mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 15:32:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 136964 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #330 : petek, 27.01.2006 : 14:15:45 »

Pa se pojdiva pink-ponk.
Citat
Bistvo je, da JE vedno nevarno
Jaz trdim, da ni.  Ce ni ovulacije, ni nevarno. Pri tem ni vazno, kako in kaj kdo racuna ali meri. Ce ni prvega pogoja, tudi posledic ne more biti. Pa dajmo na cloveka: zenske v menopavzi lahko seksajo, kadar in kolikor hocejo, pa ne bodo zanosile. Pac ni vec ovulacij in moznosti oploditve.
Na pse: psica bo postala breja (ce bo naskok samca) le med gonitvijo, kajti samo takrat so vsi pogoji za to.
Clovek lahko gonitev pri psici spregleda, ce je neizrazita. Ampak za brejost je gonitev in naskok samca v pravem casu pogoj.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #331 : petek, 27.01.2006 : 14:29:48 »

Sem že napisala, da ovulacija pač MORA biti, se pa lahko zgodi malo drugače, kot smo planirali. Vse to seveda velja za spolno zrele ženske-amenoreje so izvzete.
Da ne bo naslednji primer punca pred puberteto, ki tudi ne more zanosit, saj še ni spolno zrela.
Vsaka ženska v obdobju spolne zrelosti lahko zanosi kadarkoli, saj se ovulacija lahko zgodi kadarkoli, tudi med menstruacijo...

Bistvo mojega prvega posta pa je bilo tole:
Clovek lahko gonitev pri psici spregleda, ce je neizrazita.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #332 : petek, 27.01.2006 : 14:43:10 »

OK. Ovulacija je res lahko kadarkoli v razlicnih razmakih.
Spregledana gonitev je tudi mozna, jasno. In brejost v takem primeru tudi.
Moj odziv je sprozil tvoj nerodno napisan post, ki je bil res za nasmejat. Clovek pa nikoli ne ve, ce kdo misli resno ali se je pomotoma napacno izrazil. Smo pa "nastepali" nekaj postov, ki bodo lahko komu v pomoc Wink.

Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #333 : petek, 27.01.2006 : 14:45:06 »

...tudi ko ženska nima ovulacije, lahko zanosi...

OK, tega ne vzeti resno!!!  sram  Grin
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #334 : petek, 27.01.2006 : 15:02:05 »

Ali pa:  Wink
Ženska lahko zanosi, če ima spolni odnos tudi takrat, ko nima ovulacije. Semenčeca lahko v sluzi počakajo celo 1 teden.
Oploditev pa seveda poteka, ko je ovulacija  Smiley
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #335 : petek, 27.01.2006 : 17:20:00 »

ni se treba kregat zaradi tega Wink hvala da ste mi odgovorili.nismo mi parili,ampak gre kot sem napisala za sosedovo psičko.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #336 : sobota, 28.01.2006 : 16:08:38 »

Jaz imam eno vprasanje....moja psicka se je prvic gonila junija lansko leto. Po datumih bi se drugic morala torej nekje decembra, vendar to pac samo okvirno, saj vem da je ciklus lahko razlicno dolg tudi znotraj iste pasme. Torej decembra sem opazala da se je psicka precej lizala po spolovilu in markirala, kot je pocela pred prvo gonitvijo, prav tako jo je poskusal samec ko smo bili na obisku naskocit (je plemenjak drugace) vendar mu ni pustila. Psicka ni imela izcedka, ne krvavega, ne kaksnega drugacnega, in tudi spolovilo ni bilo posebej zateceno kot pri prvi gonitvi. A je mozno, da je bila gonitev tako blaga, da bi jo spregledali??
Psicko drugace dnevno negujem in preglejujem, kar pomeni, da ce bi izcedek bil, bi ga morala opaziti, ampak 100% pa nisem.
Logiran
karmy84
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


« Odgovor #337 : sobota, 28.01.2006 : 21:58:50 »

posledica varnih dni je pr meni stara zdele 4 leta... tako da sem vse povedala o "teh" dnevih Roll Eyes
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #338 : nedelja, 29.01.2006 : 00:39:47 »

Uma: naš pes je paril psico, ki ima "tiho gonitev". Mislim da se reče tako, nisem pa sigurna. To pomeni, da se psica goni brez krvi, samo splovilo ji nateče.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #339 : nedelja, 29.01.2006 : 11:03:25 »

karmy84 govoriš zase ali za svojo psičko?predvidevam da zase.eh ja...ženske smo čudne Smiley
Logiran
SANTINA
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #340 : sreda, 08.02.2006 : 12:52:47 »

lep pozrav vsem skupaj.
Gledala sem po forumu in nisem našla odgovorov na svoja vprašanja.Imam sedem mesecev staro psičko pasme čivava.Vprašanja pa si sledijo:
-kdaj psička spolno dozori?
-kdaj dobi menstruacijo?
-kako poteka brejost pri čivavi,glede na to,da je majhna?
-brala sem,da ima čivava velike probleme pri skotitvi in da lahko celo umre?ali je to res?
prosim za odgovore,če jih kdo ve.še bolj pa bi bila vesela mnenja kakšnega veterinarja.hvala
Logiran
karmy84
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


« Odgovor #341 : petek, 10.02.2006 : 20:23:57 »

karmy84 govoriš zase ali za svojo psičko?predvidevam da zase.eh ja...ženske smo čudne Smiley

zase Grin
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #342 : petek, 10.02.2006 : 20:50:41 »

Psička ima menstruacijo, ko je spolno zrela (1. gonitev). Pri nas se je to zgodilo, ko je bila stara 6,5 meseca. O brejosti pri čivavi ti ne znam svetovati, vendar mislim da to da je majhna, ni ovira. Za probleme pri kotitvi (kar se tiče čivav) tudi nisem expert, ampak če je sum na zaplete, se navadno naredi carski rez. Pri naši pasmi je 99% kotitev s pomočjo carskega reza.

Santina, upam, da sem ti vsaj malo pomagala.

LP
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #343 : sobota, 11.02.2006 : 12:57:25 »

A ve kdo mogoce kako je z gonitvijo labradork. Namrec moja je stara ze 7,5 mesecev in nisem se opazil, da bi se zaceli gonit. Res je, da je v pesjaku in jo mogoce tezje spremljas cez dan. Ampak vedno pogledam, ce je kje kaksen izcedek in ga se nisem zasledil. Je mozno, da sem gonitev spregledal ali pa ta se pride.

Hvala za odgovore, Marko
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #344 : sobota, 11.02.2006 : 13:45:30 »

Marko 7,5 mesecev ni nič prepozno za prvo gonitev, do pomladi jo bo sigurno enkrat dobila, boš pa to lahko opazil še preden bo imela krvav izcedek, saj ji bo spolovilo nabreknilo in bo dosti večje kot običajno, sicer pri prvi gonitvi ni tako izrazito ampak se vidi. Vse skupaj pa bo trajalo kar kakšnih 14 dni ali več, tako da bi težko spregledal. Pa tudi kakšen samec vaju bo nadlegoval na sprehodu. Tako da ne skrbi do pomladi se bo sigurno kaj zgodilo. Pri nas so psice dobile prvo gonitev od 6 - 10 meseca starosti. Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines