mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 20:18:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 298193 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1395 : petek, 15.12.2006 : 18:09:49 »

Kaj pa, če bi iskala stanovanje z balkonom? Pa se zmeniš, da je pes na balkonu? Če bi bila za moznost, da greš živet v hišo (pač da oddajajo samo sobo), bi lahko celo dobila tako, ko ima pesjak zunaj (vedno več pesjakov je zadnje čase praznih, ker ljudje počasi dojemajo, da je pes za noter). Ali pa da bi se zmenila mogoče s kom iz Ljubljane, ki ima prazen pesjak, da je pri njem pa ga hodiš sprehajat pa rihtat (čeprav to je malo zakomplicirano razen če ni res blizu tebe doma).

Potem pa jim obljubiš, da naj ti dajo poskusno dobo s psom seveda v LJ. In, če ti ne bo šel študij in če bodo ugotovili, da je preveč dlak pa da laja pa da ti konec koncev ne bo šlo na faksu, da ga vzamejo nazaj...

Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1396 : petek, 15.12.2006 : 20:16:05 »

Odgovorila sem tukaj, da ne bomo smetili temo.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1397 : torek, 19.12.2006 : 09:04:31 »

Še nekaj bi dodala na to temo. Na nek način moraš razumeti tudi starše, saj če priznaš ali ne, pes vseeno naredi škodo Shocked. Pri nas je spraskala parket  sramv dnevni sobi, par dni nazaj pa mi je uničila zadrgo na posteljnini Cheesy, pa nimamo pojma kdaj. Predvidevam, da ponoči, ko se je prišla malo pocrtlat, ne da bi vedeli. lepo se "ugnezdi" k nogam in uživa, med tem pa je očitno malo grizljala posteljnino,... sram sram Roll Eyes
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1398 : torek, 19.12.2006 : 09:43:36 »

ajči, ne mi zamerit, ampak pes, ki je zaposlen, ne bo čisto nič uničil. Sem imela nekaj časa samojeda notri pa ni niti malo uničil. Da o borderki ne govorim. Pa so borderji znani po tem, da si najdejo sami zaposlitev, če jim je dolgčas.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1399 : torek, 19.12.2006 : 14:37:22 »

Ne, se ne strinjam, ker ona ne uničuje čez dan. Preobleko je zagotovo strgala ponoči, saj drugače ne more v spalnico, pa še na očeh jo imamo 100%, vsaj eden od nas. Parket pa ni uničila od dolgočasja, ampak je spraskan od tačk. Lahko da za nekom hiti, pa ji zdrsne, lahko da se igra z nami, tudi kadar kdo od nas kaj nese v usta kar leze s sprednjimi tacami proti njenu in pušča za sabo praske. Drugače (trkam sram Huh) pa za enkrat ni uničila še nič.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1400 : torek, 19.12.2006 : 16:51:25 »

Za parket verjamem, da se lahko uniči, ampak če pes ne divja po stanovanju (kar je ponavadi težko  Wink ) ni take panike. Pa odvisno tudi od kvalitete parketa. Glede uničevanja ponoči pa idealno zadevo reši boks. Pri nas, če bi se slučajno spomnila, da bi ponoči kaj uničila, bi jo brez razmišljanja zaprla v boks. Ampak k sreči ve, da se ponoči spi, tako da s tem nimamo težav.  Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1401 : torek, 19.12.2006 : 17:35:26 »

Ajči, krempeljce postrič, pa bo parket bolj varen!
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1402 : torek, 19.12.2006 : 18:22:17 »

Bela je z nami v stanovanju. Pa imamo v kuhinji laminat po tleh, v sobah pa parket. Sama sem sicer pričakovala, da bo zrisan. Pa po štirih letih kar jo imamo še ni. Verjetno je res odvisno od kvalitete parketa, predvsem pa od krempljev. Beli kar redno servisiram. Sploh tistega petega, ki se ne obrabi pri hoji. Drugače pa ima okrogle kremplje.

Je pa nam Bela okrog svojega enega leta - ravno okrog Božiča - porihtala ene 3 pare čevljev. Res je, da smo se takrat bolj malo ukvarjali z njo - gužva, ki nastane ob praznikih. Ko pa je menjavala zobe, pa nismo meli problemov. Enkrat, ko ni imela dovolj na blizu ono kost iz kože, se je spravla na nogo od mize. Takrat je dobla eno okrog buče, pa potem več ni brusla zobe na nogah. Je pa imela vedno na večih koncih bikovke, kosti iz kože, razno cote. Tako je še danes - sicer sedaj vse na enem mestu. V glavnem za glodat ima dovolj različnih stvari. Kar se pa tiče od zaposlitve - psa zmantrat, znoret. Včasih preden grem spat, še midve malo ponoriva po stanovanju  Roll Eyes s kako žogico. Sploh rada ima one cvileče, tako da lahko potem še malo zapoje poleg. No, potem pa zaspi kot top.

Sicer pa, ajči, če je do sedaj le eno zadrgo na postelini uničla (namerno) mislim, da še ni tak hudo. Wink
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1403 : četrtek, 21.12.2006 : 11:21:21 »

Ah, saj se nismo preveč jezili, parket pa je res bolj mehke vrste. To sem napisala Sammy, da bo na nek način vseeno razumela starše: Mi naši malo skozi prste pogledamo, ker nam je vsem zlezla pod kožo, pa pol te tako nedolžno pogleda.....

Krempeljčkov pa ji res ne strižemo, ker se sama bojim. Enkrat ji je vet. postrigel, ko smo bili ravno tam, toda to je bilo v začetku leta. Kako pogosto pa jim strižete?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1404 : četrtek, 21.12.2006 : 18:00:07 »

Ah, saj ne pravim, da mora biti skoz notri, kdaj pa kdaj bi pa lahko ... Roll Eyes

Jaz mu krajšam kremplje nekje 5x na leto.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1405 : četrtek, 21.12.2006 : 21:13:27 »

Jaz ji skrajšam nekje 3-4 krat letno. Onega petega mogoče kaj več. Ne vem. Zelo poredko v galvnem, ker ima tako ali tako bolj kratke in okrogle. Mačka ima edino bolj pogosto manikuro Smiley - samo njeni krempeljci ne naredijo škode (razen na rokah) Wink.

Sammy: enkrat bo, pač žal še ne tako hitro. Bo pa kar minilo. Še ni dolgo tega, kar sem se vpisala na faks, zdaj pa že razmišljam o temi za diplomo in kdaj se bova z mojim odselila. Enkrat bo. In takrat bo vse po tvoje. Vmes se boš pa marsikaj naučila, spoznala razne stvari, odrasla, ... Tudi fantovi starši ravno niso navdušeni nad živalmi v hiši (razen mačk), vendar jaz sem dala jasno vedet, da bo Bela poleg mene. Pa ne da izsiljujem. Ampak jaz sem tudi fanta sprejela v paketu - malo bolj konkretnem paketu in bolj odgovornem (otrok) in mislim, da moj paketek ni tako težak. Pa saj fant ni imel nikoli proti - prav zaprav mu je celo všeč in že čisto normalno, da Bela poleg naju na postelji spi. Čeprav sama ravno nisem tega zahtevala Cheesy - ima svojo postejo, ki jo redno nosim s seboj za okras. Za mnenje staršev se pa ne sekiram ravno. Sicer pa so se kar sprijaznili in ji sedaj celo v kuhinji dovolijo iti na kauč (tudi tega nisem zahtevala Wink ) in jo na kauču sladkajo s keksi - njihov pes pa spi v štali  Roll Eyes in ima le redko kdaj vztop v hišo (ko gre z mano not). V galvnem jaz bom živela s fantom in najbolj pomembno je to, da se midva strinjava in razumeva.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1406 : petek, 22.12.2006 : 13:03:34 »

Bela, to si zelo lepo napisala, se popolnoma strinjam s teboj. Vse stvari pridejo ob pravem čsu, tudi če sedaj ne razumemo vzroka. Mogoče ga tudi kasneje ne bomo razumeli, to nam je šola življenja.

Logiran
jmarkoos
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1407 : sobota, 30.12.2006 : 14:55:19 »

Pozdravljeni,

Glede na temo zadnjih sporočil bi rad dodal : Naša Tai živi z nami ves čas v hiši - in se še nikoli ni ničesar dotaknila ( seveda sem jo za to na prijazen način vseskozi tudi vzgajal ). Tudi, ko je sama doma za nekaj ur, do sedaj še ni naredila nobene škode - ne dotakne se niti koša za smeti, čeprav tam včasih ležijo kosti od kosila in druge "pasje"zanimivosti... Krempljev ji še nikoli nisem postrigel, izbrusi si jih sama pri najinih dolgih sprehodih. Kadar pa je teh manj, si jih sama sproti pogrize - in kar redno opravlja manikuro ali pedikuro - kakor želite  Wink

Tai bi pa tudi rada prvič spoznala čistokrvnega samojeda za "kužkanje"  Wink - lahko se kdo oglasi ?!

lp
marko

naša Tai - http://shrani.si/?1001562q4e2.jpg
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1408 : sobota, 30.12.2006 : 15:08:38 »

jmarkoos luštno psičko imaš..lp
Logiran
jmarkoos
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #1409 : sobota, 30.12.2006 : 15:13:29 »

O hvala   Wink hmm to si rečem vsakič tudi sam, ko jo pogledam  Wink res je luštna in tudi zelo prijetna! Imaš tudi ti samojeda ? ali je to tvoj kuža na sliki pod profilom?


dober s-prehod v 2007

marko
Logiran
Strani: 1 ... 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines