mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 25.09.2024 : 14:19:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 297761 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1815 : sobota, 16.10.2010 : 22:23:08 »

Hvala, se trudim za njega da je lepo negovan Smiley, škoda je le da je plah in ga ne morem razstavljat, pa saj ni hudega bom pa s Poppyjem hodila na razstave ki so mi tako zelo všeč! Cheesy

Pridi naju kdaj pogledat, naslednja razstava na katero greva bo v Vrtojbi, midva bova tam 28.11.2010, tako da če boš prišla kaj pogledat, lani je bilo super! Cheesy Cool
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #1816 : ponedeljek, 25.10.2010 : 20:25:29 »

Jaz vse bolj razmišljam za psarno ***, saj sem z vzrediteljico v kontaktu, se pozanima v kakšen dom gredo mladički, ostane v kontaktu in vidi se ji, da goji resnično ljubezen do teh psov Smiley

Ker vem, da moraš rodovnik znati brati pravilno, a ga jaz na žalost (še) ne znam, bi rada prosila če mi poveste, če so vredu predniki iz te psarne, če imajo vredu kolke itd. Za starša vem. Zanima me tudi vaše osebno mnenje o tej psarni, kaj si mislite o njej Smiley Hvala.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1817 : ponedeljek, 25.10.2010 : 22:47:58 »

A boš kupila še enega samojeda Cheesy, samoyed lover?
Jaz sicer ne poznam te psarne ampak kolikor sem si pogledala njihovo stran, meni se zdi v redu ta vzrediteljica, ampak morda kdo tu bolj pozna njeno vzrejo, jaz na samojede se ne spoznam preveč, bolj na kavalirje, ker tudi pogledam kar nekaj strani dnevno, spremljam v katero smer se razvija vzreja in podobno... Vsekakor pa je veliko bolj pametno kupiti psa v Sloveniji kot v tujini, to je moje mnenje.

Ne razumem pa kaj misliš s tem da je treba rodovnik brati pravilno? Jaz vedno ko gledam rodovnik pač pogledam kakšni so bili starši, ali so zdravi, ali so dosegli razstavne uspehe, nekateri vzreditelji tudi napišejo koliko časa so predniki živeli, kar se zdi meni zelo pomembno, pri kavalirjih piše ali je srce brez šuma in podobno, no tako jaz pogledam rodovnik... Wink
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #1818 : torek, 26.10.2010 : 10:38:50 »

Kupila ga bom v daljni prihodnosti, čez kakšnih 15 let Wink Ampak želim imeti vse splanirano za v naprej Wink

Glede rodovnika. Moraš gledati za nazaj, da imajo vsaj večino prednikov kolke clear, da se niso pojavljale težave v vzreji. Gledaš, da so predniki čim boljši, kajti potem so manjše možnosti, da pes zboli. Čeprav je veliko odvisno tudi od vzreditelja.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1819 : sreda, 27.10.2010 : 01:44:24 »

Aja, no sej mogoče ti pa uspe in ga boš dobila prej kot v petnajstih letih Wink, saj jaz tudi planiram že kdaj si bom kupila novega kavalirja, pa ga verjetno tudi še par let ne bom, dokler bom imela Bonija zagotovo ne... Samojedov ne mislim več imeti, sem odkrila da saj so lepi, prijazni medvedki, so pa tudi zelo trmasti in odkar imam Poppyja sem prepričana da so kavalirji edina prava pasma zame! Cheesy Wink
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #1820 : ponedeljek, 01.11.2010 : 00:26:14 »

Irena (lanabela) vi bi mi verjetno  lahko malo več povedali v zvezi z psarno **, samo rabim vaše mnenje, vaše izkušnje Wink Hvala Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1821 : ponedeljek, 01.11.2010 : 22:50:58 »

Bom še jaz prilepila nekaj slikic mojega Sachija Wink, sedaj je star 3 leta in pol. Ni več tako plašen kot je bil, zelo rad ima Bonija in Poppyja še bolj, če gremo na sprehod in se nam približa kak pes ju vedno brani, srček moj je!! Kiss Kiss

Sacha se igra...






Sacha je zelo nežna dušca in tako kot Boni se zelo crklja in boža, predvsem zjutraj ko hoče ven pride do moje postelje in me bucne, češ punca vstani gremo ven.. Srečna sem da ga imam, ker je čudovit kuža! Kiss Kiss
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #1822 : torek, 02.11.2010 : 14:22:36 »

Res je čudovit Smiley Krasne fotke Smiley Od kod pa ste(mesto)? Res bi bila vesela če bi lahko 1x precartala tega tvojga lepotca Cheesy
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1823 : torek, 02.11.2010 : 15:38:39 »

Bel medek Kiss
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1824 : torek, 02.11.2010 : 18:13:12 »

Hvala obema za vajine lepe besede. Smiley

Samoyed lover, smo iz Grosuplja, to je malo ven iz Ljubljane, če boš kdaj na tem koncu se lahko komot ustaviš pri nas in boš lahko prečohala vse tri moje srčke... Smiley
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #1825 : četrtek, 04.11.2010 : 18:37:29 »

Nič kaj ne hodimo tja Tongue Jooj, kako si želim, da bi imeli eno srečanje samojedov Smiley To je ena mojih največjih želja gledati tolk samekov na kupu Cheesy
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1826 : četrtek, 04.11.2010 : 19:10:47 »

Sacha, krasen si  Kiss Kiss Kiss

Lynn, najbolj, oz. ena najbolj všečnih lastnosti pri samojedih mi je ravno ta, da se tako radi igrajo. Ne glede na to, koliko so stari.  Smiley Super, da Sacha ni več tako plašen.  Smiley

Samoyed lover, meni se psarna Iceberg queen zdi zanesljiva, Lanabela pa bi res znala kaj več povedati o njej.  Smiley (ne vem točno, ampak po moje spremlja zadeve okoli samojedov)  Te pa razumem, tudi jaz obožujem samojede, odkar sem prvič videla samojeda pri svoji starosti 10-ih let, in so mi ga tudi dovolili sprehajati. Nikoli ga nisem in ga ne bom pozabila.  Kiss  (najbrž sem jih videla že prej, vendar so me začeli zanimati šele tedaj. ) So moja najljubša pasma psov. Smiley Poleg tega pa obožujem tudi mešančke, vse, razne velikosti, ker so vsi nekaj posebnega - unikati.  Kiss

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1827 : četrtek, 04.11.2010 : 20:55:13 »

Hvala Branka. Smiley Ja Sacha Kiss je res zelo igriv, ampak najraje 'ukrade' igračke kar Poppyju Grin, čeprav ima svoje, ampak seveda druge so vedno boljše kot lastne igrače... Grin Je pa tudi Poppy ful igriv in včasih se s Sachijem lovita po vrtu, samo moram paziti da ga Sacha ne potaca v svoji navdušeni igri..
Logiran
Andrej
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #1828 : petek, 05.11.2010 : 14:38:55 »

Lep pozdrav!

Lastim si psičko samojeda staro skoraj 5 mesecev. Konice ušes so se ji obarvale rahlo rjavo in na smrčku so se pojavili rjavi flekci. Zanima me ali je to normalno v fazi odraščanja ali je kaj drugega narobe.

Hvala!
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #1829 : petek, 05.11.2010 : 19:48:05 »

Pozdravljen Andrej.

Če je psička rodovniška, na tvoje vprašanje ne znam odgovoriti, ker samojede premalo poznam. Je pa tukaj sicer verjetno vsaj kdo tak, ki bo znal odgovoriti na zastavljeno vprašanje...

V kolikor pa psička ni rodovniška, me drugačna obarvanost dlake ne čudi. Če nima rodovnika, to pomeni, da njeni predniki niso znani in torej ni nobene garancije, da bo imela tvoja psička (ali katerikoli drug nerodovniški pes) vse lastnosti samojeda.

Upam, da sem vsaj približno odgovorila na tvoje vprašanje. Sicer pa počakajmo na odgovore ostalih, ki imajo na tem področju več izkušenj.
Logiran
Strani: 1 ... 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines