mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 27.09.2024 : 13:23:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 298010 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #795 : sreda, 30.11.2005 : 12:18:17 »

Moje sporočilo se je izgubilo, zato ga bom napisala še enkrat, tako da se ne čudit, če ga boste kje dvakrat brali.

Kot sem že pisala, o gonitvi in njenih simptomih nimamo pojma, Aja pa bo čez teden dni stara 7 mesecev, zato smo sklenili da jo bomo do sterilizacije skrbno pazili pred morebitnimi snubci.

V nedeljo jo je obiskala sosedova psička zlata prinašalka, nato pa se jima je pridružila še ena prinašalka za katero sem mislila, da je od drugih sosedov. (ne me obsojat oz. se mi smejat)  Psičke so veselo norele in se valjale po snegu, zraven pa je bil mož in otroci in ker so bili tako prisrčni sem jih šla slikat. Med slikanjem pa mi je zavpil sosed zakaj "to dovolim". Začudeno sem ga gledala kaj misli, nato pa se je izkazalo, da je tista druga "prinašalka" pes, ki veselo skače po naši psički.

Vprašanje: Zanima me, ali se lahko psička goni brez krvavitve in ali je možno, da jo je oplodil.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #796 : četrtek, 01.12.2005 : 13:03:21 »

Oboje je sicer možno, ampak samo teoretično. Načeloma je paritev uspešna samo, če psa ostaneta "povezana" vsaj nekaj minut.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #797 : četrtek, 01.12.2005 : 15:12:00 »

Lanabela hvala za odgovor, saj smo kar malo v skrbeh kaj narediti; ali jo že sedaj sterilizirati ali ostati pri odločitvi, da to storimo spomladi.
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #798 : četrtek, 01.12.2005 : 17:29:00 »

Nekje sm slišala da so samojedi lahko tudi črne in rjave barve. A je to res?
Logiran
puppy ares
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 77


« Odgovor #799 : četrtek, 01.12.2005 : 17:51:53 »

za črnega še nisem slišala, rjavi oziroma biskvitni pa baje so, ampak jaz nisem še nobenega vidla, razen Aresa ko se povalja v blatu Grin Grin Grin Grin

lp
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #800 : četrtek, 01.12.2005 : 18:41:23 »

hahahahahaha! Cheesy
kolk pa je star tvoj ares?

Lp
       Katie
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #801 : četrtek, 01.12.2005 : 18:44:02 »

Katie, nekoč so bili, danes pa so izključno beli, kremasti, z barvo prepečenca. Vse ostale barve so diskvalifikacijske napake.
Zelo redko pa se še danes pojavijo lise temnejših odtenkov. Primer: http://www.shadow-woodsams.com/SamImages/sdwdadskitc.jpg
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #802 : četrtek, 01.12.2005 : 18:48:48 »

to pa sprašujem zato ker si moja teta želi samojeda vendar se ji zdi da je boljše če je rjav kot pa bel da se ne umaže
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #803 : četrtek, 01.12.2005 : 18:54:33 »

Tu je še nekaj slikic ne (ravno) tipičnih samojedov: http://www.samoyedrescue.com/coats.htm

Samojedova dlaka je zelo kvalitetna, seveda če zanjo skrbimo (češemo - kopanje sploh ni potrebno, če gre samo za blato). Ko je pride pes iz "mokrega" sprehoda in je ves blaten, se v nekaj urah posuši (blato odpade), dlako je potrebno samo skrtačiti in je kot nov.

Če pa si res želi rjavega ali črnega psa, ki je podoben samojedu, pa najboljše, da si omisli švedskega (http://www.digitaldog.com/images/breeds/slapphund.jpg) ali finskega (http://www.thedoghows.com/factory/graphics/dogs/finnish%20lapphund.JPG) laponskega psa.

Vendar pa to, da bi se naj bela dlaka hitreje umazala, pa ne bi smel biti razlog za nakup druge pasme, ker prvič - ta trditev ne drži, in drugič - temnejša dlaka je prav tako lahko blatna, le da se v tem primeru to manj opazi.
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #804 : četrtek, 01.12.2005 : 18:59:19 »

sammy ti imaš kakšnega samojeda?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #805 : četrtek, 01.12.2005 : 19:01:49 »

ja, imam. lahko si pogledaš njegove spletne strani: http://sammy.slohosting.com Smiley (pa kaj lepega napiši v knjigo gostov Wink).
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #806 : četrtek, 01.12.2005 : 19:08:56 »

sammy je res ful cute kok pa je star. si ga vozu v malo šolo?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #807 : četrtek, 01.12.2005 : 19:12:24 »

ammm ... zaenkrat sem še ženskega spola Wink Grin. Ja, naredila sva malo šolo, potem pa sva še dobro leto trenirala agility, vendar sem morala to zaradi prevelikih šolskih obveznosti opustiti.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #808 : četrtek, 01.12.2005 : 19:13:13 »

aja ... star pa je 3,5 let. sicer imaš pa marsikaj napisano na straneh, tako da ... če pa morda česa ne boš našla, pa te bo zanimalo, pa kar vprašaj.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #809 : četrtek, 01.12.2005 : 19:13:48 »

Dolgo so bili priznani tudi črnobeli, v nekaterih virih se jih še da najti kot dovoljeno barvo, pač niso popravili podatkov. Zelo lepi so biskvitni samojedi, zgleda kot barva puščavskega peska , žal pa so zelo redki. Pred leti je bil pri nas en tak samec, če se ne motim je med daljnimi predniki od Alice tudi ena taka psička.
Ko je en moj prijatelj slišal, da sem si omislila samojeda, je ves zgrožen zajavkal - pa ko vsaj ne bi bil bel! Ko je bil on majhen, je imel malega belega nemškega špica, barva se mu je zagnusila do amena, ker ga je moral kar naprej kopati ali pa je bil umazan. zelo je bil začuden, ko je ugotovil, da  moji samojedi  lazijo po blatu, naslednji dan so spet beli ne da bi jaz s prstom mignila. No videl je pse, prahu v katerega se je spremenilo blato pa ne. Ampak tega pri rjavem ne bi bilo nič manj.
Ajči: če se ne goni jo daš lahko sterilizirat zdaj, če se goni pa en mesec po končani gonitvi Tudi če bi bila slučajno breja (pomiri se, saj ni) se sterilizira takrat.
Logiran
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines