mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.07.2024 : 17:22:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Vis in Nox, Pajo in Cuc in še Aja
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vis in Nox, Pajo in Cuc in še Aja  (Prebrano 81943 krat)
0 članov in 22 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #150 : sreda, 20.08.2008 : 20:50:14 »

Ja ti mali Misko  Kiss  Mislimo nate in tvoje nogice. Nic lenobe past. Za to bo se cas  Wink
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #151 : petek, 22.08.2008 : 10:48:09 »

Včeraj smo se tehtali. Miško je že malo shujšal, kar je zanj super (10,2 kg, ob prihodu iz Topolšice skoraj 11). Aja pa se redi odkar je ne silimo več z briketi in je kuhano hrano, zjutraj pa moj zajtrk (kosmiče, sadje, jogurt) in ima že 16,5, prej je držala 15, dobila sem jo z 12,5. Edino, če je dlaka težka? Ima namreč ogromno dlake. Mišku dajem enako hrano kot Aji, samo precej manj, ampak pri njem očitno deluje ravno obratno. Miško tudi zelo rad poje vso zelenjavo, tudi tiste korenčke, ki jih Aja pusti.

Arabela se še kar redi, ima že 5,5 pa je bolj majhna. To ne bo dobro. Samo ga ni junaka, ki bi ji upal povedati, da je predebela in se utegne vsak čas razpočiti. Bi se razpočila od jeze.

Pajo je pa malo shujšal, kar je ok. Cuc drži konstantno 5,5 in je prav suh videti, čeprav je čisto v redu, da je vitek.

Od malih je najtežji Frodo, ima točno 2 kg, potem je Flopsy 1,8, Fridolin in Frika pa vsak 1,6. Glede na to, koliko pojejo in kako lepi so, je teža sigurno prava!
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #152 : četrtek, 28.08.2008 : 10:50:59 »

Aja je v zadnjem mesecu dni postala super živahna in igriva, seveda v okolju, ki ga pozna in med domačimi. Vsak dan ima vsaj eno "žuto minuto" kot pravi moj mož, ko nori, skače (najraje okoli in na mene), se igra z mano ali mačkami itd. Neverjetno. Cheesy

Mislim, da imajo veliko zaslug za to mali mucki, ki so pri nas začasno nastanjeni. Ena med njimi, Flopsy, je posebej pogumna in z Ajo se super igrata, ker Flopsy niti ne trzne, če Aja renči od zadovoljstva, laja in skače (tudi po njej), ampak jo stalno suva s tačko in podžiga pri igri. Neverjetno! Aja se vsak dan tudi poskuša stlačiti v mačji tunel, da bi se pridružila mladičem pri igri. Cheesy

Z Miškom se pa še vedno noče igrati, čeprav ga sicer tolerira in je do njega korektna v vseh ozirih. To pa je glede na Miškovo zdravstveno stanje še najboljša varianta! Smiley

Zelo vesela! Smiley

P.s. Tudi Arabela je zadnjih nekaj dni bolj malo pihala in godrnjala, smo se že bali, da je kaj bolna, pa ni! Je samo debela in ima tak trebuh, kot bi imela noter 50 malih! Na kuhinjski pult, kjer je hrana, še vedno z lahkoto skoči, ko pa skoči spet na tla, se pa kar blok strese. Grin
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #153 : četrtek, 28.08.2008 : 10:54:01 »

P.s. Tudi Arabela je zadnjih nekaj dni bolj malo pihala in godrnjala, smo se že bali, da je kaj bolna, pa ni! Je samo debela in ima tak trebuh, kot bi imela noter 50 malih! Na kuhinjski pult, kjer je hrana, še vedno z lahkoto skoči, ko pa skoči spet na tla, se pa kar blok strese. Grin

A zato so včeraj omenjali rahli potresni sunek v okolici Ljubljane  Wink

Ja super Aja  Cheesy  Ta mala lepotica. Ima pa vsaj Miško malo showa, da mu ni dolgčas, ker mora toliko počivat  Smiley
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #154 : torek, 02.09.2008 : 14:00:00 »

vis in nox zanima me ali so imeli tvoji mačkoni kaj prebavnih problemov, ko si jih začela hraniti s surovo mleto govedino? In ali 4.mesečni mucki tudi lahko dam takšno kosilo?
Hvala  Smiley.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #155 : torek, 02.09.2008 : 21:42:56 »

vis in nox zanima me ali so imeli tvoji mačkoni kaj prebavnih problemov, ko si jih začela hraniti s surovo mleto govedino? In ali 4.mesečni mucki tudi lahko dam takšno kosilo?
Hvala  Smiley.

Nobenih prebavnih motenj, samo veliko zadovoljstvo!

Pri nas od 3. meseca dalje jejo surovo meso, tako da lahko daš tudi tvoji.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #156 : torek, 02.09.2008 : 22:09:32 »

Je normalno, da je Aja pri nas najbolj razigrano bitje, kljub temu, da je najstarejša? Kar naprej rine v mačke, da bi se igrali in preganjali. In vame, seveda, imam že vse hlače strgane, vzgoja pa taka! Shocked Cheesy
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #157 : torek, 02.09.2008 : 22:31:58 »

Hvala lepa za odgovor vis in nox, me je razveselil, ker bom imela sedaj malo manj dela s kuhanjem. Že tako moram kuhati zase posebej, za moža posebej, za pse posebej, sedaj mi vsaj za mačkone ne bo več potrebno.
Super, da je Aja tako živahna. Koliko let ima?
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #158 : sreda, 03.09.2008 : 09:03:45 »

Aja je mlada 5 let! In vedno mlajša ratuje! Grin
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #159 : sreda, 03.09.2008 : 09:47:29 »

Ima pač vaša Aja tak super pasji karakter, da bi se igrala in igrala.
Z leti to malo ˝popusti˝ ampak trenutno bi ji prijala verjetno še kakšna živahna pasja družba  Grin Grin Grin Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Ne me preganjat, se hecam, tisti postroj za hranjanje pove vse  Shocked Shocked Shocked
Kapo dol vis in nox  Kiss
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #160 : sreda, 03.09.2008 : 14:46:12 »

Se bojim, da Aja nikoli ne bo marala pasje družbe, ker je preveč ljubosumna. Tolerira že, rada pa nima. Če bi Miško kaj rad od nje, se obrne stran, kot da ga ni. No, ampak bomo še poskusili. Jo bom poslala v Horjul, pa naj si sama koga zbere. Wink
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #161 : četrtek, 04.09.2008 : 13:21:32 »

Sporočam, da je Pajo že tretji dan žalosten. Čisto miren je, ne zmeni se zame, ne pride me pozdraviti, samo spi. Če ga vzamem v naročje potiho renči, ampak nič ne naredi, samo odide. Morala sem ga kar dolgo božati, da je zapredel.

Je normalno, lula in kaka tudi. Sprašujem se, če je bolan ali pa mi je kaj zameril. Zadnje dni Aja in Miško jemljeta veliko moje pozornosti, saj se trudim da Pajo ne bi trpel, ampak premalo mogoče. Žalostna.

Kak nasvet?
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #162 : četrtek, 04.09.2008 : 14:57:15 »

Kaj pa, če bi Pajo in čisto samo Pajo ponoči spančkal pri tebi, da bi videl, da ga nisi dala na stranski tir?
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #163 : petek, 05.09.2008 : 13:49:29 »

Pajo je bolje, bolan je, ne užaljen. Ponoči sta z Miškom spala pri meni. V bistvu smo potegnili kar do 10h. Zdaj me že pozdravi, že tudi malo je (včeraj ni nič) ima pa drisko. Zdaj je zbolel še Cuc, je tudi bruhal, tudi Vis se že slabše počuti. Ne je, veliko pije, nima pa driske (še). Nekaj imamo!
Sem na vezi z dr. Knezovo.

Mali so zaenkrat zdravi, ješči, živahni...
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #164 : petek, 05.09.2008 : 14:00:48 »

ojoj, saj ne vem, kaj je pri mačku slabše - da je bolan ali užaljen?  Huh Ej vi tam - jst vam iz srca želim hitro okrevanje!
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Vis in Nox, Pajo in Cuc in še Aja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines