mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 26.06.2024 : 00:54:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dolgodlaki škotski ovčar  (Prebrano 236024 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #45 : torek, 28.12.2004 : 14:27:08 »

Witty je imela prvo leto zelo valovito dlako po hrbtu. Potem pa se je "zravnala" in podaljšala.
Kot zanimivost, poglej kako kratko dlako ima tale psička, no res da je na sliki poletje pa vseeno:
http://www.triadcollies.com/details.php?id=101

S citatom je ratalo, ja. Wink

Saj boš videla kakšna ušesa bo imel. Aja, kakšne barve pa je?

lp
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #46 : torek, 28.12.2004 : 14:42:30 »

No, citati so ti uspeli  Cheesy Wink

Hrano pa pripravljamo bolj ali manj sami, samo kakšne brikete dobi tu pa tam...samo nas je malo skrbelo, če je to dovolj v redu.....

In kako mu pripravljaš hrano? Kaj je?

Sem pa iz Maribora in vsaka pomoč bi bila dobrodošla......

Sem iz Ljubljane in če boš kaj na našem koncu, se mi javi, OK?

Ti tvojega ratavljaš?

Sem ga samo enkrat, potem pa je zbolel  Cry Žal bo 16.1. minilo eno leto odkar sem se morala posloviti od njega  Cry Cry Cry

Lp, Yo
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #47 : torek, 28.12.2004 : 14:46:58 »

Kot zanimivost, poglej kako kratko dlako ima tale psička, no res da je na sliki poletje pa vseeno:

Saj boš videla kakšna ušesa bo imel. Aja, kakšne barve pa je?



OK, ta moja zverina je čist tak kot tale na sliki...brez dlake...še barve je enake, samo malo več je črnega po hrbtu...no, potem pa mogoče vseeno ni tako obupen primerek... Grin vsaj po videzu ne, drugače pa je pravi navihanček....

Aja, pa še to.....kaj imajo kakšne probleme z okicami? Se mu včasih solzijo...
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #48 : torek, 28.12.2004 : 14:51:29 »

In kako mu pripravljaš hrano?


Ma kuhamo mu, zraven dobi rižek, dobiva pa teletino, kuro in govedino....včasih pa dobi samo brikete ali pa konzerve eukanubo z rižem...bi morala dodajati še kakšne vitamine?

quote author=Yo link=board=5;threadid=166;start=45#msg76890 date=1104237750]

Sem iz Ljubljane in če boš kaj na našem koncu, se mi javi, OK?

Citat

Študiram v LJ, tak da to sploh ni panika...sem že skoraj domačin, no vsaj po petih letih bi lahko že bila....


Sorry za tvojega kužija... Cry
Sem isto dala skozi pred 3 meseci, ko je umrla moja tibetanka.... Cry

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #49 : torek, 28.12.2004 : 14:57:57 »

Aja, pa še to.....kaj imajo kakšne probleme z okicami? Se mu včasih solzijo...

Priporočam ti temeljit pregled oči in sicer pri ***). Prej se moraš naročiti.
DŠO so namreč precej nagnjeni k raznim dednim obolenjem oči... No, morda pa potrebuje le umetne solzice  Wink

Ma kuhamo mu, zraven dobi rižek, dobiva pa teletino, kuro in govedino....včasih pa dobi samo brikete ali pa konzerve eukanubo z rižem...bi morala dodajati še kakšne vitamine?

Zaenkrat tako bolj na hitro, več dobiš na privat, ko bom imela čas: 1/3 OH (žitarice, riž, krompir ipd.) + 1/3 beljakovin (ribe, meso...) + 1/3 balasta (zelenjava, sadje...). Dodaj kakšno žličko olivnega olja, razna semena, npr. sezam ipd. Daješ lahko vse razen stročnic, čebule in grozdja. Poskusi s skuto, jajci (ne dajaj surovega beljaka)...
Vsa hranila dodajaj postopoma, da boš lahko ugotovila, kaj (če) mu ne ustreza.
Glede vitaminov se posvetuj z veterinarjem, nikar pa ne dodajaj kalcija, razen če bi bilo to potrebno iz zdravstvenih razlogov.

Študiram v LJ, tak da to sploh ni panika...sem že skoraj domačin, no vsaj po petih letih bi lahko že bila....

Potem pa greva enkrat na "frizerske vaje"  Cheesy

Lp, Yo

p.s. Tudi meni je žal za tvojo kužiko  Cry
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #50 : torek, 28.12.2004 : 16:24:55 »

Se bomo potrudli za okice....

Pri hrani pa delamo take kombinacije, saj se mi zdijo najbolj smiselne...enako sem hranila prejšnjo kužiko in je bilo vse čist ok....

Lahko se dobiva na razstavi v januarju, če prideš, ker mene bodo tibetančki kr zaposlili, sedaj pa še škoti....čist sem se zaljubila v to pasmo, čeprav ni bila nikoli moj izbor....zato pa sedaj takšna nevednost... sram

Grem počohat Jaya, je že čist obupan, ko mora poležavat sam in je brez popolne pozornosti...

Lp
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #51 : torek, 28.12.2004 : 16:39:11 »

Lahko se dobiva na razstavi v januarju, če prideš...

Razstavljam v soboto in me ne bo težko najti  Wink

Lp, Yo
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #52 : torek, 28.12.2004 : 17:16:09 »

Kakšnega psa pa imaš sedaj? Da te bom našla na razstavi je to zelo pomembno...A je ta goli, perujski? Sploh ne poznam te pasme..... Huh
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #53 : torek, 28.12.2004 : 18:25:58 »

Felina, imam 2 perujska gola psa  Wink

Lp, Yo
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #54 : torek, 28.12.2004 : 19:10:33 »

Felina, imam 2 perujska gola psa  Wink

Zanimiva izmenjava....iz popolne kepe dlake na golega kužija.....zaj pa te moram pod nujno najti na razstavi!!!!!!!!!!!!!!....in te vse izvprašat...

Jay je danes prvič videl sneg in lajal vanj....... Grin petard se pa sploh ne boji...ne morem verjet..... Wink

Yo, hvala ti za vse informacije, sem se dosti naučila.  Cheesy

Lp
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #55 : petek, 07.01.2005 : 18:16:22 »


Jay je danes prvič videl sneg in lajal vanj....... Grin


Hehe, Witty pa zmerj lovi snežinke in skače za njimi. Grin Jo je prav zabano gledati kako uživa. Danes se je spet shladilo, z Witty pa na vse kriplje drživa pesti in tačke, da bo jutri kaj snega. Potem pa greva prve po vseh poteh, da bodo samo najine sledi! Cheesy

Aja, ponovem ima Witty svoj album tukaj:
http://rina.moj-album.com/

Felina, kako je z Jayom? Se je že kaj poredil?

Yo, mi lahko poveš kdo sta bila starša Thora? Lahko tudi na ZS.

Lp


Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #56 : petek, 07.01.2005 : 22:14:58 »


Felina, kako je z Jayom? Se je že kaj poredil?


Nas namen, da bi se zredil je jalov...zdi se mi, da vso energijo, ki jo dobi iz hrane sprosti na sprehodih, ker imava kar razgibane sprehode, saj nima mira niti 5 minut.....pravi hiperaktivec! Največja sreča pa je, ko se nama pridruži še prijateljca z bokserjem...Smiley

Rina, tvoja Witty pa je prava pasja lepotica, sem čist navdušena!!!!!!!!!! Sem vidla, da vadita agility....jaz bom tudi Jaya peljala, ko bo malo vecji, da se bo razgibaval, ker sem pri prejšnji psički vidla, da ji je to prav lepo kondicijo zagotovilo.....samo tekmovanj se ne bova udeleževala, sem jih imela dovolj.....
A vidve tekmujeta?

Lp
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #57 : sobota, 08.01.2005 : 19:30:15 »

Izgleda, da sta Witty in Jay pravo nasprotje. Witty je bolj lene sorte, pa zelo rada je. Jay je pa izbirčen razigranček. Ti zelo zavidam da imaš tako razigranega škota.

Kaj pa težave s prebavo, ste jih odpravili z drugo hrano ali ne?

Na agility pa le pelji Jaya, gotovo mu bo koristilo.
Z Witty sva bili na dveh tekmah, sedaj pa že dve leti ne trenirava več. Nama ni šlo, pa so doma rekli da me ne bojo več vozili. Sad

lp
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #58 : sobota, 08.01.2005 : 21:08:20 »

Hehehhehehe....si lahko misliš kak dirjava okoli! Danes sva bila zunaj 2 uri, na sončku  Cool na terenu s prijateljčkom kraškim ovčarjem...tak sta norela, da na koncu noben ni mogel več hodit...še sedaj spi....ne vem kak ga naj spravim na nočno lulanje....

Aja, ko sem še jaz tekmovala v agilityju je bil tudi en škot...pa je bil full počasen, a natančen, nikoli nobene kazenske točke....pa je prišel v reprezentanco za evropsko prvenstvo....samo takrat še ni bilo takšnega navala z borderji...zaj je že vse to sama hitrost..prav lepo jih je gledat, samo mi navadni smrtniki s škoti nimamo več šans...hehehhehehehehe  Grin

Bom pa šla za veselje, pa da obnovim mojo strast......samo ne vem kak ga bom obvladala, ker ko vidi kakšnega psa me še komaj upošteva, a je že boljše.....delam na tem... Wink

lp
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #59 : ponedeljek, 10.01.2005 : 22:06:29 »

A je bil tist škot iz agilityja blue merle?

Enkrat sem gledala ene posnetke škotov iz agilityja na netu, nekaj takega kot tisti filmčki, ki ih je našla sirtaki v sosednji temi. Seveda trenutno pojma nimam kje sem jih staknila. Če jih bom spet našla bom pripopala link.

lp
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines