mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 22:24:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Strani: 1 ... 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 ... 305   Dol
Natisni
Avtor Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek  (Prebrano 544484 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1770 : četrtek, 23.07.2009 : 22:19:40 »

Jaz osebno, ko bom imela še kakega kavalirja, ga bom sama peljala testirat ali ima zdravo srce, ker če se prej postavi diagnoza lahko kuža dlje živi. Če pa je zdrav, si pa vsaj miren in veš da lahko mirno hodiš na agility, na dooolge sprehode ipd.. Cheesy

Jaz se spomnim, ko sem jaz pred osmimi leti pripeljala Bonija, kavalirjev skoraj ni bilo, zdaj sta pa že v našem kraju dva poleg Bonija, tako da tisti, ki iščejo lahek zaslužek bodo zdaj njihovo popularnost sigurno izkoriščali. sram Čeprav je pa to res tako čudovita pasma in jaz bi si želela da bi bil v Sloveniji tudi kak klub kavalirjev tako kot so v tujini..  Cheesy
Logiran
Nelli
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #1771 : četrtek, 23.07.2009 : 22:44:31 »



Govorite tu o bolnih kavalirjih slovenskih staršev oz iz slovenske vzreje ali tistih uvoženih?
Logiran
Nelli
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #1772 : četrtek, 23.07.2009 : 23:23:30 »

Se  takoj opravičujem za tako neumno vprašanje, vendar sem imela do sedaj vtis, da kavalirji o katerih govorite, niso vzrejeni v Sloveniji. Zakaj potem takšna panika in kam torej po 100% zdravega kavalirja?
Logiran
colepepper
midi
***
Sporočil: 106


« Odgovor #1773 : petek, 24.07.2009 : 07:15:46 »

Hmm Neli, ne govorimo samo o kavalirjih, vzrejenih v tujini. Ja, mogoče so taki na forumu. V zadnjem mesecu pa sem prejela vsaj 5 e-mailov in nekaj klicev od ljudi, ki so kupili psa pri enem takih slovenskih "vzrediteljev", ne moreš verjet, eden od teh ima občasno celo nerodovniška legla z istimi psicami, kot potem rodovniška!  In to celo s psico, mlajšo od enega leta. Shocked Shocked Shocked . In takih nerodovniških legel je  bilo očitno več, ne samo eno. In potem poslušaš zgodbe obupanih lastnikov, a la kavalirček star manj kot eno leto - srce pa že grade 4, kavalirček star dve leti SM, itn itn. In da si ne bi delali utvar, te "linije", ki jih imajo naše punce na forumu so bolj ali manj bazne linije teh vzrediteljev. Pa da ne bo pomote, daleč od tega, da bi mislila, da vsi so slovenski vzreditelji slabi. Mislim, da so slabi vsi vzreditelji, tudi tuji, ki vzrejo podrejajo zaslužku. In okrog takih bo slovenski klub moral nekaj narediti, zlasti če imamo dokaze, da imajo nerodovniška legla. To je proti pravilom KZS in razlog za izključitev.

Kam po kavalirja??! Grin Grin Grin. Na strani angleškega kluba www.thecavalierclub.co.uk si lahko naročiš super yearbook, ima cca 300 strani, pri čemer je cca vsaka stran reklama za enega vzreditelja (zajema vzreditelje iz vseh kontinentov). Med temi se pa ja najde kakšen taprav. Jaz sem naredila točno to in našla tistega, ki je meni všeč - no v bistvu dva, enega za broken, drugega za wholecolour. Res pa je, da tam mladiča za vzrejo ne moreš dobiti za 150-300 eur... Wink K tem številkam moraš dodati eno nulo zadaj.

Hvala vsem za lepe želje okrog počitnic.  Smiley Zaenkrat dobro kaže, samo od kompa se ne morem odlepit... Angry
Logiran
colepepper
midi
***
Sporočil: 106


« Odgovor #1774 : petek, 24.07.2009 : 08:21:20 »

"Se mi zdi, da bo (ko bo, če bo,...) po uvedbi obveznega testiranja srca tudi več nerodovniških legel, saj se tisti, ki se jim gre za zaslužek ne bodo še dodatno finančno obremenjevali z ''nekimi brezveznimi pregledi'' in bodo pač štepali ''čistokrvne pse brez rodovnika''.

Shilu, se bojim, da imaš prav glede tega. Vseeno se mi zdi pa grozno, da se lahko taki vedno izgovarjajo na klub, češ saj imamo opravljen vzrejni pregled, itn. In sodeč po tem, kar mi povejo ljudje, ki me kontaktirajo za mladiče, se tega izdatno poslužujejo. Angry Ne vem, po kakšni logiki so sedaj izenačeni tisti, ki štancajo karnekaj s tistimi, ki dajemo denar za dopplerje in preglede oči in patel... Da ne govorim o tem, da naj bi vsaka vzreja stremela k izboljšanju pasme, torej da bi vzreditelj za vsako kombinacijo moral vedeti za svoj cilj, tj. kaj bo kombinacija doprinesla pasmi - kaj bo izboljšal. Zdaj se fokusiram samo na zdravje. Sicer pa ne vem, česa se štancarji bojijo. Saj pravijo, da imajo zdrave pse, torej sploh ni problema, bodo pač naredili dopplerja in dokazali, da je vse OK....
Logiran
Bacek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


« Odgovor #1775 : petek, 24.07.2009 : 10:57:36 »

U ja, tega "farmarja", ki se ima za vzreditelja bi dala na prvo mesto za izključitev, pa še kaj drugega zraven.  Angry Mam za sovaščana kar dva njegova kavalirja - en je nerodovniški  Angry, druga pa s hudim šumom srca in potrebuje operacijo (pa je stara komaj pol leta). Bemti pa tak vzreditelj! Angry Angry
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1776 : petek, 24.07.2009 : 11:23:52 »

Pa je sla za tega"vzreditelja" kaksna prijava na VURS mogoce? Ker ce je imel eno rodovnisko in eno nerodovnisko leglo bi se ga dalo prijaviti vsaj zaradi prevec legel (sigurno so bila prepogosto). Potem pa se na KZS in klub...naj se mu pobere vzrejna dovoljenja, potem pa naj stepa naprej nerodovniska legla... Lastnike mladicev bi bilo treba osvestit in jim povedat kam se lahko obrnejo. Ce bi bili dovolj vztrajni bi lahko kaj dosegli tudi zato, ker prodaja "bolne" mladice. lp
Logiran

Bacek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


« Odgovor #1777 : petek, 24.07.2009 : 12:18:50 »

Pa je sla za tega"vzreditelja" kaksna prijava na VURS mogoce? Ker ce je imel eno rodovnisko in eno nerodovnisko leglo bi se ga dalo prijaviti vsaj zaradi prevec legel (sigurno so bila prepogosto). Potem pa se na KZS in klub...naj se mu pobere vzrejna dovoljenja, potem pa naj stepa naprej nerodovniska legla... Lastnike mladicev bi bilo treba osvestit in jim povedat kam se lahko obrnejo. Ce bi bili dovolj vztrajni bi lahko kaj dosegli tudi zato, ker prodaja "bolne" mladice. lp

Rabiš pisna dokazila ...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1778 : petek, 24.07.2009 : 12:38:09 »

Ne, ne potrebuješ pisnih dokazil. Ga pa mora prijaviti oseba, ki je pri njemu kupila bolnega nerodovniškega mladička. Če takšni stopaj v stik z vami in se na vas obračajo po pomoč, jim predlagajte, da se poda prijava na klub oz. KZS.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1779 : petek, 24.07.2009 : 13:00:16 »

Verjetno bo zvenelo nesramno, pa vendar bom napisala: vsi (kupci, drugi vzreditelji, katerikoli posameznik, ki ima neizpodbitne informacije ...), ki veste za take mahinacije kateregakoli vzreditelja, ste dolzni prijaviti na klub in na KZS, ce gre za prepogosta legla z isto psico, pa tudi na VURS. Samo in izkljucno z vaso akcijo se bo lahko na dolgi rok karkoli premaknilo. Treba je imeti izjave in druga dokazila. Brez dokazil je nemogoce koga prijaviti. Zal pa smo za prijavljanje tisti, ki pri takih ljudeh ne kupujemo psov in nimamo podlag za prijave (vecinoma se kupci poskrijejo, ko jih prosis za kopije dokumentacij in izjave), tisti, ki jih imajo, pa ne naredijo nic.
Povsem enaka scena je pri nakupu psa pri steparju ali pri preprodajalcu.
Logiran

Bacek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


« Odgovor #1780 : petek, 24.07.2009 : 14:19:09 »

Ne, ne potrebuješ pisnih dokazil. Ga pa mora prijaviti oseba, ki je pri njemu kupila bolnega nerodovniškega mladička.

če nekdo kupi takega psa, potem najbrž nima predsodkov pred tem in ne bo podal prijave. Pa četudi pes zboli. Jaz pa ne morem nekoga prisiliti, če mi podpiše izjavo da je pes nerodovniški. V končni stvari tudi nimam pravice da to naredim. Lahko samo povem svoje mnenje tem lastnikom.
Jaz sem se obrnila na KZS, kaj lahko naredim, pa so mi rekli, da rabijo podpisano izjavo lastnika tega psa. Nobena izjava sosede, prijateljice tu ne šteje.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1781 : petek, 24.07.2009 : 14:30:30 »

Citat
če nekdo kupi takega psa, potem najbrž nima predsodkov pred tem in ne bo podal prijave. Pa četudi pes zboli.

Ocitno ima tak kupec neke tezave, ce se obraca na taprave vzreditelje in jim jamra. Drugace jih ne bi kontaktiral. In njemu je treba odpret oci, da bo dal prijavo. Skupaj s to prijavo ali pa potem, ko bo resena, pa lahko clani kluba pritisnete na klub, da taksnega vzreditelja nekako onemogocijo. lp
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1782 : petek, 24.07.2009 : 14:36:08 »

Ooo, kupci govorijo in pisarijo vse mogoce, v primerih bolnih psov zelo pogosto zelo grdo o prodajalcih. Tudi s prijavami grozijo. Vendar se v trenutku, ko reces, da je treba res prijaviti in das vse podatke kam in komu, od prvega do zadnjega poskrijejo. Zal so pristojnosti klubov majhne, sem pa prepricana, da odgovorni vzreditelji ne bi smeli trpeti v svojih vrstah clanov, ki stepajo mimo pravil. Nezazeljenost v klubu bi morala biti prvi korak. Saj vendar mecejo katastrofalno slabo luc na ves klub in tako tudi na tiste, ki delajo dobro. Ko se menis z ljudmi, ki v resnici nimajo pojma, kako zadeve izgledajo, vedo povedati, da je po klubih in KZS sama korupcija, same veze pri vzreji, da se da goljufat, da so not steparji, da dajejo pse v preprodajo najvecjemu trgovcu v Sloveniji ... In tak glas sirijo okrog. Potem je vsakomur, ki bi zelel ljudi osvescati, zelo tezko. Dobis nazaj klasicen odgovor - tja pa ze ne ... Drugi korak mora biti KZS, ki bi moral prav tako imeti interes izkljuciti iz vzreje in svojih vrst take ljudi. Predvsem ljudi in ne toliko pse. Ker psi pocnejo samo tisto, kar jim ljudje recemo. Tudi parijo se takrat, ko in s komer mi hocemo.

Skarje in platno sta dejansko med kupci in clanstvom v klubih.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1783 : petek, 24.07.2009 : 14:37:41 »

Jaz sem se obrnila na KZS, kaj lahko naredim, pa so mi rekli, da rabijo podpisano izjavo lastnika tega psa. Nobena izjava sosede, prijateljice tu ne šteje.

Točno to sem hotela povedati in mislim, da sem  tudi jasno napisala: prijaviti mora kupec psa. Seveda izjava sosede ne velja. Če se ti kupec potoži, da so ga nategnili, mu svetuj prijavo in mu pri tem pomagaj.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1784 : petek, 24.07.2009 : 14:43:04 »

No saj podobno je s tistimi, ki jamrajo, da sosed muci psa, ko pa je treba dat prijavo pa nikjer nikogar. To mi je jasno, ampak vsi pa niso taksni in ziher se najde kdo, ki bi pa dal prijavo. Sploh v tem primeru, ki je ze zelo dolgo znan vsem.
Ajde, najdite kupca, ki bo dal prijavo, pa bom prva na naslednjem sestanku kluba, ki bom izpostavila tale primer. Seveda pod pogojem, da boste ostali potem dali podatke za katerega "vzreditelja" gre in pa imeli tudi podatke o vseh njegovih rodovniskih leglih, da ne bom govorila na pamet. Je "gospod" sigurno clan kluba? Da ne bo potem kot nazadnje s tistimi civavami, ko se je ugotovilo, da s klubom nimajo zveze. Roll Eyes
Logiran

Strani: 1 ... 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123 124 ... 305   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines