mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 06.07.2024 : 21:20:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: tibetanski španjel
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 127   Dol
Natisni
Avtor Tema: tibetanski španjel  (Prebrano 234063 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #330 : petek, 12.08.2005 : 15:56:37 »

Sama sem dolgo iskala pravega psa zase (vsaj eno leto) - če me zdaj vprašate a mi je žal - NE! Za pravega psa se splača počakati!
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #331 : petek, 12.08.2005 : 19:27:58 »

Se popolnoma strinjam. Tudi jaz sem iskala pravega kužija kar leto in pol. O tibetanskih španjelih in nasploh psih sem se naučila še veliko (beri ogromno) več, kot sem že vedela o njih. Odločala pa sem se med mopsijem, japonskim špicem ter tibetanskim španjelom. Te tri pasme so še zdaj moje najljubše. Ampak bi mogla reči, da bi se odločila čisto napačno-za KATEROKOLI drugo pasmo. Tibiji so moji ljubčki in tako bo tudi ostalo!! Tongue Zdaj lahko samo gledam v Tosco in se kar ne morem prečuditi njeni intelegenci, karakterju, smislu za humor... Roll Eyes Cool Sem se že odločila, da ko bomo Tosco parili,(upam, da bo vzrejni pregled uspel... Undecided ) bom obdržala enega psa in bla, bla, bla... Grin Tako smo se nekega večera odpravili in svojemu življenju sem naredila veliko uslugo... Wink Z enim stavkom povedano:

V tibije sem se zaljubila na prvi pogled in na moj zadnji pogled v življenju bi rada videla prav njih... Smiley
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #332 : petek, 12.08.2005 : 20:44:58 »

Nely, bi te vprašala, kako naj Tosco navadim, da se po enem krogu (ko vadima) naveličala, se vsedla in trmoglavila...vse vrste pomoči z priboljški ne pomagajo, kaj prida. Samo zredila jo bom... Roll Eyes Pa še to, včasih (skoraj vedno  Wink ) repa ne drži pokonci, ko stoji primeru. Upam, da ga bo držala tudi ko bo tekla ker se bojim, da bi jo drugi kužiki zmotili...sicer ji tako ali tako sam dvigneš rep ampak vseeno. Smiley
Upam, da lahko pomagaš...
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #333 : petek, 12.08.2005 : 20:47:51 »

Oprostite...napak(ic)a. Kako naj Tosco navadim, da se NE bo naveličala...  Roll Eyes sram  to je še največji problem, ker drugače je čisti zlatko!!
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #334 : petek, 12.08.2005 : 21:45:47 »

Hm - tole če rep sputi ni napaka!
Ji ga pač popravi in dvigni gor!

Če ne pali na priboljške bo mogoče na hrenovko, sir, klobaso.... pa tole probaj!
Mogoče pa ji preveč ponujaš priboljške - odklopi priboljške za razne druge zadeve, pa ji daj priboljšek samo takrat ko vadiš - pol bo mogoče tole vzela kot dobro in bo rada sodelovala (to smo naredili mi)!

Drugače pa na rep boš bolj težko vplivala - saj moja ga na prvih razstavah lepo pod rit zavila - trema, strah....
Zato pa se potem z kilometrino navadi, da je pač na razstavah več psov, hrup, in se s časoma tega ne boji več!

Ko hodiš v rinku r zdrugimi psmi, pazi da imaš razdaljo, saj niti tebi niti drugim ne paše če se psi rukajo in prerivajo - saj se potem med seboj motijo in verjemi da lahko izgleda zelo nerodno!

Drugače pa ti res priporočam da si na razstavi prej in se potem lahko dogovorimo pa gremo kak krog skupaj, pa se bo Tosy navadila in vidla da ni nič hudega!
Pa tudi pokažem ti lahko - ni problema! Wink

Je pa res dobro da si Tosy navadiš nase - saj boš z njo navsezadnje hodila ti naokrog in ti boš tista ki ti mora zaupat - in verjemi da vama bo po parih razstavah uspelo - tudi nama je... sicer pa na napakah se učimo - mar ne? Cheesy
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #335 : sobota, 13.08.2005 : 19:46:34 »

Ja, ja. Se popolnoma strinjam. In danes sem ugotovila, da močno "pali" na mačje (tiste mini) brikete... a ji lahko dam namesto priboljška-preprosto obožuje jih... Roll Eyes Midve vadima čisto sami in mogoče bi pa le bilo dobro, da bi ti malo pokazala, ali pa, da bi skupaj vadili. Ampak se mi zdi (ko smo bili v kinoloških društvih smo pridobili izkušnje), da je Tosco "sram" dati rep med noge Roll Eyes Tongue in ga pač med tekom drži pokonci (zarečenega kruha se največ poje... Grin ) Drugače ji pa priboljškov ne dajem preveliko. Le kakšnemu jogurtovem  kozarčku se ne morem upreti in z veseljem mlaska, ko liže kar ostane. Zatem je pa pravi packonar!! Smiley Verjamem, da se bo na vso to zmenšnjavo navadila in na napak se bova obe največ naučili-kot si rekla

Zdaj pa Tosca tako prosi na mizi z računalnikom, da mislim, da hoče dati Nely en slinast poljubček za lahko noč....eh brezveze... Grin
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #336 : nedelja, 14.08.2005 : 13:58:07 »

Nely, a ko prideš na razstavo si lahko sam poiščeš primeren kotiček? Drugače pa gre Tosci kar dobro, čeprav je še vedno malo trmasta... Grin Wink
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #337 : nedelja, 14.08.2005 : 16:55:30 »

Spet se oglašam...
Problem....oziroma promblemček je (verjetno mi boš ti Nely lahko pomagala... Huh ), da ma Tosca ogromno "lulo in joškice" ( Grin ). Zdaj je v 12 dnevo gonitve tako, da sprašujem če je to normalno. Obe dobi med gonitvijo naj bi trajali od 5-9 dni ampak a je pri manjših pasmah doba tudi manjša?? Pa pri psičkah, ki se prvič gonijo je lahko tudi kaj drugače...to sem prebrala ampak nevem kaj je lahko drugače...?Malo me skrbi... to sem pač jaz Roll Eyes Undecided
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #338 : nedelja, 14.08.2005 : 19:17:56 »

Sem že tečna, ampak vseeno... Grin

A TŠ-ji spadajo pod okrilje specialne razstave za pritlikave pasme. Mislim da, ker spada tja tudi mops, ki zraste do 32 cm... prosim odgovori... Wink Smiley
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #339 : ponedeljek, 15.08.2005 : 12:42:22 »

Samo za informacijo...Tosca se je prenehala gonit... Wink
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #340 : ponedeljek, 15.08.2005 : 12:46:51 »

o, to je šlo pa hitro!

zdaj pa bo zopet mir v bajti do naslednjič!

kaj v Trboblje pride kdo? grem kot gledalec, že komaj čakam!!!

varja

p.s. Yago, ti pa si še na dopustu?
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #341 : ponedeljek, 15.08.2005 : 13:00:05 »

Midve s Tosco greva v Trbovlje... Wink Grin
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #342 : ponedeljek, 15.08.2005 : 13:04:00 »

super, potem pa se tam vidimo! te bom pocukala za rokav, če si za to!?
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #343 : ponedeljek, 15.08.2005 : 13:10:09 »

Ja seveda!! Ampak prisežem, da me boš spoznala samo po Tosci...če me sploh boš!! Cheesy Grin Smiley
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #344 : ponedeljek, 15.08.2005 : 13:13:38 »

to pa res... bom pač zagnjavila vsakemu, ki bo imel tib. španjela! to bo lušno!!!  Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 127   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: tibetanski španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines