mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 27.09.2024 : 13:23:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 298009 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #870 : sreda, 14.12.2005 : 22:10:51 »

lanabela...zelo lepe slikice  Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #871 : četrtek, 15.12.2005 : 12:27:14 »

Ajči, nič ni bilo zrežirano, v bistvu sem opazila kaj se je zgodilo šele pri obdelavi posnetkov. Razen parih posnetkov najbolj nesramnega fehtanja (ki jih žal ne smem dati v album takih kot so, ker  Rok noče da bi se videlo kako se psi norčujejo iz njega) in kakšnega portreta ni bilo zrežiranega nič.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #872 : četrtek, 15.12.2005 : 13:58:38 »

Joj jaz bi pa rada eno tako fehtarsko Smiley - sej pravim najbolj zanimivo je ko ugotoviš da se samojedi tut slinijo. Face pa delajo take kot da niso že 100 let nič jedli in bi ti dobesedno v usta šli če bi se le dalo. No taka je moja ko vidi da imam kaj sladkega za njo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #873 : četrtek, 15.12.2005 : 15:04:39 »

Bela, samo pazi, da se ne bojo pojavile kje na netu, me bo Rok požrl
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #874 : petek, 16.12.2005 : 00:51:06 »

Mojega prijatelja zanima,če je samojed primeren za začetnika?Jaz mislim,da ne preveč on pa trdi da sigurno je.Kaj menite?
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #875 : petek, 16.12.2005 : 09:07:41 »

Mi imamo prvega psa - samojeda. Ne vem sicer kaj bi vam napisala, če bi imela kakšnega drugega, toda zame je enkraten, čudovit, ful "cartast" skratka čudovit. Res se z njim veliko ukvarjamo, največ napotkov pa dobim preko tega foruma, kjer nam izkušeni lastniki samojedov povedo kako naj v določeni situaciji postopamo, med drugim so nam svetovali naj gremo v malo šolo.... Hvala vsem.

Sicer sem se zadnjič  pogovarjala z enim poznavalcem pasem, pa mi je rekel da problemi šele prihajajo, nekje v obdobju enega leta, da pokaže pravi značaj. Naša je sedaj stara 7 mesecev, tako da bo čas prinesel svoje. Lanabela ali to drži? Potemtakem bi mi svetovala naj gremo meseca marca v nadaljevanje šolanja??

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #876 : petek, 16.12.2005 : 13:48:47 »

Čisto vseeno je ali je samojed tvoj prvi ali stoti pes. Če se z njim ujameš zadeva štima, če pa ne pa ne. Tisti, ki pričakuje, da bo s samojedom delal na enak način kot je s svojim prejšnjim recimo nemškim ovčarjem in bo dobil enak rezultat se bo grdo opekel. Vsak potencialni kupec bi moral dobro premisliti, če mu karakter teh psov ustreza. O tem je tukaj že dovolj napisanega. vsekakor pa je veliko lažje obvladati psico.
Ajči, mala šola je z vsakega samojeda skorajda obvezna, naprej je pa precej riski. Tečaji poslušnosti so pri veliki večini društev izredno dolgočasni za psa, zahteva se veliko število ponovitev ene in iste vaje, če se psu ne da v nedogled lajnati ene in iste, se ga prisili. To je natančno tisto, česar s samojedom ne smeš delati. rezultat je neizogibno trmast pes, ki pobegne kadarkoli se mu ponudi najmanjša možnost. Če imaš to srečo, da najdeš takega inštruktorja ki zna delati z "drugačnimi" psi in je delo pretežno individualno, pa za šolanje poslušnosti ne vidim ovir.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #877 : petek, 16.12.2005 : 16:27:45 »

Tadeja, Sammy je moj prvi pes in pred njim nisem imela pojma o psih.
Če kdo mene vpraša, ali naj kupi samojeda, mu svetujem, rajši ne, ker nočem, da bi pes trpel zaradi lastnika, ki ne zmore z njim.
Samojedov lastnik mora biti oseba z močnimi živci, potrpežljiva, vztrajna, mora biti odprta za nove stvari (novi načini učenja itd.), imeti mora veliko domišljije (, ker jih je izredno težko motivirati in si si prisiljen izmišljevati vedno nove stvari).
Rezultat zgornjega je tole.

Strinjam se s tem, da mora imeti opravljeno vsaj malo šolo.
Ko sva začela obiskovati malo šolo, sem ugotovila, da je skoraj brez veze, ker je vse že znal ("tretja pomoč"). Skoraj sem se že odločila, da greva na tečaj osnovne poslušnosti, vendar ker sem hotela trenirat agility, so mi rekli, da tega ne rabim - zdaj mi je žal. Agility sem potem seveda trenirala (že tudi med malo šolo). Če ne drugega, nama je mala šola prinesla ogromno izkušenj z drugimi psi ("normalne" pse je težko srečat), naučila sva se delat med ljudmi in psi itd.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #878 : petek, 16.12.2005 : 16:48:38 »

Meni je pa žal, da sva šla na tečaj poslušnosti. Bi morala tako ja na agility, kjer so vaje bolj raznolike in psu ne bi bilo dolgčas (in naredilo se je natanko to, kar je napisala Lanabela). To, da zna poleg, ne pride pa k meni na odpoklic (moja napaka), mi nič ne pomaga...  Undecided  Takrat na žalost ni bilo tečajev, ki bi bili prilagojeni psom z drugačnimi potrebami.  Na agilityju se je problem z odpoklicom izboljšal in mislim, da če bi prej začela z agilityjem, da bi imela precej manj težav.

tadeja_n: svetujem tvojemu prijatelju, da naj prebere čim več literature o samojedih in se čim več pogovarja z lastniki samojedov, da bo vedel, v kaj se spusča. Ker samojedek je izredno ljubek na pogled, kar marsikoga zavede v nakup.

Napisano velja za vse kužke...

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #879 : sobota, 17.12.2005 : 14:27:49 »

Takih tečajev je malo tudi zdaj. sicer vsi na vsa usta se hvalijo z pozitivnimi metodami itd itd, učijo večinoma sicer res po tem sistemu, ampak ko se zdolgočaseni psi enkrat uprejo drilu jih pa zmanjka. V vsaki mali šoli se lastniki naučijo osnov, če so pridni in zadevo lepo nadaljujejo doma uspeh ne more izostati. Jaz sem s svojimi psicami sicer potem, ko so osnove dobro obvladale rada prišla na občasen dril k tečajnikom, ampak delala sem samo toliko, kot je psica takrat zmogla nič več. Jaz sem si to lahko privoščila, en novopečeni tečajnik pa si ponavadi ne more, v bistvu niti ne opazi, kdaj mora dril prekiniti.
5rca: sem slišala da že imaš borderčka! Čestitam. videla tudi slikco -uuu kako je cukrček, jaz kar malo pogrešam kdaj kaj šekastega videti - belo, samo velo...
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #880 : sobota, 17.12.2005 : 15:15:07 »

Lanabela: Zato pa jaz razmišljam, da bi poleg Bele imela še enge šekastega bokserja  Cheesy - še enega večjega norca, ki bi to belino malo "razbil".  Wink
Slikice so pa taprave. Sploh ena, kjer zgleda kot da ga bo poleg pojedla  Wink. Mam jaz tut zaj enih par frišnih takih fehtarskih. Ko dobi Bela napad ljubezni in te pride fehtat za bombon. Noter v usta bi ti šla in ven bombon sunla, če bi ji dovolo - opica mala.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #881 : sobota, 17.12.2005 : 17:28:26 »

Ja, mamo že borderčka, tako da imamo pestro. Danes smo šli v Postojno na tekmo in je bila ful pridna. Ti nisi šla ali te samo nisem videla?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #882 : sobota, 17.12.2005 : 19:25:36 »

Nisem, sem bila prijavljena z daisy, pa sem se odjavila, ker se packa tako goni da kar počepuje.  Če bi z gonečo psico čepela na tribuni, bi bila kriva za vse diskane samce in pol samic.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #883 : sobota, 17.12.2005 : 19:49:23 »

Potem se pa vidimo na naslednji tekmi (verjetno bomo tudi prišli pogledati).
Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #884 : sobota, 17.12.2005 : 23:10:37 »

Zanima me kako je z displazijo pri samojedih in ostalih polarnih pasmah.  Je slikanje kolkov obvezno za pridobitev vzrejnega dovoljenja?
Logiran
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines