mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 10:23:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 188185 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #285 : torek, 24.08.2004 : 17:24:57 »

Citat
saj niso vsi mladiči vedno enake kvalitete. tisti ki kažejo napake bi morali biti seveda cenejši in bi jih bilo potrebno sterilizirati. žal takih pri nas ni veliko. zakaj? ker priložnostni vzreditelj ne vidi razlike. zanj so vsi luškani  

Ja, tudi jaz mislim, da je delitev mladičev v leglih po sistemu:
- puppy quality (mladič "za na kavč"),
- breeding quality (mladič primeren za nadaljni razplod),
- show quality (mladič primeren za razstavljanje)
edini pravi način, da se poteši trg. Predvsem tiste kupce, ki iščejo poceni psa (po možnosti čistopasemskega), ne zanima pa jih kvaliteta, standard in kinologija v širšem pomenu besede.

Vendar, da se pride do tega nivoja - zmožnosti prepoznavanje kvalitete mladiča že v rani mladosti, in si kot vzreditelj priznati, da se (kljub prizadevanju) včasih skoti tudi napol škart in postaviti realno ceno takemu mladiču, je pa dolga trnova pot posameznega vzreditelja. Izobraževanje, samokritičnost in napredovanje.

Mislim, da slovenski trg in slovenska miselnost vzrediteljev zaenkrat še ni pripravljena na tak tip razmišljanja. Zato so pa takile forumi super, ker "terajo" ljudi, da razmišljajo malce širše.
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #286 : torek, 24.08.2004 : 21:03:53 »

LP!
Da malo popestrim monotone odgovore, si bom tudi jaz privoščila prispodobo. Ostanimo pri avtomobilih: kupujem audija, iščem info povsod, se pogovarjam s prodajalci, na koncu vem ( vsaj prepričana sem) vse. Kupim tiste moje štiri krogce pri zaupanja vrednem prodajalcu, saj so mi ga priporočili tisti, ki ga že poznajo. Na koncu se izkaže, da mi je prodal prikrito totalko! In v prometni  piše, da je tazadnji model!!!
Bom malo obrnila: dolgo iščem željeno pasmo, mladičke je težko dobiti, na koncu jih najdem pred nosom. Kužka zaaram, ga pripeljem domov in po določenem času ugotovim, da mu manjka en krogec! Drekecpekec, to pa v pedigreju ni pisalo! Vzreditelji so  si drznili terjati ostanek kupnine, ki je niso nikoli dobili. Spet kupujem psa. Še težje je najti mladičke. Ko ga najdem odcolam 1500 dem. Po določenem času ugotovim, da mu manjkata dva krogca. Ker so vzreditelji tehnično za vedno nedosegljivi nimam od koga izterjati orličke nazaj. Drekecpekec- zopet imam pedigre viška.Grem po še enega psa. Dolgo iskanega. Kmalu ugotovim, da mu manjkajo vsi štirje krogci. Odcolala pa sem zopet 1500 dem. Da bi popravila totalko prodam novi avto. Od vzrediteljev zahtevam povračilo. Enih ne dobim drugače kot tako, da se podam v drugo državo, drugi pa bi kar mene vlekli na sodišče, ker sem zgodbo javno objavila. Drekecpekec-tokrat niti rodovnika ne dobim, čeprav so mi ga baje poslali na našo KZS. Ga. Jelka je takrat zelo sočustvovala z menoj, pomagati pa ni mogla. Čez teden dni vidim v kinologu objavljen oglas istega vzreditelja, ki me je žejno peljal čez vodo.
Pa se odločim za nakup pri ljubiteljskem vzreditelju, ne dobim garancije niti papirjev- pes živi  zdravo in veselo14 let in to kljub temu, da je vsaki dan pojedel tablico čokolade.
Ko sem spet iskala določeno pasmo sem se obrnila na KZS, ki me je napotila k ISTIM ljudem, ki so mi kakšno leto nazaj prodali psa brez vseh krogcev.
Nauk zgodbe: ne kupuj avtomobilov, če nisi mehanik! Se nič ne vprašate, koliko ljudi bi hodilo peš?


- puppy quality (mladič "za na kavč"),
- breeding quality (mladič primeren za nadaljni razplod),
- show quality (mladič primeren za razstavljanje)
edini pravi način, da se poteši trg.
Dunja, to je za Slovenske razmere ČISTA UTOPIJA!
Jana, nikar me narobe razumeti! Saj ti je jasno, da sem na pravi strani. Vendar mene najbolj moti dejstvo, da se tukaj govori o  vzrokih za in proti produciranju nerodovniških psov. Hkrati pa se omenjajo rodovniški psi, ki imajo papirje in ti garantirajo, da si kupil tipičnega predstavnika določene pasme. Naj povdarim, da zame bolan, poškodovan, nezdrav pes, pa naj ima ne vem kakšne titule ni in ne more biti tipičen predstavnik svoje pasme. Vsi samo povdarjajo rodovnike, lepoto in šampionate, nikjer pa nisem zasledila, da imajo psi slikane kolke,komolce,ramena, pregledane oči, ušeska, srček in še kaj bi se našlo.
Razlike med enimi in drugimi NI! Vsi to počnejo iz ISTEGA razloga! Pri obojih pa igraš na srečo, eni so bolj, drugi manj pošteni. Drekecpekec, pa tisti kos pedigrejskega papirja, ki ga naša KZS ni niti blagovolila posodobiti. Kljub temu, da meni ni všeč, jih imam doma polno škatlo in vsi so neuporabni. Še ritke si ne morem z njimi obrisati, pa ne zato, ker so meni grdi, ampak zato, ker so pretrdi!
Vsi mi, ki pljuvamo po šteparjih bi se morali vprašati, zakaj pošteni vzreditelji ne storijo česa, da bi  zmanjšali proizvodnjo nerodovniških psov, ker čisto preprečiti se pa le ne da.
Slovencev nas je 2 milijona. Tukaj na forumu nas je nekaj več kot 2 tisoč. In glasovi nas desetih, ki tukaj gor vpijemo zaman, je kot krik utapljajočega v oceanu. Naš glas do tja, kamor bi moral, sploh ne seže. Žal!
Pozdravlja vas tudi moj 15.letni nepedigrejski Micek!
LP,Miša
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #287 : torek, 24.08.2004 : 21:47:58 »

Joj Missa, če so tole zgoraj tvoje izkušnje, si bila pa res dostikrat nasra--...  Shocked Undecided.
Ja ne vem; a se nisi iz prvega primera nič naučila? Kje si se pa pozanimala, koga (koliko ljudi) vprašala, kaj si sploh vedela o pasmi-ah, ki si jih kupovala???  Huh Ne razumem, kako se ti je to lahko zgodilo tolikokrat!?  Huh

Sama verjamem, da je zaradi napačne vzrejne politike v Sloveniji (govorim nasplošno) veliko (preveč) vzrediteljev rodovniških psov, ki nimajo dosti več "pojma" kot tisti, ki vzrejajo nerodovniške pse. Razlika je v tem, da imajo eni zaslombo v rodovnikih (in to s pridom izkoriščajo), drugi se pa sploh z ničemer ne obremenjujejo.

V vsakem primeru gre tu obsojati ignoranco, nevednost in "lolek-izem" (kot jaz temu pravim). V času interneta in ko znamo vsi brati (knjižnice), bodo tisti, ki si ne vzamejo malo časa za raziskavo in da prišparajo malo več denarja pač nasrani (kot tisti lolek, ki ga je omenila daisy  Cool) in prav je tako. Pa naj imajo mešance, če hočejo. Po dežju zvoniti je prepozno.
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #288 : torek, 24.08.2004 : 22:39:37 »

LP!
Dunja, najprej sem ti hotela odgovoriti na ZS, pa sem si premislila. Bom kar tukaj povedala. Kako se mi je lahko tolikokrat zgodil ta drekecpekec??? Vidiš, zato, ker so bili vsi vzreditelji preverjeni. In veš, kaj je najbolj žalostno? To, da sta dva od vzrediteljev na našem forumu, eden pa na enem drugem. Tretjega, na žalost ni več med živimi.
In ravno zaradi tiste totalke se jaz ne prikažem na Ljubljanski razstavi, ker, če srečam tistega "godpodina" na štiri oči, mu sam Bog ne pomaga. Zato jaz na "pedigrejske" papirje ne dam NIČ! Ker so ravno toliko vredni.
Res je, da se zavzemam za rodovniške cucke in sem proti štepanju. Vendar se problematike lotevamo na napačnem koncu. In, ko povdarjate, da je to tema o nerodovniškem štepanju, jaz povdarjam, da je to potrebno začeti reševati pri rodovniškem štepanju. Kajti moj moto je: VSE SE ZAČNE IN KONČA PRI VZREDITELJIH!!! In pri tem dejstvo "s papirji ali brez" nima tako bistvenega pomena, kot bi ga radi prikazali nekateri.
Daj, Dunja, poglej... na koncu sva ostali samo še midve, entuziastični pasji dušici...
In tisti drekec pekec se mi je zgodil pri treh, med seboj popolnoma različnih pasmah. Povsod pa so mi pomagali ljudje, ki se na pasmo spoznajo, garantirajo, sami vzreditelji ( vsi po malem zasluškarji...)
Nočko,Miša
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #289 : torek, 24.08.2004 : 22:44:19 »

Missa, mislim, da stalno ponavljamo ravno to: SAM OBSTOJ RODOVNIKA NI, IN NIKOLI NE BO GARANCIJA, DA BO PES ZDRAV ALI TIPIČEN. Je pa osnova na podlagi katere lahko pridobiš te informacije o njegovih prednikih in na podlagi teh sklepaš o njegovem zdravju in tipičnosti. Velikokrat je to precej težko, ampak možno je pa le (za razliko od nerodovniških).

In žal je danes tako, da te nategnejo pri nakupu avtomobila, če nisi mehanik, pri popravilu računalnika, če nisi računalničar, pri gradnji, če nisi gradbenik in zakaj misliš, da ne bi obstajali tudi v kinologiji taki, ki bodisi nategujejo ali pa nimajo pojma v kaj se sploh spuščajo z vzrejo. Seveda nek normalen človek ne more biti strokovnjak popolnoma za vse, ampak, če se nekomu zdi stvar pomembna, si poskuša tako mnenje pridobiti od nekoga, ki se spozna ali pa zadevo sam naštudira. Seveda je pa zato včasih kar precej časa. Ampak ne, ljudje so pripravljeni se poglobit v avto ali računalnik, psa pa je potrebno imeti "odmah kad duša traži" in če jih nek vzreditelj tisti hip nima ali pa sta v leglu samo mladič ali dva in ljudje čakajo že od prej, ni govora, da bi še on čakal. ne, takoj je treba k matoši letet, kjer se dobi celo popust, če ga vzameš brez rodovnika. Pa to ne leti osebno nate in na tvoj primer, ampak takšna je pač splošna situacija.
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #290 : torek, 24.08.2004 : 23:17:35 »

missa, očitno slabo prebiraš rodovnike ali pa ne veš kaj pomenijo določene kratice ki se napišejo v rodovnik. jaz imam doma tudi veliko rodovnikov, svojih in tudi od drugih psov pa na zelo zelo velikih piše kako stopnjo displazije imajo, kako spondilozo (če) imajo, ekodopler, pra in podobne zadeve. tudi slovenski vzreditelji si dajo s tamimi zadevami delo in svoje pser preverijo bolj podrobno kot jim veleva vzrejna komisiji. niso vsi vzreditelji za v isti koš metat. glede na to ti povem če se na primer bokserji v sloveniji prodajajo po 500 eurov, pri meni lahko za ta denar dobiš samo takega za na kavč, po možnosti še z rodovnikov v katerem piše vzrejna prepoved. jaz vem zakaj tako in ljudje ki kupijo psa pri meni tudi.
očitno mešaš tudi "paprije" ki jih dobiš s psom. rodovnik ti govori o poreklu psa, zdravniško spričevalo in ostala veterinarska potrdila pa o zdravju puppija in staršev.
na rodovnike ne daš nič praviš. ampak pse bi pa imela z rodovnikom, saj kakor sem razumela iz tvojega pisanja take kupuješ. jaz pa vseeno mislim da je nekaj vreden če ga znaš prebrat pa še za druge reči je uporaben.
in za vse neumnosti kriviš vzreditelje. nimaš prav. eni so vzreditelji eni pa zaslužkarji. res da oboji prodajajo mladiče. samo kvaliteta mladičev in njihova oskrba je sigurno različna. če so mladiči na slami ali cajteng papirju in če dobijo pest briketov (po možnosti najcenejših) ni isto kot če so na rjuhah in jedo pečene kure (cca 800 sit/kg)  in pijejo kozje mleko (274 sit /o,5l). ne vem če si kdaj imela leglo. ampak o tem je bilo že velikokrat napisano. če jim nudiš nadstandardno oskrbo se ni ravno za hvalit z zaslužkom. samo za informacijo: imam dobre 3 tedne stare mladičke in denarja za mamo in mladičke je porabljenega za ceno 1,5 mladiča. mladiče imam 4. koliko misliš da bom imela čistega zaslužka, s tem da ne računam mojega dela, elektrike, praška, bencina ko grem po hrano ...

pa zakaj vedno vsi govorite koliko se zasluži. in to v glavnem tisti ki imate nerodovniške brez paprijev = mešance. mogoče zato ker bi vi tudi radi, pa pač nimate možnosti.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #291 : sreda, 25.08.2004 : 00:49:18 »

Uuu, jaz tudi biti fensi, lahko se jaz kako prispodobo navrzem.  Grin

Citat
Hotela sem povedati, da je to rodovniski pes, ki niti slucajno ni podoben "svoji" pasmi in ima mladicke!

Seveda obstajajo rodovniski psi, ki pac niso ravno "princess perfection" tip (govorim nasplosno, ne o mastinotih ali kaki drugi pasmi). Ravno zato gre, da se pac ne pari cisto vsakega psa, ki ima jajca, in vsake psice, ki ima jajcnike. Pa ne bom za primerjavo dala kaksnih psov, da ne bo zamere. Bom dala neke izmisljene junake, ki jih vsi poznamo. Pa gre samo za moje osebno mnenje in preference (s scepcem humorja); kdo drug bi verjetno izbral drugace (ce ne, chick fight  Grin Wink)

Frodo (Baggins), Samwise (Gamgee), Peregrin (Took) in Meriadoc (Brandybuck) bolj znani kot Frodo, Sam, Pip in Merry so zelo simpaticni, srckani, lustkani, zabavni hobbitki. Prav tako sta zabavna, simpaticna, lustna in srckana Boromir in Faramir, pa Gimli in (naj mu bo) Legolas(ika). Po znacaju so vsi ok (dobro, Boromir mal kiksa v prvem delu, Faramir v drugem, Pipin je tako storast, da res ni, Meri in Gandalf rada travco kadita, Frodo je obseden s prstani, Sam je ze zaseden, Legolas je pa malce vzvisen (je princess perfection, skoraj dobesedno)), AMPAK noben od teh pa nikoli ni bil, ni in ne bo Aragorn (ni princess perfection, ampak king perfection). Grin Pa so VSI rodovniski Grin (preverjeno!). Tako da...ce bi jaz izbirala, bi za vzrejo definitivno "ponucala" Aragorna, ne pa ostalih clanov bratovscine (pa ni z njimi nic narobe).

Aja, prispodoba, hm, hja, ni vsak rodovniski pes pac primeren za vzrejo, kar je okej, nic slabega, definitivno tak kuza ni nic manj vreden, ne zasluzi nic manj ljubezni in slabse oskrbe. AMPAK v vzrejo pa naj se ne vklaplja in pika. Nerodovniski pa itak nimajo kaj poceti v vzreji, so cisto out iz tega in basta. Zakaj? Ker nimajo rodovnika-prvi razlog. No, glede izgleda je pa odvisno od vsakega posameznega psa. Pa tudi ce so za dol past varianta, kaj pa lahko pripomorejo k pasmi? Absolutno nic!

Evo, konec prispodobe. Se opravicujem vsem prizadetim, po dveh kofetkih in studiranju opic kaj drugega kot ena kolobocija ne more nastati, ane.

Zdaj pa ekskviz mi, sibam nazaj med orangutane, gorile in simpanze.

LP,

Jane Goodall in Dian Fossey wannabe aka Nuki  Grin

PS: Jana, ce je prispodoba prevec, hm, kako naj recem, huda, zaljiva, em, pikantna, kaj jaz vem, kar deletaj. Jaz po dveh kofetih itak nisem v stanju trezno razmisljati.  Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #292 : sreda, 25.08.2004 : 06:32:54 »

LP!
Vidiš, Daiysi, popolnoma imaš prav!  Jaz kura, pojma nimam, kaj vse piše na rodovnikih in sanja se mi ne kaj pomenijo tiste čirole čarole. Sem pa toliko pametna kura, da znam poiskati "pametne", ki vedo kaj to pomeni. Tako, da, tudi če imam zelo kratek spomin, vedno znova zvem, za kaj naj bi se šlo. In to so po navadi takšni ljudje, kot si sama: cenjeni in priznan kinološki sodnik, dolgoletni vzreditelj ali pa kapo di poko v vzrejanju določene pasme pri nas ali pa samo nekdo, ki ima dolgoletno tradicijo in veliko podpore od prvih dveh.Pa velecenjeni in priznani veterinar, ki je stručko za določeno pasmo! In od takšnih ljudi sem dobila drekecpekec, kljub temu, da sem imela strokovno pomoč ali pa so mi pomagali do njega. Eden od njih me je za kratek čas spravil celo na kant! Lepa kinološka srenja, ni kaj!
Jaz se takoj postavim v vrsto pri tebi za mladička, če se boš kdaj odločila vzrejati kakšno od pasem, ki me zanimajo. Do takrat pa sem ti samo pripravljena kimati in se s teboj strinjati. Saj veš, kogar piči kača, se zvite vrvi boji!
Tukaj je govora o čem že....poanta mojega pisanja je bila, da so večina eni in drugi ISTI! ne, ne mečem vseh vas poštenih vzrediteljev v isti koš. Sem pa opazila, da vsi mečete nerodovniške v isti koš. Verjetno so tudi tam svetle izjeme, kaj mislite. In še enkrat ponavljam, da sem proti nerodovniškemu štepanju, samo, ne se delat lepše in višje samo zato, ker se lahko nekateri izkažejo s papirjem, nekateri pa ne.
In hvala ti, da si si vzela čas in se ukvarjala z menoj. Vidiš, toliko si ga ni vzel še nihče, po tistem, ko mi je podturil tisti drekecpekec!
LP,Miša
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #293 : sreda, 25.08.2004 : 09:01:56 »

Sem pa opazila, da vsi mečete nerodovniške v isti koš. Verjetno so tudi tam svetle izjeme, kaj mislite.
Ne vem, po mojem mnenju ze v principu ne... Zato, ker se grejo vzreditelje nerodovniskih psov. Zaradi mene lahko se tako krasno skrbijo za mamo, mladicke, zaradi mene tudi za fotra, jim pregledajo srce, kolke, komolce, ... ampak se vedno so sproducirali leglo nerodovniskih psov. Zakaj? Pa smo spet pri osnovnem vprasanju te teme - zakaj producirati nerodovniske mladice....
Tudi, ce se tako fino in krasno skrbijo za mladice in njune starse, tudi, ce se tako previdno in natancno izberejo nove lastnike, se zmeraj ostane vprasanje - zakaj mladici nimajo rodovnika. Ce sta starsa rodovniska, potem je ali nekaj narobe z mladici, ali starsa nimata vzrejnega dovoljenja - torej je nekaj hudo narobe z njima (govorim z vidika z vzreje, sicer sta lahko super krasna kuzka), ali pa je nekaj narobe z lastniki (se jim ni dalo pomigati za tiste papirje). Kakorkoli obracas, slej ko prej bo eden od teh mladicev najverjetneje spet imel potomce z nekim drugim netipicnim predstavnikom pasme, pa smo spet v riti. Da ne govorim o tem, da ce dobis psa iz tretjega, cetrtega, ... kolena take vzreje, je zelo verjetno, da o njegovih prednikih ne bos izvedel prav dosti...  
Zame edini nekako sprejemljivi razlogi zakaj imeti nerodovniske mladice so:
- posvojis brejo psico - se pravi, da kot novi lastnik nisi kriv za brejost, seveda pa predpostavljam, da se poskrbi za oddajo primernim lastnikom, mladicke pa se sterilizira in kastrira. Na cigave stroske je stvar dogovora med lastnikom psice in novimi lastniki mladickov.
- da se zgodi tisti najhujsi (beri skorajda neverjetni) uppps: pico v casu gonitve pazis (mislim zares pazis - s klorofilnimi tabletkami, sprejem, poovodec, sprehodi samo na vrtu ali tja kjer ni psov, ...) pa ti nekako uspe uiti - npr. skozi skozi zaprto okno, ko je sama doma, vlomijo ti v hiso in spustijo psico ven/samca noter, .... (precej neverjetni razlogi, ne)
- vzrejanje nove pasme ali psov za tocno dolocen namen (se trenutno ne spomnim nobenega takega dovolj dobrega razloga) - pa se to dvoje bi po mojem mnenju nekako moralo imeti zegen katere od pasjih organizacij in vzreditelj bi moral biti hudo podkovan v genetiki
cesa drugega se trenutno ne spomnim...
Vse ostalo je zame stepanje nerodovniskih psov / mesancev. Pa naj bo razlog denar, cudez zivljenja, egoizem lastnika (moj pes je tako lep, dajmo ga reproducirat)... BTW, meni je Spela najlepsa psica, pa nisem niti za hipec pomislila, da je ne bi sterilizirali oz. ker se je ravno gonila, ko sva jo dobila, da bi imeli mladice..
Ce si nekdo pasemskega psa ne more privosciti zaradi cene, pa naj gre v azil, tam je psov prevec ali pa posvoji kaksnega, ki ga lastniki "oddajo dobrim ljudem zaradi, ..." Na oba nacina je celo verjetno, da lahko dobite tudi pasemske pse.
m.

p.s. Nuki - huda prispodoba!  Grin Grin Grin
Logiran
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #294 : petek, 27.08.2004 : 12:38:40 »

zivjo!
ko sem prebirala mnenja o tej temi me je najbolj zadela ideja o obvezni sterilizaciji in kastraciji psov!!!
ne bom prav na siroko dolgovezla, povem pa sam tole. moja psicka je mesaka (mama cistokrvna, oce vaski sosed). kar se tice mladicev pravzaprav nisem se kaj dosti o tem premisljevala, ker je za zdaj itak se premlada, ampak cetudi nimam nekih blaznih planov imeti njeno leglo iz taksnih ali drugacnih vzrokov, pa jo na operacijo nikakor in nikoli ne bm peljala, ce to ne bo zivljenjsko pomembno. zakaj bi pse mucila z anastezijami in moznimi "stranskimi" posledicami operacij, ce to ni potrebno. ce mi je uspelo prvi psico (ki je sicer bila rodovniska, a ni imela najboljsih kolkov) "obvarovati upsov", se bom pac potrudila se pri tej!
to je pac moje mnenje.
lp!
Logiran
afrodita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #295 : nedelja, 29.08.2004 : 16:54:47 »

še nedavno nazaj sem bila prepričana, da je vseeno ali ima pes papir ali ga nima. dobro, če bi pač prišel pred vrata mešanček, bi ga vseeno sprejela, še vedno imam rada vse, ampak moje mnenje se je korenito spremenilo.
sama imam psa brez papirjev, njegova starša imata oba papirje. zakaj sem ga kupila? redka pasma pri nas, enkrat cenejši je bil, starši so mi bili všeč. denarja ni bilo, psa smo želeli imeti. sedaj ga imamo, z njim smo zelo, zelo zadovoljni. je lep pa tudi karakterno zelo dober. je predstavnik svoje pasme, pa vseeno. mladičev ne bo, ne od njega. sedaj smo se že odločili, da ga kastriramo.
sedaj je star eno leto, v tem času sem spoznala veliko lastnikov, ki imajo pse s papirji in tudi brez. najhuje mi je bilo, ko je nekdo paril svojega samca, ki ne ustreza standardom pasme s samico, oba brez papirjev, s tem, da ima samec bolezen, ki se bo širila naprej. ne predstavljam si, da bi dala ogromno denarja za bolnega psa. jezijo me tudi pasjeljubci, ki parijo svoje ljubljenčke po dvakrat letno. tak človek zame ni ljubitelj psov ampak izkoriščevalec psov.
skratka, jaz sem imela srečo, mnogi je nimajo, zato ne kupujte pse brez papirjev. veliko bolje je dati tistih nekaj tolarjev več pa imeti mir, kakor potem zmetati še desetkrat več.
naslednji pes bo s papirji in še naslednji tudi in upam, da bom s tem pripomogla k temu, da se črno parjenje neha širiti in uničevati lepoto psov.
Logiran
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #296 : torek, 31.08.2004 : 20:51:51 »

no ja, sej ne gre za to, da se s tem unicuje lepota psov. Sej ce nima papirjev, se ne pomeni, da ni lep. Moja mala nima nic papirjev. Njena mati je sicer rodovniska, oce pa je pac sosedov ulicar... Se zgodi, pa to...
Sicer pa sama nimam namena parit svoje psicke, ampak to bolj zato, ker sem pac taka, da bi se mi po vsej verjetnosti napol zmesalo, ko bi mogla male cukre oddati nepoznanim ljudem, saj smo (na veliko zalost) ze vsi videli svinarije, ki jih ljudje pocnejo s svojimi psi. in nekako se mi zdi, da so temu pocetju malo bolj izpostavljeni nerodovniski oz. se bolj mesancki, ker zanj pac ni treba placati toliko denarja... al kakor koli ze.
tko da kar se tice lepote in podobnih argumentov... me ne prepricajo.
No, pa sej verjetno niti ni bilo tako misljeno a ne?...
Se pa popolnoma strinjam s tem, kar si napisala o parjenju 2X letno!
LP, Rana
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.369


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #297 : sreda, 01.09.2004 : 10:25:13 »

Se dve izjemno zanimivi izjavi - zakaj bi/bodo imeli nerodovniske mladice izjemno lepih psov dveh izjemno fajnih pasem Angry

- aljaski malamut
- nemski bokser
Logiran

sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #298 : sreda, 01.09.2004 : 22:06:58 »

Rečeno, storjeno:

http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=25;action=display;threadid=2124;start=msg55680#msg55680


 Grin
Logiran
afrodita
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #299 : četrtek, 02.09.2004 : 08:31:45 »

rana!
ja, imaš prav, pod lepoto psov nisem mislila, da mešančki pa niso lepi. meni je vsak pes lep, nasploh, se mi zdi vsako živo bitje lepo.
s tem sem mislila, da pač nenadzorovano parjenje privede do tega, da na kancu pes ne ustreza svoji pasmi. kot naprimer: pit bull naj bi bil nizek, na kratkih nogah, močan, širok....danes pa vidiš vse. nekdo ima pit bula, ki ima 50 kg, spet drug ima pit bula, ki je suh in meri čez 50cm. Roll Eyes
samo to sem mislila, škoda je, da se prvotna pasma izgublja.
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines