mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 04.07.2024 : 18:27:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 137024 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #270 : sobota, 24.09.2005 : 22:02:37 »

_anja_ svetujem ti da obiščeš veterinarja, ker gre res lahko za navidezno brejost, ki se lahko pojavi po gonitvi. Gonitev navadno traja 3 tedne.
Lp K
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #271 : nedelja, 25.09.2005 : 10:15:19 »

Kako pa ves, da se goni, ce ne krvavi vec? Ce ima nabrekle seske, gre zelo verjetno za namisljeno brejost Undecided

Ne vem. Saj ravno zato sem vprašala kako vem, da se ne goni več.

LP Anja
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #272 : nedelja, 25.09.2005 : 15:10:50 »

Moje psice na koncu gonitve postanejo zelo hude na samce, ki jim še dišijo in rinejo vanje. Dva, tri dni je potem še treba paziti, potem je pa res konec. Po gonitvi seski radi malo nabreknejo, če je bolj izrazito in so še kakšni drugi znaki bi lahko bila navidezna brejost, težko je na daleč reči kaj je še normalno.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #273 : nedelja, 25.09.2005 : 17:28:28 »

anja- Če ima nabrekle seske gre najbrš za namišljeno brejost, saj če jih stisneš priteče mleko, ampak tega ne počni prevečkrat ali premočno.
Lahko se zgodi pri namišljeni brejosti da bo k seskom stiskala kake igračke ker bo jih imela za mladičke v nekaterih primerih pa lahko pride do hude histeričnosti ali agresivnosti, zaradi tega smo mi našo sterilizirali. ampak brez straha. Vprašaj malo v temi o shih-tzu kako ponavadi ta pasma reagira. Glede mleka pa je malo nerodna zadeva, jaz ki sem z obale mi je vet predpisal kapljice ki odvajajo mleko iz žlez saj lahko pride kasneje do tumorčkov, te kapljice pa se dobijo samo v Italiji. Pri nas pa ne vem kako to deluje. Vem samo da jo po seskih ne smeš božat ker s tem pospešiš nastajanje mleka in če stiska k sebi igračke jih moraš vzet stran. Najbolje da se posvetuješ z vetom.
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #274 : ponedeljek, 10.10.2005 : 13:17:39 »

Zivjo!

Zanima me, ce ima kdo prakso z injekcijo, ki prepreci, da bi se psica nadaljna pol leta gonila.
Pri veterinarju sem prvic slisala za to, vendar ne vem ce ima kaksne slabe stranske ucinke.

Lp
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #275 : ponedeljek, 10.10.2005 : 13:51:36 »

hormonske injekcije niso nedolzna zadeva in imajo (lahko) precej stranskih ucinkov in se jih naceloma, razen v izjemnih primerih (zaradi zdravstvenih) razlogov ne uporablja.
Zakaj pa bi se tega posluzili? Brejost se da preprecit druge, manj skodljive nacine (sterilizacija, ce psice ne mislite parit ali pa da jo v casu gonitve pazite).
m.
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #276 : ponedeljek, 10.10.2005 : 19:36:30 »

Ne, samo zanimalo me je kako je glede tega. Slisala za to opcijo, sem si pa kar mislila, da ni ravno najboljsa.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #277 : torek, 11.10.2005 : 12:23:27 »

Ko smo pri nas nekoč davno dobili prvo psico, je bila mama čisto panična zaradi gonitve, pred prvo gonitvijo jo je peljala po hormonsko injekcijo...rezultat: hormonsko zdravljenje, nikoli več si nismo smeli privoščiti takšne preprečitve gonitve in  ugotovili smo, da gonitev ni nič groznega.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #278 : torek, 11.10.2005 : 12:31:15 »

Jaz ful ne zastopim zakaj so vsi panični glede teh gonitev, to je isto kot da bi se ženske bale vsake menstruacije Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #279 : sreda, 12.10.2005 : 14:12:57 »

To se pojavlja zadnje čase vse pogosteje. Meni je nekoč davno en veterinar rekel, da je treba s gonečo psico delati tako, kot da se nič posebnega ne dogaja, morabitne krvava madeže spregledati... da je psica v tem obdobju posebno občutljiva in da ji s svojim paničarjenjem in kompliciranjem lahko močno škodimo. Meni se ne zdi povsem nemogoče, da je epidemija navideznih brejosti in drugih komplikacij ob gonitvi povezana prav s tem.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #280 : sreda, 12.10.2005 : 14:18:24 »

to zadnje bi pojasnilo, zakaj jaz ne poznam teh težav.
tako do psic,kot do psov se v času gonitve vedem kot vedno.
kar pomeni tudi,da tudi od samcev zahtevam enako vedenje kot vedno, brez izgovorov, da je psica goneča in oni pod ne vem kakšim vplivom hormonov.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #281 : sreda, 12.10.2005 : 16:33:59 »

mi nismo sploh delali panike ko se je gonila naša, včasih nismo niti opazli ker ni puščala krvi, imela pa je vseeno probleme z navidezno brejostjo. To je odvisno od pasem in vsakega posameznika.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #282 : sreda, 12.10.2005 : 18:10:35 »

Tudi jaz od psic zahtevam enako poslušnost kot običajno, hodijo na enako dolge sprehode in treninge. Sploh se mi zdi, da so navidezne brejosti zelo odvisne od psihe (tara, ne trdim da vedno in pri vseh, pogosto pa ). Tako bi vsaj ena moja psica začela kazati znake navidezne brejosti, če bi imela pri sebi igračke (ker jih nima je vse v redu), ena pa je dejansko dobila mleko, ko vzela majhnega mucka, ki ga je nekdo vrgel psom v ogrado.
Logiran
Barbara Rozman
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 293


« Odgovor #283 : četrtek, 27.10.2005 : 22:28:04 »

verjetno se je o tem ze govorilo, sem sicer malo preletela temo, vendar je strani res veliko. ali ima kdo kaksen nasvet, kaj storiti s samci, ki med gonitvijo rinejo v psicko? govorim o psih, ki jih ljudje spuscajo na sprehod same in torej nimajo nobenega spremstva. pred nasimi vhodnimi vrati namrec tabori nekaj psickov, posebno eden je zelo vztrajen in se sploh ne premakne. psicko tezko peljemo na sprehod, ker je tu po pst-ju taksnih psov res veliko in je zato silno nervozna. danes je na enega celo zarencala in to prav nic prijazno, se nikoli ni na nikogar zarencala. pes je sicer imel cloveka, ki pa svojega psa ni hotel spraviti stran, ces da se njegov kuza hoce samo igrat in je sigurno ne bi naskocil. imam nek bio groomov sprej za samico, ki zelo lepo disi, vendar ne pomaga dolgo (ne morem je spricat vsakih pet minut). strasno me jezi, da imajo ljudje pse, potem jih pa niti na sprehod ne peljejo, ampak se psi setajo sami. ali ima kdo kaksen nasvet, kaj naj storimo s psi pred vrati? in kako lahko preprecim, da samci psicke ne bodo nadlegovali, ker je revica cisto zivcna?
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #284 : četrtek, 27.10.2005 : 23:00:36 »

Barbara preostane ti, da ostaneš bodigard ali pa psičko steriliziraj.

Jaz sem imela enkrat zelo velik problem. Enostavno se nadležnega kokeršpanjela nisem mogla znebiti. Najprej sem ga malo podila. Vedno sem psički rekla naj se usede, saj le tako ni mogel priti zraven. Ni šlo drugače, da sem našla eno vejo in ga švrknila po gobčku. Vendar je bil imun na to..., pretepati ga pa tudi nisem mogla in tudi pomagalo ne bi!!! (bilo je samo neopazno opozorilo)
Nekako sva se prebili do prvega bloka, zaprla sem ga v blok in tekla na vso moč. Ni bilo sekunde je bil že za mano. (ne vem kako je ven prišel, verjetno ga je kdo spustil, ker se je drl na ves glas) Nato mi je pomagal nek fant, ki ga je prav tako hotel zadržati, da bi mu vsaj malo ušla, vendar ga je pes napadel in zopet pritekel za mano.
Navsezadnje me je rešil en drug pes, ki sta se nekaj zravsala.

Bil je to edini hujši primer. Zaradi ljudi, ki se jim ne da s psom na sprehod, pa nasrkajo ostali vesti lastniki, ljudje, ki se bojijo psov in druge živali, ki jih preganjajo...
Lp

p.s.: čuvaj psičko  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines