mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 19:22:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 50   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek  (Prebrano 179453 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #495 : petek, 15.04.2005 : 08:20:47 »

LP !
Lepa reč, sem se že spraševala, kam so šli vsi ruski mastini.
Morava se dogovoriti, da bova sem gor dajali sveže info. iz sveta mastinov, da bomo bolj obveščeni. Malo jaz, veliko ti... Sedaj, ko boš šla med makaronarje si kar pripravi digitalca. Predvsem slikaj na razstavah, saj veš, da sem tudi sama hotela iti, pa je datum neugoden.
In glej, da boš napravila veliko lepih slik gubastih in slinastih mastinov. Pa ne mi pleha limat sem gor!
LP, Miša
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #496 : ponedeljek, 18.04.2005 : 09:07:30 »

Medtem,ko nekateri mastinarji uzivajo in zastopajo svoje barve v tujini Smiley ,smo mi pasli zijala v Vrtojbi.....
Na naso zalost tokrat ni bilo nobenega predstavnika te pasme Sad
Smo pa zato lahko v miru klepetali,ker je  ostala Hera doma.
Citat:
"Pa ne mi pleha limat sem gor!"
Pogoje,kaj se lahko "lima" tu gor,postavlja moderator tega foruma!
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #497 : ponedeljek, 02.05.2005 : 18:00:17 »

Včeraj popoldan smo se vrnili iz Madžarske,združili smo prijetno s koristnim,si privoščili krajši dopust,si ogledali Blatno jezero(ki si svoje ime pošteno zasluži Cheesy ),se udeležili razstave v  Budimpešti,ki smo  jo po razstavi malo turistično raziskali ter se s postanki vrnili domov.
Razstava je bila zelo dobro organizirana,v dveh halah,še posebej razdeljenih prostorih,prijetno hladno,brez gužve,skratka zelo lepo...Bilo je prijavljenih 12 mastinov,Hera si je prislužila oceno excellent III,bila pa je glavna atrakcija izven ringa,kjer je bila napogosteje slikan mastino in zanimanje za mladičke je bilo ogromno,tako ,da smo sklenili kar nekaj znanstev.Vse je potekalo v prijateljskem vzdušju,po izmenjavi čestitk za prva tri mesta nas je lastnik psice,ki je odnesla CACIB in BOb celo prosil,če se lahko slika s Hero  Wink
Po razstavi smo obiskali še  psarno neapeljskih mastifov ,nato pa se polni lepih vtisov vrnili v Slovenijo...
Slike še sledijo Smiley
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #498 : ponedeljek, 02.05.2005 : 19:55:49 »


CACIB Sassari 25.04.05, Sardegna, Italy
sodnik: Alessandra Giuseppe ( I )
Api Carso del Dolar: BOB


CACIB San Marino 1.05.05
sodnik: Peter Harsanyi ( H )
Api Carso del Dolar: Young San Marino Champion


Več o razstavah bo na najini spletni strani.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #499 : ponedeljek, 02.05.2005 : 20:29:30 »

Wow, super Nataša Wink Sedaj vem, zakaj te ni bilo med prazniki Tongue Grin Grin

Api je pobral BOB Shocked In kar mladinski prvak San Marina je Shocked Čestitke tudi iz naše strani Wink

Je pa Api zelo zelo zrasel. A je že kaj konkurenca Marsu?

LP Jana
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #500 : ponedeljek, 02.05.2005 : 23:50:11 »

 Cheesy Cheesy Cheesy

kaj češ, ta pes pač samo glavo dvigne in te pogleda, pa se zacopaš vanj. Sodnik pomojem sploh ne vid več ostalega.

čestitke vsem  Kiss
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #501 : torek, 03.05.2005 : 08:38:44 »

Čestitke Apolonu tudi z naše strani Smiley
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #502 : četrtek, 05.05.2005 : 12:38:50 »

Obljuba dela dolg....
http://img.photobucket.com/albums/v467/mastino/Razstava.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v467/mastino/Ring.jpg

Pa še dve malo za boljše razpoloženje Wink

http://img.photobucket.com/albums/v467/mastino/Guva.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v467/mastino/Tesnooo.jpg


[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #503 : četrtek, 05.05.2005 : 12:45:59 »

Veš kaj Sonja, lepo al pa ne...fauš sem ti  Cheesy Cheesy

Lp, maj
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #504 : ponedeljek, 06.06.2005 : 15:17:48 »

Avstrijci so letos na svojo molos specialko uspeli privabiti rekordno število psov, 191, od tega 15 mastinov.
Clubsiegerschau molosser club Austria 2005 je bila dan pred evropsko.
Večino molosov, tudi napoletanote je sodil dr. Giuseppe Alessandra ( I ), ki je v BIS-u izbiral tudi najlepše molose.

Najlepši mladi molos razstave je postal naš Api Carso del Dolar.



Na evropski razstavi naslednji dan v Tullnu pa je bilo prijavljenih 44 mastinov, sodil je Piotr Krol ( Poljska ).
Zmagovalec je postal španski pes Livio de Azzurra.



V razredu mladih samcev je zmagal:


Na 4. mestu je pristal Api:


1. in 2. mesto zrele psice:


Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #505 : ponedeljek, 06.06.2005 : 17:54:23 »

Čestitke Apolonu Smiley
na evropski v Tullnu pa smo poleg psarne Carso del Dolar zastopali slovenske barve tudi mi s Hero(spletna  stran naše psarne bo dokončana ta teden Wink ) ...
Hera je zasedla 4 mesto ,mi smo kljub očitno nekaj kuhinje zadovoljni,o kvaliteti nekaterih mastinov raje ne bi Wink  Roll Eyes
Me je pa zelo prijetno presenetil zmagovalec,španski Azzurro,zelo lepa glava in močan prednji del ,le zadnji del  je na žalost malo pokvaril celoten izgled psa....
Slik ni,bom pa ta teden(oz. takoj,ko jo dobim) prilepila sliko Arija s kupiranimi ušesi,za  predstavo,kako naj bi izgledal  mastino pri tej starosti Huh
Njegov lastnik je bil namreč z nami v Tullnu in  neprijetno presenečen nad kvaliteto in seveda izbiro najlepših mastinov-je pa na koncu dejal,da šele sedaj vidi,kaj ima Cheesy Cheesy

Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #506 : ponedeljek, 06.06.2005 : 20:00:44 »

Z leti sva se naučila, da sodniškega mnenja javno ne izpodbijava, vendar naj bo:


Glava španskega Livio de Azzurra ni tipična, pač pa "medvedkasta". Razmerje lobanja:gobec je daleč od standardnega razmerja. Foto standard: http://www.mastinidelcastellaccio.it/standard.htm
Sicer pa je pes kompakten, skladen, lep in izredno privlačen.

Citat
bom pa ta teden(oz. takoj,ko jo dobim) prilepila sliko Arija s kupiranimi ušesi

Aureliusa Carso del Dolar sva nazadnje videla pri starosti šestih mesecev še z uhlji.
KATERA BARABA MU JE ODREZALA UHLJE??? Shocked

Nataša in Peter
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #507 : torek, 07.06.2005 : 09:01:53 »

Zakaj ne bi javno izpodbijala sodniškega mnenja,Nataša?Saj vsi,ki sodelujemo s svojimi psi na razstavah vedno komentiramo sodniške odločitve?!
Kar se tiče glave zmagovalca,meni je bila všeč,nikjer pa nisem napisala,da je standardna,a ne Wink
Glede Arija je takole-lahko je na rodovniku še stokrat napisano Carso del Dolar, vzredila sem ga tako kot celo leglo,JAZ in le zaradi mojega takratnega prijateljstva in tvoje ogromne želje sem popustila,da je bilo leglo vpisano pod tvojo psarno-me pa presneto zanima ,ali je na rodovnikih napisano,da sem prvi lastnik jaz,tako kot je bilo dogovorjeno?
Tudi jaz nisem videla Apolona ali Artemisa od takrat ,ko sem ti ju dala,čeprav si obljubila ,da me boš obveščala o  njunem napredku in poslala kakšno sliko..
Ari ima kupirana ušesa in njegov lastnik zato ni nobena baraba(uporaba takšnih besed pa ni preveč vljudna do nekoga,ki ga ne poznaš?)-če pa se prav spomnim,si prav ti govorila,da je pravi mastino lepši s kupiranimi ušesi in si tudi želela Argenti kupirati ušesa?? zato je tale pripomba s tvoje strani malo hinavska...
Čeprav sem jaz novemu lastniku odsvetovala kupiranje,je bila odločitev njegova in ker je to v njegovi državi še dovoljeno,je stvar takšna kot je... 
Veselila sem se že,da bo sedaj na tej temi bolje,ampak očitno se bo tak način komuniciranja nadaljeval in to je zelo žalostno Huh
Tako malo nas je v Sloveniji,da bi bilo veliko lepše ,če bi se lahko vsaj vljudno prenašali,ne pa takole Shocked Huh   
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #508 : torek, 07.06.2005 : 09:22:08 »

Cestitke Apiju in Heri! Natasa vidim, da ste imeli lepo vreme! Wink lp
Logiran

mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #509 : torek, 07.06.2005 : 20:31:05 »


Živjo, Kaja, hvala!



Logiran
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 50   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Mastino Napoletano = neapeljski mastif - cvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines