mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 01.10.2024 : 09:19:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 298434 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1065 : sreda, 12.04.2006 : 09:02:39 »

Torej ne drži teorija, da po sterilizaciji ostane dlaka gor, mar ne Bela. Tudi mi vsak dan izčešemo cele gore z nje in šele sedaj opazim kateri psi so tako rekoč zanemarjeni, ker jih ne izčešejo vsak dan.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1066 : sreda, 12.04.2006 : 16:03:34 »

Ajči: to itak, da se pes oz. psica vseeno misi po sterilizaciji - to je tudi prav. Ampak ni pa vsaj po moje prav, da se cela zmisi (ne smo puh ampak tudi krovna). Bela se je namreč tak zmisla, da je imela nekje 1cm dolgo dlako (to je bla ta "frišna", ki je med tem časom zrastla). Sedaj si pa lahko predstavljaš smojeda s centimetrsko dlako!? Smiley
Puh pa tako ali tako gre vedno ven.
Pri puhu me sploh ne moti, ko se misi. Prvič ne leti tako ven kot krovna dlaka (zato ga je seveda potrebno izčesat, sicer se začnejo delat kepe - vozlji) in drugič vseeno ni gola, ko se zmisi. Krovna dlaka pa kar leti in leti in četudi jo češeš se nič ne pozna. Bore malo je izčešeš z glavnikom (razen z ono krtačo s ščetinami), a leti pa kr skos. Gre mimo tebe pa se te malo bolj nasloni pa imaš na hlačah polno dlak (v smeri njene hoje Wink).  Ona se je v glavnem nenormalno misla in zato upam, da se sedaj po sterilizaciji več ne bo takrat in da se ji bodo tudi hormoni malo pomirili.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1067 : sreda, 12.04.2006 : 16:21:44 »

Ena izmed slikic, ko se je Bela misla. Pa ima tu še veliko dlake na sebi, a zgleda že zelo "bogo". Ta slika je z lanskega leta (stara 2 leti in pol):
http://bela01.moj-album.com/album/1043866/?os=1044452

Tu pa je ena, ki je par mescev mlajša (lansko pomlad), na tej slikici je že mela dokaj dolgo dlako:
http://bela01.moj-album.com/album/439687/?os=439689

Pa še ena čista pozerska - z fajn gosto dlako (lani septembra):
http://bela01.moj-album.com/album/439923/?os=1097323

No letos pa ima najbolj gosto dlako doslej - nimam pa še nobene slike na netu.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #1068 : sreda, 12.04.2006 : 17:09:26 »

Ja bela je pa na prvi slikci res videt ful boga! Jo ne prepoznaš na uni sliki spodaj in na uni čist zgoraj!

Jaz mam občutek da se york ne bo tolk zmolsal...zdaj mu gre ven izključno spodnja dlaka, krovna čisto nič. Upam da bo tako tudi ostalo. Ma pa res ful dost dlake!

Ajči, ti si me spraševala kaj mu kuhamo, ne?
Pri mesarju kupim kakšno meso slabše kvalitete ali pa kurjo drobovino (želodci, srca, ledvička...). To skuham in dodam kakšno zelenjavo (največkrat korenje, kolerabo) in nato še riž ali koruzni zdrob ali pa makarone. Tega skuham za približno 3 dni. Včasih mu dam tudi kakšne ribe zmešane z makaroni, ali pa pasjo konzervo zmešano z makaroni, rižem, zdrobom (priznam da ne kupujem najdražjih konzerv). Do 6. meseca smo vse to kombinirali še z briketi (proplan) ampak jih potem ni več jedel, tako da mu dajemo samo še kuhano hrano. Hranimo ga dvakrat na dan. Za priboljške dobi 1xna teden bikovko da si mal spuca zobe Smiley pa vsak dan še kakšeno pasjo palčko al pa kar kakšen (človeški Smiley  piškot ki mu ga prinese kdo od obiskov...ni najbolj priporočljivo, vem, ampak kaj naj...
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1069 : sreda, 12.04.2006 : 18:56:18 »

Ena taka za razvedritev:
(Belina začetniška raziskovanja)
http://bela01.moj-album.com/album/439923/?os=439977
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1070 : sreda, 12.04.2006 : 19:25:09 »

York, a drobovino dobro prenaša? ker se drugače to ne priporoča ...

Bela01, te slikice pa se še čist dobro spominjam! Smiley
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #1071 : sreda, 12.04.2006 : 19:34:44 »

Ja čist dobro jo prenaša...sej pod drobovino sem mislna želodce, jetrca, srčka...to jejo še ljudje. Ni glih kakšna čist najslabša roba.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #1072 : sreda, 12.04.2006 : 20:10:03 »

Aja, pa še eno vprašanje ki ne spada ravno v ta forum, pa vseeno: zasledila sem ene brikete od Purine (isti proizvajalec kot pro plan) le da je cenejša. Reče se jim Dog Chow. Pozna katera?
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1073 : sreda, 12.04.2006 : 20:51:18 »

Jaz je ne poznam. Naša je jedla Pro Pac, ki pa ji sedaj ne diši, težko ga malo poje, 1 jogurtov lonček pa zraven konzervo, pa še to ima včasih za dva dni. Sicer ni shujšala kaj dosti, toda danes sem ji šla vseeno kupit nove (se mi zdi da že 99-te) Tokrat sem vzela Nutro - piščanec in riž in je pojedla cel jogurtov lonček. Jutri dobi novo dozo, me prav zanima če se bo obnesla. So mi pa pri veterinarju rekli, da samojedi ne spadajo med najbolj ješče pse in naj ne skrbimo, da bo ob polni posodi lačna?Huh
Logiran
ssecko
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #1074 : četrtek, 13.04.2006 : 17:50:03 »

eno vprašanje mam. A se psica lahko goni če pred tem ne krvavi? Psička se mi zdi nekam čudna pa psi hodijo po k njej.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1075 : petek, 14.04.2006 : 11:12:57 »

Naša ni imela niti kapljice krvi, zato sem v forumu prosila za dodatno pojasnilo kako naj to opazim, če ni krvi. Odgovor je bil,da se ji........... poveča. No, to pa sem potem opazila. Tudi pri nas so bili znaki gonitve le pasji snubci, zaradi katerih smo jo pred dvemi meseci tudi sterilizirali.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #1076 : petek, 14.04.2006 : 13:56:51 »

Naš york potem ne spada pod tipičnega samojeda....ne samo da je ješč, je prav požrešen!  Grin
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1077 : petek, 14.04.2006 : 16:22:51 »

Tudi moja ni bogvekaj ješča. No zaj ia malo večji apetiti, kot ga je mela ko je bla kako leto stara. Takrat je bila precej domišljava glede hrane Wink. Zdaj pa se je nekak ustalila.
Kar se pa tiče gonitve. Prvi Beli je bila prva gonitev zelo blaga. Je malo krvavela vendar ne pretirano. Je pa bla že kak mesec dni pred gonitvijo vihrava in zasanjana. Seevda je bila vsako naslednjo gonitev bolj zasanjana. Se mi zdi kot da jo je luna nosla. No naslednje gonitve so pa bile tudi bolj močne in vsakokrat je tudi bolj krvavela.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1078 : ponedeljek, 17.04.2006 : 20:09:25 »

Danes sva bila z babico na davno pozabljenem kraju, odličnem za dolge sprehode in relaksacijo v naravi - okoliški gozd. Po nekaj minutah hoje se znajdeš v čisto drugačnem svetu, tako drugačnem od pokvarjene vsakdanjosti (sem pod vplivom preučevanja modernizma Tongue). Gozd v tem letnem času zeleni in cveti. Bili smo vse do meje z Madžarsko.
Na začetku gozda pa smo srečali majhnega mešanca. To pa je potka, ki vodi do začetka gozda.
Ostale slike pa tukaj (dodane so samo tiste, ki sigurno ne pridejo v poštev za natečaj Wink).
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1079 : ponedeljek, 17.04.2006 : 21:53:57 »

Zelo lepe slike Iris. O kakšnem natečaju govoriš?

Ali imaš ti vedno Samyja na povodcu -fleksiju? Naša Aja je tudi postala grozna, verjetno je to vpliv pubertete, glede na to, da bo 7.5. stara 1 leto. Do kdaj pa traja to obdobje pubertete pri psu?

Prej smo jo vedno lahko imeli na sprehodu spuščeno in ko smo jo poklicali je prišla, včasih takoj, spet drugič v pričakovanju nagrade. Zdaj pa mene sploh ne upošteva. Ona laufa okoli, voha, voha in se dela, da me ne sliši, zadnji teden je tudi popolnoma nora na krtine. Danes si je dala opravka z eno krtino zagotovo 15 min, medtem, ko sem nabirala regrad. Ko pa je zraven mož, in ji z glasom pokaže da je jezen in naj se ne heca z njim, vse uboga, pride k njemu, se vsede predenj..... Torej lahko posluša če hoče, mene pa vrti kot marionetko. Koliko časa bo to trajalo? Joj, pa ne mi rečt, da dokler bom pustila, ker ji ne
Logiran
Strani: 1 ... 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines