mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 09:29:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Buci
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Buci  (Prebrano 56118 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #45 : petek, 23.05.2008 : 11:10:29 »

Pepsi, točno tako... so se naša mala zvije takole na kavču izgleda isto kot buci... čista lisička  Grin
Logiran
urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #46 : petek, 06.06.2008 : 22:18:02 »

Z Bucijem sva bila na agility tekmi, ki je bila minulo soboto na našem KD(Maribor) in moram povedat, da je kar nekaj ljudi prišlo do mene in me spraševalo kakšne pasme je Buc. Predvidevam da zato, ker je(razen barve dlake)  podoben pirenejski ovčarki La(svetovna prvakinja...) od Silvije Trkman in so morda mislili, da je tudi Buc enake pasme. 
No, saj v bistvu je Buc plemenite krvi, zato sem na vpršanja o pasmi odgovarjala, da je čistokrvni horjulski mešanček. Tongue Grin
Še en dokaz več, da je Buc Buc pravi lepotec. Wink


Logiran
urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #47 : ponedeljek, 16.06.2008 : 09:55:04 »

Včeraj smo imeli zaključek agility tečaja in smo se ponovno super zabavali.
Sploh Buc je imel polne tačke dela s prijazno pudlico Lino. Kiss
http://www.moj-album.com/slike/549306/GX3dTvSEO1Bi04oG.v.jpg Zraven je še prijateljček Žep, ki je bil malo ljubosumen. Wink
http://www.moj-album.com/slike/549306/9m9M6tM_AWl573hg.v.jpg
http://www.moj-album.com/slike/549306/nth5W7BXqVKPmCOJ.v.jpg
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #48 : petek, 20.06.2008 : 07:56:02 »

A tukaj si, Buc! Sem ti rekla, da si mi znan Wink

No, Buc mi je na našem KD padel v oči, ker je podobne pasme kot moj Thor, samo veliko bolj pridne Smiley Zelo ubogljiv, prikupen in vesel kuža je tole, se mu vidi, da uživa Smiley
Logiran
urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #49 : petek, 20.06.2008 : 08:26:09 »

 Grin Zdravo!
Thor je kot recimo Bucijev polbrat, imata čist podobno postvo in repka. Wink
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #50 : petek, 20.06.2008 : 09:17:03 »

In zavesico pri ritki Grin
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #51 : petek, 20.06.2008 : 10:23:39 »

Lejga Bucija, kakšen šarmer... pada samo na blondinke??  Grin
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #52 : sreda, 30.07.2008 : 22:23:35 »

Buci, a prideš jutri na agility? Thor ima nekaj za tebe. No, on ti pač ne bi dal, bo Jure prinesel. Wink
Logiran
urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #53 : sreda, 30.07.2008 : 23:08:26 »

Pa ne da ste že kekse spekli?! Če mislite četrtek sram, me verjetno ne bo, ker sma danes bla in sem jaz(ne Buci) ju3 zmenjena za kino. Prideva pa verjetno v petek in potem spet v pon. in tor.

Škoda! Sad
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #54 : četrtek, 31.07.2008 : 07:02:00 »

Ja, smo že pekli! Smiley Ja, danes smo mislili. Ni problema, do naslednjega tedna bomo že nove spekli. Wink
Logiran
urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #55 : četrtek, 31.07.2008 : 22:19:49 »

Malo sem prebirala teme o izcedku iz oči, ker Buciju tudi večkrat dnevno počistim zaspančke iz oči. To počnem že odkar smo ga dobili in zato nisem bila pozorna na to. Potem pa sem začela razmišlajt koliko je naši pokojni psički dejansko teklo iz oči in sem ugotovila, da je le redko imela zaspanče, pa še te si je sama počistila s tačko. Buciju pa se naredijo prav veliki zaspančki, ki se mu zasušijo, če jih hitro ne odstranim. Začelo me je skrbet in zato sem zdaj v dilemi ali ga naj kar takoj peljem k veterinarju ali obstaja kakšna alternativa v smislu domače oskrbe. Seveda ga bom takoj peljala k vetu, če bo potrebno,a ne bi rada psa kar takoj izpostavljala ne vem kakšnemu zdaravljenju, ki je pogosto neutemeljeno, povrh pa še drago. Ne me narobe razumet, ni problem denar ampak pristop nekaterih veterinarjev, ki kar na pamet predpisujejo to in ono, v resnici pa obstaja čist enostavno in poceni zdravilo na katerega pa oni pozabijo- ne vem če namerno al nenamerno. Ima kdo nasvet?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #56 : četrtek, 31.07.2008 : 22:39:33 »

Tudi Pega je stalno krmižljava. Pa če jo 5x na dan poštimam, bo še v tašeste vsa zalepljena. Tako da jaz jo pač pucam, ko rabi, do zdej nisem pomislila, da bi bilo s tem kaj narobe. Ko je imela vnete oči, je bilo to več kot očitno, saj je imela takrat vse krvavo rdeče, malo zaprto, s tačko si ga je mencala.
Po mojem, da je malo odvisno od oblike oči, koliko krmižljavi so. Pega recimo ima malo povešene, tisti večni "žalostni" pogled. In po vsakem kinkanju je zalimana. Ne vem, jaz se na tvojem mestu ne bi sekirala, če ne vidiš kakih sprememb, znakov bolezni. Še vedno lahko ob naslednjem cepljenju vprašaš veta, toliko da boš mirna. Po mojem, no (in sem od tistih, ki letijo oz. klicarijo k vetu za vsak kakec al pa kihec  sram Wink )
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #57 : petek, 01.08.2008 : 00:56:24 »

Tudi jaz sem ena tistih, ki paničari ob vsakem najmanjšem problemčku...
Ampak tole z očmi sem takole uredila: dokler so samo krmežljavčki, ni panike. Pač počistim. Če pa rata sluzasto in postaja podobno gnoju - ponavadi samo na enem očesu, potem počakam kakšen dan ali dva, vmes pa dva do trikrat na dan dam v oko kapljico umetnih solz in obrišem z gazo. (Ne z vato, ker lahko ostane kakšna nitka v očesu in je še večje sranje). Umetne solze kupiš v lekarni - samo ne tiste za leče, prav navadne umetne solze se reče. Psa nič ne motijo. Moje  si vse pustijo to nakapljati. Potem jih še malo pomasiram in počoham tam okrog, pa je. Pa pazit je treba, da s prsti ne preneseš še na drugo oko, če je samo na enem bolj čudno. Ponavadi se že drugi dan bostveno izboljša - če se pa ne, gremo pa pač evre na veterino nest.
Ampak kolikor vem, imajo nekatere pasme že po naravi več izcedka iz oči. Kam bi tukaj vtaknili mojega nečaka Bucija, pa res ne vem...LP
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #58 : petek, 01.08.2008 : 08:31:50 »

Glede na to, da smo ugotovili, da je Buci še najbolj podoben lisici ::)A imajo lisičke pogost izcedek iz očk?  Wink

Šalo na stran. Oči ima čisto normalne, ampak včasih ima že kot nekakšno mrenico na očesu, ki potem zleze v očesni kot in potem jaz to odstranim. Je pa kr sluzasto. Ampak včasih je tega več včasih pa mu samo zjutraj oči počistim. V temi o izcedku sem brala, da bi lahko šlo za vnetje tretje veke(če sem si prav zapomnila) in potem morajo neke gnojne folikle dol sčohat... A je kaj na tem?
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #59 : petek, 01.08.2008 : 10:25:49 »

Lej ne vem... Čipka nima izcedka, vsaj ne večjega... Bernka npr. ima pa FUL zapančkov, ki jih čistimo tudi po 2x na dan. Enkrat ko je bila boga in imela rdeče oči sem jo peljala k vetu, ker mi je blo sumljivo. Pač prehlajene očke... ampak predpisal mi je pa iste kapljice kot sem jih imela jaz za vnetje mojih oči, samo da je bila drugačna embalaža, pa sem šla v lekarno prašat v čem je razlika, pa je rekla da je ni, da samo piše da je za živali! Tko da mi je dokaj jasno o čem govoriš o tem z veterinarji Smiley

Če se slučajno pojavi to kar ti opisuješ tudi jaz uporabljam navadne umetne solze kupljene v lekarni (bodi pozorna- uporabno 3-6 mesecev po odportju ali še manj)... sem poskusila enkrat ker je blo hudo, mi pa čudno brez kapljic kar moje, ki jih imam za leče, pa tud ni bil panike. Res da sem dala samo kapljice za vlaženje sluznice, da smo "splaknili" tisto, pa potem nadaljvala z navadnimi umetnimi solzami.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Buci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines