mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 25.09.2024 : 14:13:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 297754 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1230 : torek, 13.06.2006 : 16:24:47 »

York res so ogromne tele slike, so pa lepe Smiley
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1231 : torek, 13.06.2006 : 17:44:40 »

York, tale tvoj kosmatinec pa je res zrasel! Kar ne moreš verjeti Smiley.
Logiran
Jap
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #1232 : četrtek, 15.06.2006 : 08:35:53 »

Čau Čau.

Javljava se vama nova člana .. Tina in Jap  Grin

Danes praznujeva 13 tednov, od kar sem pokukal na svet.
Evo, da se vam predstavim :


tipkamooo --->

Lp, tina
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1233 : četrtek, 15.06.2006 : 09:50:40 »

Oj Tina!

Dobrodošla na forumu. Sem si pogledala tvoje slikice, najbolj všeč mi je tista, ko ponosno nese krtačo, ki jo je verjetno ukradel Grin. Če imaš kakršnokoli vprašanje na dan z njim. Smiley

LP
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1234 : četrtek, 15.06.2006 : 18:37:19 »

Joj,kak je že minlo o je bila Bela tak mičkena Smiley - pravi sladki medek za okol prsta motat Cheesy
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1235 : torek, 20.06.2006 : 15:14:16 »

kako naj pogledam slike? Pod sliko ni povezave, na moj album jih je pa......

Kaj naj naredimo z neposlušnostjo? Nekaj časa je kar ubogala, sedaj pa je čisto svojeglava. Angry Zadnjič je skakala po sosedu, mu strgala vrečko...  sramskratka bilo je zelo neprijetno. Ko jo pokličemo najprej 3 kroge nori okoli nas pol pa stežka pride, skače po otrokih.. Undecided Angry.. Imate kakšen nasvet
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1236 : torek, 20.06.2006 : 16:34:09 »

ajči, pogledaš link na sliki: http://tinajap.moj-album.com Wink

sicer se ne spomnim, če ste z njo naredili malo šolo, pa kljub temu - obvezno v šolo! s samim tečajem ni konec ničesar, znanje je potrebno ohranjati skoz, vaditi v različnih okoljih in situacijah itd. predvsem pa si naj vsako stvar zasluži - ko jo hočete pobožati, naj pride k vam in se npr. vleže (prostor); preden ji začnete hrano strest v skledo, naj se vsede (sedi naj dokler ni vsa hrana v posodi, če se vstane, ponovite povelje in vztrajate, vstane se lahko potem, ko ji to poveste, jaz uporabljam besedo "papaj" Cheesy). preden ji date (umetno) kost za glodat, naj za to nekaj naredi. ni važno kaj, samo da si stvari zasluži. tudi vi ste morali ubogati (najprej doma, potem v šoli, tudi na delovnem mestu se morate v določenih stvareh podrejati pravilom).   

pa še to si zapomnite - "nasilje rodi nasilje". če hočete pri samojedu kaj doseči s silo, se zgodi ravno obratno - še bolj se upre in postane še bolj trmast.

Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1237 : sreda, 21.06.2006 : 08:34:25 »

V mali šoli smo bili, nagrade uporabljamo.... res pa v skrajnem primeru sliši "ti, ti" in je potem ali zaprta v pesjak, če je na povodcu pa je malo bolj "na tesno"
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1238 : sreda, 21.06.2006 : 09:06:54 »

Ajči: vztrajat, drugo ti nimam kaj reči. Pa ne ji dat priložnosti npr. za skakanje po ljudeh. Če veš da to rada dela jo že prej daj npr. v sedi in naj tako tudi bo. Moja je en čas mela take čudne napade v gozdu. Ko sva srečale kakšnega človeka se je obvezno mogla zagnat v njega in potem cela ponosna, ko ji ga je ratalo vztrašit. No pol pa sem bla jaz malo bolj pozorna in sem pazla da sem človeka pred njo videla. Jo dala poleg ali pa v sedi in je mogla tak bit dokler človek ni šel mimo naju. No in ko sem to delala kakšen mesec dni in sem enkrat spregledla človeka se v njega več ni zagnala. Bila je pozorna nanj vendar se ni več zaganjala. Zdaj jo še vedno vsake tolko časa zopet malo opomnim in jo dam v sedi, da ne bi slučajno pozabla, da se to ne dela Smiley. Pač treba je vztrajat in delat. Vse ne bo takoj ratalo.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1239 : sreda, 21.06.2006 : 10:54:03 »

Ja upam, da bo šlo, ker domači malo težijo.....Huh?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1240 : sreda, 21.06.2006 : 15:27:02 »

Ja no, ni ravno fora v nagradah ... uporabljajo se samo za to, da potem pes rajši dela, ker ve da bo za to poplačan. Ko enkrat vajo že obvlada hrane kot vabo več ne smemo uporabljat, vidi jo naj samo na koncu, ko mu jo damo. Ker v nasprotnem primeru ga naučimo samo to, da dela samo takrat, ko vidi, da imamo hrano. Nekateri psi, ki se jih uči na pravi način že od začetka, so zadovoljni že s samo pohvalo in trepljanjem. Bistvo je v odnosu človek-pes. Če bo samojed ugotovil, da se mu splača delat oz. upoštevat navodila, bo to tudi naredil. Najtežje se je naučiti iskreno veseliti in tudi nazorno pokazati veselje ob pravilno izvedeni vaji (oz. na splošno ob vedenju, ki ga želimo od psa).

Koliko pa je Aja sedaj stara? Verjetno jo puberteta daje, vendar če ne boste sedaj pošlihtali zadev, boste imeli tudi kasneje težave.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #1241 : sreda, 21.06.2006 : 20:11:49 »

Aja je stara eno leto, tako kot moj York, mislim da je samo en mesec starejša in tudi mi imamo podobne težave...skakanje, nagajanje, trmast je kot osel če se njemu zazdi...  Huh Tudi jaz se tolažim da je to pubarteta...  Wink
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1242 : sreda, 21.06.2006 : 22:42:54 »

To me na nek način tolaži, da imate enake probleme kot mi. Ja, Aja je bila 7.5. stara eno leto, v petek (spričevalo!!!) pa bo eno leto odkar jo imamo.

Danes me je ponovno izigrala, ko je šla lulat in mi je ušla k dvema otrokoma (cca. 12 let) in skakala, nagajala.... Undecided Saj jima ni nič naredila ampak njima ni bilo všeč, pa tudi prav ni, da me ne upošteva Cry Kot kaže, bomo zopet nekaj časa na fleksiju lulali, hodili.... Sad Angry
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #1243 : četrtek, 22.06.2006 : 12:02:54 »

Ja to kr traja, samo ne se tolažit da je to puberteta. Pubertetniku je treba dopovedat, da mora bit tega konec, da ne bo celo življenje pubertetnik Wink. Moja je mela še do kakega 2 leta občasne izpade. Ko je že bla res pridna jo je naenkrat vtrgalo. No pol je bla kregana pa je blo zopet kak mesec mir. Pol ap je zopet jo pičil kakšen sršen in je pokazala rogece Cool. Zdaj v večini ni več rogecev, razen če je kakšen maček na sporedu ali zajec. Jaz ga morn v glavnem pravi cajt opazit in jo dat v sedi sicer je že v akciji.
Logiran
ajči
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


WWW
« Odgovor #1244 : petek, 23.06.2006 : 17:24:46 »

Kaj pa če zagleda otroke takrat ko je spuščena ali pa kakšnega človeka? Pri nas je trenutno to največji problem. Pod hišami je travnik, kjer ni nikolio nikogar in tja gre na potrebo, sicer je skozi spuščena na neograjenem vrtu in ne gre res nikamor. Sedaj so travo pokosili in naenkrat se spodaj sprehajajo ljudje ali pa igrajo sosedovi otroci. Ko jih opazi je ne ustavi popolnoma nič!!!!!
Logiran
Strani: 1 ... 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines