mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 17:23:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: rencanje, grizenje, lulanje
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: rencanje, grizenje, lulanje  (Prebrano 58978 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #210 : ponedeljek, 14.11.2005 : 13:11:37 »

verjetno je precej samozavesten in nagajiv kuža  Smiley Namesto roke mu ponudi igračo, če je ne bo hotel, moraš otrpnit počakat da spusti in ga pohvalit ter preusmeri zobke na igračo. Pa še nekaj vedno naj bo isti ukaz če bo to NE naj ostane tako. Doslednost, potrpežljivost in obilo igre ter pohvale pa tudi kazen (ignoriranje, strog NE) pa boš ime čudovitega kužka Wink

papa
Logiran
mojca2
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #211 : petek, 25.11.2005 : 20:48:02 »

Prosim za nasvet.
Imamo 3 mesece staro Ameriško Stafford terierko.Sedaj je pri nas 1 mesec in nisem opazila do sedaj še nobenih znakov nasilja. Danes pa je nekaj grizla in ker ponavadi najde kakšno plastiko sem želela to stvar ji vzet,da bi videla kaj ima. Ampak takrat me je vgriznila. Nato sem se umaknila in se je še zapodila proti meni in me želela še enkrat ugrizniti. Ali kdo ve,kako naj rešim ta problem?
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #212 : petek, 25.11.2005 : 21:12:11 »

Zdej me bodo nekateri postrani gledali, ampak jaz bi ji prisolila eno klofuto-pomoje da bi za vedno zaleglo Wink
Logiran
mojca2
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #213 : petek, 25.11.2005 : 21:53:02 »

Saj, jaz sem tudi imela željo,da bi jo vdarila,ampak  sem prej imela srninega pinča in me je enkrat napadel in sem ga vdarila ampak še je bolj ponorel. Zato moje psične nočem vdarit. Ampak nočem,da bi se ponovilo, kar se je pri pinču. Pinču se je,ko je bil star 8 let nekako 'zmešalo'. Kr naenkrat je napadel mene, potem pa še mamo. ker je postal zelo agresiven, smo ga morali dati uspavat, saj je mama morala na šivanje. Zato ne bi rada, da bi se mi še to zgodilo z mojo psičko
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #214 : petek, 25.11.2005 : 22:13:46 »

Saj, jaz sem tudi imela željo,da bi jo vdarila,ampak sem prej imela srninega pinča in me je enkrat napadel in sem ga vdarila ampak še je bolj ponorel. Zato moje psične nočem vdarit. Ampak nočem,da bi se ponovilo, kar se je pri pinču. Pinču se je,ko je bil star 8 let nekako 'zmešalo'. Kr naenkrat je napadel mene, potem pa še mamo. ker je postal zelo agresiven, smo ga morali dati uspavat, saj je mama morala na šivanje. Zato ne bi rada, da bi se mi še to zgodilo z mojo psičko
Boš morala  po hitrem postopku, psu dopovedati  kdo je lastnik koga Wink

A sem  jaz  tebe  mogoče prav razumela Sad  A se  ti bojiš psa?(  psičke?)
Zdej me bodo nekateri postrani gledali, ampak jaz bi ji prisolila eno klofuto-pomoje da bi za vedno zaleglo Wink
Točno  to bi jaz  naredila.  Pa naj si kdor koli misli kar si hoče.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #215 : sobota, 26.11.2005 : 13:55:06 »

Boš morala  po hitrem postopku, psu dopovedati  kdo je lastnik koga Wink

kakšen pa je ta hiter postopek? a klofuta?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #216 : ponedeljek, 28.11.2005 : 00:27:32 »

kakšen pa je ta hiter postopek? a klofuta?

Oprosti Sammy... ampak mi  tole tvoje vprašanje  malo diši na provokacijo.
Pri meni  je pes-  pes( neglede  kako rada  ga imam).. in  se ve , kje, po rang lestvici je. Wink
In  ja, če  bi me  pes šavsnil,  in  poizkusa po  nadvladi  ,  bi    mi  prvo kot prvo eno krepko  okrog  ušes  prisolila,  in za kazen   bi šel  lepo na svoj  prostor  in bi  tam  " čukal"  dokler  mu ne  bi jaz  ukazala, da lahko zapusti  svoj prostor.  Pri nas se ve kdo  ima besedo.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #217 : ponedeljek, 28.11.2005 : 16:03:45 »

Ni provokacija, samo vprašala sem glede na to, da nisi konkretno napisala, za kaj se gre. Ker si se pa spodaj strinjala z rožico, sem dodala še tisto drugo vprašanje.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #218 : ponedeljek, 28.11.2005 : 16:23:04 »

Tudi jaz bi psu v tem primeru prisolila klofuto in to prav močno. Ni pa to edini način, do cilja se da priti tudi na sicer daljši, a varnejši način. Takšna klofuta mora namreč "priti iz srca", roka mora biti hitrejša od pameti. Če samo malce podvomimo ali bi ali ne bi, ali pa se samo malce bojimo, zaželenega učinka zanesljivo ne bo. Lahko pa se nam pojavi kup nezaželenih stranskih pojavov, tudi resen napad. Torej Mojca, klofutanje psa pri tebi ne pride v poštev. Preberi si navodila (napisana so bila že stokrat, samo malo je treba pobrskati) kako naj se obnaša lastnik, da ga bo pes sprejel za vodjo. Predvsem je treba paziti, da si pes vsak drekec ki ga dobi od nas (tudi boženje in pozornost) zasluži. poleg tega nikoli ne dopustimo, da pes z nesramnim ali celo agresivnim vedenjem doseže to kar je hotel (če ti umakneš roko ko šavsne, je svoje dosegel, njegov ego pa je še neizmerno zrastel. zato se nekaj časa izogibaj konfliktnim situacijam. Če boš dosegla da te bo spoštoval kot vodjo, se bo sam od sebe začel vljudno obnašati. pa ne mi reči da ne deluje. deluje 100%, če si vztrajen in dosleden.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #219 : ponedeljek, 28.11.2005 : 17:04:59 »

Ni provokacija, samo vprašala sem glede na to, da nisi konkretno napisala, za kaj se gre. Ker si se pa spodaj strinjala z rožico, sem dodala še tisto drugo vprašanje.
Sammy, se ti opravičujem , ker sem te napačno razumela Wink  (No  hard feelings.. I hope sram-  nisem imela  ravno najboljšega vikenda-  so me malo iz tira vrgli okoliški krajani, zaradi  dveh  muckov, pa sem malo prenagljeno napisala post) Wink Smiley

No pa nazaj na temo Cool
Včasih se takole pogovarjam, z lastniki drugih psov in res me preseneča  kaj  vse doživljajo  od svojih psov.  Iz inata  zalije( poščije) omaro,  napada  družinske člane nihče ne sme sedeti na  npr. določenem fotelju, ker si je njihov gospod pes tam izbral mesto  in podobne Huh.  In najbolj  nedopustno se mi pa  zdi, da  pes renči na lastnika med tem ko jé  ali  , da še celo  šavsa po njem ko  mu dajo nek preprost ukaz  kot je sedi ali prostor.... Huh
Vem , da obstajajo pasji psihiatri...  ampak  mladička  pa  vseeno lahko  sam spraviš  v red  vsaj v večini primerov.  Ne znam si pa  predstavljati da  poizkuša rangirat  3 mesečna  AST,  in  da  se ji lastnik umika....  ja   porka duš, če  se ji to dopusti  v tej starosti  ..  kaj  bo ta psica delala šele  čez  nekaj mesecev, ko bo prišla v puberteto.  Shocked...  Mogoče  jaz  res nimam najboljših metod,sem pač  mnenja,  da  ena  "focka " ne naredi  veliko slabega,  res  pa  je tako kot je napisala  Lanabela...  odvisno od karakterja  psa.  Tudi moja Dina  ni ravno  angelček...  vse prej kot to.  Najprej , ko je prišla k meni, si je tudi  mislila vse prisvojit  in je bila  Damču  popolna  šefica.  Vzela mu je njegovo  blazino, njegovo skledo.. hotela vse njegove  igrače... če ji je kaj vzel  je  bilo en kup renčanja  in  grizenja...  ampak  sem jo spravila  v red glede tega.  Da ne omenjam , kako   sem ji  " dotajčevala"  kje ima prostor Tongue.  10X  sem jo dala  na prostor  12X je  vstala  ....  in je bila deležna tudi  " cajteng- terapije"...  ampak    ji je prebilo.
Sedaj  ko je prostor je prostor,  če se meni "dvigne ",  da ima  dovolj kosti(  ker sama nima  mere  kdaj ne more več  grizti) ji jo vzamem  direktno iz  gobca-  brez  kakršnega koli renčanja.  Nema  divjanja  in preganjanja, po večerji  itd.
Saj  se vse da... je pa res  , da  včasih je treba biti prekleto  vstrajen.  Pa  tudi  kdaj pa  kdaj si "določeni" psi  zaslužijo  kakšno vzgojno.
Moti me predvsem pri nekaterih lastnikih(  ponavadi ravno takih  kot sem jih  že omenjala - kaj vse si njihov pes dovoli), ko  te malo  manj ,ko  zgrize in  na križ pribije , ko mu rečeš...  "jaz  bi ga  zalimala  okrog  ušes"......  ja  halo  in potem  se  čudi zakaj  take  vedenjske motnje  pri  njegovem psu Sad.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #220 : ponedeljek, 28.11.2005 : 17:25:24 »

Sammy, se ti opravičujem , ker sem te napačno razumela Wink  (No  hard feelings.. I hope sram-  nisem imela  ravno najboljšega vikenda-  so me malo iz tira vrgli okoliški krajani, zaradi  dveh  muckov, pa sem malo prenagljeno napisala post) Wink Smiley

opravičilo sprejeto Smiley.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #221 : ponedeljek, 28.11.2005 : 17:27:32 »

Damyanti: ni toliko problem v različnih karakterjih psov kot v različnih karakterjih lastnikov. Sploh ni problem v tem, ali si je pes zaslužil kakšno krepko ali ne. problem je v tem, da nekateri lastniki znajo uporabiti fizično silo tako, da je od nje kakšna korist, drugi pa ne. Trdim, da se psa, ki ga ni mogoče ( z znanjem, vztrajnostjo in doslednostjo + ščepec zvitosti) prevzgojiti na lep način, tudi s fizičnim kaznovanjem ne da. tebi je uporaba sile uspela. v redu. samo nikar sedaj ne ponujaj metode kot vsesplošno uporabne, ker to ni.
Pa še to: pes lahko poščije omaro iz mnogih razlogov. iz inata prav gotovo ne.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #222 : ponedeljek, 28.11.2005 : 17:57:13 »

Nikakor nisem  s tem mislila,  da   ponujam  uprabo  sile  kot vsesplošna  uporabna prevzgoja za psa.  In se zavedam,  da pri marsikateremu psu  zna biti  učinek  prav nasproten od željenega( lulanje od strahu-  prevečkrat že videno). Še  predobro vem , da nekateri  prekomerno  uporabljajo  silo roke  ali  še  marsičesa drugega.In da imajo  nekateri  psa  za orodje  zgolj pri svojem delu  potem  pa  bumf  nazaj v pesjak,  če  se pa ni dobro  izkazal  pa še  brco v  rit.....  glede takih lastnikov,  jaz  tako ali tako nimam besed, bi  jim gladko  pobrala pse Angry

Tole  lulanje iz  inata sem napisala, ker  to počne   pes od moje sestrične(  Johny  razvajeno - nesocializirano-ščene Roll Eyes  sory  Tongue samo tak je)  takoj ko on nekaj  ne doseže  ali se  mu reče  prostor ,  se  začne repenčit... ona ima  sicer  svojo  metodo in ga  takrat  ignorira(  čeprav je  "ubitačno" nadležen z svojim bevskanjem)  in ,ko vidi  , da ne vzbuja pozornosti  gre  do prve  omare  dvigne taco in zalije....  ona  normalno pokonci    vsa  v besu  cunjo  v roko  najprej pobriše  potem pa  za njim  in se lovita po celi hiši Lips Sealed...  ko pa   je gospodiču dovolj preganjanja  in je ona tudi že  dodobra upehana(  35 letnica  z  močno prekomerno težo- pes pa  mix med  pinčem- čivavo in še nečim malim)  se  johny  obrne   jo  šavsne  in gre na prostor.  Zanjo je pa to  dosežek-  ker pes je šel na prostor- česar si je ona  v  samem štartu  te cele  kolobocije  želela.  Vsi ostali, kateri smo pa ponavadi priče temu prizoru  pa ..... Lips Sealed..  no malo smo se  je že navadili  tako  , da sedaj    imamo  drugačne  namige med sabo Roll Eyes Wink Grin
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #223 : ponedeljek, 28.11.2005 : 21:23:11 »

Pa to ni iz inata. pes je samo brihten pa je ugotovil, kaj mora narediti, da vsi skačejo okrog. Pa še svoj teritorj spotoma označi. Super kužek, vsaka mu čast.

Pa očitno se nisva razumeli. Ne gre samo zato, da nekateri psi dejansko ne prenesejo sile. gre za to, da  nekateri ljudje ne morejo uporabljati sile pri psih, ki bi si to sicer zaslužili in jim tudi pod razno ne bi škodila kakšna krepka. Če "prijazne" metode (pozitivna motivacija + negativna kazen) ne delujejo, za to nikoli ni kriv pes, ne glede kako trd in trmast je, ampak lastnik: manjka mu vsaj eno od naštetega - znanje, vztrajnost, doslednost
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #224 : petek, 16.12.2005 : 21:37:38 »

pes ne sme niti pomislit na to, da bi povzdigoval glas nad gospodarjem, kaj šele da bi se ga lotil z zobmi (tu je izvzeta igra). to mu je treba dat jasno vedeti že na začetku in večjih težav ne bi smelo bit. mislim da je klofuta v primeru poskušanja šavsanja al karkoli čisto upravičena. le pomislite kaj bi se zgodilo z vami, če bi kot otrok prisolili klofuto očetu  Cheesy mislim, da bi vsak normalen, dober oče otroka orng premlatil in ga kaznoval, da bi si za vedno zapomnil. (ok izpustimo dejstvo, da se dobremu očetu to niti ne bi zgodilo ker bi otroke naučil da se starše spoštuje!!) Grin Grin in če starš otroka čez rit to še ne pomeni, da ga ima kaj manj rad (kvečjemu bolj) in isto je če gospodar psa s časopisom ošvrkne po gobčku
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: rencanje, grizenje, lulanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines