mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 01:20:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Strani: 1 ... 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 ... 305   Dol
Natisni
Avtor Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek  (Prebrano 540962 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1590 : torek, 02.06.2009 : 15:46:58 »

Lepe slikice! Škoda, da me ni bilo zraven..  Undecided

Si ful želim it na kakšno razstavo, sam Boni je bolan, samojed naš pa sploh nekako ni za razstave,
k je malce plah in ga ful moti če je veliko psov okoli njega..   Tongue

A ta psička na sliki je Berry? Se mi zdi ful velika za 4 mesece.. Mi, k smo dobili Bončija se mi je zdel, da sploh nič ne raste..  Cheesy  Berry je pa ful velika za 4 mesece...

No, čestitke vsem, ki ste se dobro uvrstili!  Wink
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #1591 : torek, 02.06.2009 : 18:01:33 »

Berry je čisto normalno velika za 4,5 mesecev staro psičko. Kolikor vem, je pa tudi nisi videla v živo.  Wink
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #1592 : torek, 02.06.2009 : 19:55:37 »

Berry je res lušna! Še sploh pa v živo... Smiley Kiss Kiss
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #1593 : torek, 02.06.2009 : 19:58:19 »

Shilu saj je spletna baza podatkov ampak tam ni vseh kavalirjev.. pa vseeno. malo išči po googlu pa boš videla. Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1594 : torek, 02.06.2009 : 22:03:03 »

Berry je čisto normalno velika za 4,5 mesecev staro psičko. Kolikor vem, je pa tudi nisi videla v živo. Wink

Hm, očitno sem že pozabila, koliko so kavalirčki veliki pri tej starosti. Ali pa je moj tko počasi
rastel..  Grin  Grin  Grin
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1595 : torek, 02.06.2009 : 22:08:04 »

Sem zdele še enkrat pogledala slikce od Berry - in res je čist normalno velika,  ne vem, zakaj se mi je prej zdela da zgleda starejša..

Je pa ful luškana, res!

Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #1596 : torek, 02.06.2009 : 23:09:26 »

Hvala.   Kiss   Je pa res, da je precej kompaktna, Annie je bila pri tej starosti kot štrigla, mala je pa kar nabita.  Smiley
Logiran
Bacek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


« Odgovor #1597 : sreda, 03.06.2009 : 13:14:47 »

Tudi v Sloveniji se pripravlja zaostritev pogojev za pridobitev vzrejnega dovoljenja. Sem članica vzrejne komisije in na zadnji seji smo sprejeli sklep, da je do konca tega leta testiranje priporočlljivo, od naslednjega leta naprej pa bo predvidoma obvezno.

Kolk sem pa jest vesela, ko sem tole prebrala.  Cheesy Cheesy Končno.
Sem srečala 4 mesece staro BH psičko, ki ima že resen šum na srcu.  Cry  Cry In oče je isti kot pri moji.  Huh sram

... meni je zdravje primarno in ne želim producirati mladičev iz drugih razlogov kot izključno zaradi ljubezni do te pasme.

PODPIŠEM z velikimi črkami.

Sama imam 2 kavalirki - eno 16m staro BH in 3 mesece staro TC.
Trenutno imamo tipične začetniške probleme - nelulanje na plenico  Undecided  Angry in nagajanje starejši psici.

Ta velika je pa tako neješča, da mi je kar hudo. Že tako je pod priporočljivo težo - že pol leta ima 5,9 kg - sedaj je pa pomoje še manj.  Cry Smo zamenjali hrano, vmes kuhali riž, toda še vedno imamo občasne prebavne motnje in redno "pasenje kravce".
Kar se tiče klopov se pa tudi strinjam, da je letos obup - tudi z naše starejše sem jih pobrala že več kot 20 naenkrat, pa tudi ene 3 prisesane sem že dobila. Smo na ampulah, ki pa ne pomagajo kaj dosti.
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #1598 : sreda, 03.06.2009 : 13:57:40 »

Moj pes je psihičen na ''pašnjo''-poje dva briketa več kot ponavadi in se že nažira s travo in bruha.  Roll Eyes Ima 6,9-7,00 kg in mu dlake štrli na vse konce in bi mu vsak prištel najmanj 9kg. Sicer pa on je pri bolj manjših kavalirjih(ni ravno mali, ni pa tisto velik) in imam včasih občutek, da bi moral shujšat vsaj še za pol kile, da bi bilo vse skupaj O.K.
Logiran
colepepper
midi
***
Sporočil: 106


« Odgovor #1599 : sreda, 03.06.2009 : 16:58:49 »

Oj Bacek!

Hvala za podporo. Včasih se z Varjo po telefonu pogovarjava ure in ure (a ne?  Wink ) in gruntava, če je mogoče z nama kaj narobe, ker se toliko ukvarjava z zdravjem najinih psov  Grin. Ampak glede na to, sa sem zrastla s psi in se rodila v kinološko familijo (na prvi razstavi sem bila pri štirih leta 1978 v Opatiji  Cool z dogo, heheh) in v tem času "sprobala" kar nekaj različnih pasem, mislim, da lahko utemeljeno zapišem, da kavalirji niso psi, ampak podvrsta homo sapiensa. Blazno bi mi bilo hudo zavestno in namenoma narediti kaj groznega tem nežnim, pametnim podobicam... Cry

Sem pa moji babnici v ponedeljek peljala na pregled oči in patel in je vse clear, torej OK! Konec meseca gremo še pregledat srce in potem se s Kati lahko odpraviva na Švedsko. Juhu!

Aja, ko omenjaš hrano in prebavne težave. Sem tudi jaz opazila, da imajo kavalirčki malo specifične potrebe kar se hrane tiče. Ni vse OK za njih. Pozna se tako pri izrebljanju kot tudi na dlaki. Sama sem pred cca 2 mesecema po priporočilu mojih nemških vzrediteljev zamenjala hrano in začela hraniti Nutro in sem orto zadovoljna. Prebavne težave so izginile, dlaka je pa postala sijoča, močna - se ne lomi in ful raste. Prej sem se kar naprej borila s prhljajem in sluzjo v blatu... Pa mi je že par tujih breederjev reklo, da je Nutro ful OK, samo vmes se ga pri nas ni dobilo.

Dobro rihtaj svoje bebice.

Se vidimo v Portorožu!

K

Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #1600 : sreda, 03.06.2009 : 17:10:54 »

Citat
Včasih se z Varjo po telefonu pogovarjava ure in ure (a ne?  Wink )
   Grin   Res je!

In še vedno stojim za tem, kar brundam že 4 leta, da bi se vsaj srčke moralo pregledovati, pa tudi pogačice in vsaj ta hude pri očeh, kot so PRA in razni katarakti. Pa bi to bilo čisto dovolj. Seveda ni garancije, a vsaj nekaj si naredil za dobro pasme.

Tudi meni se zdi, da imajo kar občutljive želodce, so pa (vsaj moji dve), veliki požeruhi. Sem pa ponovno pri Nutru tudi sama in sem res zadovoljna.  Smiley (trenutno ga še mešam s prejšnjo hrano). Odpade pa pri nas večina priboljškov, raznih klobasic. Zato čisto znorim, če kdo "mimogrede" kaj da mojim psom, njim se zdi, da so se psu prikupili, pes pa trpi, ima prebavne motnje, jaz pa brišem driskico.  Wink

Citat
Blazno bi mi bilo hudo zavestno in namenoma narediti kaj groznega tem nežnim, pametnim podobicam... Cry
    Kiss    lepo povedano (zapisano   Grin  )
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #1601 : sreda, 03.06.2009 : 21:29:37 »

Charlie je pa zamenjal dve hrani in zdaj sva spet nazaj na Evkanubi. Je pa zelooo požrešen-JE VSE (razen solate Tongue Tongue)! Dvakrat na teden pa imava agility in tam je sir kot priboljške in je ves vesel Cheesy .
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1602 : sreda, 03.06.2009 : 22:21:55 »


 lahko utemeljeno zapišem, da kavalirji niso psi, ampak podvrsta homo sapiensa. Blazno bi mi bilo hudo zavestno in namenoma narediti kaj groznega tem nežnim, pametnim podobicam... Cry

Se čisto strinjam, kavalirji so res posebni kužki, jaz jih imam od vseh pasem najraje! Se pa tudi jaz dosti ukvarjam z zdravjem mojih kužkov in samo na račun tega smo Bonija rešili, ko je veterinar rekel, da ima Boni epilepsijo, v resnico pa je imel srčni kolaps!

Zdaj jemlje zdravila za srce in je spet vesel in živahen  Kiss, tako da sem kar bolj optimistična, več je začel jesti in tudi zredil se je za pol kilograma, tako da ima zdaj osem kil (čeprav zgleda še vedno suhcan)..  Tongue

Je pa tudi on fuuuul izbirčen, in zanj je dobro le najboljše. Mislila sem, da bo zdaj ko imamo doma zelo požrešnega samojeda kaj več jedel, ampak se še vedno drži svoje hrane in poje ravno toliko da ni lačen.

Skratka: Kavalirji so zakon!!![/[/b]move]
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1603 : sreda, 03.06.2009 : 22:24:18 »

Kavalirji so zakon! In ne bi jih zamenjala za nobeno pasmo na svetu!!!
Logiran
Bacek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


« Odgovor #1604 : četrtek, 04.06.2009 : 09:42:09 »

Ja, Varja zna biti prepričljiva z besedami.  Grin  Cool Tongue

Naša Aisha je že včeraj spet normalno sračkala in tudi jedla brikete, sicer z dodatkom mesa. Kljub precej zasoljeni ceni sva kupila RC za kavalirje, ker sva jo enkrat že imela in ji je bila všeč.
Sem pa včeraj v pasji šoli od naše učiteljice in reševalke slišala za naravno hrano (torej mesnate kosti, zelenjava, jajca, ribe,...) in moram rečt da me je potegnilo. Moram še malo prebrati spletno stran (najbž bo link zbrisan ampak vseeno http://kuzki.povejnaprej.net/) in mogoče bom res poskusila.
Ker vprašanje kdaj bo Aisha spet začela štrajkat s hrano. Tamala je pa itak požeruh največji.  Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110 111 112 ... 305   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: King Charles Španjel in Cavalier King Charles Španjel - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines