mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 27.06.2024 : 17:01:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 56   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?  (Prebrano 185842 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #330 : torek, 21.09.2004 : 19:55:39 »

Jaz pa sem se krepko nasmejal ob tem oglasu:

prodam: rezervacije za škotske ovčarje
Sprejemam rezervacije za škotske ovčarje-lessie.Predvidena oddaja konec oktobra. Oče je z rodovnikom , mati pa čistokrvna. Oba sta zelo miroljubna in pridna in živita skupaj na našem domu, torej je možen ogled.


A tudi takšne rezervacije se že gredo?  Roll Eyes Totalno brez spoštovanja do te prelepe pasme.
Logiran
amo
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #331 : torek, 21.09.2004 : 20:17:01 »

Mi imamo doma dva SBT-jčka čistokrvna brez rodovnika,zanju sem se pa odločil,ker mi je ta pasma zelo všeč in ker sta mladička od bivšega sodelavca in sem lahko spremljal vse od začetka do prevzema mladička.Hočem reči,da če človek vidi očeta in mamo na istem mestu in pri istem lastniku mi je čisto vseeno ali je z rodovnikom ali brez,malce mi je samo krivo,ker ju nemorem voziti po razstavah,ker sta oba zelo lepa,to je pa pač cena nerodovniških psov.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #332 : torek, 21.09.2004 : 20:22:48 »

japajade amo. Si brcnil mimo ali pa ocitno nisi prebral pointa rodovnika in parjenja nerodovniskih psov. Da si "spremljal vse od začetka do prevzema mladička" pomeni samo to, da ves, kje in kako sta mladicka prezivela prva dva meseca. Drugega ne ves popolnoma nic. Niti tega, ali so res parili dva SBT-ja, niti kdo so stari starsi..., niti tega, kaj bo prislo ven, ce bos kdaj paril katerega od njiju.
Upam, da ju ne nameravas pariti. Lahko se ti zgodi veliko presenecenje.

Logiran

amo
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #333 : torek, 21.09.2004 : 21:30:48 »

Je pač tko,da od psa mama ni imela rodovnika oče pa ima rodovnik,od psičke starša pa imata oba rodovnik,tko da vem zakaj gre. Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #334 : torek, 21.09.2004 : 21:55:58 »

Mezikanje samo nakazuje, da res ne ves, o cem govorim in o cem smo najvec pisali na prejsnjih straneh.

Ker si na forumu napisal tudi tole:
Čaw.Mene zanima vaše mnenje o in-line parjenju,katere so dobre in slabe karakteristike in-line parjenja,vaše izkušnje in pa katero sorodstveno razmerje psov se smatra pod in-line parjenje.HVALA

sklepam, da nameravas svoja psa pariti. Ne bom se ukvarjala s problematiko parjenja brata in sestre. Omejila se bom samo na to, da pomeni parjenje tvojih psov (s komerkoli ze bos paril), da bos vsem lastnikom njunih potomcev (stej kolikor kolen hoces), onemogocil vedenje o prednikih njihovih mladicev. Smo ze zapisali in ce bi prebral, bi vedel - za mladice v tvoji hisi bos vedel, kam gredo, izgubil bos nit za mnozico mladicev, ki jih bodo sproducirali mladici njihovih mladicev.

Ponekod pises vse v dobro pasme, katere pse imas doma. Pa se ti ne zdi, da dajes vtis izjemne dvolicnosti? Po eni strani imas pasmo rad, jo zagovarjas..., po drugi strani pa morda nameravas omogociti razplod psov, ki lahko postanejo prihodnji kandidati za debato o nevarnih pasmah. Saj ves, kaj pomeni "nekontrolirana reja", ki bo logicna posledica parjenja tvojih psov v bodocnosti.
Logiran

amo
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #335 : sreda, 22.09.2004 : 17:29:21 »

Kar se zadeva vprašanja o in-line breeding-u,sem bil samo posrednik ker kolega nima neta,imel je pa takrat godno psičko in ga je zanimalo kako in kaj.Starši mojih psov so pa preverjeni,od psičke mama in oče sta pa celo dosegla izjemne rezultate v Mariboru.
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #336 : sreda, 22.09.2004 : 17:56:10 »

Citat
Starši mojih psov so pa preverjeni,od psičke mama in oče sta pa celo dosegla izjemne rezultate v Mariboru.

Zakaj torej nerodovniško leglo  Huh Huh Huh? LOL!

Šparanje mogoče?
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #337 : sreda, 22.09.2004 : 17:56:48 »

od psičke mama in oče sta pa celo dosegla izjemne rezultate v Mariboru.

Kar pa še ne pomeni, da imata vzrejno dovoljenje... Če je nekdo, ki razstavlja svoje pse in poleg vsega (po tvojih besedah) dosega še izjemne rezultate...zraven pa producira nerodovniške mladiče...tukaj milo rečene nekaj ne bo v redu?? Se ti ne zdi?  Huh Undecided

Namreč en "normalen pesjanar" , ki ima dobro razstavno psičko z vzrejnim dovoljenjem si tega nikoli ne bi dovolil...
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #338 : sreda, 22.09.2004 : 20:20:52 »

Kar se zadeva vprašanja o in-line breeding-u,sem bil samo posrednik ker kolega nima neta,imel je pa takrat godno psičko in ga je zanimalo kako in kaj.Starši mojih psov so pa preverjeni,od psičke mama in oče sta pa celo dosegla izjemne rezultate v Mariboru.

To pa zelo zelo težko verjamem. Čemu bi potem lastnika staršev tvoje nerodovniške psičke obiskovala razstave, če pa imata potem nerodovniško leglo?? Malo čudno. Možen vzrok je, da nista dobila vzrejnega dovoljenja. Dobila pa ga nista zaradi neke hibe. Najbrž vedenjske ali zdravstvene, potemtakem, če sta na razstavi dosegla izjemen rezultat  Roll Eyes Kaj so pa ocenjevali? A renčanje? Wink
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #339 : sreda, 22.09.2004 : 20:34:16 »

Amo,
a lahko samo eno pojasnilo?
Če sta starša od psičke (predvidevam, da je to mama tvojega psa) takšna razstavna potenciala, zakaj je njun mladič brez rodovnika?
Če dva rodovniška psa data nerodovniško leglo, potem sta predvsem "nepreverjena" ali pa škartirana (no, vsaj eden od njiju) na vzrejnem pregledu.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #340 : sreda, 22.09.2004 : 20:54:41 »

amo, sta starsa tvoje psicke Daretova? lp
Logiran

amo
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #341 : sreda, 22.09.2004 : 21:39:15 »

Ja,zakaj Cool
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #342 : četrtek, 23.09.2004 : 07:21:44 »

Samo vprasam! A je imel jeseni 2002 tudi nerodovnisko leglo z isto psico? lp
Logiran

amo
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #343 : četrtek, 23.09.2004 : 07:48:18 »

Ne,ta psička je pa bila mama od mojega psa,ki pa je nima več in se sedaj ukvarja izključno z psi z rodovnikom,mama od psa je bila pa nerodovniška.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #344 : četrtek, 23.09.2004 : 08:27:54 »

Vsi, ki zagovarjate nerodovnisko vzrejo in nikakor nocete brati tistega, kar je napisano,

point mojega pisanja v tej temi in nenehnega nasprotovanja kakrsnikoli produkciji psov kar povprek je v tem, kar je napisal mol tukaj!

Njemu se je zgodilo z rodovnisko psico! Kaj se dogaja z nerodovniskimi in kako se izgubi stik z dogajanjem..., vidimo na vsakem koraku.

Najbolj zalostno pri vsem je to, da vecina "steparjev", ki se imajo za vzreditelje, trdijo, da je za njihove mladice poskrbljeno oh in sploh. Ja, mogoce (ampak res samo mogoce) za prvo generacijo.
Logiran

Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 56   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Zakaj producirati mladiče brez rodovnikov?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines