mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 01:25:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: BASSET
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 49   Dol
Natisni
Avtor Tema: BASSET  (Prebrano 135560 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #255 : sobota, 15.10.2005 : 12:35:53 »

Škoda,da nisi mogel priti,smo se imeli lušno.Pa drugič!
LP Tjaša
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #256 : torek, 18.10.2005 : 11:25:13 »

Ja na pikniku je bilo res prijetno.

Mi smo pa ravno od vet, ker ima naš Betika težave z želodcem - očitno je to v familiji - tako, da je zdaj na antibiotikih, še dvojih drugih tabletah in na dieti, pije pa lahko samo prekuhano vodo.

Baje naj bi to nagnjenost k težavam z želodcem še dodatno vzpodbudila ta naša hrana (Canadiae ali nekaj takega), ker naj bi bila premočna. Ker sva poizkusila že celoten slo repertuar briketirane hrane, sva se odločila, da bova začela kuhat.  Tako, da danes, ker je pač na dieti, dobi riž in piščanca. In tako še kak teden dvakrat na dan - potem pa se priporočam, da če ima kdo kakšne dobre in predvsem zdrave zamisli kar se tiče jedilnika, naj mi jih zaupa.

LP, Barbara
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #257 : torek, 18.10.2005 : 12:23:25 »

Ma kaj hu...a imate take probleme z prehrano.Najprej Bajk,ki se je hvala bogu popravil,potem Buffy, zdaj pa še Bertel.Še nikoli nisem slišala, da bi imeli basseti toliko problemov z prebavo kot jih imajo ravno vaši.Dobro, potem pa probajte več manjših obrokov na dan, probiotični jogurt, Actimel-navaden brez maščobe, riž,perutnina,konjetina,pusta govedina.Nobenih suhih svinjskih uhljev,umetnih kosti iz goveje kože.Eventuelno kuhana kaša iz ječmenovih in ovsenih kosmičev z malo mesa in zelenjave,polenta,posneta skuta,ribe.Pa ne iz konzerve ,ampak kuhane ali pečene.Veliko kuhane zelenjave.
Ta dieta je pomagala Bajku,ko je imel take probleme z želodcem.Vsekakor svetujem,da glede na to, da je spet fasal antibiotike obvezno dajete actimel,da mu ne bo uničilo še tisto malo črevesne flore,ki mu je mogoče ostala.Če ne gre drugače,si pa nabavita eno brizgo in mu ga dajta po brizgi,ker dvomim,da ga bo sam pil.
Pri nas imamo povsem drugačne probleme-kako Lojza obdržati na določeni kilaži,da se ne bo več zredil,ker je naravnost požrešen.Tako,da je trenutno na light briketih,Berry pa tudi nima nobenih problemov z RC maxi junior.Je pa že na enem obroku na dan.Pa ne glede na to izgleda kot da jo zadnjih 14 dni hranimo s steroidi,ker imam občutek, da jo bo razgnalo od energije.
LP Tjaša
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #258 : torek, 18.10.2005 : 12:35:36 »

Zdaj mora biti tako ali tako nekaj časa na rižu in piščancu. Potem bomo pa videli, samo se bolj nagibam k temu, da mu bom kuhala kot pa da grem nazaj samo na brikete.

Se mu je tole pacalo že kakšen teden 10 dni - je dopoldan bruhnil slino in konec - potem je normalno jedel, več ali manj normalno kakal in sva bila mnenja, da je pač na travi kaj pojedel - bo že bolje. No danes, ko je pa spet bruhnil slino, je bila pa vmes  kri. In zato smo šli na horuk k veterinarju.

Ko ga je vet stisnil za trebuh, smo vsi mislili, da ga bo kar ugriznil, tako je zacvili in se sunkovito obrnil. Drugače vročine pa nima.

Upam, da bo vsa ta nega pomagala in da bo kmalu bolje!
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #259 : torek, 18.10.2005 : 12:44:38 »

Pa vam je pasel tudi travo? Po vsej verjetnosti ima vnetje želodčne sluznice.Vsekakor potem več manjših obrokov na dan.
LP Tjaša
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #260 : torek, 18.10.2005 : 12:48:16 »

Hujše kot krava je bil. Vse kar je zeleno, je hotel pojesti. Od česa pa pride do vnetje želodčne sluznice?

A zmeltega piščanca si že kdaj probala? Je Primož bral v eni temi kako je to nekaj dobrega.

Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #261 : sreda, 19.10.2005 : 12:59:43 »

sluznica želodca se vname zaradi nenehnega draženja z ostro travo,posebno če praviš, da se je pasel kot krava.
Ne, zmletega piščanca ne dajem psom,posebno ne zaradi kosti,če uporabljaš že zmleto kupljeno maso. Rajši jim meso zelo na drobno zrežem.
Jaz sem pri vnetju želodčne sluznice pri svoji pokojni psici uporabljala pusto govedino.Mi zadnja leta piščanci in njihovo meso niso pretirano všeč,ker je na njih preveč maščobe.
LP Tjaša
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #262 : torek, 25.10.2005 : 10:59:58 »

ČESTITKE moji krščenki Borovnički in njeni lastnici za uspešno opravljen delovni izpit.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #263 : torek, 25.10.2005 : 11:07:23 »

Ali kdo ve za kakšno leglo v Sloveniji?
Logiran
Ares
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #264 : torek, 25.10.2005 : 12:16:25 »

Mislim da v Sloveniji boš zelo težko našel kakšno leglo vem da je ena gospa nekje v Sloveniji prodajala basete pa se ne spomnim točno kje je to bilo.Sicer pa je nekaj napisano na forumu o tem!!


LP ares
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #265 : torek, 25.10.2005 : 13:16:05 »

eka, hvala za čestitke.Glede na to, da je Berry prvič v življenju videla v živo divjega prašiča se je kar dobro obnesla.Je bila potem čisto navdušena nad njimi.
Lojze je pa včeraj paril Tončko.Upam, da bo tokrat boljše kot zadnjič,vsaj meni je že delovalo tako.
WildAngel,trenutno ni nobenega legla rodovniškega v Sloveniji, mogoče bo pa kmalu.
LP Tjaša
Logiran
rbagoros
novinec
*
Sporočil: 0


« Odgovor #266 : nedelja, 06.11.2005 : 15:22:40 »

ŽIVJO!

Odločil sem se, da bi rad imel psa BASSET-A.Pa me zanima če pozna kdo koga v sloveniji da pi prodal tega psa ali pa kakšno leglo?

ČE ma kdo kake informacije mi naj piše na email: rok.bagoros@siol.net
Logiran
eka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 611


« Odgovor #267 : ponedeljek, 07.11.2005 : 13:15:43 »

Vem da so pred kratkim parili eno psičko iz Predgrada, če je breja se trenutno še ne ve,drugače se pa obrni na Luco, ki je bila prejšnji teden na delovnem izpitu na Češkem s svojo bassettko in te lahko kontaktira s tamkajšnjimi dobrimi vzreditelji, ki so pogosto v Sloveniji in bi ti psa lahko tudi pripeljali, vem da pridejo 20.11.na razstavo v Vrtojbo in si njihove pse lahko tudi ogledaš, če želiš.
LP Neva
Logiran
tm75
novinec
*
Sporočil: 0


« Odgovor #268 : sreda, 09.11.2005 : 19:27:18 »

Lep pozdrav, po zares dolgem času Smiley

Naša Aja je sedaj stara že dve leti in pol. Največja scrkljanka in pojava v hiši, vsi jo imamo najrajši. Ker je imela do sedaj še čisto vedno v času gonitve probleme z navidezno brejostjo, smo se odločili za paritev (za to bi se tako ali tako odločili, saj želimo, da ima naša psička enkrat mladičke). Ampak smo naleteli na problem - ni kandidata. Za basseta s katerim smo nameravali pariti, pa smo šele danes ugotovili-s točno primerjavo rodovnikov-da sta v sorodu v tretjem kolenu...tako, da žal ne bo nič in smo zares žalostni, razočarani, saj se basset ne najde kar tako, oglas smo imeli že zares dolgo in že lansko leto, pa nikoli nič...Sad

Ajin vzreditelj je Ambrožič Miha iz Vipave. Če ga kdo pozna, naj povem, da smo danes s primerjavo rodovnikov ugotovili, da je en velik goljuf. Ne vem koliko, kaj in kako je ponarejal rodovnike in goljufal pri paritvah, vem le, da je in ne malo. Če se je le dalo je paril kar sorodnike in potem delal lažne rodovnike, ker ima neko mesto v lovski/kinološki/...nevemkakšni zvezi, saj je lovec. Tudi naša Aja ima eno oko modro, kar si pri pravilnih paritvah v preteklosti ne bi smelo zgoditi.

Kakorkoli, smo zelo razočarani nad vsem skupaj, zdaj še bolj, ko smo izvedeli, da sta basseta, ki smo ju nameravali pariti, sorodnika.

Če poznate/ali ste morda celo lastnik samčka basseta, ki bi bil pripravljen na paritev v kar se da kratkem času (pričakujemo, da bo Aja "na razpolago" že čez par dni, saj je od čistega začetka zdajšnje gonitve pretekel že kar dober teden.
Lep pozdrav vsem ljubiteljem bassetov in se beremo/tipkamo.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #269 : četrtek, 10.11.2005 : 14:36:51 »

No lepo,da ste se oglasili po dolgem času.Sedaj pa da vama odgovorim na vajino vprašanje:trenutno še vedno zajemam sapo,ker me stiska pri srcu od groze.ČE IMATA AJO IN BASSET HOUNDE RES RADA, JO LEPO PROSIM NE PARITA NIKOLI,TEMVEČ JO DAJTA STERILIZIRAT!!!Vem,da se kruto sliši,posebno še od mene,vendar pa vajina punca resnično, na žalost ni za vzrejo zaradi morebitnega prenašanja dedne napake.Vedno mi je bilo zaradi tega hudo,saj je nenazadnje tudi hči mojega samca,vendar pa je to podedovala po svoji materi.Povedala sem vama že takoj na začetku, da glede na to, da ima psica "ribje oko" ni primerna za razstave in kot taka ni primerna tudi ne  za vzrejo.Kolikor sem na tekočem(ali pa sploh nisem)psica tudi nima vzrejnega dovoljenja,torej naj bi bili mladiči,če jo boste parili brez rodovnika.Če bosta storila to, bosta v končni fazi slabša od vzreditelja, pri katerem sta to psičko kupila in vama ni povedal,da ni namenjena za vzrejo.Na račun predvidene paritve pa bosta kasneje naredila še več škode,saj se lahko katerikoli od lastnikov bodočih mladičev odloči,da bo te mladiče paril naprej in tako še bolj širil število psov z to napako.Tukaj bi lahko ustavila, da se ta napaka širi,saj Ajina mati ni več med živimi,njeni ostali bratje in sestre pa ne bodo šli v vzrejo.
Prosim vaju iz vsega srca,da dobro premislita in se odpovesta Ajini paritvi ne samo zaradi mene,temveč zaradi vseh ostalih bassetov.Meni je bilo vedno v največje veselje to, da je psička pristala pri ljudeh,ki jo imajo radi in ji omogočajo polno, zadovoljno življenje.
Premislita,
LP Tjaša
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 49   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: BASSET
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines