 22.08.2006 : 16:57:19 »

Kako pa izgleda vaginoskopija? A je to to ko gre vet. do maternice ali le pregleda vagino?
Ko je imela moja psička vnetje maternice so ji delali nekaj podobnega, a nikakor niso mogli priti do maternice, namesto tega so prišli v mehur (mogoče zaradi velikosti psice, niso imeli dovolj velikih inštrumentov).
Meni ni izgledalo lih najbolj lepo.
Logiran
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines