mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 03.07.2024 : 09:43:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Je pes zame?
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Je pes zame?  (Prebrano 29141 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #45 : sreda, 29.06.2005 : 13:10:43 »

Veliko je recimo odvisno od tega na kakšen faks gres in koliko obveznosti boš imela. Če moraš biti na obveznih predavanjih in vajah od jutra do večera potem bolj slabo kaže, če pa boš tak kot jaz ko greš na predavanje mogoče vsak dan po 2-3 ure pa ni problema ali če imaš predavanja razporejena in seveda čas vmes it domov, bit s kužkom, se malo igrat, ga peljat lulat, itn.

Razmisli pa tudi druge stvari, kaj pa ko boš čez vikend doma ali pa med počitnicami, bo kuža doma dobrodošel? Tudi jaz sem se tega namreč bala, mami je bila proti, ampak pri meni se je k sreči dobro izšlo in zdaj komaj čakajo da Uma pride domov, ampak ne smeš se zanašat na to.

Potem, kdo je lastnik stanovanja, je to vaše ali najeto? Če drugo, kaj pravijo lastniki? Moja je recimo bila navdušena da bom mela psa, ampak to je redkost. Kakšna so pravila, hišni red v bloku?

V kolikor so odgovori na vsa ta vprašanja v prid psu, pa je na tebi, da boš psa tako vzgojila, da bo rad doma, da nebo lajal brez potrebe, da bo hitro sobno čist, itn.
Logiran
rubi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #46 : sreda, 29.06.2005 : 13:32:55 »

Stanovanje bo najeto in bom poiskala takega, kjer mi bodo dovolili imeti psa (upam, da ga bom našla). Med vikendi bi starši lepo sprejeli kužka (tudi bratovo mačko včasih pazijo). A je to res možno, da gre kuža zraven na predavanje v torbi? Sem že razmišljala o tem, pa se mi je zdelo, da bi predavatelji znoreli. Grin Ne bi mi bilo všeč, če bi kuža sredi predavanja začel lajati ali pa če bi se mi v torbi polulal ali pokakal, bi cela predavalnica smrdela.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #47 : torek, 05.07.2005 : 21:07:18 »

Jaz mojo sicer vlačim vsepovsod zraven, tudi na faks na kavo če sem odkrita, samo na predavanje, to pa je pomoje malo pretirano.
Logiran
DoY-ca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 59


« Odgovor #48 : torek, 05.07.2005 : 22:06:31 »

OjLa
Se strinjam z Umo.
Ne verjamem da bi pes užival v torbi medtem ko bi njegov lastnik...
To je moje mnenje.

Lepo se mejte,Urška
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #49 : torek, 05.07.2005 : 22:58:25 »


Vsekakor imaš srečo, ker živiš v hiši, kjer ima vsako stanovanje žival- pomeni, da so vsi ljubitelji in nimaš težav s kako histerično penzinistko, ki cele dneve prešteva morebitne odpadle dlake po stopnišču.. Pogoje za psa imaš čisto.ok, le kakih 10 km na dan bo potrebnmih, da bo mir v stanovanjcu. problem je po moje le v izbiri tvoje pasme: husky bi rekla, da ni pes za v blokovsko stanovanje, saj zeeelo trpi v zakurjenih prostorih. Tak primer poznam iz prakse, nikakor se ni obneslo , lastnica je živela v bloku s samcem huskyja, v stanovanju je skoz sopihal in silil na balkon, ko ga je dala na balkon, je veliko lajal in sosedje so težili... Cele dneve bi samo divjal okoli in najraje je zunaj. Pri tebi se mi to ne zdi pametno, saj je dvorišče od vseh in bi ti kdo težil. jaz bi se bvala imet psa tam, lahko mu vsajk karkoli vrže v pesjak.. Husky je po mojem poznavanju pasme in težav, ki jih imajo znanci z njim zelo svojevoljen in če je le mogoče, rad uide na potep, ne glede na to, če si bil prej z njim 3 ure zunaj...
Zakaj si ne izbereš kake bolj krtkodlake pasme, ki bi ji nadvse prijalo bivanje v zakurjenem stanovanju (doberman Kiss, dalmatinec, weimarčan, whipet, boxer....?
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #50 : torek, 05.07.2005 : 23:00:44 »

Moj odgovor je bil namenjen temi od lanskega avgusta, zato je čisto offtopic, saj nisem pogledala datuma prejšnjega sporočila.... Cheesy
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #51 : torek, 05.07.2005 : 23:31:23 »

Sisi!Po moje imas sreco, da imas pridno punco (tudi glede na to, da je tvoj prvi pes) ... pa vseeno ... so bolj histericni psi ... kolikor jih poznam!!!

Tole se je nanašalo na Maltežana in moram priznat da sem kar debelo pogledala Shocked

Maltežani histerični? Jea right...Če je mali, še ni nujno histeričen!
Vsekakor pa je to daleč od opisa pasme Wink

Pa brez zamere, samo sem morala dopisati svoje, glede na to, da pa jaz Maltežane dobro poznam Wink

lp,
Diana
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #52 : torek, 05.07.2005 : 23:32:27 »

Ojoj, sem šele sedaj videla da se moj citat nanaša na odgovor iz lanskega leta  Huh sram

LP,
Diana
Logiran
sisi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 314


« Odgovor #53 : četrtek, 29.09.2005 : 10:44:15 »

Živjo!
Rabim vašo pomoč saj sama nimam dovolj znanja da bi znala dobro svetovati.Gre namreč zato ,da prijatelji želijo kupiti psa .Želijo si da bi ta pes bil bolj majhne velikosti do nekje 6 kg. in da bi ne puščal dlake tako kot je ne pušča moja maltežanka ,pes bi naj bil dober do otrok. Vemo ,da se pes ne kupuje kar tako in da se rabi veliko stvari prepričati v naprej tako ni kasnejših težav in nejevolje.LP Smiley
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #54 : četrtek, 29.09.2005 : 11:07:55 »

Boston terier Smiley
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #55 : četrtek, 29.09.2005 : 13:18:04 »

OjLa
Se strinjam z Umo.
Ne verjamem da bi pes užival v torbi medtem ko bi njegov lastnik...
To je moje mnenje.

Lepo se mejte,Urška

Zakaj pes ne bi užival v torbi? Saj spi. Poleg tega smo imeli mi jako škrbast urnik- najbrž nismo bili edini s tem sindromom.
In seveda ne lulajo v torbi, lajajo pa tud ne,če so vzgojeni.
Ni pa seveda nujno nosti psa sabo. Odvisno od psa , urnika, lokacije faksa in lokacije oz oddaljenosti stanovanja...to je bil pač en primer kako se vse da zadeve rešit oz zorganizirat. Jaz sem npr imela psa  v službi, dokler sem imela tako delo ,da je bilo to sprejemljivo in je bilo čist O.K.

Na splošno pa se mi zdi ,da je pombno še bolj kaj bo po študiju- kakšno službo pričakuješ itd. Obdobje študija se mi za posedovanje psa sploh ne zdi problematično.
Ampak , če študiraš kaj ,kar pomeni ,da boš nekoš ves čas odsoten iz države ali pa se obetajo dežurstva ,nadure, nereden urnik specializacije, seminarji  in kaj vem kaj še , pa je to tisto glavno o čemer moraš razmislit. Ker čas študija bo največ 1/3 pasjega življenja.


Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #56 : četrtek, 29.09.2005 : 13:23:38 »

Živjo!
Rabim vašo pomoč saj sama nimam dovolj znanja da bi znala dobro svetovati.Gre namreč zato ,da prijatelji želijo kupiti psa .Želijo si da bi ta pes bil bolj majhne velikosti do nekje 6 kg. in da bi ne puščal dlake tako kot je ne pušča moja maltežanka ,pes bi naj bil dober do otrok. Vemo ,da se pes ne kupuje kar tako in da se rabi veliko stvari prepričati v naprej tako ni kasnejših težav in nejevolje.LP Smiley
ne vem ,če boston najboljši, je precej živahen in obenem nežen, pa š ez očmi so pogosto težave.
Sploh pa majhni psi niso najboljši za majhne otroke. Tako da tisto do 6 kil je neumna omejitev. Pa še bolj jih moraš pazit ,ker v primeru spora z drugimi psi prej nastradajo.
Mogoče kakšen francosti buldog, staford bul, ali pa mini bulterier? Ti so kompaktni in trpežni, niso veliki a imajo več kot 6 kil.
jaz bi izbirala sicer med srednjimi pasmami kot so beagle, srednji šnavcer, korgi, švedski ovčar, itd.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #57 : petek, 30.09.2005 : 12:12:49 »

Če bi rada, da ne pušča dlake... ne bostona! Nekaj kar se striže (kodrček) ali trima.
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #58 : petek, 30.09.2005 : 13:12:45 »

Boston terier Smiley

Oh ja, lustni pa majhni pa vse, meni ful vsec, ampak kocine pa puscajo za sabo .. Wink Kar fajn ..
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #59 : petek, 30.09.2005 : 13:32:39 »

Pa ne dobiš jih več ven, ko se enkrat nekam zapičijo.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Je pes zame?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines