mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 08.07.2024 : 13:42:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Današnji sodni dan ...
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 76   Dol
Natisni
Avtor Tema: Današnji sodni dan ...  (Prebrano 232776 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #690 : nedelja, 15.07.2012 : 11:10:43 »

nobenemu nisem prav nič fouš  Sad .... mi uživamo na morju v soncu in vročini
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #691 : nedelja, 15.07.2012 : 12:13:53 »

Tudi pri nas ni bilo čez noč nič, zdaj pa piha burja. Vsem, ki vas je zalilo pa - držite se Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #692 : nedelja, 15.07.2012 : 16:42:28 »

V Novem mestu smo tudi ostali na suhem... mislimo na tiste, ki niste imeli takšne sreče...
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #693 : četrtek, 23.08.2012 : 12:31:45 »

Verjetno je tudi vreme botrovalo današnji hudi in tragični nesreči z balonom, zato tole kar spada sem. Cry

Vsem preživelim želim čim hitrejše in uspešno okrevanje, svojcem preminulih pa iskreno sožalje. Cry
Logiran

MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #694 : četrtek, 23.08.2012 : 13:22:01 »

Ojojoj, prebrala vest, katastrofa! Cry
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #695 : četrtek, 23.08.2012 : 13:28:41 »

Kaka grozljivka je to morala bit ... tik pred nesrečo sva z AC med vožnjo v službo opazovala balona in komentirala, da "kako so v takem vremenu šli letet" in da "če ne bodo prav hitro pristali, bo štala", saj je bilo proti S in Z nebo prav grozeče črno, začelo je ful pihat ... Očitno se je zgodilo zelo kmalu zatem. Lips Sealed sram
Res mi ni jasno. Sad
Logiran
Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #696 : četrtek, 23.08.2012 : 15:36:05 »

Sem ob tričetrt na osem prav slikala oblake proti zahodu, ker so se tako nenadoma in nenavadno zgrnili Sad

Logiran
Casperjanc
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 333


WWW
« Odgovor #697 : četrtek, 23.08.2012 : 15:42:53 »

Ja, verjetno je moralo biti prav grozljivo.  Cry
Reševalci in poznavalci so rekli, da naj ne bi bil problem samo vreme, ampak tudi kakšna tehnična napaka. In ja, v današnjem vremenu naj se ne bi vzletalo....  Undecided
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #698 : četrtek, 23.08.2012 : 16:19:42 »

Verjetno je tudi vreme botrovalo današnji hudi in tragični nesreči z balonom, zato tole kar spada sem. Cry

Vsem preživelim želim čim hitrejše in uspešno okrevanje, svojcem preminulih pa iskreno sožalje. Cry

Res zelo tragična nesreča... Cry sem poslušala tudi jaz na pop tv. Iskreno sožalje svojcem preminulim tudi od mene, res žalostna ta nesreča... sram
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #699 : četrtek, 23.08.2012 : 17:16:51 »

Kaka grozljivka je to morala bit ... tik pred nesrečo sva z AC med vožnjo v službo opazovala balona in komentirala, da "kako so v takem vremenu šli letet" in da "če ne bodo prav hitro pristali, bo štala", saj je bilo proti S in Z nebo prav grozeče črno, začelo je ful pihat ... Očitno se je zgodilo zelo kmalu zatem. Lips Sealed sram
Res mi ni jasno. Sad

nepotrebno tveganje, lahkomiselnost, morda pohlep ...
to se mi zdi vedno najbolj grozno, ko zaradi takih razlogov umrejo ljudje, ki odločitev o tveganju niso mogli sprejemati (vsi pač nismo strokovnjaki za ...) in umrejo zato, ker so nekomu zaupali.

za take nesreče vreme ne more biti opravičilo.
zgodbice o tem, kako kar naenkrat pride nek veter .... so v našem podnebju en bulšit in absolutno ne držijo.

nisem noben strokovnjak za vreme.
zaradi jadranja pa sem se od dalmatincev na pamet učila izkustveno "meteorologijo".
na podlagi opazovanja okolice, se da take zadeve napovedati vsaj 3 ure vnaprej, to pa je dovolj, da se skriješ na varno.
v nestabilnih razmerah opazuješ vseh 360 stopinj.
če začne rast oblak (kumulonimb), ga moraš stalno opazovat. izredno je nevaren, če zastre večino obzorja, kot je videti na Matejini sliki.
vse to je pisano s talne perspektive, kjer zaradi ukrivljenosti zemlje in konfiguracije terena vidiš še krepko manj in precej kasneje kot iz zraka.
ko gre tak oblak nad tebe in pride približno pod kot 45 stopinj, v večini primerov kasiraš izredno močne sunke vetra.

raznorazni letalci meteorologijo poznajo še veliko bolje kot taki amaterski jadralci kot sem jaz, polet v takem vremenu pa je bila izjemno tvegana odločitev.

ta hip se pravega razloga za nesrečo še ne ve - lahko je šlo tudi za kak tehnični feler.
kljub temu ostaja dejstvo, da je bil v takem vremenu polet absolutno preveč tvegan. če bi se že tastari zavestno odločili za tveganje (ob pogoju polne informiranosti jaz nimam nobenih etičnih dilem), pa na poletu ne bi smelo biti otrok.

sožalje svojcem, preživelim pa želim čimhitrejše okrevanje brez posledic.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #700 : četrtek, 23.08.2012 : 18:23:50 »

Res mi je žal, da se je to zgodilo in res mi je žal, da je od danes zjutraj tako ali drugače prizadetih toliko ljudi in njihovih družin, prijateljev, znancev, sodelavcev. Žal mi je pa tudi, da smo z vsemi ostalimi očitno tudi tukaj postali bolj papeški od papeža.

Ja, žal mi je.

Logiran

Janice69
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #701 : četrtek, 23.08.2012 : 18:28:27 »

sožalje vsem bljižnjim,
preživelim pa dobro in hitro okrevanje, še posebno otroku.

naj pa ob tem ne pozabimo na zahvalo vsem reševalcem, gasilcem in ostalim prostovoljcem
še posebna zahvala vsem sodelujočim tačkam!
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #702 : četrtek, 23.08.2012 : 19:35:47 »

Žal mi je pa tudi, da smo z vsemi ostalimi očitno tudi tukaj postali bolj papeški od papeža.

po moje tole ni letelo na moj zapis, ampak vseeno ...

nobenega dvoma ni, da gre za izredno veliko tragedijo ponesrečenih in njihovih družin.

vendar pa se iz takšnih tragičnih dogodkov lahko tudi kaj naučimo. zato sem tudi dobronamerno napisala kar vem o tem, kdaj je treba paziti in v kakšnih primerih lahko pričakujemo izredno močne sunke vetra.
morda pa to celo koga tu na forumu kdaj reši iz delikatne situacije in morda ravno zaradi tega ne bo šel v balon - in če se bo to zgodilo, bom hepi, ker bo moj namen realiziran.

sama sem izredno hvaležna tistim, ki so komentirali in analizirali tragedijo na Blanci, kajti ravno takrat sem začenjala z veslanjem in zadevo še zelo na lahko jemala. meni se tisti jez ni dozdeval nevaren in če bi bila jaz tam, bi šla čez ravno tako kot oni nesrečniki. zaradi tega dogodka pa sem začela študirati vodo, si omislila razne priročnike, kajakaške vodnike in take stvari.

v določenih razmerah veljajo veliko strožja pravila glede odgovornosti, kot pa je to v vsakdanjem življenju.
z jadrnico sem že velikokrat peljala skupino in šli smo tudi v precej tvegane razmere.
vendar smo se prej pogovorili, povedala sem, da bo hudo, kaj se vse lahko zgodi, kaj tvegamo itd.
to so bili sami polnoletni in odrasli dedci.
o tem ali gremo ali ne, so odločali oni. če en sam ne bi hotel iti, tudi slučajno ne bi šli v tiste razmere.
če bi bil na krovu otrok, pa sploh ne bi nič debatirali.
kljub konsenzu pa bi šla jaz sedet za x let, če bi izgubila člana posadke. mislim, da tudi v zraku veljajo podobna pravila kot na morju.
včasih pa je bilo tako, da je posadka na vsak način hotela v razmere, za katere jaz nisem bila stoprocentna, da jih bom obvladala in tudi takrat nismo izpluli.

sožalje družinam tistih, ki so umrli Sad
ponesrečenim pa želim čimhitrejše okrevanje.
in se pridružujem zahvali Janice69, kajti vsi ki so pomagali, so se resnično izkazali.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #703 : četrtek, 23.08.2012 : 20:58:35 »

Danes je od devetih dalje na ljubljanski urgenci vladala tišina... v vsaki ordinaciji je bil zdravnik, tehnik, sestra, ponesrečenec. Prav vse ordinacije so bile zasedene.
Vsakdo, ki ga na oddelku niso pogrešali, je šel dol na urgenco pomagat. Poklicali so vso razpoložljivo osebje, tudi od doma, da so na oddelkih pripravili vse potrebno, naredili prostor, hitro odpustili tiste, ki naj bi v vsakem primeru šli domov.
Pripravili so vso opremo na intenzivah in nihče ni šel domov, ko se mu je delovnik končal. Zanje, pravijo, je to normalno.

Sožalje svojcem, uspešno okrevanje ponesrečenim, pohvale reševalnemu osebju, gasilcem, policistom, ekipam bolnišnic.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #704 : četrtek, 23.08.2012 : 22:08:33 »

ŽAL je tejle nesreči botroval človeški faktor. res ŽAL ... kot je meni znano, je tale košara za 32 oseb največja v SLO in menda edina  ... nimajo je niti piloti s precej daljšimi izkušnjami ... denar sveta vladar ....  Cry Cry Cry

iskreno sožalje svojcem in vsa čast vsem, ki so iskali, reševali ali kakorkoli drugače pomagali ....
Logiran
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 76   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Današnji sodni dan ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines