mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 00:11:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Anketa
Vprašanje: Ali pobirate iztrebke za svojim kužatom?
DA - 324 (86.4%)
NE - 51 (13.6%)
Vseh glasov: 373

Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov  (Prebrano 106492 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #240 : ponedeljek, 28.08.2006 : 15:30:23 »

Hmmm Ory, sicer je ze dolgo odkar sem bila v angliji ampak prav neljub dogodek se mi je pripetil prav tam, kjer sem v parku sedla na kakec, tako da....
mogoce so se popravili ali pa sem jaz taksen sreckovic.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #241 : torek, 19.09.2006 : 20:39:09 »

Zelo zanimiv odziv na akcijo "famozne zastavice"  Grin z naslovom O PASJIH IN DRUGIH IZTREBKIH
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #242 : torek, 19.09.2006 : 20:49:38 »

Zelo zanimiv odziv na akcijo "famozne zastavice" Grin z naslovom O PASJIH IN DRUGIH IZTREBKIH
Ja odziv je bil, samo ne vem, če se je ljudi kaj prijel...lp
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #243 : petek, 22.09.2006 : 15:06:23 »

Všeč mi je ta članek, še posebej ker sem ravno hotla napisat, kako sem dva dni nazaj prisopihala na Šmarno goro, kjer so tako kot že marsikje poskrbeli, da tam stoji tak luškan košek z ušesi in smrčkom namenjen PASJIM KAKCEM: Se mu baje tudi reče pasje stranišče, ampak saj to ni pomembno. Pomembno je, da so ljudje najprej želeli, da pobiramo kakce za svojimi psi, ampak to zdaj še ni dovolj, že velikokrat sem slišala pripombo za hrbtom, češ zdaj bom pa to v njihovo kanto metala, saj obstajajo kante namenjena posebej kakcem. Dobro, dobro, bomo pa nosili kakce tudi kilometre daleč, na ljubo meščanom in jih metali v "Pasja stranišča". In potem pridem na Šmarno goro in je tam tista lepa kantica, ki se ji na daleč vidi čemu je namenjena, saj ima vendar ušesa in smrček. Iz smrčka pa štrlijo plastenke od vode in Coca-Cole in ledenega čaja in ne vem česa še. Tako torej, tisti ljudje, ki se ves čas pritožujejo nad pasjimi kakci po tleh, so zdaj veselo zbasali SVOJE iztrebke v NAŠE kantice. Najraje bi drek zatlačila prvemu mimoedočemu v usta. Tako sem bila besna...

Tistih listkov po Tivoliju jaz nisem vidla, samo slišala o njih, me pa motijo listki, ki jih ena oseba pušča po Mostecu in zgledajo veliko bolj nagravžni, umazani od kakcev, kot kakci sami. Ta oseba se očitno ne zaveda, da listek ostane tudi ko kakca več ni. Ves razmočen od dežja in rose, umazan od kakca, res nagravžno.
Logiran
lucyka
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #244 : sreda, 28.02.2007 : 12:36:46 »

Če bi vsi pasji lastniki razmišljali po metodi, če drugi ne, zakaj bi jaz, si rajši ne predstavljam kako bi izgledali travniki.
Jaz vedno poberem in ne razumem ljudi, ki ne pobirajo v bližini sprehajalnih poti in še huje otroških igral. To sem kar nekajkrat opazila v bližini mojega bloka.
Prav tako nikomur ni primerno, da si kakec prinese na čevlju v stanovanje.
Logiran
lucyka
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #245 : sreda, 28.02.2007 : 12:37:38 »

Če bi vsi pasji lastniki razmišljali po metodi, če drugi ne, zakaj bi jaz, si rajši ne predstavljam kako bi izgledali travniki.
Jaz vedno poberem in ne razumem ljudi, ki ne pobirajo v bližini sprehajalnih poti in še huje otroških igral. To sem kar nekajkrat opazila v bližini mojega bloka.
Prav tako nikomur ni primerno, da si kakec prinese na čevlju v stanovanje.
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #246 : sreda, 28.02.2007 : 12:50:39 »

Hja, vecina jih pac tako razmislja. Raje ne stejem, kolikokrat sem ze v drek (tudi cloveski!!!)stopila, medtem ko sem za svojim psom pobirala. Superfinofajn.
Imam pa super zgodbico z danasnjega sprehoda. Nasa dama isce in isce primeren plac, pa me pripelje na eno travco blizu parkirisca, se nastima in koncno kaka. Pripravim vrecko, se sklonim, pa zagledam poleg zavrzenih plastenk in podobnega sranja kup igel (!!!!!), nekaj uporabljenih kondomov... Vau, krasen sprehod, samo mrcini sem popokala in odpeketala z njima takoj stran. Me prav briga, ce bo dzankije en pasji drekec motil!
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #247 : sreda, 28.02.2007 : 13:00:59 »

Hja, vecina jih pac tako razmislja. Raje ne stejem, kolikokrat sem ze v drek (tudi cloveski!!!)stopila, medtem ko sem za svojim psom pobirala.
Ja, to je tisto, kar je najbolj čudovito od vsega... da najdeš pasji drek, bi še nekako razumel (bolj težko sicer) ampak, da najdeš človeškega...to je pa mal preveč...No, ponavadi ga najde moj pes...kaj se pa pol zgodi, mi pa verjetno ni treba razlagati...
 Tongue
Pripravim vrecko, se sklonim, pa zagledam poleg zavrzenih plastenk in podobnega sranja kup igel (!!!!!), nekaj uporabljenih kondomov... Vau, krasen sprehod, samo mrcini sem popokala in odpeketala z njima takoj stran. Me prav briga, ce bo dzankije en pasji drekec motil!
Ja, se imamo fajn v Fužinah, ne?  Tongue Si predstavljaš, da hočeš lepo pobrati za svojim psom in zagrabiš zraven za iglo Angry...po moje lahko potem sam še v Ljubljanico skočiš...
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #248 : sreda, 21.03.2007 : 22:11:46 »

Zdravo!

Mene pa v naši občini najbolj moti, da ni košev za iztrebke... Kaj boš vrečko vedno v žepu nosil ali kako ali si bomo nahrbtnike zraven nosili? Vidim, da majo povsod koše, samo pri nas ne: V MB majo, SLO. BISTRICI majo itd.... In zato se niti ne čudim, da nekateri ne pobirajo saj mi je zadnjič rekla ena gospa na sprehodu, češ kaj naj dreke po žepih nosi do doma če občina ni dala niti 1 koša...

LP
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #249 : četrtek, 22.03.2007 : 09:22:31 »

In zato se niti ne čudim, da nekateri ne pobirajo saj mi je zadnjič rekla ena gospa na sprehodu, češ kaj naj dreke po žepih nosi do doma če občina ni dala niti 1 koša...
Pa nej vrže v navaden koš za smeti... Še zmeri boljš, kot da ga pusti na tleh... In ja, vrečke je treba nosit sabo, sej tudi v LJ ni košev povsod; če pa so že, so pa ponavadi kje daleč... Sej vrečke lahko kupiš v kakšni trgovini za živali...
Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #250 : četrtek, 22.03.2007 : 09:41:49 »

Če je volja in dober namen, potem pobiraš kakce, drugače pa se
narediš slepega in slediš balkanskemu primitivizmu ter puščaš
nesnago za seboj. Pri nas ni ne košev, ne vrečk pa jih imam vedno
v žepu in jo pač vržem v najbližji smetnjak, tudi če je ta privatni.
Bi bil pa res fino, če bi se občina zganila in kaj ukrenila v tem smislu,
trenutno gredo kupi denarja le za vrtce, za tiste uboge smetnjake, ki
so mimogrede nujno potrebni na več mestih, pa na žalost ni evrov.

Lp Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #251 : četrtek, 22.03.2007 : 11:05:00 »

Mi uporabljamo kar tamale vrečke iz trgovine, večinoma jih sploh posebej ne kupujemo, saj je vrečk vedno več kot preveč.

V bistvu tako kot so povedali ostali, pobiranje kakcev ni taka umetnost. Vrečko doma v žep, kakec pa potem v prvi smetnjak. Kljub tistim petim košem za kakce, ki jih imamo v Ljubljani, večinoma vsi, ki kakce pobiramo, nosimo v navadne smetnjake. Wink
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #252 : četrtek, 22.03.2007 : 11:28:49 »

V Novem mestu ne vem če je kakšen koš za pasje kakce, pa mečemo ( tisti ki jih za svojimi kužki pobiramo), kar v navadne kante. Še nikoli ni nihče nič godrnjal, prej se jezijo če ga ne pobereš kot pa v katero kanto vržeš.
Vrečke pa imam kar tamale take v rolci navadne, ki se kupijo v trgovini.

Je pa res veliko takih , ki ne poberejo, pa kadar vidim nisem tiho. Kar povem, še posebaj, ko gre kaka gospa s kužkom mimo mojega vrta in se ta prav lepo pokaka na moj vrt. Jaz za svojim pospravim a njen bo pa pri meni kupčke delal. To ne gre. Pa ji ni nič prav, ko se jezim, pa kaj me briga. Ma da posprvi.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #253 : četrtek, 22.03.2007 : 11:54:58 »

Jaz kar pridno pobiram kakce za mojo mrcinco, edino s prejšnjo psičko sva bili bolj packi. Ker se je podavadi spravila v gozdu v kak odročen grm in tam nisem pobrala. Je malo možnosti, da kdo vanj stopi drugače  pa kakec naravi ne škodi. Žal sem prevečkrat naletela na smeti, ki pa nikakor ne spadajo v gozd. Od igel, do kondomov, steklenic, piksen.... Ker zelo rada hodim bosa, so me taki odpadki še toliko bolj motili, saj ne bi rada fasala bolezni zato, ker stopim na iglo...
Sem za pobiranje kakcev, vedno in skoraj povsod. Okoli otroških igral pa naj se psi ne bi sprehajali, ali vsaj ne lulali in kakali. Kakec pobereš, lulanje pa ostane in če jih veliko tam lula tudi smrdi, da higienskih zadržkov ne omenjam. Smo premalo osveščeni, kulturni, tudi na tem področju. Poleg tega opažam, da je veliko sprehajalnih poti, ob katerih ni košev za smeti, da o kakšnih vrečkah ne govorim. V Švici vsak lastnik psa plača davek, ampak v parkih so vrečke za drekce, pesek za posipanje in koši. Me zanima, kakšnor revolucijo bi mi zagnali, če bi morali plačati davek na svojega psa.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #254 : petek, 23.03.2007 : 00:03:32 »

Heh jaz sem tukajle v Angliji kar zadovoljna s kulturo pasjih lastnikov. Zanimivo da v predmestju Londona, kjer se skoraj vsak teden zgodi kaksen umor ali pa napad, ljudje pobiranje drekcov kar resno jemljejo  Wink .... mogoce kazen £100 pripomore k temu, ceprav to ni ne vem koliko denarja. Po moje bo bolj to, da se po parku kar velikokrat sprehajajo cuvaji.

lp
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines