mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 25.06.2024 : 07:21:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 185749 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #450 : ponedeljek, 10.01.2005 : 08:38:31 »

http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?p=51723#51723

Mi lahko nekdo prosim reče, da se 'ChUcK_Sara' samo zafrkava?? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

lp Angry
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #451 : ponedeljek, 10.01.2005 : 17:07:46 »

Kje je finta? Oba starša tako uspešna a mladiči brez rodovnika?

http://www.mojpes.net/modules/oglasi/index.php?pa=viewannonces&lid=2486
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #452 : ponedeljek, 10.01.2005 : 17:12:02 »

A ni vseeno nekoliko poceni? Huh

lp
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #453 : ponedeljek, 10.01.2005 : 17:18:50 »

Kja če je poceni?
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #454 : ponedeljek, 10.01.2005 : 17:20:41 »

Pes (yorki).
Se opravičujem, če zastavljam butasta vprašanja.

lp
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #455 : ponedeljek, 10.01.2005 : 17:23:24 »

Ma dobro, če so že imeli nerodovniško leglo, potem hvala bogu, da prodajajo mladiče po 10.000 in nimajo zaslužkarskega namena. Očitno so hoteli videti čudež narave he he.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #456 : ponedeljek, 10.01.2005 : 17:44:25 »

Andi
Od kdaj pa nizka cena opravicuje nerodovnisko leglo?  Wink  Wink Rezultat je se vedno isti.

Vsi prisotni v tej temi
Ki tako radi govorite o prednostih in slabostih rodovnikov in zagovarjate nerodovniska legla: obvezno ctivo za vas: Kinolog, november 2004, uvodnik g. Miroslava Zidarja.

Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #457 : ponedeljek, 10.01.2005 : 19:49:07 »

ker vsi ne moremo do Kinologa, bi bilo fino kak povzetek napisat...

Imam pa odgovor mogoče na osnovno vprašanje Smiley samo ok, potem boste vsi načelni in boste rekli: "tak vzreditelj je đizus, pr njemu bi pa kupil brez rodovnika"...haha, ok, hec na stran. Zakaj torej.

Kaj mi normalno podrazumevamo pod rodovnikom? Kaj pa če je pes vzrejen pri pri vzreditelju, ki nima nobene želje po udejstvovanju na prireditvah FCI, ker se mu zdi pokvarjena organizacija. In skupaj s somišljeniki (ki so v večini "odpadniki"), vzreja pse in jim izdaja neke rodovnike, ki so jih skupaj dali tiskat s frendi. Pse prodaja ljudem, ki jih, enako kot njega, ne zanima po razstaveh hodit. In recimo, da ta skupina ljudi zasleduje najvišje možne standarde v vzreji, ki jih FCI recimo samo deklarativno predpisuje (ostalo je pa v pristojnosti posamezne članice).

Primer je ravno madžarska: Državno priznani klub predpisuje slikanja kolkov in vzrejni pregled. Niso pa člani fci in so njihovi psi za nas "psi z dvomljivim rodovnikom, pa čeprav jih je sam bog izdal (v podobi madžarske države). Po drugi strani MEOE kot edina organizacija ki jo za področje madžarske priznava FCI, ne postavlja vzrediteljem niti najmanjših pravil vzreje. Ampak za nas je MEOE edini sogovornik, ki nam ga dopuščajo pravila FCI.

Torej. Če se jaz jutri odločim, da bom začel vzrejat izven FCIja pasemske pse, bi pričakoval, da bom takoj označen za šteparja producenta nerodovniških, itd. Meni pa je recimo edini cilj v vzreji ta, da si zase, do konca življenja vzredim čim boljšega bokserja. In bom vedno izbral najboljše vzrejne psice in najboljše možne plemenjake. Pa ker mi je v užitek imet več psov, bom v slovenskih razmerah FCI vzrediteljem verjetno kar velik kos pogače odžrl in bil konstantno na tapeti. Rodovnike bom pa seveda sam vodil kot to delajo vzreditelji kuncev. ALi pa bom morda celo včlanjen v "kako disidentsko" pasemsko organizacijo v evropi in mi bodo oni izdajali rodovnike.

torej....kaj sploh pomeni rodovnik, kaj sploh pomeni produkcija nerodovniških? Recimo kaj je za vas AKC am staff, pa od druge največje organizacije ki ni v AKC in je torej mi v SLO ne bi priznali. Rodovniški al nerodovniški? Al pa v končni fazi a je nerodovniški recimo pes, katerega vzreditelj se je samo neinstitucijonalno odločil vzrejat pasemske pse in se pri vzreji drži osnovnega standarda pasme.

Čist tako, razmišljanje...neodvisno od vsega kar smo ze napisali v temo...
Logiran
dteja
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 2


« Odgovor #458 : četrtek, 13.01.2005 : 11:09:08 »

Tole me je pa impresioniralo in mi odgovorilo na kar nekaj vprašanj - hvala! Moja Zara je predvsem MOJA (in jaz njena  Kiss). Je bernska planšarka in da, nima rodovnika, je pa popolnoma zdrava, nimava nobene želje hoditi po razstavah, potomstva tudi ne planirava...
Žalostno mi se pa zdi, ker se počutiva kot izobčenki.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #459 : četrtek, 13.01.2005 : 11:31:33 »

Tole me je pa impresioniralo in mi odgovorilo na kar nekaj vprašanj - hvala! Moja Zara je predvsem MOJA (in jaz njena  Kiss). Je bernska planšarka in da, nima rodovnika, je pa popolnoma zdrava, nimava nobene želje hoditi po razstavah, potomstva tudi ne planirava...
Žalostno mi se pa zdi, ker se počutiva kot izobčenki.

Nihče ti ne oporeka, da je Zara tvoja in da si ti njena. Kam pes taco moli (oz. bistvo cele teme) boš dojela samo, če boš prebrala celotno temo, od prve strani naprej.
Vsekakor pa nista izobčenki.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #460 : četrtek, 13.01.2005 : 13:06:01 »

dteja=zarateja? A je to spet kakšna provokacija?

Samo vprašam Huh, da se ne bomo preveč trudili s parlamentiranjem Lips Sealed
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #461 : petek, 14.01.2005 : 11:26:48 »

Tocno tako TagTu. Hvala!
Enim se pac strasansko tezko dopove, da tukaj dvojne registracije niso dovoljene ali pa jim je odvec branje pravil, s katerimi se sicer strinjajo, pa se jim hudo mudi napisat prvo sporocilo.
ZaraTeja je izbrisana.
Logiran

dteja
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 2


« Odgovor #462 : sobota, 15.01.2005 : 20:03:38 »

to pa je dobrodošlica! nekateri se žal ne znajdejo tako hitro na internetu in naredijo začetniško napako - pa me ustrelite. ne vem pa, zakaj bi bilo "ZaraTeja" provokacija? je pač skovanka mojega imena in imena moje ljubljenke(Huh).

vsekakor hvala na prijaznosti

lp, Doroteja in Zara (bolj jasno?)
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #463 : ponedeljek, 17.01.2005 : 11:24:32 »


Kaj mi normalno podrazumevamo pod rodovnikom? Kaj pa če je pes vzrejen pri pri vzreditelju, ki nima nobene želje po udejstvovanju na prireditvah FCI, ker se mu zdi pokvarjena organizacija. In skupaj s somišljeniki (ki so v večini "odpadniki"), vzreja pse in jim izdaja neke rodovnike, ki so jih skupaj dali tiskat s frendi. Pse prodaja ljudem, ki jih, enako kot njega, ne zanima po razstaveh hodit. In recimo, da ta skupina ljudi zasleduje najvišje možne standarde v vzreji, ki jih FCI recimo samo deklarativno predpisuje (ostalo je pa v pristojnosti posamezne članice).

Torej. Če se jaz jutri odločim, da bom začel vzrejat izven FCIja pasemske pse, bi pričakoval, da bom takoj označen za šteparja producenta nerodovniških, Meni pa je recimo edini cilj v vzreji ta, da si zase, do konca življenja vzredim čim boljšega bokserja. In bom vedno izbral najboljše vzrejne psice in najboljše možne plemenjake. Pa ker mi je v užitek imet več psov, bom v slovenskih razmerah FCI vzrediteljem verjetno kar velik kos pogače odžrl in bil konstantno na tapeti. Rodovnike bom pa seveda sam vodil kot to delajo vzreditelji kuncev. ALi pa bom morda celo včlanjen v "kako disidentsko" pasemsko organizacijo v evropi in mi bodo oni izdajali rodovnike.

torej....kaj sploh pomeni rodovnik, kaj sploh pomeni produkcija nerodovniških? Čist tako, razmišljanje...neodvisno od vsega kar smo ze napisali v temo...

Kar se mene tiče tudi ne zagovarjam FCI, ko te dine zveličavne. Zame je bistveno, da pes ima rodovnik zaradi tega čemur služi, se pravi S"kontroliranim poreklom"-  in da se ve kakšna vzrejna politika se vodi. Vseeno mi je, če je rodovnik FCI ali kakšen drug.
Samo mora bit od organizacije, da je jasno da je pravi , da štima, ne da je lažen v kakršnem koli smislu. Zdi se dobro, da je več organizacij, ker to bo v prihodnosti lahko rešilo kakšno pasmo, ki jo bo FCI zafural. Kajti ve se , da FCI ne vodi pri vseh pamah pametne vzrejne politike. Kot pri vseh organizacijah je tudi z FCI jem tako, da je zanj pomembna oblast in denar. Ampak tako je z vsemi organizacijami. Morda nekatere "disidentske" organizacije vodijo boljšo vzrejno politiko za nekatere pasme-morda. Zame vem , da npr pri borderjih so na srečo priznali ISDS (pašne)radovnike in se da take pse tudi za FCI uporabljat, kar me zelo veseli. Kajti neizpodbitno je, da samo ISDS vodi pravo vzrejno politiko- se pravi politiko, ki bo ohranila pasemsko tipičnost.
Mnoge pasem so rešile ravno z "disidentskimi" organizacijami - npr beli švicarski ovčar, ki ga je FCI spet vzel pod okrilje, takoj ko je izračunal , da je toliko popularen, da se obeta zaslužek in da ne more ustavit trenda , da si jih ljudje kupujejo. Škoda , da tudi original nemca kdo ne drži kje v kaki disidentski organizaciji, lahko bi popravil zdajšne stanje v pasmi...
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #464 : ponedeljek, 17.01.2005 : 11:27:42 »

In seveda ,da ne pozabim, psi z "drugimi rodovniki" so zame isto rodovniški , kor FCI. Nimajo nič skupnega z nerodovniškimi pasemskimi psi, čeprav jih FCI šteje kot take....podiram vsako resno vzrejo, ne glede na to , kdo jo vodi.
Štepanje pravih nerodovniških psov pa je zame kriminal.
Logiran
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines