mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 12:16:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gonitev psičke  (Prebrano 137112 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #210 : torek, 22.02.2005 : 10:24:21 »

Hja, je tema že čisto zamrla, pa se sodobi obuditi jo. Torej - Jenny se goni. Včeraj zvečer sem opazila krvavitev, tako da se je končno zgodilo to, na kar je Jenny že nekaj časa opozarjala... To je prva pasja gonitev - tako zame, kot tudi za Jenny. Se kar malce sekiram, kako bo vse skupaj potekalo, ampak se bomo že sproti prilagajali novonastalim problemom in okoliščinam. Veliko vas tarna, da imate v tem času stalno pasjo stražo pred bivališči. Kolikor sem jaz ugotovila, pri nas takih problemov najbrž ne bo. Sosedi imajo starejšo maltežanko in do sedaj ni bilo nikoli snubcev pred blokom. Upam da bo tudi tokrat tako!
Žal pa zaenkrat odpadejo sprehodi po frekventnejših destinacijah....
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #211 : ponedeljek, 07.03.2005 : 19:30:30 »

Mogoče prva gonitev ne bo tako dišala.... Wink
Pri nas je bila druga bolj interesantna, a smo s sprejčkom in klorofilčkovimi tabletmi samce malo štopali. Čeprav ko dobi krtačo pod nos- ni spasa!:) Shocked
Drugače se da preživeti, tudi trije tedni so hitro naokrog.
Pazi, da tvoje frajlice ne boš preobremenila s sprehodi.
Ja, pa crkljali se bosta tudi bolj... Grin

Lepe gonitve vsem! Wink
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #212 : četrtek, 10.03.2005 : 00:04:52 »

Ojla!

Mislim, da se je Geri začela goniti. Nikjer ni nič madežev, se pa stalno umiva. Edino 5 dni nazaj sem opazila par kapljic na blazini, potem pa nič več. Na sprehodih malo več markira, do sedaj je lulala samo 2x na sprehod, sedaj pa približno 5x. Drugih očitnih znakov ni. Njeno obnašanje se skorajda ni spremenilo, no mogoče je malo bolj sitna.
Me pa nekaj zelo moti. Odkar (vsaj mislim, da se) se goni je začela brskat po pesku v mačjem veceju (ki je namenjen njej) in je glino iz njega. Glina je naravna in nima nobenih primesi (s tem, pa tudi vonja ne prikrije Undecided), tako da me ne skrbi zaradi tega, ampak bolj zakaj to počne? Ali psica med gonitvijo potrebuje še kakšne vitamenie? Bojim se da je glino ker ji kaj primanjkuje.
No je pa še ena bolj verjetna razlaga. Ko je opazila kapljice na blazini je začela takoj lizati blazino. Vedno ko kje leži potem ful voha tam in kje poliže. V mačjem veceju brska po glninem pesku in išče strnjene koščke (ko se pač glina zmoči nastanejo trdi delčki) in potem te je. Mogoče hoče samo očistiti vse "sledi" njene gonitve. Res se nenormalno veliko čisti. Moja druga psička se je pred sterilizacijo kar nekajkrat gonila, pa je veliko krvi puščala, čistila pa se je samo parkrat na dan. Geri pa se non stop, še bolj pa ko je na postelji.
Prosim za pomoč, če ima kdo podobne izkušnje.

Hvala, Mojca
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #213 : četrtek, 10.03.2005 : 12:03:52 »

Mojca, tole, kar opisujes, je pri nas kar stalna praksa. In ne bos verjela, moje pomivajo celo za drugimi gonecimi psicami, ampak samo domacimi. Ce pa v nekaj dneh vseeno ne bos opazila krvavitve (najlazje zjutraj ali po daljsem pocitku, preden se zacne umivati), bi pa jaz vseeno dala pogledati urin, ker se popolnoma enaki znaki pojavljajo tudi pri vnetju urinarnega trakta ali kaksnih kamenckih. Tudi tole 'pospravljanje' urina gre z obojim.

Lp, Mojca
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #214 : četrtek, 10.03.2005 : 12:27:01 »

Peibie: hvala! Se prav bolje počutim. No upam, da je gonitev, saj bi bil ravno pravi čas za to- 8 mesecev. Če jo počoham po boku začne malo odmikat rep. Če pa res ne bom opazila krvi bom pa šla do veterinarja. Sporočim kako se je izšlo.

Lp, Mojca
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #215 : četrtek, 10.03.2005 : 13:39:28 »

Najlaže ugotoviš, če narediš čisto preprost preizkus z belim papirnatim robčkom. Najbolje takrat, ko nekaj časa miruje.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #216 : četrtek, 10.03.2005 : 14:38:37 »

Najlaže ugotoviš, če narediš čisto preprost preizkus z belim papirnatim robčkom. Najbolje takrat, ko nekaj časa miruje.

TagTu, ta način ugotavljanja ni ravno najbolj zanesljiv Undecided Moja psica se sedaj 100% goni, pa ne krvavi skoraj nič. Od torka do danes je v hiši pustila natanko 5 kapljic krvi. Malo krvav urin vidim samo takrat, ko gre lulat. Ampak robček je pa v 90 % čisti.

Lp jana
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #217 : četrtek, 10.03.2005 : 14:49:52 »

TagTu, ta način ugotavljanja ni ravno najbolj zanesljiv Undecided Moja psica se sedaj 100% goni, pa ne krvavi skoraj nič. Od torka do danes je v hiši pustila natanko 5 kapljic krvi. Malo krvav urin vidim samo takrat, ko gre lulat. Ampak robček je pa v 90 % čisti.

Lp jana

Hmm.. Jana, kako pa naj ugotovim če se goni? Moja tastarejša psica se je gonila že več kot 5 let naza, pa še ful je krvavela takrat, tako da res nimam izkušenj s tem. Bojim se da bi bilo kaj narobe jaz bi pa kar mislila, da se pač goni. Če pa se goni, pa ne bi rada zganjala panike in jo vozila k veterinarju ker po mojih izkušnjah ti potem marsikaj "najdejo" in veselo filajo tablete, pa injekcije... skratka.. ima kdo bolj učinkovito metodo? Hmm.. samca pa tudi nimam nobenega v bližini.
Je pa zadnje čase (odkar mislim, da se goni) bolj nekako potrta. Me gleda in kar cvili.. pa stalno hoče bit po rokah. Je pa drugače normalno živahna, je in pije kot vedno. Včeraj ko pa nisva šli na sprehod je lulala kot ponavadi (3x) čez cel dan v njen "mačji" vc.

Lp, Mojca
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #218 : četrtek, 10.03.2005 : 16:00:36 »

Bina, pri nas ni prav nobenih vidnih sledov gonitve, razen nabreklosti, ker se obe punci vestno umivata. Papirnat robček se odlično obnese, sploh ob nameravanem parjenju, ker tako lahko nadzoruješ barvo oz. spreminjanje barve izcedka. Ne vem, koliko gonitev si (pravzaprav Bina) dala do sedaj skozi in kako si kaj zadeve spremljala. Glede na to, da nameravaš pariti in da te zaradi tega čaka dolga pot, ti vseeno svetujem, da poskusiš na ta način. Po "kmečko" povedano - prstek zavij v robček in potapkaj.
Aja, pa veliko veliko sreče pri parjenju Bine in zdravo prvo leglo ti želim.
Lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #219 : četrtek, 10.03.2005 : 16:11:34 »

Geri, v bistvu je kar tezko vedeti, ali se psica goni ali ne, ce nima izcedka. Ali opazis kaksno razliko v njeni luliki? Morala bi biti nabrekla. Pa mogoce seski malo nabrekli ali pa rdeči. Pa ponavadi psica takrat več lula.

Recimo Bina je taka: na sprehodu lula na vsakih 10 min (ponavadi pa 4x), seske ima nabrekle in rdece, luliko ima zelo povečano, sedaj se je malo polenila, v obnasanju pa niti ni veliko razlik, razen to, da se ne oddaljuje od mene (čeprav se prej je).

TagTu: to je sedaj Binina 3 gonitev. In Bina je moja prva psica. Hvala za lepe zelje. Tudi jaz vam zelim cimbolj mirno kotitev in brez zapletov Wink

LP Jana
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #220 : četrtek, 10.03.2005 : 16:31:36 »

Hvala tudi tebi za dobre želje, Bina.
Ali imaš knjigo Moja psička (Valentinčič-Pitamec)? Ti jo zelo priporočam v branje, še bolj pa The Bitch (Evans) ali Hündin, ki pa je v slovenskem prevodu ni.

Lp
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #221 : sobota, 12.03.2005 : 23:00:23 »

Poročam:
Nobenih sledi krvavitve, razen (kot sem že rekla) malo manj kot teden dni nazaj, ko sem opazila par kapljic. Geri se ne več tako noro liže. Tudi pesek pusti pri miru. Lulat gre 3x na dan, vodo pije normalno. Pomoje je z njo vse vredu in je ne bom vozila k veterinarju. Me pa glede gonitve zanima.. jaz mislim, da se je gonila, ampak očitno je že mimo. A je možno, da bi bila to gonitev, čeprav znaki niso bili najbolj očitni? Glede na to, da ima Geri 8 mesecev in je to njena prva gonitev? Slišala sem da so prve gonitve včasih skoraj neopazne (za ljudi in pse tudi).
Bina tudi jaz ti želim da bo z Bino ko jo boš parila vse vredu!

Lp, Mojca
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #222 : ponedeljek, 14.03.2005 : 21:56:30 »

Geri, daj pošlji Nely ZS. Ona ima tudi majhno psičko in vem, da je tudi imela nekakšne "probleme" z gonitvijo. Probleme v tem smislu, da se dolgo ni gonila, in šele pri slabih 2 letih  Shocked Shocked je doživela prvo pravo gonitev. Mogoče ti bo znala kaj svetovat Wink Jaz imam samo izkušnje z Bino, pri njej pa ni bilo problemov s prepoznavo gonitve.

Lp Jana
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #223 : torek, 15.03.2005 : 01:53:38 »

Bom poslala, hvala za info!
Saj pri majhnih psičkah prva gonitev velikokrat pride po enem letu in me ne bi skrbelo če je še ne bi imela, ampak me je bolj čudilo to da mislim da jo je že imela. Vseeno hvala za tvoje izkušnje.

Lp, Mojca
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #224 : torek, 15.03.2005 : 12:41:32 »

Geri, če je bilo temu tako, si res lahko zadovoljna! Pri nas je trajalo 3 tedne (zelo močna krvavitev), pa še sedaj, po dobrih 3.tednih se Jenny malce čudno obnaša...  Undecided Upam da se ji bodo hormončki čimprej umirili in bo tako kot prej...
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Gonitev psičke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines