mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 00:13:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Anketa
Vprašanje: Ali pobirate iztrebke za svojim kužatom?
DA - 324 (86.4%)
NE - 51 (13.6%)
Vseh glasov: 373

Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 36   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov  (Prebrano 106493 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #225 : petek, 18.08.2006 : 18:45:46 »

honki, kako mi je všeč tole brat  Wink

Ja res je, nam ki pobiramo ni lahko  Undecided
Će pobiramo čudno gledajo, če ne bi pa sploh Roll Eyes
Je pa neopisno dober občutek, ko ti nekdo teži da kakec leži na tleh, in mu potem veselo z vrečko pomahaš pod nosom  Grin Kaj ste že rekli? Ah! Shut up!  Tongue

Moram rečt, da je pri nas v Velenju še kar dobro poskrbljeno za kakce.
Teh pasjih košov je kar nekaj, predvsem v centru, in zaenkrat so bili vedno napolnjeni z vrečkam, kadar sem jih potrebovala, kar je redko, ker ponavadi nikamor ne grem brez zahaklane rolice vrečk. Zato ne morem stoodstotno trditi, da so te vrečke vedno založene in tako na voljo vsem.
Ampak, zaenkrat me še niso pustile na cedilu.
Seveda, kljub 2x tedenskim polnjenjem vrečk, je teh kupčkov na tleh ogromno  Sad

Me je pa zadnjič razveselila novička iz lokalnega časopisa v katerem pišejo da je mestna občina sklenila obstoječim 24 dokupiti in namestiti še dodatna pasja stranišča, in žal ob enem zelo šokirala: navedli so podatek da je strošek enega takega koša 84.000 SIT  Shocked Groza. Kaj pravite vi na to?  Huh

V glavnem upam, da se bo stanje izboljšalo.
Sama si ne predstavljam puščanja dreka za sabo, kjerkoli sem. Sram bi me bilo.
Še doma pospravljam za psom, le kak razlog bi lahko obstajal, da ne bi na tujem.
Zato imam vedno VSAJ 1 rolo v žepu, ponavadi imam najraje vsepovsod naokoli po eno.
V avtu, v vsaki torbici, v pasjem ruksaku, na povocu prikljenjeno itn.
Ziher je ziher  Wink

Logiran

honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #226 : sobota, 19.08.2006 : 08:08:11 »

hehe, js sem tud oborozena - mam pripeto rolco na povodcu, brez povodca pa itak nikamor.

kaj da bi 1 kos stal 84.000 to je z stroski polnjenja ali samo kos? Shocked
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #227 : sobota, 19.08.2006 : 09:55:49 »


Me je pa zadnjič razveselila novička iz lokalnega časopisa v katerem pišejo da je mestna občina sklenila obstoječim 24 dokupiti in namestiti še dodatna pasja stranišča, in žal ob enem zelo šokirala: navedli so podatek da je strošek enega takega koša 84.000 SIT  Shocked Groza. Kaj pravite vi na to?  Huh

misliš pasje stranišče, ''javni'' wc za kužke, kamor bi jih vodili na potrebo??
Ravno sem prišla iz Francije, kjer so takšna pasja stranišča. Povem ti- moji psi so ''prefini'' da bi šli na tak wc Grin Grin Grin
tudi enkrat nista šla notri, pa čeprav sem ju nagovarjala. tako da smo se potem teh stranišč na veliko izogibali Cheesy
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #228 : sobota, 19.08.2006 : 10:16:56 »

 ma ne pise da kos, ne javni wc, sej zato je cena malo visoka

Citat
navedli so podatek da je strošek enega takega koša 84.000 SIT   Groza. Kaj pravite vi na to? 

 Undecided vsej js tk stekam.


kao tocno pa izgledajo ti javni wc-ji za pse?mah dvomim da bi moj nesu svojo rit tja. ze ce voha lulanje d koga drugega dela tako faco da ne ves kaj je z njim
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #229 : sobota, 19.08.2006 : 12:31:47 »

Kot je honki pravilno razumela, je navedena cena 84.000 SIT za 1 tak koš z vrečkami  Huh
Sem se potrudila in zbrskala slikico.

Pri nas pač tole imenujejo "pasje stranišče", če bi šlo za takšno francosko, bi bila naša cena potemtakem verjetno nekje okoli 1 mio  Sad


* pasji.jpg (26.02 KB, 300x300 - pogledano 216 krat.)
Logiran

honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #230 : sobota, 19.08.2006 : 12:38:28 »

pismo dus draga kanta
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #231 : sobota, 19.08.2006 : 12:57:27 »

Pri nas smo jih imeli v parku 3, ampak so bile v roku 14 dni že zbrcane in seveda polomljene. Tako so jih pač odstranili. sicer mislim, da tudi kanta ne pomaga veliko pri tem, da bi prepričala nekatere lastnike psov, da bi pobirali iztrebke. Tisti, ki jih pobiramo, vemo, da sploh ni problem imeti vrečke s seboj, polne pa itak nosimo tudi več časa s seboj, če ni smetnjaka bliže.

T
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #232 : sobota, 19.08.2006 : 23:20:45 »

Teski točno tako Smiley Pri nas v bližnjem parku so tudi na začetku vedno zbrcali ta pasji smetnjak, no sej včasih ga še, samo odstranili ga vseeno niso, samo da vrečk ponavadi vedno primanjkuje. Drugače pa res, da so vrečke v žepih pri meni klasika in mi ni težko tudi kam dlje polne vrečke nesti....lp.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #233 : nedelja, 20.08.2006 : 08:41:02 »

V mojem okolju je manj kot 50 psov, pasja sranišča pa so kar 3, sicer sem zgodi,da so brez vrečk, ampak jih nafehtam kar v bližnjem TUŠU. Škoda le, da so nekateri lastniki slepi in farbnblint, saj jih ne vidijo. V glavnem so to v mojem okolju lastniki majhnih psov, tistih izpuščenih (kljub temu, da zakonodaja glede obveznosti lastnika ne ločuje malih, velikih, zahtevnejših, rodovniških, zavetiščarskih ipd), ki prosto tekajo med igrali in otroci in si tu in tam privoščijo kakšen kakec. Mene pasji iztrebek ne moti samo zaradi ljudi, mene moti tudi zaradi lastnega psa, ki ima včasih željo (kljub temu, da je stalno na povodcu) malo pošnofati in se povaljati po kakšni kepici v travi. Potem je pa doma cela štala, predstavljajte si, da bi vsak dan morala43 kg mrcino spravljati v kad ali bližnji potok (vode ne mara)
Torej, hotela sem povedati to, da vedno in povsod pobiram Aishine iztrebke in da to ljudje vedo in me imajo tudi zaradi tega za odgovornega lastnika. Kar se pa navadnih smetnjakov tiče, se sploh ne sekiram, saj ljudje mečejo tja tudi (brez vrečk) pokakane otroške plenice.
Pozdrav in prijetno nedeljo.
Logiran
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #234 : sreda, 23.08.2006 : 23:25:21 »

najbolj zanimivo v tej naši državici je to, kakor so nekateri že ugotovili, da če pobereš pasji iztrebek, te gledajo kot, da si padel z venere ne samo z marsa.
pred blokom mojih staršev je lep košček travice z tremi drevesi-enkratno za otroke (mi smo se tam igrali). zadnjič smo se malo dlje zadržali in sem psico peljala ven, kjer je opravila svojo potrebo. seveda sem pobrala in vrgla v kontejner (z biološkimi odpadki Wink Wink).
ena mamica z balkona mi je rekla, da je to prvič v svojem življenju vidla (mislim, da ima okoli 70 let). in ¨naš¨ lepi travnik je bil res obupen od blizu. drekec do drekca (to bi morali videti) zraven bloka z tremi vhodi, kjer je kar lepo število otrok in tudi psov očitno. žalostno
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #235 : sreda, 23.08.2006 : 23:33:30 »

Moram pohvalit angleze.  Smiley Ne glede na to, da niso moja najljubsa evropska nacija, vedno bolj obcudujem njihovo natancnost psi ciscenju iztrebkov za svojimi kuzki.
Vsak dan se sprehajam po razlicnih parkih v okolici in niti enkrat se nisem stopila na pasji drekec. To so `pasji` parki, kjer se vsak dan sprehaja na stotine psov in vecina lastnikov ima vec kot enega psa in niti enega iztrebka!!  Shocked Smiley
Res je da so povsod opozorila in baje tudi obstajajo pasji redarji, ki se sprehajajo med ljudmi in res je tudi, da so na vsakem koncu parka vrecke in kosi za iztrebke, pa vseeno me prijetno presenecajo....... nisem se videla nikogar, ki bi ignoriral to kar je pes pustil za sabo, ceprav bi ga bilo verjetno kar malo sram, ker bi bil v manjsini in bi ga ostali gledali kot da je z lune padel  Grin ...... za razliko od nasih sodrzavljanov, ki te gledajo kot cudo bozje, ko poberes drekec.  Roll Eyes

lp
Logiran
Zobek
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #236 : četrtek, 24.08.2006 : 09:33:37 »

V našem preljubem mestu pa kljub ekološkim otokom
in drugim prizadevanjem za lepše in čistejše okolje na
žalost še niso vzeli poglavja SMETNJAKI ZA PASJE IZTREBKE.
Prepričana sem, da bi na ustreznih lokacijah, kjer se
največkrat zadržujejo pesjanarji, teh pa ni malo, veliko
pripomoglo k temu, da bi ljudje bolj prizadevno pospravljali
za njimi.Pa se ne gre zdaj za ekologijo, gre se za to, da če
že živimo v mestu ne morejo kakci ležati naokoli, ni ne lepo
za pogledat, kaj šele, če zakorakaš v enega izmed njih. Undecided
Pa še ves čas maram budno spremljat Erosa, ker na vsake
par metrov najde dišeč drekc in ga ovohava. Fuj! Tongue
In si mislim, če se lastnikom teh psov njihov doma podela, a tudi
pustijo in se naprej pogovarjajo po telefonu ? Verjetno ne, kaj ?
Jaz vedno pobiram za mojim sivčkom, izjema je res kaka
divjina, kjer precenim, da redko kdo zaide.
Zato me zanima, kam naj naslovim pošto s prošnjo, da
bi par takih smetnjakov namestili tudi pri nas, v Kamniku?
Na občino ? Pa bo kaj zaleglo, ali ima kdo kako izkušnjo s tem ?

Lp Smiley
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #237 : sobota, 26.08.2006 : 09:25:41 »

Zobek

ja, pasja stranišča, zelo dobra pogruntavščina, ampak kaj, če jih tisti katerim so namenjena ne uporabljajo, žal, v mojem mestu je kar nekaj pasjih stranišč, ampak tam so samo zato da so in samevajo prazna in neuporabljena, kakci pa vsepovsod, ironija še največ jih je okoli pasjih stranišč, tako da moraš kar paziti, da domov ne prineseš polnih čevljev iztrebkov.Mislim, da sploh ni problrm v pasjih straniščih, ampak v kulturi ali nekulturi pasjih vodnikov, ki jim je prav malo mar, kaj pustijo za seboj. Če bi bila naša kultura na zadostni ravni, bi vsi pobirali pasje iztrebke v urbanih naseljih ne glede na pasja stranišča, saj je košev za smeti povsod dovolj, tako, da ni izgovor za nepobiranje iztrbkov v pasjih straniščih, problem je v kulturi pasjih lastnikov in dokler jih ne bo nekaj zelo udarilo po žepu zaradi nepobranega kakca, bo žal tako.

LepDan.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #238 : sobota, 26.08.2006 : 09:46:56 »

Se strinjam s tabo, Žiži.
Jaz, ko se usedem v avto je prva stvar, da se pripnem, ker sem pred časom dvakrat plačala kazen.In moram reči, me je izučilo.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #239 : sobota, 26.08.2006 : 15:10:32 »

Citat
Mislim, da sploh ni problrm v pasjih straniščih, ampak v kulturi ali nekulturi pasjih vodnikov, ki jim je prav malo mar, kaj pustijo za seboj. Če bi bila naša kultura na zadostni ravni, bi vsi pobirali pasje iztrebke v urbanih naseljih ne glede na pasja stranišča, saj je košev za smeti povsod dovolj, tako, da ni izgovor za nepobiranje iztrbkov v pasjih straniščih, problem je v kulturi pasjih lastnikov in dokler jih ne bo nekaj zelo udarilo po žepu zaradi nepobranega kakca, bo žal tako.
Se popolnoma strinjam. Vse je stvar kulture in zavednosti nacije. Ce je vsem vseeno kaj ostane za njimi (glavno da ni na njihovem vrtu), potem drugace pac ne more biti. Cisti egoizem in ignoranca...... kdaj bomo slovenci spoznali, da smo majhni in neopazni in da moramo drzati skupaj, ne pa `srati` po sosedovem dvoriscu!  Roll Eyes Sad Angry

lp
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 36   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Pobiranje pasjih iztrebkov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines