mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 04.10.2024 : 11:20:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dolgodlaki škotski ovčar  (Prebrano 242523 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #435 : sreda, 21.06.2006 : 10:42:22 »

Če lahko kdo pomaga Undecided

8 let stara škotska ovčarka (z rodovnikom) išče nov dom. Psica je prijazna, vodljiva, edino vožnjo prenaša bolj slabo. Oddajajo jo zato, ker se pojavljajo kreganja z njihovo dobro leto staro psico... Več informacij na e-mail: janci_1@yahoo.com.

Psice ne oddajam jaz, samo posredujem oglas.

Hvala!
Logiran
Maggie and Co.
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #436 : sobota, 24.06.2006 : 20:57:00 »

Ali kdo pozna manjšo različico škotskega ovčarja z imenom shetlandski ovčar (vzreditelja)?
Moja prijateljica se zelo zanima zanj, pa če mi lahko kdo pove še kaj več o njem?!
Čaw
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #437 : nedelja, 25.06.2006 : 14:28:12 »

Tule je tema o njih: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5274.105.html
*****
Logiran
Maggie and Co.
novinec
*
Sporočil: 24


« Odgovor #438 : ponedeljek, 26.06.2006 : 13:42:19 »

Hvala! Čaw!!!
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #439 : ponedeljek, 26.06.2006 : 20:37:40 »

POMOČ  Undecided !  Ali ima kdo izkušnje z mladimi samci! Prijateljica prosi za pomoč in nasvete. Ima 6 mesecev starega samčka...Do sedaj je bilo z "njegovim promoženjem" vse v redu. En teden nazaj je pa "eden" izgibil nazaj v kanal. Kaj storiti? Masirati, pustiti primiru???Ali obstaj kakšna krema ali mazilo.

Samec, ki nima dva vidna normalna moda, popolnoma spuščena, je za razstave in pleme "neuporaben"    Cry...Kaj storiti!   :'(Hvala ! GG
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #440 : sreda, 28.06.2006 : 17:55:00 »

Po dveh tednih sem končno spet doma.
Val je zelo zrasel, pa dlaka se mu je zelo spremenila. Nimam še slik, jih bom pokazala ko bodo. Včeraj je zaključil nekakšen predtečaj male šole in ga moram pohvalit, saj je inštruktorica rekla, da je samo on dosegel vse, kar je bilo v načrtu. Piflarček mali Tongue

Pa eno oko se mu je zelo solzilo, pa smo šli včeraj k vetu. Samo mi ni nič jasno... Vet je rekel da ima neko bolezen, v zelo blagi obliki, tako da težav zagotovo ne bo imel. Sem vprašala kaj je to in če je dedno, pa je rekel da ni dedno, ampak da parit naj ne bi smel. Potem mu je dal malo neke kreme v uho in potem smo šli domov tako kot običajno: "Če se poslabša pridite". Poleg tega se mi zdi pa čudno da nam niso čisto nič zaračunali.

GG, veš da so se Valu tudi malo kasneje spustila moda. Sem malo spraševala okoli in mi je večina rekla, da je pes, ki nima naravno spuščenih obeh mod, kriptorhid, torej ne sme parit. Če moda spusti s pomočjo hormonskih inekcij (ki že nasplošno niso dobre, saj porušijo ravnotežje) je pes vseeno kriptorhid. Če se spustijo z operacijo isto...
Pri modih se lahko zgodi da eno izgine nazaj v kanal pa potem spet pride ven. Zato je po mojem mnenju najbolje čakati, masiranje tudi ne škodi. Predolgo čakanje pa tudi ni vredu, saj lahko modo v kanalu postane tujek, ki povzroči še več komplikacij. Pa obisk pri veterinarju tudi ne bi škodil...

Nikolina, luškana je tale tvoja Daša. A bosta potem šle v šolo ali ne? Se pa tudi jaz strinjam, da ni bilo pametno, da kupila nerodovniško psičko. Ampak zdaj jo imaš in je tvoja, zato pazi nanjo in uživajta kolikor se le da. Wink Psi so zakon.

Če lahko kdo pomaga Undecided

8 let stara škotska ovčarka (z rodovnikom) išče nov dom. Psica je prijazna, vodljiva, edino vožnjo prenaša bolj slabo. Oddajajo jo zato, ker se pojavljajo kreganja z njihovo dobro leto staro psico... Več informacij na e-mail: janci_1@yahoo.com.

Psice ne oddajam jaz, samo posredujem oglas.

Hvala!
Mi ni jasno, zakaj potem oddajajo starejšo psico... Roll Eyes Sad

lp, rina
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #441 : sreda, 28.06.2006 : 17:59:38 »

Aja, kot zanimivost. V Skandinaviji sem videla veliko več kratkodlakih škotov, kot dolgodlakih. Smiley

Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #442 : četrtek, 29.06.2006 : 08:45:33 »

Ja z Dašo bova šle v pasjo šolo,sva namreč iz pomurja in še malce pregledujem katera bi bila najboljša.Nama pa šola ne uide Smiley
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #443 : četrtek, 29.06.2006 : 16:25:36 »

Rina!

Hvala! Moja dva fanta sta OK...in jihovo"bogastvo" tudi... Ker sta zelo odlakana sem jih začutila pozneje, pri 4-5 mesecih, ampak sedaj je vse v redu. Pâris ima zelo "velika"... Frosty pa tudi sledi...To je bila pomoč za ena prijateljico iz Avstrije... Do sedaj do 6 mesecev je bilo OK, sedaj je pa eden kar izginil, tudi v kanalu se ga ne čuti več....Kriza! Bomo videli!

Glede učka od Vala, je res problem. Tudi Aisha in Pâris in še druge poznam, ki so imeli težave/prehlajene oči...Pomaga antibiotik in to je to...Jaz sem poskusila tudi homeopatska zdravila in sedaj je v redu! Zame je to ena občutljivost pasme, malo prepiha, cvetni prah in vneto oko... To ni dedna zadeva, ker sta Pâris in Frosty imela pregledane oči pri 8 tednih in je bilo vse OK....

Torej, to kar ti je rekel živinozdravnik, da ni dedno apmak ne pariti, je brez osnove!

Uživajte!  GG

   

Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #444 : petek, 30.06.2006 : 09:48:10 »

Stvar je taka, da ce predolgo cakas, potem lahko, da tudi hormonske inekcije vec ne pomagajo. Jaz bi ti svetovala obisk pri dobrem veterinarju, ki naj ti potem svetuje kako postopati naprej.

SIcer pa ti se povzamem kaj pise v knjigi moja psicka - "vcasih se lahko modi spustita do 6. meseca, normalno pa med 6. in 8 tednom starosti. Ce se modo ni spustilo, se posvetujte z veterinarjem. (...)Hormonsko spuscanje je ucinkovito do 4.meseca, vendar ni eticno, ker se prenasa na potomce. (...) Iz zaostalega moda se zelo pogosto razvijejo maligni umorji, zato je potrebno zaostale testiste do 4. leta starosti kirursko odstraniti."

Upam, da sem kaj pomagala.
Logiran
lucky7
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #445 : petek, 30.06.2006 : 11:36:08 »

 GG vem za katerega psa gre . Že pri mladičku se vidi če je v redu.
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #446 : sobota, 01.07.2006 : 15:35:49 »

Ojla!

No naš mali škot je že doma!!

Ko smo prispeli je naredil prvi kontakt z mačko. Zdi se mi da se bosta kar dobro razumela. Smiley Potem se je malo poigral in popil nekaj vode. Sedaj pa je zaspal.... Smiley

Slike bom dala na net malo kasneje.  Smiley
lp
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #447 : sobota, 01.07.2006 : 22:51:04 »

Evo slike ravno sedaj dodajam... Smiley
Potem pa moram še urediti komentarje.
lp
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #448 : nedelja, 02.07.2006 : 09:24:46 »

Evo slike na http://katie.moj-album.com

lp
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #449 : ponedeljek, 03.07.2006 : 10:25:46 »

Lucky 7!

GG vem za katerega psa gre . Že pri mladičku se vidi če je v redu.

Ko je bil mladiček je bilo vse OK. Živinozdravik ga je pregledal pri 8 tednih, preden je odšel v nov dom in je bilo vse v redu. Oba moda sta bila prisotna.
Do 6 meseca starosti, je bilo vse v redu in nenadoma je eden kar "izginil"!

To so "neprijetna presenečenja" narave! uživajte! GG 

Logiran
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines