mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 01.10.2024 : 13:25:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 298462 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #990 : nedelja, 12.03.2006 : 19:44:40 »

No mi imamo Belo že od malega pri sebi, saj smo v stanovanju. Pri fantu pa je tudi not, pa jo lahko samo pohvalim. Tudi ko je sama je zelo pridna. Večina časa spi (vidim po igračah in hrani). Ko pa pridemo domov, te pa jo je prvo treba pobožat, se malo poigrat, pol pa lahko kaj drugega delaš. Smiley
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #991 : ponedeljek, 13.03.2006 : 09:25:36 »

Ko ni nikogar doma je mi ne bomo imeli  vstanovanju, zaradi morebitne škode. Zadnjič se je šla raziskovalko kopalnice, pa je bila samo 10 min sama. Uničila je eno kremco in posledica tega je bilo bruhanje. Malo se je poigrala z zobnimi ščetkami ...., tako da bivanje v stanovanju - odpade. Če bi bila midva zadnja, ki greva iz stanovanja in bi preverila vsa vrata, mogoče še.Shocked, ker pa gre zadnji od hiše sin, pa se tega ne bomo šli  Wink

Je pa sedaj popolnoma drugačna. Ko gre ven na potrebo mi je zadnjič ušla na cesto  Sad, kamor prej nikoli ni šla in malo je manjkalo, da je ni zbil avto. Zato jo sedaj vodimo na fleksiju, toda njen se to zdi prav zamalo in enostavno noče  Cheesy lulat, čeprav jo res tišči.
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #992 : ponedeljek, 13.03.2006 : 14:39:09 »

mogoče se pa hoče skriti za potrebo. Mislim, opravlanje potrebe. Moj pes rine v največji grm in počepne, dobro markira pa povsod, tak da to morem pa omejevat. Ko sem pazla sorodnikovega goldija, na vrvici nikoli ni opravil ptrebe, ko sma pa prišla domov, sem ga odpela,pa šus k sosedu in počep Grin
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #993 : ponedeljek, 13.03.2006 : 15:51:52 »

Ja, mogoče imaš prav. Bega me le odgovor na vprašanje ali se je spremenila zaradi sterilizacije, 10 dnevnega razvajanja ali zaradi pubertete, saj kot sem že napisala noče jesti, noče lulat na povodcu in uhaja na cesto med avtomobile. vseh teh problemov prej ni bilo, no  Cheesy razen izbirčna je postala že malo prej.

 
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #994 : ponedeljek, 13.03.2006 : 21:37:31 »

Jaz bi prej rekla, da na to vpliva puberteta. Sej bo. Tudi to bo minlo. Moja je en čas mela finte, npr. sva srečale kakega psa, se je z njim poigrala, potem pa sva šle dalje. In potem že jaz pozabim, da je bil tam blizu tisti pes, pa jo odpnem (npr. da je bil tam travnik). Ona pa šus nazaj... - jaz pa za njo. Problem je bil, ker sem jo jaz vedno pred domom spustila (pri vratih bloka) in je ona lepo v miru sedela dokler jaz nisem našla ključev. No to nekaj časa ni bilo izvedljivo, ker ga je ona mahnila za prijateljem. Pa tudi to je potem minilo.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #995 : torek, 14.03.2006 : 08:29:26 »

Upam, da je tudi pri njej le puberteta. Včeraj so ji odstranili šive in je rekel veterinar, da je vse ok. Dal nam je vrečkico drugih briketov - Nutro, pa jih je ene 20 pojedla, tudi pila je, lulala pa ni že 36 UR Shocked Shocked
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #996 : torek, 14.03.2006 : 15:27:03 »

Te pa jo bo počasi razneslo. Pojte na sprehod, pa malo bolj norite z njo, pa jo bo že zaradi tega pritisnilo in bo šla lulat. Moja npr. gre kakat ko se malo nanori. Takrat jo takoj pritisne in ni problema, da ne bi šla.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #997 : torek, 14.03.2006 : 16:28:31 »

no, ob 10h je in je teklo,teklo,teklo
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #998 : sreda, 15.03.2006 : 15:21:28 »

 Cool - torej je pomagalo Smiley. Sej bo. Kak pa kaj zaj s hrano?
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #999 : sreda, 15.03.2006 : 15:28:21 »

Raje ne vprašaj. Očitno je gospodična zelo, zelo izbirčna. Včeraj je zajtrkovala (skuto + jajček), popoldne pa je kosila makarone zmešane z konzervo. Pojedla je vse do zadnjega, seveda brez BRIKETOV.

Danes pa sem ji dala preostanek skute in jajček pa še eno žličko jogurta, kar pa ji očitno ni pasalo saj jo je nagnalo Undecided
Očitno ima zalo občutljivo prebavo, saj jo veliko stvari nažene, zato pa bi radi, da bi jedla samo brikete, sem pa tja pa bi jo pocrtlali s čim kuhanim. Ja, tale naša Aja je prava izbirčnica in trmoglavka, toda naša je takšna kot je in radi jo imamo. Cheesy Kiss
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1000 : četrtek, 23.03.2006 : 16:17:55 »

Končno vas vabim na ogled Sammyjevih trikov na njegovi spletni strani (aktivnosti / triki)!
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1001 : četrtek, 23.03.2006 : 16:25:10 »

Super Cheesy Tongue, kako vama to uspe, ali hodita še vedno v šolo? Samy bi mi ti priporočala nadaljne šolenje, ne le malo šolo, glede na svoje izkušnje?
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1002 : četrtek, 23.03.2006 : 16:27:21 »

jaz bi ti tiste klasične šole odsvetovala. Hoja v krogu je utrujajoča in dolgočasna. Bolje, da greš na kakšen agility, je bolj zabavno in zanimivo za psa in zate. Če pa imaš v blizini kakšno šolo, kjer imajo drugačen način dela pa je vsako ukvarjanje s psom koristno.  Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1003 : četrtek, 23.03.2006 : 16:37:00 »

ajči, midva imava samo malo šolo, ker so nama rekli, da za agility ne rabiš kaj drugega. zdaj mi je žal in bi takoj šla delat vsaj ISP-A (za psa spremljevalca). v take šole, kjer imajo program prilagojen za nemške ovčarje (s starimi metodami), samojeda ni priporočljivo peljat (kot je že 5rca napisala). v katerem društvu sta že delali malo šolo?

no, v glavnem sva hodila v malo šolo komaj pri njegovih 10 mesecih (spomladanski tečaj, tisto kar smo se učili, je že vse znal, pa kljub temu), vmes sva delala že nekaj agilityja, ki sva ga potem trenirala 2 leti in nehala zaradi mojih prevelikih šolskih obveznosti. sedaj pa itak nimam kje možnosti trenirat, ker je najbližje aktivno društvo pol ure od tu (izpita pa še nimam).

s triki sva začela proti koncu treniranja agilityja, ko pa sva to opustila, sva se pa jim posvetila (doma, utrjujeva pa na travnikih).
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #1004 : četrtek, 23.03.2006 : 16:58:46 »

Meni je pa zal, da sem šla na ISP-A. Če bi takrat obstajale take šole, kot hodim sedaj, bi bilo verjetno precej boljše.  Undecided
Logiran
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines