mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 00:25:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 300314 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
murka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 177


« Odgovor #30 : četrtek, 22.05.2003 : 14:37:00 »

Živjo ljubitelji samojedov!

Danes sem našla snežno kepico sredi prometne Tivolske. Brez ovratnice, povsem zmedena in utrujena.
Ne vem ali je samojedka ali pa je beli špic, kakor koli kužica je nežna, prijazna in potrebuje nov dom (boljšega lastnika!!!) ali pa če kdo pozna brezvestnega lastnika, ki jo je izgubil.

Skratka psička je oskrbljena, čaka pa na novega lastnika v Zavetišču na Gmajnicah! Oglasite se tam in povprašajte po njej, ker sedaj v karanteni.

Je cukerček za znoret  Kiss !!!
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #31 : petek, 23.05.2003 : 09:35:47 »

Kaj pa menjava dlake? Moja psička jo je pričela menjati marca in do sedaj še ni nehala.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #32 : petek, 23.05.2003 : 14:31:32 »

Moja jo je tudi začela menjavat pred kakim dobrim mesecem in je zaj že skoraj konec. Res pa je da je stara (bo) 5 mesecev - vrjetno pri starejših to malo dlje traja. Res pa je da jo vsak dan temeljito češem pa še vmes je bila zaradi višjih sil oprana  Roll Eyes
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #33 : nedelja, 25.05.2003 : 16:19:23 »

Tudi moje se zdaj na veliko molsajo, imam že rahlo ožuljene roke, še dobro, da dlako zamejajo tako na hitro.
Za razkuževanje ran, ekcemov... imam najraje Betadin, dobi se v lekarni, vzameš raztopino, ki je namenjena za spiranje ust in jo ni treba redčiti. Dobra je ker ne peče. Zelo uporaben je tudi Plivasept, ki ga je pa treba pravilno razredčiti, če ne lahko opeče kožo.
Sicer smo imeli v petek vajo, potem smo bili na TV v poročilih, baje se je lepo videlo Lano, jaz sem pa vse skupaj zamudila. Buuu..
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #34 : četrtek, 29.05.2003 : 11:19:41 »

Danes sva z sle Belo prvic na kolo.
In rezultat:



Pa se ena od zadnjic, po tistem ko se je namocla v potoku:



Grin Grin Grin
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #35 : četrtek, 29.05.2003 : 14:40:52 »

Res imenitne poze, ni kaj. Samo veš kaj, ful se mi smiliš, ko imaš v hiši toliko tepihov.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #36 : petek, 30.05.2003 : 22:13:40 »

na žalost  Wink nimam problemov s tepihi, pa bi jih rajši imela, ker imamo sammy-ja v pesjaku... na žalost... a kdo ve kakšen dober razlog, ki bi prepričal še tako trmaste ljudi (starše), da je bolje imeti psa v hiši? ful se mi smili, ampak ne morem ničesar ukreniti... na žalost...  Cry
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #37 : sobota, 31.05.2003 : 01:03:49 »

Sammy,
sama sem imela enake probleme.
Ce imas svojo sobo in lahko prakticno delas v njej kar se ti zahoce, imej v njej tudi psa.
Za zacetek SAMO v svoji sobi... po malo casa. KAsneje pa se teritorij siri... Grin
Pri meni so bile najprej v sobi kako urico, potem vec ur, potem kar cel dan, sedaj pa ''ze'' tudi spita pri meni. Seveda nista samo v sobi, vendar, ko jih mama kje ''zaloti'' jih takoj napodi v mojo sobo... Huh Huh Tongue
Madonca, ne razumem takih ljudi Roll Eyes
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #38 : nedelja, 01.06.2003 : 10:47:43 »

No mi smo v stanovanju doma, ne v hisi. Ampak na sreco sta oba starsa nora na zivali, at pa itak se tolko bolj na pse. Pa nas mackon se tut misi da je veselje tako da smo se kar sprijaznili. Pac s sesalcem mal vec letamo okrog kot drugi  Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #39 : nedelja, 01.06.2003 : 19:46:06 »

sam pri men je problem, ker sta mnenja, da bomo zboleli, če bo pes v hiši, najbolj pa če bo tam, kjer spimo! grrrrrrrrr groza... verjetno se bo marsikdo nasmejal; ti so pa res neumni; vendar meni več ne gre na smeh. meni se samo dlaka naježi od jeze, ko pomislim na to...
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #40 : nedelja, 01.06.2003 : 21:50:27 »

ja to je mal hudo ja. Kdo se pa je odloco da boste imeli psa?
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #41 : nedelja, 01.06.2003 : 22:16:02 »

Sammy,
pa saj je tudi pes v pesjaku lahko zadovoljen v kolikor se lastnik veliko ukvarja z njim!! Saj kaj pa dela pes, ki zivi v hisi, ko je sam- isto kot v pesjaku; panca itd... Roll Eyes
Ce je pes velikokrat na dan zunaj pesjaka, (ce imate kaksno teraso ali kaj podobnega naj bo del dneva tudi tam...) in ce dela lastnik z njim se sporta po pasje (agility...) mu nic ne manjka.
Ko pa si sama doma, ga pa vzami notri, ce ves, da ne bo kaksnih resnejsih problemov, ce starsi zvedo.
Veliko veselja s pesekom Wink
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #42 : ponedeljek, 02.06.2003 : 08:53:30 »

Jaz sem pa mislila, da samo moja samojedka spi na hrbtu!!! Imamo veliko hišo z vrtom(preselili smo se aprila), vendar sta dva psa in štiri mačke kar naprej z nami. Tla so povsod keramična, nobenih tepihov, sesam vsak dan, perem enkrat do dvakrat na teden(po potrebi več). Ker imamo talno gretje so vse naše živali spale na hrbtu. Odločila sem se, da bom ta teden samojedko ostrigla (preveč trpi vročino, kljub senci). Tudi pokojnega zlatega prinašalca sem zadnja tri leta življenja strigla in mu s tem zelo olajšala poletje(živimo na Obali).
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #43 : ponedeljek, 02.06.2003 : 21:20:52 »

Kako pa izgleda postrizen samojed?? Shocked Grin Huh
LP
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #44 : torek, 03.06.2003 : 08:13:40 »

Bomo videli danes! Res, da samojede gosta bela dlaka ščiti pred vročino, vendar ne more ščititi pred neznosno soparo, ki nastane na Obali v poletnem času. Letos je po dolgi in mrzli zimi prišlo vroče in soparno poletje. V Italiji (predvsem v mestih) pse že leta poleti ostrižejo in to skoraj vse pasme, razen psov, ki jih uporabljajo za razstave.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines