mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 17:50:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dolgodlaki škotski ovčar  (Prebrano 236810 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #255 : nedelja, 08.01.2006 : 22:20:53 »

Citat
Kaja, Hvala za pojasnila.Spletna stan po navadi deluje, danes je nek problem na netu ker več strani je nedosegljivih.
Kar se pa tiče zadeve prizadetih mladičev, ne razumem če je stvar tako jasna in genetsko predvidljiva, da takšna parenja niso prepovedana. Povedano drugače, zakaj vzreditelji vztrajajo če ni nobene prednosti, oziroma če tudi zdravi mladiči niso nič posebnega. Stvar zgleda dokaj pogosta, ena psarna v Italiji ima sedaj takšno leglo in tudi v Franciji sem jih zasledila...Torej, kje je vodilo ???GG

Mislim, da bi bilo to potrebno vprasati vzrejne komisije in pa posamezne vzreditelje, mogoce pa se bo opogumil kaksen forumas, ki ima kaj vec izkusenj (teoreticnih, ker glede na stevilo merlov v sloveniji, pri vsem pasmah, dvomim, da je kdo to tudi preizkusil v praksi) in kaj napisal. Sama sem bila in se vedno sem v kontaktu z nekaterimi vzreditelji seltijev in niti eden (pa so med njimi dolgoletni priznani vzreditelji) se ne spusca v taksna parjenja.

Rina, zdajle sem sla pogledat AKC standard za skote in "white" barva je tam priznana. Moja napaka. sram
http://www.akc.org/breeds/collie/index.cfm
lp
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #256 : nedelja, 08.01.2006 : 22:21:52 »

Sem tako dolgo packala odgovor, da me je Sally prehitela. Wink lp
Logiran

GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #257 : ponedeljek, 09.01.2006 : 12:21:56 »

Sally, Kaja, bela barva je priznana samo v Ameriki. 4. barve dovoljuje standard iz leta 1977, ki ga je sprejel American Kennel Klub. Standard FCI št.156 dovoljuje samo tri barve in bela je izključena. 

Glede parjenja 2 blue merlov pa ne vem kdaj in zakaj nastanejo "defektni" mladiči. Nekateri vzreditelji redno parijo 2 blue merla pa nimajo problemov, drugi pa imajo te "double merle".  Se bom pozanimali pri vzrediteljici mojega Pârisa, (njegov oče je sin 2 blue merlov) kako in kdaj se odloči pariti dva blue merle. Sedaj ima eno takšno leglo, v katerem je 5 zdravih mladičov. GG   
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #258 : ponedeljek, 09.01.2006 : 20:38:22 »

Uspelo mi je urediti album s slikami od mojih dveh kosmatincev. http://www.moj-album.com/uredi/goldengirl/1868096/.GG
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #259 : ponedeljek, 09.01.2006 : 21:01:14 »

Hej GG!
Aisha in Pâris sta ful luštkana! Wink

Lp
          Katie
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #260 : ponedeljek, 09.01.2006 : 21:10:17 »

Oooo, kaj sta lepa! Še posebej Pâris mi je ful všeč. Kako pa se Pâris izgovori? sram

Vidim da se bili "na ovcah". Cheesy Daj malo povej kako je bilo in kako so psi reagirali na ovce...

Pa še "popravim" tvoj link:
http://goldengirl.moj-album.com/

lp, rina
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #261 : ponedeljek, 09.01.2006 : 21:19:07 »

Rina, hvala za popravek mojega linka.  Delo z ovcami je super. Ampak je bila  očitna razlika med Pârisom (izgovori se Paaaris kot grški junak) in Aisho. Mama od Pârisa ima izpit na ovac in to se prenese na mladiče. Zaradi tega v Franciji zelo podpirajo delo z ovcami za škote, zaradi uravnovešenega karakterja. Pâris ko zagleda ovce mu "odšteka" in tudi karakter ima veliko bolj samozavesten in neustrašljiv. Aisha pa ni bila od začetka preveč zainteresirana, ampak pol je pa štekala kaj hočem od nje in je lovila ovce, da me je razveselila...Pâris je dobil oceno 4,5 od 5, Aisha pa 3,5. Tudi trenerka je rekla, da je redko kdaj videla škota s takšnim nagonom za ovce kot Pâris.  Wink Wink Kaj bi rekla, kri ni voda!!!! Cheesy ;DGG
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #262 : ponedeljek, 09.01.2006 : 21:32:55 »

Rina hvala. Torej moj link je
http://goldengirl.moj-album.com/ ! Hvala, sedaj sem na netu.... Smiley Cheesy Grin
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #263 : ponedeljek, 09.01.2006 : 21:41:31 »

Oooo, super. Bravo Pâris! Cheesy
Kako je lepo slišat da ima kakšen škot še kaj ovčarskega nagona. Cheesy

A mogoče veš kaj mora pes narest da dobi pašni izpit?

lp, rina
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #264 : ponedeljek, 09.01.2006 : 21:52:10 »

Pri škotih samo testirajo samo nagon.  Cool Ni kakor pri borderjih, ki tekmujejo ali, ki dejansko delajo z ovcami. Pomembno je, da je pes pozoren na ovce, da jih poskusi spraviti na kup blizu lastnika, da jim ne grize tace ko jih preganja. To je za škota dovolj. Na Madžarskem organizirajo poletne tabore za pse in lastnike, kjer lahko treniraš agility in delo z ovcami...Zanimivo ne??? GG
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #265 : petek, 13.01.2006 : 14:31:27 »

Kaja, Sally sedaj spletna stran Erike Lissai deluje (Rineweld collies.hu). Poglete pod Lattest litters: Litter S: piše 3 white merle, Litter L: 5 white merle. Kaj naj bi to pomenilo. Beli škot s bleu merle glavo ?? LP! GG
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #266 : ponedeljek, 16.01.2006 : 19:24:54 »

Kolikor sem videla slik double merlov po netu, so večinoma bele barve, s kakšno merle liso kje po telesu (ni nujno da po glavi). Tako tudi povsod piše. Tukaj sta dva šeltija, double merla:
http://bowlingsite.mcf.com/ROM/Double.html
http://bowlingsite.mcf.com/ROM/Fly.html
Tisti mladiči imajo vrjetno polno zdravstveih težav, zato niso primerni za nadaljno vzrejo in razstavljanje. Mogoče so celo evtanazirani. Undecided Zdravi double merli so kolikor vem zelo redki.

Beli škoti z blue merle (ali sable ali tricolor) glavo pa so potomci dveh psov z veliko belinami (white factored) in se imenujejo white collie. So pa normalno zdravi. Smiley

Upam da je razumljivo.
Lp in počohajte svoje pesjane,
rina
Logiran
GoldenGirl
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 263


« Odgovor #267 : petek, 20.01.2006 : 18:32:22 »

Če se želite igrati s podedovanjem barv (http://www.triadcollies.com/gen.php). Uživajte... Wink Smiley Grin. Kakor je rekla Rina...Da dobiš white collie morajo imeti starši "white factor"!  GG Kiss
Logiran
katie
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #268 : petek, 27.01.2006 : 21:18:10 »

Ojla!

Kako ste?
Že dolgo časa se nisem nič oglasila. Zanimivo tole podedovanje barv. Wink
Vem da sprašujem zelo kasno vendar. Kako ste se kaj odrezali na razstavi-14.1.?
Ogledala sem si jo le košček, ker smo kmalu nato odšli domov. Res super!
Sprašujem se. A mislite da pse ne moti ta gneča? Bilo je ful velik ljudi!
Čeprav malo kasno, čestitke vsem psom! Wink Wink

Lp
            Katie
Logiran
Androma
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #269 : petek, 27.01.2006 : 22:22:58 »

Hojla!


Naši kužki so se odrezali super:
Pes in psica v razredu mladih- slovenska klubska mladinska prvaka 2006, samec razred zrelih - CAC SLO, psica v razredu zrelih - R.CAC, ter odlične ocene- V3,V4. Roll Eyes Cheesy

Lp



izbrisan banner; Jana
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines