mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 00:18:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Strani: 1 ... 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 ... 305   Dol
Natisni
Avtor Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek  (Prebrano 540958 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #1740 : ponedeljek, 20.07.2009 : 15:18:37 »

Jooj, kako sta Ira in Aisha usklajeni.  Grin Grin In kako zanimive spalne poze ima Ira, ojoj.   Cheesy
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1741 : ponedeljek, 20.07.2009 : 17:32:08 »

Ful luškane sta! Cheesy  Koliko sta pa stare?
Logiran
Bacek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


« Odgovor #1742 : ponedeljek, 20.07.2009 : 18:00:28 »

Ful luškane sta! Cheesy  Koliko sta pa stare?

Ira bo 5 mesecev, Aisha bo pa 1 leto in 7 mesecev.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1743 : ponedeljek, 20.07.2009 : 18:02:33 »

Aha. Super sta! Jaz sem čist zaljubljena v kavalirje Kiss Kiss Kiss, to je res čudovita pasma!
Logiran
colepepper
midi
***
Sporočil: 106


« Odgovor #1744 : torek, 21.07.2009 : 08:21:33 »

Kakšne hude fotkice, Bacek!!  Smiley Joj, jaz sem tudi čisto zaljubljena v to pasmo.... Roll Eyes

Tudi sama sem planirala, da bo Monika prišla junija, ampak potem sta njena vzreditelja šla na dopust in sta se vrnila ravno danes, ko gremo mi na dopust. Planiranje me ubija  Tongue . Ravno pred pol ure pa mi je Matt napisal, če mi je OK, da jo pošlje 13. avgusta. Sure da je OK!!! Cheesy
Komi čakam...

Ful je zanimivo, kako se mi je okus glede barv spremenil, odkar imam kavalirje doma. Ko sem ga kupovala sem želela trikolorja ali BT, dobila sem pa ruby, ki mi je bila takrat najmanj všeč, drugi najmanj všeč mi je bil pa BH. Od takrat sem imela doma vse 4 barve. (Ok, BT pes je bil v solastništvu). In rezultat je, da mi je zdaj daleč na prvem mestu BH, potem ruby, BT in šele zadnji tri. Huh Res pa je, da so vsi lepi, samo da so kavalirji  Grin

Uživajte!
Logiran
Bacek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


« Odgovor #1745 : torek, 21.07.2009 : 08:29:00 »

Colepepper, veš kaj me zanima, kako poteka prevoz z letalom? Dajo psa med prtljago ali kam? In kdo je odgovoren in skrbi za psa med prestopanjem? Tudi vi uživajte na dopustu.

Meni je bila dolgo let (odkar sem prvič zasledila sliko na netu) najbolj všeč BH, potem sem preko neta spoznala dve TC, tako da sem si za prvo psičko želela TC. Pa je usoda obrnila, da je bila BH. Logično je potem sledila TC. Ruby mi ni tolk všeč najbrž zaradi kokeršpanjelov, glede BT pa nevm čisto točno zakaj mi niso.  Roll Eyes Tongue
Vsekakor bi pa vsakega vzljubila, če bi ga imela.  Cheesy
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #1746 : torek, 21.07.2009 : 09:05:39 »

Meni je bilo tudi tako, najprej BT, potem TR, pa ruby, BH mi pa niso bili všeč, sploh ne.

Zdaj pa mi je skoraj vseeno, na prvem mestu mi je tip, pa šele potem katera barva-glavno, da je kavalir.  Grin

Pravijo pa vsi, da je najtežje dobiti lepega trikolorja, pa bi se kar strinjala... (lepega kar se barve tiče)
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #1747 : torek, 21.07.2009 : 09:53:03 »

Meni so že od nekdaj bili všeč BT-ji. Trenutna lestvica: TR, potem BT, RU in pa BH. 
Ko bom nabavljala naslednjega psa, vrjetno kavalirja ( Grin) bom pa gledala na karakter mladiča, če bodo v kakem prispektivnem leglu TR&BH-ji pa bo največji vragec, najbolj aktivni pes BH, bi pač hotela njega (ne najdem nobenega smeška z rožički).  Smiley
Logiran
colepepper
midi
***
Sporočil: 106


« Odgovor #1748 : torek, 21.07.2009 : 14:19:47 »

Bacek, glede prevoza. Moja vzreditelja sta to prepustila neki avstralski firmi (baje sta lastnika firme kinologa - vzreditelja dalmatincev), ki poskrbi, da kuža varno pride in da ga ves čas nekdo spremlja. Čeprav stane tak prevoz skoraj več kot mladič  Undecided Samo pri pasmi kot je kavalir bi se mi zdelo grozno, da bi potoval čisto sam v kargu...

Glede barve  Smiley Ja, tudi moje razočaranje nad trikolorji izvira iz problema, da je malo lepih  Cry. Presenetili so me pa rubyiji. Ruby z veliko dlake je zame nekaj najlepšega na svetu.. Moja steriliziranka Lili je taka in jo je prav užitek gledati, ko stoji sredi poljan z vetrom v laseh  Grin
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1749 : torek, 21.07.2009 : 14:30:24 »

Jaz pa prisegam na blenheimčke! So mi pa zelo lepi tudi trikolorji in tudi BT in ruby.. Je pa res, da ne glede kakšne barve je, je zelo lepo če je kavalir bogato odlakan, ne tako kot moj Boni..

Ampak zanimivo je, ko grem na sprehod večina ljudi pohvali mojega samojeda, za Bonija pa veliko ljudi ki ima kavalirja reče "moj ima pa daljšo dlako" Tongue, jaz si pa mislim, moj Boni je tako čudovit kuža, z neverjetnim značajem in njegov zunanji videz ni prav nič važen. V mojem srcu je lep in takšnega tudi vidim. Kiss Kiss Kiss
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1750 : torek, 21.07.2009 : 14:52:29 »

Živijo Nanook,

ja mladiček, no že kar mladostnica, pride iz Avstralije. Na prvi pogled je malo  smešno, ker sta oba njena starša iz Anglije. Ampak ta angleška psarna je najboljša wholecolour psarna na svetu  Smiley, zato je mladiča od tam precej težko dobiti. Sploh pa ne prve izbire. Monikin vzreditelj je anglež, ki živi v avstraliji, in dober prijatelj z omenjeno angleško vzrediteljico, hkrati pa mu je (še) v interesu, da proda razstavnega psa v Evropo... Monika je prva izbira in v zameno moram dati v prvem leglu prvo izbiro nazaj. To je ozadje mojega nakupa  Cool

Lynn, če iščeš dobrega razstavnega samca, bi ti predlagala en deal  Smiley. Sama iščem solastnika za prvo izbiro samca mojega še nerojenega legla  Grin No, čisto resno mislim, ker sama ne želim imeti samcev doma. Hočem pa nekaj obdržati. Se slišiva po privatni liniji, če si za.

Lp,

katja



Uh, cisto pozabila na tole. Colepepper, hvala za odgovor. Smiley So nasi kaj komplicirali glede uvoza (steklina pa to)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
colepepper
midi
***
Sporočil: 106


« Odgovor #1751 : torek, 21.07.2009 : 15:02:29 »

Lynn, po fotkah sodeč ne bi rekla, da ima tvoj Boni malo dlake  Shocked Folk je res čuden, da daje take komentarje...  Undecided Ne sekiraj se, zdi se mi da je v igri fovšija... Se je pa nekaj podobnega tudi meni zgodilo enkrat pri veterinarju. Sem srečala par z eno blenico - podpovprečno z vidika standarda. Jaz sem pa imela s sabo mojo rubyco, ki je bila takrat stara cca 5 mesecev - šli sva se cepit ali nekaj podobnega. In jaz planem po blenici vsa prijazna in rečem kako je luštna, itd itd. In mi tip kar direkt ful nesramno prijavi, da moja pa sploh ni kavalir, ker nima dlake in da je sploh vsa nikakršna. A si lahko misliš???!!  Roll Eyes Upam, samo upam, da se še kdaj srečamo, da bodo videli, kako moja zgleda danes v primerjavi z njihovo.... Sploh se mi zdi tako obnašanje do skrajnosti nesramno. Vsi kavalirčki (no, vsi psi v končni fazi!) so kot naši otroci, ne glede na to, kako zgledajo, jih imamo fuuul radi in vsak zase je nekaj posebnega. Tudi pri človeških otrocih se zadržimo komantarjev, a ne!

Ne glede na to, pa hočem, da imajo vsi moji mladiči dlako do tal. Mi je to ful všeč, moja nemca pravita "dripping in coat"  Grin Zato bom tudi zbirala take plemenjake... Rosscrea Diplomatic pa sploh daje kar odlakane mladičke in že moja trikolorka Kati ni prav prikrajšana kar se dlake tiče... Komi čakam!!!
Logiran
colepepper
midi
***
Sporočil: 106


« Odgovor #1752 : torek, 21.07.2009 : 15:10:04 »

Nanook, ne zaenkrat ni komplikacij, ker je Avstralija na neki EU listi I ali nekaj podobnega, kar pomeni, da je zaupanja vredna država. Kar me bolj skrbi je carina... ker mi bodo udarili ene 30% na nabavno ceno Cry Cry Cry
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1753 : torek, 21.07.2009 : 17:53:05 »

Colepepper, hvala ker ste tako lepo napisala! Tudi meni se Boni ne zdi grd, res se ne more primerjati z vašimi ali z Rosscrea Diplomatic, ampak zato ga res še ni treba žalit da ni podoben pravim kavalirjem. Vsak kuža si zasluži enako mero ljubezni in skrbi, ne glede na to ali je šampion ali en povprečen kuža.

Želim vam vse najlepše in vašim psičkam tudi! 

Mladičkom pa veliko poljubčkov, čeprav se niso niti še rodili. Vem da bodo čudoviti! Kiss Kiss Kiss

Lep pozdrav, Sara
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1754 : torek, 21.07.2009 : 18:02:03 »

Punce, ne se sekirat! Pri šicujih je zelo podobno. Oziroma, še mogoče nekoliko slabše. V Sloveniji namreč daleč prevladujejo nerodovniški šicuji, ki so večinoma zelo daleč od standarda. In potem se najdejo modeli, ki gledajo tvojega šicuja, solidnega, po standardu, in ti v faco rečejo, da tvoj pa že ni šicu, ker je tako drugačen od njihovega, nerodovniškega. Nekoč me je en stric prepričeval, da imam v resnici lhasa apso psičko, ker je bila tako drugačna od njegove dvokilske mešanke, kupljene pri šteparju za šicuja. Nimam nič proti mešancem, nasprotno, ravno zdaj mi dneve pestri ena taka prava polnokrvna vaška mešanka, cuker nad cukri.

So pa ljudje res neverjetni, tako prepričani v svoj prav in tako trmasto slepi za to, da so se pustili nategnit. Samo oni in edino oni vedo, kakšen je pes določene pasme, pa čeprav standarda nikoli v rokah niso imeli, pse kupujejo pri ta prvem šteparju, ki jim veselo laže v obraz, po njihovem mnenju je rodovnik totalna afnarija, razstave mučenje... Saj veste, kako gre.

Bonton pa itak našim rojakom ne gre preveč od jezika. Nacionalni šport je itak šinfanje čez sosede, vtikanje v zasebnost drugih in škodoželjnost. In zato potem padajo takšni nesramni komentarji.
Logiran
Strani: 1 ... 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 ... 305   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines