mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 10:09:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 50   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek  (Prebrano 179570 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #195 : torek, 20.04.2004 : 12:55:26 »

Saj verjamem, da je prijazna.  Smiley Je pa vseeno bolje, da imajo ljudje respekt pred psi in da vprasajo preden ga pobozajo, ne pa, da se jim zdi kar samoumevno, da so psi tam, da se slatajo. Tudi moja ne bi kar brezveze ugriznila, bi pa zato jaz z velikim veseljem pritisnila koga, ki steguje roke proti njej. Wink Me zanima, ce bi si upali Hero kar tako vsepovprek slatati?!?
Ko se pri nas spusti tema bi tudi Bagi najraje komu poglodala gleznje! Grin lp
Logiran

sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #196 : torek, 20.04.2004 : 13:17:06 »

Ja,edino pravilno je,da se najprej vpraša lastnika psa,če mu dovoli božanje-nekateri tega ne upoštevajo,potem pa so psi tisti,ki so "popadljivi",divji in neobvadljivi Undecided
Je pa tudi res,da za Hero vedno prej vprašajo Grin Grin
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #197 : torek, 20.04.2004 : 13:37:29 »

Kaja, si vsaj ti prišla na svoj račun (važička!) Wink. Jaz bom pa drugič, obljubim, da bom naštimala budilko.

Sonja, žal te nisem videla, no, nisem videla tvoje Here s prikolico  Wink, pa sem bila tam okoli 14.00 ure.
V svoj zagovor lahko rečem le to, da človek z lahkoto spregleda tako "majhne pse"  Grin  Grin  Grin Mogoče ne bi bilo napak, da grem malo preverit dioptrijo.  Tongue

So takšni, ki mislijo, da so psi javno dobro in da lastnika ni treba vprašat, če lahko pobožajo psa. No, sama vedno najprej vprašam, še posebno, če je objekt " čohalnega poželenja" mastinček.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #198 : torek, 20.04.2004 : 20:11:36 »

Je pa vseeno bolje, da imajo ljudje respekt pred psi in da vprasajo preden ga pobozajo, ne pa, da se jim zdi kar samoumevno, da so psi tam, da se slatajo. Tudi moja ne bi kar brezveze ugriznila, bi pa zato jaz z velikim veseljem pritisnila koga, ki steguje roke proti njej. Wink
Joj Kaja...o tem bi lahko odprli posebno temo... Jaz dobim ošpice, norice pa še kakšne fleke, ki jih ne znam definirati ko začnejo Lizo bezat...  Angry Angry Angry

LP, Eva
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #199 : sreda, 21.04.2004 : 09:00:14 »

LP vsem!
Tudi sama poznam sindrom božanja naključnih mimoidočih. Razen pri enem psu, so vsi odreagirali zelo strpno.Je pa res, da so se vsi zelo radi mečkali. Moram pa se pohvaliti, da je moja Žabica čisto neumna na mečkanje in igro. Kadar dobimo obiske je tako neučakana, da jih "napade" že na hodniku in dokler je dobro ne prežvalijo jih ne spusti noter.
Me pa nekaj zelo čudi (ampak to govorim iz lastnih izkušenj) Kadar sem na sprehodu z dogico komaj čakala, da bi se našla dobra duša za čohlanje, so vsi bežali,češ, kako velika zverina.Pa tako dobrodušen izraz je imel. Pri mastinu pa so se vsi ( brez izjeme) kar zakadili vanj ( velikokrat mi je zastalo srce in dih) brez vprašanja in opozorila. Vsem so bile tiste gube in gubice ter prevelik "pelc" izraz prijaznosti in dobrodušnosti. Najbolj pa me zanima, zakaj na sprehodih nihče noče pobožati našega dobrodušnega ovčarja? Se tudi rad čoha!
Drejči, če spadaš med "zaspance", se lahko zmenimo za večerni sprehod. Takrat lahko malo izmenjava najine štrikce. Imava pa res smolo, da se zmeraj mimoideva. Ampak že napredujeva. Prej je bilo to vprašanje dneva, sedaj pa kakšne le urce.
En Lep mastinski Pozdrav!
Miša
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #200 : sreda, 21.04.2004 : 12:56:02 »

Našega Ančke (ibiški) se vsi bojijo, pa je taka carta. Ko sem imela chow-chowa, ki je takoj šavsnil po neznani roki, so vsi rinili vanj. Ostalih psov, ki so bili indiferentni do tujcev, skoraj nihče ni povohal. Zgleda, da imajo ljudje nekakšen sedmi ali osmi čut, ki jim očitno ne deluje ravno najboljše.   Tongue
Najboljši je Taru (cirneco), ki skoraj vsakega vsiljivca grdo pogleda in večina se kar premisli, ko vidi tisti ubijalski pogled.
No, Ago (mastinka) so pa vsi samo gledali s straho spoštovanjem z varne razdalje, roke ni stegnil prav nihče.

Missa,
Večerni sprehod se sliši prav vabljivo. Se bova zmenili do minute natančno, da ne bo več prišlo do časovnih mimohodov. Cheesy
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #201 : sreda, 21.04.2004 : 14:32:47 »


Missa,
Večerni sprehod se sliši prav vabljivo. Se bova zmenili do minute natančno, da ne bo več prišlo do časovnih mimohodov. Cheesy


LP!
In do metra natančno! Da se ne bo zgodilo, da bova stale pri veliki smreki, le da boš ti v Kopru jaz pa v Mariboru!
LP,Miša
P.S. Zelo lepo ime (Ančka) za kužka. Tudi mojega ljubkovalno kličemo Micko ( za Miško).
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #202 : sreda, 21.04.2004 : 14:35:46 »

Ena afna, ves kaj me se bolj razjezi od slatanja Bagi? To, da je ponavadi zraven moja Kaja, ki je izredno cartljiva in tudi do tujcev zelo prijazna in potem ona rine v vsakega, da bi jo vsaj malo pocohal, ljudje pa se stalno zapicijo v Bagi in hocejo bozat njo (ali pa Vini, ki se tudi ne pusti ravno prijemat). Angry Nemca ponavadi ogovarjajo z druge strani ceste! Grin

Drejci, ja malo sem pa res vazna!  Wink Sem bila zadnjic tudi, ko se je Anuk celo pustil pocohljati! Cheesy lp
Logiran

mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #203 : petek, 30.04.2004 : 09:04:02 »

Citat
Zoyin prvi randevu z novim ljubimcem.


Vidim, da si ga je pokorila, prava šefica.

Ua, a tudi oranžni ljubimci so v Sloveniji Huh

Le kje ga je našla? Grin Grin Grin Grin
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #204 : petek, 30.04.2004 : 12:01:36 »

LP!
Kaj šefica, zapeljivka! S tisto hlačo pomiga pred vsakim pasjim smrčkom! Kako naj potem ostanejo  psi hladni kot špricer? Še marsikaterega orenk dedca omehča.
Kako slika zavede,a ne?
Naša je  na sliki tako lepe sive barve, v resnici pa je srebrno siva s temnosivimi lisami kadar se kakšen laver slini po njej. Pa cela je včasih prestrelana od pasjih zobkov. Zadnič smo na Rožniku srečali dolgodlakega pšeničnega terierja, ki ga nismo spravili dol s hrbra. Z zobmi jo je zgrabil za pelc, potem pa so se ji še dva dni poznale sledi zobovja.
Še eno slikco imam v obdelavi. Jo bom obesila sem gor ob priliki.
LP,Miša
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #205 : ponedeljek, 28.06.2004 : 07:34:02 »

Sonja,
da ne boš preveč utrujala Nataše (po dopustu) Wink Wink ti povem kar iz prve roke. Sanjam z odprtimi očmi o malem mastinčku..drugo leto. Do takrat (pa tudi potem) me boste pa morale prenašati z Natašo in Misso  Lips Sealed Lips Sealed. Sem pa v stanju budnosti ugotovila, da niti nimam takoo daleč do Here...


LP
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #206 : ponedeljek, 05.07.2004 : 11:21:46 »

Za vse,ki prav tako težko čakate-pri nas nič novega! Tongue
Mislim,da mi bodo ti zadnji dnevi vzeli kar nekaj let Undecided
Bolj ,ko jih težko pričakujemo,manj je Heri do tega,da bi se spravila k delu....
Je pa revica takšna,da je bolj podobna kakšnemu nasedlemu kitu kot mastinu Cheesy
Takoj,ko bo kaj novega ,pa boste seveda izvedeli(fotoaparat imam pripravljen!).
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #207 : ponedeljek, 05.07.2004 : 13:32:18 »

O mastinih sicer nič ne vem iz prakse.
Ampak na splošno pa dejstvo da ima kdo prvega psa ni tako odločilno. Neakterim tudi 10 bivših psov ne pomaga, drugim uspe prvi pes, ali pa celo samo prvi pes in potem noben več.
Toliko o psih "za začetnike"( a so tudi taki?)
in glede vzrediteljev na splošno: a bodo v svojo skledo pluval? In če bi mislili, da njihovi psi niso primerni (bolj široko) jih verjetno ne bi vzrejali. Torej njihov trend je vendarle prodati pse svoje pasme, pri čimer pa so seveda eni bolj odgovorni drugi manj. Zagotovo pa nekomu, ki se jim zdi primeren kandidat za njihovo pasmo ne bodo bolj priporočili druge pasme.
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #208 : ponedeljek, 05.07.2004 : 14:13:36 »


Draga deteljica!

Tale tvoj članek pa je kot da bi "od nekod padel".

A si tako prijazna in nam razložiš, kaj si hotela povedati??

( sem na hitro preletela vse prejšnje mastino poste, pa ga ne zmorem z nobenim povezati ).
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #209 : ponedeljek, 05.07.2004 : 14:15:17 »

Tole sporočilo je pa po moje čisto v drugo smer obrnjeno-za koga ali kaj pa je?
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 50   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines