mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 05.07.2024 : 18:15:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Je pes zame?
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Je pes zame?  (Prebrano 29209 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
poggy
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« Odgovor #30 : torek, 19.10.2004 : 21:05:33 »

hja, zlo ušeč so mi srednje velki psi, ki nimajo preveč zahtevne dlake za nego... kaj priporočate, pes bi sigurno bil zunaj, je pa to nekje srednje urbano naselje, ampak je dovolj prostora, da se pes tudi razživi na kakšnem travniku. predlog?
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #31 : sreda, 20.10.2004 : 08:09:57 »

Priporocam, da se ne odlocate za psa "le" po kriteriju izgleda, ampak predvsem po karakteristikah. Najbrz je najpripravneje vzeti kup pasjih knjig v roke in jih dobro prestudirati. Ko boste imeli priblizne predstave o pasmi/mah, ki si jih zelite, pa predlagam, da stopite v stik z vzreditelji teh pasem. Morda pa je dobra prilika tudi CAC Lj, ki bo 14.11. ali pa CACIB Zagreb, ce vam je blizje...  Vsekakor pa iskreno upam, da boste pri izbiri pasme, spola itn. zares dobro razmislili!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #32 : sreda, 20.10.2004 : 09:03:16 »

hja, zlo ušeč so mi srednje velki psi, ki nimajo preveč zahtevne dlake za nego... kaj priporočate, pes bi sigurno bil zunaj, je pa to nekje srednje urbano naselje, ampak je dovolj prostora, da se pes tudi razživi na kakšnem travniku. predlog?
Ja, se strinjam z JennyK: pojdi na razstavo novembra in sprašuj, sprašuj in veliko sprašuj lastnike psov. Pa za vsakega psa vprašaj, kaj so njegove slabe lastnosti (ki jih ima vsak pes).

Lp jana
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #33 : sreda, 20.10.2004 : 09:18:11 »

Sisi!

Citat
Sama imam maltežanko in je moj prvi pes pa nimam z njo nikakršnih posebnih težav je zelo pridna in ubogljiva v stanovanju nam ni zgrizla niti ene stvari...

Po moje imas sreco, da imas pridno punco (tudi glede na to, da je tvoj prvi pes) ... pa vseeno ... so bolj histericni psi ... kolikor jih poznam!!!
Evo malo problemckov si lahko preberete tukaj!
Zato pravim, da ni ravno priporocljiv za zacetnike!
Kar se pa dlake tice je pa res bolj zahvetna, ce ga pa strizes, ga moras nekje na 2 meseca, ne?
Glede na to, da je Poggy ravnokar povedal, da bo pes zivel zunaj, pa sploh odpade!!!!!

Poggy!

Se zmeraj ne vem kaj pricakujete od psa ... velikost je samo en (droben) delcek, ki bi vas moral zanimati! Napisal si, da bo bival zunaj, zato ti predlagam dolgodlakega psa!
Si razmisljal, da bi sel pogledat v zavetisca!
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #34 : sreda, 03.11.2004 : 20:42:28 »

Živjo!
Očitno imam popolno začetniško srečo hvala bogu!Ne ,da se bi hvalila a je naša Lady res zeloooo pridna in ne uniči ničesar razen nekaj svojih igrač ki pa so tako namenjene zato ,da jih grize .Ima tudi spleten trakec ki ga zelo rada razstavi na prafaktor a kasneje ji dam novega pa je vse o.k.Najbolj všeč mi je pa to,da ima rada ljudi in tudi otroke ,prav vsakega ,ki pride k nam na obisk je vesela.Tudi druge pse rada vabi v igro.Je pa popolnoma res,da ta pasma niti slučajno ne more biti na balkonu saj ko je mrzlo  kaj hitro lahko zboli ,dlaka maltežana ne nudi dovolj zaščite.Striženje je res na približno 2-3 mesece,a se nega zelo skrajša.Tudi meni se ne zdi slaba ideja,da bi obiskali zavetišče in mogoče ravno tam čaka tapravi pasji lepotec ravno vas!Vse lepo ! Wink
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #35 : sreda, 03.11.2004 : 20:55:22 »

Ni panike! Poznas pregovor: "Strup je v majhnih flaskah?", pa "Ni vse v velikosti?"! Wink Wink Wink

Maltezan je zahteven tako pri vzgoji, kot pri negi! Terierji so po mojem mnenju tudi bolj zahtevni! Undecided

Kaj pa vem ... naj si najprej prebere o pasmah, pa pove kar sem ga ze zgoraj sprasevala, pa bomo lazje svetovali! Wink

Če je naš terier sam doma, ves čas laja. Pa v avtomobilu tudi. Če  je samo pet minut sam, te je potem vesel kot da te en mesec ni niti enkrat videl. Šele ko ugotovi, da nas tako ne bo priklical preprosto gre in spi. Smiley
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #36 : nedelja, 07.11.2004 : 14:53:07 »

Sama sem bolj mačji človek, vendar si je fant nenormalno želel psa.
Bandit je moj prvi pes. Vsi so mi to pasmo odsvetovali, češ da je pes zelo občutljiv, stalno bolan, potrebuje nenormalno veliko nege... Pa to sploh ni res.
Če odštejem to, da se non stop crklja, je to čisto normalen kuža. Zelo miren, itak pa polovico dneva prespi. Veliko ljudi misli tudi, da so angleški buldogi napadalni...ja, mogoče lahko koga poliže do smrti (od veselja seveda), to je pa tudi vse.
Mislim, da je to vprašanje (je pes zame) za ljudi, ki imajo radi živali, že kar retorično. Živali vam lahko ponudijo ogromno, od njih pa se lahko tudi veliko naučimo, drugo vprašanje pa je, kaj mi lahko psu ponudimo, torej bi moral biti naslov foruma SEM JAZ ZA PSA.

Jana, upam da ne zameriš. Wink
Logiran
čebelica maja
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 10


« Odgovor #37 : torek, 07.12.2004 : 19:42:04 »

Zlati prinašalec je pes, ki se ga ima lahko brez problemov v stanovanju!pa še tako zelo pameten, inteligenten, lep in krasen je Cheesy Cheesy
SE apsulutno strinjam  Wink
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #38 : četrtek, 09.12.2004 : 16:44:26 »

Za vse ki se  sploh vprašete Je pes zame, in si zastavite taka vprašanja vse pohvale.

Mene  prav veseli, da tak forum obstaja.
Ker glede stroškov, ki jih prinese pes, zna kasneje res nastati problem.
Večina vzrediteljev, jih pa ponavadi zamolči in povejo le osnovne od ceplenja, do  cene briketov, in priboljškov.
Nihče ne omeni, da kasneje  lahko pes ne samo zboli ampak  začne potrebovati posebno prehrano, mislim , da  se je pametno pozanimati tudi o tem.
Tudi meni so vsi zatrjevali brikete 15 kg 10 000
priboljški 3000 in tako dalje.
No potem pa ko postaneš  lastnik  svojega lastnega  kužka, ga pa razvajaš in crkljaš.......... in ga tako  scrkljaš  , da mu ni več vsaka hrana dobra.  Naš razvajenc je prišel tako daleč , da    mu gre v njegovo ritko le domače kuhana papica...... pa še to ne zmeraj.

Glede stroškov , bom jaz rekla takole  meni so se od začetnih pričakovanih...........Po navedbi vzreditelja kar podvojili. In to krepko  

sedaj boste pa rekli prav ti je ,  najprej ga razvajaš  sedaj pa jamraš Grin Tongue

Dejte me razumet  no nekje morem mal potarnat   Wink, da bi to sodelavkam omenila koliko potrošim na svojega psa bi se zgražale. Shocked
 Samo tako pač je  če postaneš lastnik razvajenca, eni čeveljčke za 20.000   drugi pa za 10.000 pa lumpi klobase,  žogice ( ki jih zgubi- redno), pa snekije itd.




Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #39 : četrtek, 09.12.2004 : 17:10:45 »

damayanti: se popolnoma strinjam. Pri nas je problem v tem ko enostavno ne morem iz trgovine za živali, ne da bi psom kupila kakšen priboljšek ali igračko sram, tako pač je... Pa čeprav ne potrebujejo novih ovratnic ali povodcev... jah vidim kakega lepega, pa je moj...
Je pa res, da tudi če ne razvajaš svojih kužkov in če nisi tako prismojen kot jaz, ki jim stalno kaj kupujem so stroški ponavadi (če je pes zdrav) malo večji, od pričakovanih. Če pa ni zdrav, pa veste kako je.. veterinar postane jama brez dna.
Pred nakupom psa je potrebno res razmisliti koliko ste pripravljeni za psa zapraviti oz. če je sploh pametno da ga kupite. Pomembno je tudi kje živite in kakšen je vaš življenjski ritem (športni tipi naj izberejo aktivne pasme, bolj leni tipi pa tudi temu primerno pasmo). Pes mora bit kot vaš prijatelj- imeti morata tudi skupne točke, pa čeprav sta si lahko različna. Pes najbolj uživa v družbi lastnikov zato razmislite o tem da bi psa dali v pesjak (če ima mogoče manjši možnost bivanja noter- vem da v nekaterih primerih žal ne gre...), ali ste se pripravljeni odreči kakšnem hobiju, da bi več časa preživeli s psom, itd.

Lep pozdrav in čim manj "božičnih kužkov".
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #40 : četrtek, 09.12.2004 : 17:18:34 »

Aha  pa še to  , pri nas ima sedaj 11 mesecev, v tem času  je pa še druge stroške naklepal; Mobitel zgrizu, vse plišaste igračke -Raztrančiral, stole obgrizu, rjuhe raztrgal, rože Lips Sealed - niti ena ni več taka  kot je bila, knjige.... minimalno samo platnice uničene, namiznih prtov  sploh ne uporabljamo več. Pa še kaj bi se našlo.......Najhuje mi je bilo pa ko mi je pojočo ladico zdemoliral, tisto baletko ki se je  vrtela gor smo po enem tednu našli  v garaži pod policami  obglavljeno.
Skratka, tudi na te  postranske stroške se je treba  pripravit Wink Grin.   Pa če verjamete ali pa ne je dovolj da ga 5 minut  ne nadzoruješ.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #41 : četrtek, 09.12.2004 : 17:20:41 »

Ja se pridružujem  ...... čim manj božičnih kužkov.
Logiran
rubi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #42 : sreda, 29.06.2005 : 11:34:54 »

Tudi mene zanima, če je kuža sploh primeren zame. Vem, da je bilo o tem že veliko napisanega, pa vseeno bi rada, da komentirate še moj primer.
Že dolgo si želim kužka, vendar jih ati ne mara preveč (slabe izkušnje v mladosti), zato ga nikoli nismo imeli. Jeseni pa grem študirat in ker bom živela sama v stanovanju (majhnem stanovanju), sem se odločila, da bi si končno kupila kužka. Želim si imeti maltežana, ker se mi zdi primeren za stanovanje, pa še tako luštkan je. Ampak jaz bom mogla hoditi na predavanja in kuža bo verjetno velikokrat sam doma. Ali mu bo zelo dolgčas in bo zelo trpel? Potem ga raje nimam. Cry Zanj bi si vzela prostega časa kolikor bi si ga lahko, vendar ne vem, če bo to dovolj. Skrbi me tudi, če bo kuža lajal, ko me ne bo in bodo sosedi tečni. Ali mislite, da je kuža lahko srečen pri meni, tudi če me po več ur ne bo doma?

Hvala za odgovore!
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #43 : sreda, 29.06.2005 : 12:32:05 »

Tudi mene zanima, če je kuža sploh primeren zame. Vem, da je bilo o tem že veliko napisanega, pa vseeno bi rada, da komentirate še moj primer.
Že dolgo si želim kužka, vendar jih ati ne mara preveč (slabe izkušnje v mladosti), zato ga nikoli nismo imeli. Jeseni pa grem študirat in ker bom živela sama v stanovanju (majhnem stanovanju), sem se odločila, da bi si končno kupila kužka. Želim si imeti maltežana, ker se mi zdi primeren za stanovanje, pa še tako luštkan je. Ampak jaz bom mogla hoditi na predavanja in kuža bo verjetno velikokrat sam doma. Ali mu bo zelo dolgčas in bo zelo trpel? Potem ga raje nimam. Cry Zanj bi si vzela prostega časa kolikor bi si ga lahko, vendar ne vem, če bo to dovolj. Skrbi me tudi, če bo kuža lajal, ko me ne bo in bodo sosedi tečni. Ali mislite, da je kuža lahko srečen pri meni, tudi če me po več ur ne bo doma?

Hvala za odgovore!

moja znanka je majhnega kužka nosila v torbi za pse sabo na predavanja.
Sicer pa odvisno,kaj misliš študirat in kašen bo urnik, pa koliko boš na predavanjih.......
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #44 : sreda, 29.06.2005 : 12:58:35 »

Moj nasvet je, da pocakas vsaj nekaj mesecev, sploh ce gres v najeto stanovanje. Ker ce se bos znasla v situaciji, ko bo treba poiskat novo stanovanje, mas lahko krizo.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Je pes zame?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines