mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 21:08:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 50   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek  (Prebrano 179477 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ninci
gost
« Odgovor #345 : torek, 10.08.2004 : 09:24:29 »

A daj daj vse se da če se hoče Wink Danes obstajajo razne operacije pa ni hudič da ti ne bi vsadili še enega srca Wink

Zdaj me pa firbec matra, kakšna so nova imena Wink

LP nina
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #346 : torek, 10.08.2004 : 09:32:45 »

Se mi je kar zdelo, Sonja, da bo eden ostal doma. Upam, da se kdaj vidimo se na kaksni razstavi! lp
Logiran

sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #347 : torek, 10.08.2004 : 10:19:01 »

 Grin Grin
Ja,Kaja,seveda se vidimo na razstavi,samo da mama Hera izgubi "priveske" in da bo mali Ari(Aurelius)star 3 mesece...
Nataša,prišlo je do spremembe imena-Apolon je tako lepo ime,a predolgo(ne najdem nobene okrajšave)-torej se je moj dragi odločil,da bo malo zamenjal imena,dokler še lahko Cheesy
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #348 : torek, 10.08.2004 : 10:25:36 »

okrajsave - ce jih se hoces: Polo, Ap, Lon
m.
Logiran
MASTINO
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #349 : torek, 10.08.2004 : 20:49:32 »

Tudi sam sem velik ljubitelj molosov in še posebej neapeljcev.  

Z veseljem prebiram tale forum vendar do sedaj  nisem imel razloga, da bi se oglasil. Prijetno pa sem bil presenečen s slikami malih navihancev ga. Sonje in imam sedaj zanjo par vprašanjc.

Ker se z ženo odločava o nakupu psa in je tudi ona čisto usekana na neapeljce je ob novici o leglu takoj poklicala lastnico novopečene mamice. Bila sva milo rečeno malo presenečena Undecided Roll Eyes.

S čim upravičujete ceno 2000€ za vašega psa? Res me zanima od kje ste dobili to številko, še posebej zato, ker se kvaliteta njihovih staršev ne da preveriti, kdo mi daje garancijo, da se bodo kužki res lepo razvili in ne nosijo genskih napak in a je njihov rodovnik vreden zaupanja?

Zanima me še koliko kužkov je bilo skotenih, a je bilo kaj komplikacij pri porodu – carski rez, mrtvoskoteni mladički,…, a je to vaše prvo leglo,  a je samička bila umetno oplojena,…???

Prosim ne moje pisanje vzet kot zlonamerno, vendar, če se bom že odločil in plačal 2000€ za psa, hočem vedeti kaj kupujem.
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #350 : torek, 10.08.2004 : 21:11:13 »

   Ojla!

   Mastino, mislim, da si prednike lahko preveris-saj sta oba , ata in mama Malpensiero( sorry , ce nisem prav napisala) Pises ali pa poklices k vzreditelju v Italijo in se z njim lepo pomenis. Potem gres pa k Natasi in nato se k Sonji, pse obrnes na hrbet , ali pa dvignes usesa in pogledas , ce je kje kaka stevilka. Ce je dobesedno -PREVERITI. Drugace pa si ogledas oba psa, malo pobrskas po netu se za ostalimi predniki-pogledas razstavne rezultate in pa ostale potomce....
   Se pa kaksen informator najde tudi blizje, a ne Wink Wink Wink

   Cao-Slavi

  P.s. Kar se pa cene tice, pa podpiram Sonjo . Ce lahko nekdo pripelje mastinote iz juge( in jih prodaja kot cisti italijanski rodovniki za 1500 eurov) potem je njena cena pricakovana.
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #351 : torek, 10.08.2004 : 21:26:13 »

 P.s. Kar se pa cene tice, pa podpiram Sonjo . Ce lahko nekdo pripelje mastinote iz juge( in jih prodaja kot cisti italijanski rodovniki za 1500 eurov) potem je njena cena pricakovana.

LP!
Od kje pa je ta cepec, ki to počne? Pa ne , da so to spet tisti iz Koroške? Italijančkov pa se po moje res ne da zamenjati z yugovino, ali pa?
LP,Miša
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #352 : torek, 10.08.2004 : 22:22:58 »

Spoštovani Mastino!
Zelo me veseli,da se je našel še en ljubitelj mastinov v Sloveniji-počasi nas  bo kar nekaj Smiley
Če smo se pogovarjali po telefonu,sem vas gotovo povabila k nam in tam bi lahko izvedeli vse podrobnosti,ki vas zanimajo..
Glede  preverjanja kvalitete staršev,prednikov je lepo razložila Slavi in se z njo popolnoma strinjam.Garancije glede razvoja in ostalega pa vam jaz ne morem dati in prepričana sem,da tega ne more zagotoviti noben vzreditelj,lahko vam samo  razložimo vse o zdravju in genih staršev in prednikov,skratka vse,kar je znanega  o tej krvni liniji,povemo pričakovanja,to pa je tudi vse...
Včasih se tudi narava poigra in lahko dobite iz kombinacije odličnih staršev čisto povprečnega mladička,včasih pa tudi obratno..Torej je ta vaša "zahteva" malo neumestna,milo rečeno..Tudi mi nismo imeli garancije,kaj smo pripeljali iz Italije,ob vsem znanem o psu lahko potem samo spremljaš njegov razvoj in se hkrati seznanjaš o stvareh,ki vas(oziroma bodoče nove skrbnike)  zanimajo.
Kar pa se tiče cene,ravno zaradi staršev in prednikov(celotne linije)je takšna kot je,še vedno pa lahko ceno spustiš,dvigniti je ne moreš.Tisti,ki ve,kaj hoče,išče kvaliteto in jo tudi plača.V ceno pa je všteta tudi "dodatna oprema"-gubice in veličina mastina Grin,kar je v "bivši  naši" zelo redko...
Ogromno pa je odvisno tudi od bodočega novega skrbnika-mislim na to,kakšen človek je-če je "tapravi" je lahko cena nižja,če pa ni tisto,kar iščemo,lahko ponudi za psa tudi 5000 Eur,pa ga pri meni ne dobi!  
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #353 : torek, 10.08.2004 : 22:47:40 »

Pozdravljen, Mastino!

Citat
S čim upravičujete ceno 2000€ za vašega psa? Res me zanima od kje ste dobili to številko, še posebej zato, ker se kvaliteta njihovih staršev ne da preveriti, kdo mi daje garancijo, da se bodo kužki res lepo razvili in ne nosijo genskih napak in a je njihov rodovnik vreden zaupanja?

Zanima me še koliko kužkov je bilo skotenih, a je bilo kaj komplikacij pri porodu – carski rez, mrtvoskoteni mladički,…, a je to vaše prvo leglo,  a je samička bila umetno oplojena,…???

Uh, vidim, da sva se s Sonjo istočasno odločili za odogvor, nekaj pa vam je podala že Slavi.

1. 2000 Eur: V Italiji za to ceno ne boste dobili te ali podobno znane linije, še manj pa boste lahko videli vse mladičke, izbrali vam ga bodo.
V Češki boste za 1/2 enako dobre linije odšteli od 1500 Eur dalje, v Romuniji od 1000 dalje.
V Nizozemski boste za mastina odšteli od 1500 dalje, v Belgiji od 1000 dalje.
Pri nobeni od naštetih držav, razen Italije ne boste dobili 100% italijanskih prednikov, no mogoče na Palma de Malorci.

2. Vso linijo si lahko ogledate na ***** pod Pedigree, seveda pa lahko kontaktirate tudi z g. Galifuocom v Neapelj.

3. O tem, kako in koliko mladičkov je bilo skotenih pa ima podatke vzrejna referentka SKVPM, vendar kolikor mi je znano, ni dolžna dajati teh podatkov vsakomur.

4. V Sloveniji so obvezni vzrejni pregledi in če ima psica I. vzrejno to najbrž nekaj pomeni?

5. garancija: jaz vam jo z veseljem dam, kakršno želite, vendar bodo v njej tudi vaše dolžnosti, ne samo pravice

Če vas še karkoli zanima, me lahko pokličete, pridete v Logatec, dobite vse željene info., literaturo...., ki je najbrž od 1987 leta, odkar imam to pasmo, ni malo, lahko seboj prinesete celo svojo željeno pogodbo o nakupu mladička, jaz pa dodam še svoj del Wink in we will see.....

No, verjetno sem vas s temi arogantnimi odgovori kot bodočega našega kupca odbila, vendar.......preverjajte kakšne Matoše, Tačke itd, ne nas!
Logiran
MASTINO
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #354 : torek, 10.08.2004 : 23:34:01 »

No ker znam uprabljat moderne tehnologije sem se sam mal pozanimal o resničnih cenah teh prekrasnih kužkov.

Vedve lahko ena drugi v rog trobita in govorita karkoli, dejstvo je, da je to vajino prvo leglo, dejstvo je, da ne obstaja samo italijanska linija in da italijanske linije niso vedno superiorne, dejstvo je,  da so šampionati doseženi v Sloveniji vprašljivega pomena in veljave, sploh glede na konkurenco in splošno katastrofalno stanje v kinološki zvezi, kar se vzrejnih pregledov tiče so dobre ocene dobili tud psi z dednimi napakami, dejstvo je, da če bi vzreditelji kao bolj finih pasem se bolj človeško obnašali in si postavli ene relane in za pasmo, ki jo vzrejajo koristne cilje bi preprodajalci ostali brez dela. Nisem en bebo, ki o pasjem biznisu, ja je biznis, ker se večini gre sam za keš, ne vem nič.

Lahko mi solite pamet do nezavesti sam konkretnih odgovorv nisem dobil. Najbolj me moti, da navajate kako le referentka ve število skotenih psov, zaboga a sami tega ne veste al je blo kaj narobe, da ne upate povedati?

Jaz mam čas in si ga bom tudi vzel ter kupil psa pri vzreditelju, ki uzbuja zaupanje in psa za katerega bom vedel vse kar me zanima brez nekih pametovanj in skrivalnic.


Ne poznam vas dovolj in ne mislim nič slabega o vas, želim vam veliko sreče pri prodaji kužkov in upam, da ne bodo ostali pri hiši.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #355 : sreda, 11.08.2004 : 00:54:03 »

haha, mastino, ta je pa kruta. Pa še tko pozno si pokonci? sem mislil da fani haripotterja že v pojstli veselo pod kožo gledate.

Prvič: sonjino prvo leglo mastinov je tole. Mefisto je pa dolgoletna mastinarka, ki jo poznamo kot tako tudi tisti ki imamo druge pasme. In ni njeno prvo leglo.
Mam bolj občutek, ko tako dobro cene poznaš, da si nekdo ki mastine iz juge vozi semle, pa mu je eno leglo malce pokvarilo račune. Aja, sej praviš, da se spoznaš tudi na pasji biznis...
Btw, cena je pa smešna. A za tok pocen jih dajete stran, sonja in mefisto? Ja pol pa verjetno res ne more bit kej posebnega leglo. Moja nova bokserka bi me še malo več prišla če ne bi dobil prijateljskega popusta Grin Grin
 Pa še trikat manj kil bo mela kot teli zgubanci.  Grin Grin
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #356 : sreda, 11.08.2004 : 07:33:40 »

LP!
Sem šla 2x brat, da bi lahko izluščila bistvo zgornjim postom. In zmeraj se vračam na eno in isto. Nekdo bi rad lizal sladoled skozi steklo.
Moje skromno mnenje glede cene: po navadi ni odvisna od kvalitete ampak od povpraševanja.
LP,Miša
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #357 : sreda, 11.08.2004 : 09:13:09 »

Citat
Nisem en bebo

Tvoj zadnji post samo dokazuje, da točno to si in da je s tabo škoda izgubljat čas!

Veliko sreče pri iskanju zaupanja vrednega vzreditelja prekrasnih kužkov z nizko ceno, čeprav se mi dozdeva, da kužka že imaš in da te poznam. Zakaj, pa ugotovi sam!

Pa nič se ne bat, da bodo doma ostal, kvaliteti s starostjo cena raste. Da boš lahk še mal kalkuliral Grin in sline cedil Grin, koliko bo Sonja zaslužila, če bo prodajala odrasle mladičke je tule fotka Marsovega fotra, ki je bil pred kratkim prodan v Norveško v psarno Meltingpot http://www.witchesmeltingpot.com/pages/index2.html za 12.000 EUR

In ker obvladaš moderne tehnologije, si lahk poiščeš še razstavne rezultate Stelle, Anne, Diega, Faruka del Malapensiero, pa še mal čez lužo v USA skočiš http://www.mastinidirosantonio.com, pa še mal v Argentino http://usuarios.arnet.com.ar/delbarolo/NAZIONALE%20DEL%20MALAPENSIERO.htm, pa v Izrael http://www.mastino.co.il/eng-sansone.html,......
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #358 : sreda, 11.08.2004 : 10:39:24 »

Tudi meni vse to vleče na  provokacijo,oziroma tisto pregovorno slovensko "fovšijo" Grin Grin
Saj ni važno,kaj misliš o naju in najinih psih,midve in tisti,ki vedo,kaj je mastino ,veva,kaj imava,mastina pa  pri meni s takšnim vedenjem tako ali tako ne bi dobil,pa tudi,če bi jih prodajala po 500 Eurov ali pa ,če bi ostali vsi pri hiši.Se mi pa zdi,da ti ta pasma ne odgovarja,ne značajsko in ne drugače.Oprosti,ampak sam si izzval takšne reakcije..
Kar pa se slovenskih šampionatov tiče,če ti tehnologija ni tuja,si lahko preveril.
Hera šampionata sploh nima,ima pa kar nekaj drugih uspehov,če damo Slovenijo stran(očitno ti razstave pri nas niso preveč pri srcu):1.mesto na Monographici lani v Sevu Spanija,1.mesto na ATIMANI v Sevu Spanija,2.mesto na Mario Querci v Pratu Italija(v njenem razredu seveda) in če to ne pomeni vsaj neke garancije za kvaliteto,naj me hudič vzame!
Pa lep dan!
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #359 : sreda, 11.08.2004 : 13:30:50 »

   Ojla!

   Drage moje punce, ne se sekirat, da boste odpodile potencialnega kupca( Natasa) , ker on to sigurno NI. Je pa en provokator, ker , ce bi s Sonjo govoril po tel. bi jo vse to lahko takrat vprasal. Tako je prisel/prisla pisat sem gor in za......
  Mastino, ti bos pa sam poskrbel, da bodo imeli prekupcevalci delo, saj s svojim butastim pisanjem odvrnes se tiste pametne, ki bi sicer kupili pri nasih vzrediteljih.

   Cao-Slavi
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 50   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines