mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 20:46:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dolgodlaki škotski ovčar  (Prebrano 236172 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #105 : sreda, 17.08.2005 : 13:30:27 »

Da si boš lažje predstavljala, tole je Wittyjina ovratnica:
http://www.moj-album.com/slike/57377/fixEHtAIBKyr6jhm.v.jpg

lp, rina
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #106 : sreda, 17.08.2005 : 13:42:33 »

Uau, hvala za odgovor, tole je bilo pa hitro Cheesy, sedaj moram pa samo še poiskati ta Tukano... grem takoj na internet pogledat, kje to je,

lp,

B
Logiran
Tessy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #107 : četrtek, 15.09.2005 : 14:26:21 »

Joj! Ne stopnice!!! Do 6. meseca so stopnice in daljsi sprehodi strogo prepovedani! Na to so me stalno opozarjali vzreditelji. :-/ Mladicek je namrec se v razvoju in bi mu slednje znalo mocno skodovati (kolki, displazija...). Zato raje se dva meseca potrpite in psicka nosite gor pa dol (saj verjamem, da ima ze kar nekaj kilc - tako kot Nia). Ampak ni druge, ce zelite zdravega psicka, ko zraste. Wink

joooooooj ,pa kaj to velja za vse pasme ,za kolke pa to ? te stopnice, sprehodi skakanje čez ovire ,tek ob kolesu ? jaz -budalo,pa sem mislila ,da ,samo za bernske planšarske ,ker sem to prvič prebrala na njihovem forumu Huh
samo če to vse ne smeš do pol leta . Kako pa pol začneš z vajami za agility pa to?
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #108 : četrtek, 15.09.2005 : 19:00:49 »

Tessy, to glede kolkov velja za vse pasme, ki so podvržene kolčni in komolčni displaziji. To pa je večina pasem.
Z agilitijem pa lahko začneš že z mladim kužkom, vendar do približno prvega leta starosti odpadejo vsi preskoki, most, palisada, gugalnica... Pa tudi slalom ni dobro zelo zgodaj delati, zaradi hrbtenice. Do takrat pa kuža (mladič) samo spoznava ovire (tunel in ohlapni tunel) in se uči obnašanja v parkurju. Skoke sicer lahko dela, ampak morajo biti palice na tleh, da samo teče čez. Potem pa postopoma dviguješ višino palice. Wink

Za konec pa še ena slikica Witty, ki zamišljeno zre v daljavo.

[attachment deleted by admin]
Logiran
Tessy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #109 : sobota, 17.09.2005 : 12:16:47 »

aha,ok ... Ker mi ni bilo ravno jasno ,kako je s tem agilityjem sram
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #110 : sobota, 17.09.2005 : 12:25:41 »

Oprostite.sem s foruma avstralski ovčar in sem ravno tole videla:
agility se začne trenirat okoli 11 meseca. Na normalno višino ovir..
Nobene potrebe pred tem...

Do tedaj pa igranje in učenje, da vas pes uboga, ko pridete na parkur
deževen pozdrav
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #111 : sobota, 17.09.2005 : 12:59:13 »

Ne razumem kaj sem tako drugače napisala.

Z agilitjem se lahko začne kadar koli, ampak morajo biti treningi prilagojeni psu in njegovi starosti. A ni tako? Kakšen 5 mesečni kuža se bo na parkurju igral in skozi igro spoznaval ovire, eno leto stari psi pa lahko začnejo z resnimi treningi.
Je pa res da ni potrebe da bi kuža že od malega hodil na parkur. Ampak če ima lastnik tako željo ni nobene škode.

lp, rina
Logiran
sheltiebg
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« Odgovor #112 : torek, 20.09.2005 : 06:33:53 »

Privet !!! Ja sum iz Bugarska .Idem na izlozbi u Evropu . Ako mi treba info za vasi izlozbi se nadam da mi pomozete .
Izvinite me cto ne pricam dobro ali mislim sto ce se razumem.
Videte i moj sait za skotskog i setlandskog ovcara.
Pozdrav !Cao
Logiran
sheltiebg
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« Odgovor #113 : torek, 20.09.2005 : 06:35:14 »

A sait je :
**
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #114 : petek, 30.09.2005 : 22:25:29 »

Felina, a sem našla tvojega Jaya? Cheesy

http://sebastjana.moj-album.com/album/330017/?os=513580

lp, rina
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #115 : sobota, 01.10.2005 : 19:27:11 »

Jajajjajajajaja!!!!!!!!!!! To je moja zverinica! Kak je tukaj še lepo odlakan...to poletje se je na morju čisto oskubil, ko je bilo preko 35 stopinj.....prava glistica je sedaj....hehehehhe...pa bo že
Nekje med temi slikica lahko še vidiš mojega drugega...shih-tzujeka Jasperja.....
Smo bili na terenu po gozdu z njihovo naj prijateljico....no vsaj od Jaya je....


Lp, Tina
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #116 : sobota, 01.10.2005 : 21:49:30 »

Huh, potem pa imaš eno veliko kepico in eno malo kepo. Cheesy Lušna sta oba. Jay je ful dober, ker ima belo liso na glavi. Meni je to ful všeč, ampak je takih škotov bolj malo.

Letos poleti je bila tudi Witty skoraj brez dlake, pa sploh ni bilo tako vroče. Huh Zdaj pa se je že začela pripravljati na zimo in ji počasi že raste zimska dlaka.

A je Jay na morju kaj plaval? Witty je samo enkrat, ko so ji šli valovi na živce in jih z obale ni mogla dosečt. Grin Pa je morala it v vodo da bi jih spravila v red.

lp, rina

Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #117 : nedelja, 02.10.2005 : 19:12:57 »

Jay je totalno nor na vodo....bog ne daj, da je blizu kakšen potok ali luža, dirka gor in dol, dokler ni čist črn. Drugače pa je na morju v vodi stal od prihoda na plažo do odhoda v lepi senčiki in fehtal, da mu mečemo kamne, on pa je lovil kapljice. Če pa smo šli v globljo vodo, pa sem oba natrpala na blazino in smo se peljali.

Mojemu se še nič ne popravlja dlaka, no vsaj izpadat je nehala...smo bli že čist panični...če je še taki suhec in še brez dlake, kot da ga stradamo. Wink Sicer se pa itak ne more zrediti, ker je totalno izbirčen in še hiperaktiven in more imeti pod kontrolo celotno dogajanje in vse spraviti v red. To pa ni lahko delo....v tej hiperaktivnosti mu komaj sledim..imam polne roke dela.

Lp





Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #118 : nedelja, 02.10.2005 : 19:50:36 »

more imeti pod kontrolo celotno dogajanje in vse spraviti v red
Haha, Witty je tudi taka. Poleti, ko smo vsi doma (malo na vrtu, malo v hiši, na dvorišču...) in so vhodna vrata odprta, se Witty zmeraj namesti med vrata in nadzoruje dogajanje tako notri, kot zunaj. Če kdo zapre vrata je pravi joj in jih je treba odpret. Grin

Pa saj ni hudo, če je malo bolj suh. Bolje da suh kot debel. Koliko pa ima kil?
Moja pošastka je tudi shujšala čez poletje, pa se bo čez zimo verjetno spet malo zredila.

lp, rina
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #119 : torek, 04.10.2005 : 10:12:50 »

Ja, tehta 22 kg, upam da še vedno toliko...visok pa je 61 cm...res izgleda kot mali dahavec. Ampak kot si rekla, bolje suho kot predebelo, ker glede na to koliko ga veseli divjenje, je idealne konstitucije...dlaka pa upam, da se bo v kratkem opomogla.

Lp, Tina
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Dolgodlaki škotski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines