mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 18:25:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 136943 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #360 : četrtek, 20.04.2006 : 13:29:10 »

Bina, pri nas pa goneče psice ne smejo na poligon razen, če je tisti dan izpit...
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #361 : četrtek, 20.04.2006 : 13:33:40 »

Pri nas pa lahko Wink To, da se goni, ve samo lastnik psice in instruktor. In ce pse resnicno resnicno moti, potem se goneco psico odstrani. Ampak v mali šoli, ko so psi stari do 1 leta, itak še ne vejo dobro, kaj je to goneča psica. Jaz sem lani bila z gonečko na treningu med 2 leta starimi samci-nobeden ni vedel, da se goni.

Saj psi se morajo naučit delat v vseh pogojih, ne samo v idealnih Wink Tudi v dežju se morajo naučit delat... Na izpitu je goneča psica na koncu. Ampak tudi če je v radiju 50 m od poligona (pri nas čakajo na izpit na 50 m oddaljenem travniku), jo samec lahko še vedno zavoha... Zato so treningi tudi z gonečimi psicami.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #362 : četrtek, 20.04.2006 : 13:53:13 »

zanimivo, zanimivo... Smiley
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #363 : četrtek, 20.04.2006 : 14:02:42 »

Zakaj zanimivo? Kaj si mislila s tem?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #364 : četrtek, 20.04.2006 : 14:30:32 »

Uma tudi ni "smela" na teren v casu gonitve, so pa nama organizirali posebne individualne urce, tisti teden oziroma dva, izpit sva pa zadnji opravljali - mislim da je to kr precej odvisno od drustva do drustva kako na to gleda.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #365 : četrtek, 20.04.2006 : 14:32:05 »

Da je to dobra teorija  Wink

Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #366 : četrtek, 20.04.2006 : 14:32:57 »

Bina, pri nas pa goneče psice ne smejo na poligon razen, če je tisti dan izpit...

Nikoli ne smejo gonečke napoligon ali samo v času, ko imajo tudi drugi treninge?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #367 : četrtek, 20.04.2006 : 14:35:02 »

Prav ne smejo na poligon... vonj ostane če se polula...   Tongue

Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #368 : četrtek, 20.04.2006 : 14:39:38 »

Vem, vem Wink Imam samico, veš Wink Cheesy

No, pri nas gonečke lahko sodelujejo pri treningu. Če pa res preveč motijo samce, grejo pa domov. Ampak do sedaj nismo imeli nikoli problemov.

Jaz imam danes trening. In je njen 14. dan. Samec doma jo še malo naskakuje in cvili. Lani smo jo parili tudi še 14. dan. Ampak danes grem na trening. Drugi bodo delali poslušnost, jaz pa sled-na sosednjem travniku. Kar pomeni, da bodo ločeni 50 m. Vsak samec JO BO zavohal. O tem sem prepričana. Ker samec zavoha gonečo psico 2 km daleč. In v tem smislu bi morali zavohati tudi gonečke v sosednjih hišah (ki so okoli poligona). Tako da popolnoma izoliranega poligona ne dobiš nikoli... Ampak vseeno pa ne bodo posvečali kaj dosti pozornosti njej... Ker so bolj nori na žogico in igro Cheesy
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #369 : četrtek, 20.04.2006 : 14:46:40 »

Midva bova tudi danes spustila tecaj, ker je ze v torek bil problem in drugi psi niso hoteli delat ampak so ves cas k moji silili, tako da danes ne grem iz uvidevnosti do drugih. Pa se rekli so mi da morem drugic gajbo prinest, ker sem jih nasral Wink

Poslal sem email organizatorjem in bom videl kaj mi bodo odgovorili.

Ce pa povzamem vasa me mnenja, ce sem prav razumel, je boljse da ne gre?!

Lep pozdrav
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #370 : četrtek, 20.04.2006 : 14:52:21 »

Zate je bolje, da greš, za samce malo manj, ker bodo dobili hud motilni dejavnik. Je pa dober za trening, kot je povedala Bina.
Ti se lepo ravnaj po pravilih poligona in bo prav...
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #371 : torek, 25.04.2006 : 11:15:52 »

Lep pozdrav!

Danes se mi je zgodilo nekaj kar sem si najmanj zelel. Nasa psicka se prvic goni (nekje 13 dan) in od prvega dne je za sekundo ne pustim izpred oci, bognedaj z povodca. Okoli hise imamo ograjo, psicka je v boksu okoli katerega je ponovno ograja. No in v nedeljo zvecer je zacel k nam hodit en potepuski ovcar. Zgleda je nekje pregriznil ograjo okoli dvorisca in se potikal okoli pesjaka. Jaz valda celi panicen priletel ven in hvala bogu, da je pes bojec in je zbezal. No isti vecer je prisel se enih 5 krat in zmeraj sem ga pregnal. Cez dan ga ni bilo. In evo- vceraj zvecer je zopet prisel. Tokrat sem bil tolko hiter da sem letel za njim in videl lukno ki jo je naredo v ograjo. Ceprav je bla noc sem jo poskusal z zico zakrpat. Ocitno v temi nisem bil prevec uspese. Celo noc sem bil na trnih in se ob 5 ih zbudil ni sel na okno pogledat ce je vse pod kontrolo. In zgledalo je mirno.
Zjutraj spim ko naenkrat punca pritece v sobo in mi pravim da je psicka na dvoriscu in je priletela do nje pred vrata. Mene valda panika. No takrat se ni opazla psa, ki ze 2 noci vztrajno hodi. Ko sma prihitela dol pa se je samec potikal po dvoriscu- ni bil z psicko, ker je ona sama cakala pred vrati.
V hisi naenkrat vik in krik - mene panika. Sem sel gledat kak je lahko mala prisla iz pesjaka okoli katerega je 1.60 m visoka ograja in sem ugotovil da je pes pregrizel in zvil se njeno ograjo.
No sedaj sem bil pri veterinarju, ki mi je rekel, da nemore ugotovit ce je do skoka dejansko prislo. Svetoval mi je da pocakam nekje 25 dni in da gre psicka potem na ultra zvok. In ce bo breja, da bi ji dal tiste hormonske inekcije (2x sem ga vprasal kako se imenujejo pa sem zopet pozabil - je pa nekak A menda). No zdaj pa nevem kaj naj nardim. Psicka je trenutno v hisi in je ne spucam ven.
Totalno sem obupan, ker kolko sem delal paniko okoli tega in jo ves cas nadzoroval - niti sekundo ni bila sama na dvoriscu, in evo kaj se mi je zgodilo. Psicke pa nebi rad steriliziral.

Mi lahko kdo svetuje kaksno resitev, mogoce kaksne iformacije o teh inekcijah, ker nevem kaj naj nardim.

Hvala za pomoc, Marko
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #372 : torek, 25.04.2006 : 11:21:20 »

Meni se zdi, da so hormonske injekcije prenevarne in imajo preveč stranskih posledic...

Mi je pa zadnjič veterinar razlagal, da sedaj obstaja nekaj s čimer lahko prekineš brejost psice, pa ni treba, da psica to dobi v 72 urah po sparitvi (tako kot ženska "tablete po"). Je pa slaba stran tega, da je treba iti v Avstrijo po te tablete (?) ter menda so drage... Dobra stran pa je, da se lahko počaka in 100% potrdi ali je psica breja ali ne (tablet ni treba dajati samo zato, ker sumiš, da bi lahko bila breja)...

Ahmmm... Jaz imam psico med 10 in 14. dnevom v hiši. Pa čeprav ni nobenega psa okoli naše hiše.. Ravno zaradi takih zadev, ki si jih opisal... No, šola za naslednjič Wink
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #373 : torek, 25.04.2006 : 11:31:53 »

Joj ce ne vem kaj naj naredim. Tolko sem pazil. Sej vem, da bi morala biti v hisi, ampak iskreno si noben ni misli, da bo pes pregriznil dve ograja in ta okoli pesjaka sploh ni tako sibka. Ne vem kaj naj naredim.
To kar mi je veterinar predlaga so sinteticne inekcije - niso naravni hormoni in baje nimajo straniskih ucinkov, npr. vnetje maternice. Je pa rekel, da jih dobijo iz avstrije, ker v sloveniji niso registrirane.
Sej ne vem kaj mi drugega preostano. Razen ce ima se kdo kako informacijo, bi bil neizmerno vesel in hvalezen.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #374 : torek, 25.04.2006 : 11:34:35 »

Mogoče pa govoriva celo o isti stvari... A če dobi psica te injekcije pri 25 dnevu je še vedno dovolj zgodaj? Ker če ja, potem gre za isto stvar.

Če imaš zaupanja vrednega veta, potem ga poslušaj...
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines