mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 04.10.2024 : 17:17:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dolgodlaki škotski ovčar  (Prebrano 242637 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #540 : sobota, 24.03.2007 : 11:52:19 »

Heheheheheh....tile so tudi v ožjem izboru ja....so mi taaaaaak lepi, pravi cukri. Škoda, da jih ni skoraj nikjer za videt. Bi rada malo več zvedla o karakterju od lastnikov, pa jih ni ravno veliko na razpolago za pogovor...ker eni pravijo, da imajo dokaj medel karakter, do tega pa mi ni......bi rabila več informacij, saj vseeno ni samo izgled, a ne?

Čara, sedaj ne vem če si našla tisto pravo psarno, saj tam niso čist klasični škoti(še vedno kar fajn odlakani in za slikice natupirani, ...heheeh), samo sem v  njihovem opisu vizije prebrala, da se trudijo obdržati višje pse, z bolj klinasto glavo in s karakterjem delovnega psa.....mi pa je njihova prva psica neverjetno lepa....kak ji je že ime? Želja od hrvatske??? Jih pa ne poznam osebno, tako da ne bi mogla za njih dati roke v ogenj, to je vse kar vem iz njihovega opisa in so me kar fascinirali....ko bom začela z resnim iskanjem, se bom oglasila tudi pri njih, da si ogledam koliko od tega je res.

joj, ta na slikicah je ta psička iz Slovenije? Enkrat sem jo zagledala na razstavi in sem mi je skoraj zmešalo.

Ja, saj karakter hrta tudi za mene ni, zato pa borzoj ne pride v poštev....žal. Aisha pa je lepotička.
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #541 : sobota, 24.03.2007 : 12:16:54 »

JA! To je psička od moje frendice..je Ruske vzreje *****.

 
Hvala za Aisho! ona je bolj klasične linije...

http://www.holy-collies.si/images/stories/galerijaaisha.jpg
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #542 : sobota, 24.03.2007 : 12:25:20 »

Aisha...  Smiley Wink



Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #543 : sobota, 24.03.2007 : 12:47:49 »

Pa še grifončke imajo!!!!!! Cheesy Hudo! Pri njih pa bi se lahko kar abonirala...heheheheh.

Aisha ima tako lepo glavico...tak lepo se vidi ta vzporednost med nosnim grebenom in zgornjim delom glavice, pa še stop ni tako močan....to mi je tako všeč in tudi zelo pogrešam pri modernejših škotih. Vidiš, ta mera odlakanosti mi je še všeč, vse kar pa je močneje, kjer so že čist zabrisane telesne linije, pa ne več tako......koliko pa je visoka?

Moj škotek pa sploh ni razvil močne podlanke (verjetno posledica, da je večino časa v hiši + da je nerodovniški) in niti dlake nima preveč dolge, pa še pravi suhec je-glista.....si skuri vso maščobo s hiperaktivnostjo in še dodatno skrbi za zdravje z enodnevnimi posti na teden.

Nanook: meni večina pasem, ki dobivajo modernejši videz ni tako všeč kot klasični tipi. Se mi zdi, da je povsod treba preterat v neke skrajnosti, ki že vodijo v popolno neuporabnost in včasih že pravo nepraktičnost v samem gibanju in normalnem življenju pri psu. Vse za videz...kam smo prišli...ostalo ni pomembno, samo da smo lepi.
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #544 : sobota, 24.03.2007 : 13:00:05 »

Aisha je ful visoka..nadmerska ima več kot zgorno meja za psice...vsi mislijo da je samec...ker je višja od mojih dveh francozov Wink in tudi zelo hitra super za agility...glede ovčarskega nagona je pa Pâris boljši, francoska vreja sedaj temelji zlasti na pravi ovčarski značaj.....

.Aisha se je umirila ker pričakuje  Wink  Wink konec aprila...

Meni je temperament bistveni.uravnovešeni škoti brez trme in plašnosti... ;)GG
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #545 : sobota, 24.03.2007 : 15:51:51 »

Se mi je zdela bolj na visokih nogah in nič zbita....to mi je všeč... Cheesy

A sedaj bo pa mamica...čestitam, upam da se bo izkazala......pa da ne bo preveč hudičkov na kupu. Kdo pa je očka?
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #546 : sobota, 24.03.2007 : 16:55:53 »

Moj Pâris...modern tip psa Wink Upam na nekaj modernih nekaj bolj klasičnih mladičov po mamici. Wink GG
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #547 : sobota, 24.03.2007 : 18:14:19 »

Joooooojjjjj!Zdaj bo pa en kup lisičk...kakšne barve glede na kombinacijo pa pričakuješ? Jaz bi tudi mela en kup malih zveriunic, samo da bi kdo drug za njih skrbel, jaz pa bi samo cartala in jih gledala......
Kdaj približno pa pričakuješ?
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #548 : sobota, 24.03.2007 : 19:16:28 »

Samo tribarvni bodo ker sta ati in mami tribarvna  Wink...okoli 26.4.  Cheesy GG
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #549 : sobota, 24.03.2007 : 19:41:55 »

Nisem si še zapomnila kakšni so mladički glede na barvne kombinacije...sem mislil, da bi se lahko našel še kakšen drugačen...no pa bodo tribarvne lisičkaste kepice.  Wink
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #550 : sobota, 24.03.2007 : 19:55:12 »

Meni so najbolj všeč tribarvni in blue merli.. Wink GG
Logiran
lucky7
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #551 : nedelja, 25.03.2007 : 12:02:01 »

GG glede na to da ima rok konec aprila, ste šli delat ultrazvok- sedaj je en mesec. A teste pred paritvijo ste delali, pa ne mislim tiste teste, kdaj je psička taprava za paritev ampak keimteste...
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #552 : ponedeljek, 26.03.2007 : 19:43:18 »

Meni so kratkodlaki tudi ful všeč. Še posebej če imajo dobro telesno zgradbo in niso predebeli. Wink Samo sem se tako navadla na grivo od Witty (in Valjarja), da si sploh ne predstavljam kako je imeti čisto kratkodlakega psa.

Pa izgleda so nam, škotoljubcem všeč tudi hrti. Shocked Salukiji so čudoviti! Cheesy

Moj škotek pa sploh ni razvil močne podlanke (verjetno posledica, da je večino časa v hiši + da je nerodovniški) in niti dlake nima preveč dolge, pa še pravi suhec je-glista.....si skuri vso maščobo s hiperaktivnostjo in še dodatno skrbi za zdravje z enodnevnimi posti na teden.

Hihi, to je pa skoraj tako, kot da bi govorila o mojem Valjarju, samo da je on ful požrešen in je kmalu po rojstvu fasal rodovnik. Grin
http://rina.moj-album.com/slike/57377/oq9THH4ycwWBfANE.jpg


Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #553 : ponedeljek, 26.03.2007 : 21:14:25 »

Rina, tvoj  lepotec je prava kepa dlake in pravi debelušček proti mojemu oskubljenemu glistavcu. morem ekrat neredit eno res takšno patetično fotko, kjer se to vidi v vsej suhosti...se vidi, da nimam digitalca. Cry

Ja, očitno je kompromis hrtoljubcev, ki hočejo psa z ovčarskim karekterjem, škot...hehew....za mene so največji zakon borzoj, saluki, afganec...za umret!


Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #554 : sreda, 28.03.2007 : 17:11:44 »

rina, meni je bolj vsec azawakh. Wink

Jaz sem bila od malega cisto zacopana v skote, sem si ga ful zelela. Ampak tist klasicni tip-Lassie, ti moderni mi sploh niso vsec, zal. Sad

Zdaj ga sicer na mojem spisku ni, dolgodlaki tudi dvomim da bo, nic pa ne morem reci glede kratkodlakega.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines