mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 21.08.2024 : 16:20:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Vis in Nox, Pajo in Cuc in še Aja
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vis in Nox, Pajo in Cuc in še Aja  (Prebrano 83344 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Sanny
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 336



« Odgovor #180 : ponedeljek, 15.09.2008 : 12:08:54 »

Jaz imam že dve leti ta problem. Samo kaj, ko vedno ne najdem, kje mi markirata Angry, samo smrdi do hudiča. Tako imam generalno čiščenje večkrat na leto. Pa imata vsak svoj WC, vedno redno čiščen, tudi večkrat na dan.
Zadnjič je Tiggy pred mano dvignil rep in se polulal po vrečki, ki je visela na radiatorju, radiator, mene Shocked Shocked in steno. Skoraj me je kap Shocked. Nimam pojma, zakaj to počnejo, krote kosmate, sploh pa kako to odvaditi Huh.
Obiska si sploh ne upam več domov pripeljat, če nisem jst vsaj dve uri prej doma, da naredim kontrolo, če je kje kaj polulano. In to prav markirata, pa sta bila oba pravočasno kastrirana Sad.
Joj, vis in nox, oprosti za smetenje tvoje teme sram.
Logiran

Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life, Confucius
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #181 : ponedeljek, 15.09.2008 : 14:57:46 »


Joj, vis in nox, oprosti za smetenje tvoje teme sram.


Saj je tema prav temu, med drugim, tudi namenjena. sram

Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #182 : torek, 30.09.2008 : 10:52:40 »

Včeraj je bil Cuc zaloten in flagrante (s spuščenimi hlačami), ko je ravno hotel pošteno zaliti mojo posteljo. Ko je zagledal moža, ki ga je zalotil, je skočil s postelje in zdirjal v mačji WC, kjer se je pošteno olajšal.

Torej, pujs mali točno ve, kaj se sme in kaj ne, ampak ga neka skrita sila žene v kriminalna (skoraj že) dejanja. Tongue

Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #183 : torek, 30.09.2008 : 10:59:24 »

Poznam tudi to foro-mi smo vedno vedeli kdaj se je polulal že ob vstopu v stanovanje. Če mačka ni bilo od nikjer, je to pomenilo "moker"kavč.
In če si ga zalotil ko se je ravno pripravljal,je zbežal kot blisk.

A je kdo kdaj povedal kakšno pametno na to temo?

Zakaj se Cuca pušča v spalnico, a ne bi delno rešili težave,če bi se mu vrata na nos zaprlo?
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #184 : sreda, 01.10.2008 : 09:21:05 »

Zakaj se Cuca pušča v spalnico, a ne bi delno rešili težave,če bi se mu vrata na nos zaprlo?

Ne moremo delati selekcije, kdo sme in kdo ne. Potem bi morali vse vreči ven.

Problem je v tem, da Cuc ne lula samo po posteljah, ampak v bistvu povsod: fotelji, koš za umazano perilo, pasja ležišča, včasih tudi kakšno mačje. Poseben WC se ni obnesel, so vsi rinili v enega!

Včeraj dopoldne je polulal (ponovno) fotelj, danes zjutraj mene in Miška na postelji (sploh ne vem kdaj, sva spala naprej).

Ker nimam nobene pametne ideje kaj bi, bomo do selitve pustili tako kot je in se ne sekirali. Na novem naslovu bomo omejili prosto gibanje (spalnice zaprte, vstop na povabilo). Sedežno pohištvo bom poskusila kupiti čimbolj pralno. Na sploh bodo dnevni prostori čimbolj prilagojeni potrebam mačk. Računam pa tudi na šok zaradi selitve, ki bo prinesel kaj dobrega ali kaj slabega, kdo ve?

Sva pa imeli včeraj tudi z Ajo borbo (skoraj krvavo). Uspela je zmakniti kos čokolade, zavit v staniol papir in ker ima pri tem tako slabo vest, se je seveda izdala. Zbala sem se, da bo požrla vse skupaj in sem ji z roko segla v gobec. Ni spustila, temveč mi je stisnila prste. Morala sem jo vreči na tla, da je spustila.

Zanimivo, da je Aja do vseh zelo boječa, z mano bi pa občasno kar merila moči. Očitno z njo ne ravnam prav, mogoče sem premalo stroga, dosledna.

Miško je pravo nasprotje. Do vseh nepopustljiv (drugi psi, mački), do mene pa izredno prijazen in neproblematičen. Ko ju češem (in cukam), bo Aja šavsala in grozila, Miško bo samo zacvilil in se prepustil. Miško bo tudi napadel Ajo, če mi bo grozila. Tudi Miško rad zunaj pobere kakšno hrano, ampak mi ni problem vzeti mu iz gobca. Aja pa se vedno bolj upira (včasih se je manj). Je pa po drugi strani Aja vedno bolj otročja, igriva, sproščena, zato imam občutek da se dobro počuti. Samo, kje je meja?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #185 : sreda, 01.10.2008 : 09:55:33 »

Verjetno tam, kjer jo ti postaviš.
Pri vseh teh kosmatinčkih je pa verjetno težko biti 100% dosleden do vseh... Jaz si ne morem predstavljat, kako bi mi to zneslo.
Pa še kako jaz jemljem naši hrano iz gobca - vedno jo primem tam, kjer se zgornja in spodnja čeljust stikata, tako da kožo na tem mestu kar malo v gobček oz. med zobe potisnem. To naredim nežno, ampak če bi poizkusila ugriznit (do sedaj ni nikoli Kiss) bi najprej bolelo njo in šele potem mene.
Tak prijem pa uporabljam izključno takrat, kadar je stvar že globoko v gobcu in moram res celo roko notri potisnit, sicer pa ne.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #186 : sreda, 01.10.2008 : 10:36:29 »

Torej, pujs mali točno ve, kaj se sme in kaj ne, ampak ga neka skrita sila žene v kriminalna (skoraj že) dejanja. Tongue
Naša Pita se je tudi že polulala (do zdaj samo enkrat). Mislim, da bolj iz protesta.
Župa se je v svojem začetnem obdobju bivanja pri nas 2/3X polulala in pokakala v stanovanju. Ko sem enkrat prišla domov, sem našla kupček in lužico v dnevni. Nikoli je nisem zaradi tega kregala. In med tem, ko sem čistila, se je Pita počepnila ob mojo nogo in se polulala Shocked. Valda, da je bila kregana  Angry ... ona pa že ve kaj lahko in kaj ne.
Sem pa to razumela kot znak zapostavljenosti.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #187 : sreda, 01.10.2008 : 22:21:02 »

Ja, z Rokijem sem imela tudi svoj čas malo borbe. Nisem pristaš sile, ampak ni šlo drugače in je včasih dobil tudi po riti  sram Sploh pa sem morala biti zelo dosledna in nisem smela pokazati, da je on tisti, ki bo vodil to. Sem pa to morala narest po hitrem postopku in kr naprej ob nogi in nič po svoje. To mu je bilo najhuje. Počasi si je prišel gor, da če bo kaj vzel in se obnašal neprimerno bo kaznovan in odvzelo se mu bo divjanje in svoboda. Se je potem umiril. Seveda pa je vsak pes svoj karakter. Upam, da najdeta skupno pot, ki bo čim manj boleča za obe.  Kiss
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #188 : sreda, 01.10.2008 : 22:26:50 »

Jaz sem na začetku najine skupne poti vsakokrat, ko smo bili pred kako tako malo borbo, na glas ponavljala "jaz sem šef, ne ti". Sej Pega ne ve, kaj govorim, po mojem, da je bilo to bolj mantra zame in da je učinkoval bolj resen ton mojega glasu.

Ampak je zdaj red: če jo na sprehodu vidim kaj prežvekovat in noče izpljunit (valjda), jo primem za gobček in dam roko pa magari dol do grla in ji izvlečem svinjarijo iz gobca. Nekajkrat sem to naredila in zdaj smeti, starih kosti in podobnega ne pobira več (trkam na les, da ne bo že jutri spet poskusila  sram ). Edino travo še kar muli in prežvekuje.

Po mojem da tudi Aja rabi odločnost in "hud" ton glasu. Bo hitro nehala merit moči s tabo, če bo pogruntala, da je heca konec.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #189 : četrtek, 02.10.2008 : 07:32:51 »

jap, tko nekako, kot je napisala miskica. Nam vbijajo v glavo že v mali šoli, od prve ure dalje: pes mora vedet, kdo je šef. In da to nikakor ni on. To je vsa umetnost. Poti do tega so pa....no, različne, vsekakor pa ne bit preveč mehka duša, bosta potem oba trpela. Tko da - mantro pa ustrezen ton glasu pa veliko vztrajnosti, pa bo. Srečno!
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #190 : četrtek, 02.10.2008 : 08:24:43 »

Malo za šalo: danes sem pogledala temo katalonski ovčar na tem forumu in ne boste verjeli, Aja jim je čisto podobna!  Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #191 : četrtek, 02.10.2008 : 08:47:01 »

Zato pa je tako pogumna. Pravi ovčarski pes Grin
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #192 : četrtek, 02.10.2008 : 09:24:34 »

Aja po novem čisto pridna, pridkana in ubogljiva. Ko imava "šolo" si zapomni za kar nekaj časa (mesec, dva ali še dalj). Potem pa začne po svoje in bi bila glavna. Ko jo discipliniram, je spet v redu. Bom morala bolj pozorno opazovati kdaj prične popuščati in to takoj urediti.

Hvala vsem za nasvete!
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #193 : sobota, 04.10.2008 : 17:19:35 »

sem preštela zalogo ribic in en paketek lahko "zdilam" - denar od preprodaje bo šel seveda v Horjul! Wink

lahko prinesem v soboto v šolo Smiley

lp, maja
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #194 : nedelja, 05.10.2008 : 17:01:08 »

Ja, majas, prosim in hvala!
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Vis in Nox, Pajo in Cuc in še Aja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines