mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 16.08.2024 : 01:29:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Mešanček
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mešanček  (Prebrano 209583 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #510 : torek, 11.03.2008 : 14:24:08 »

Ne ga hujšat, medota Cheesy kaki cortek lepi. Jaz sem čisto nora na take medvedke kosmate in lepo zaobljene Kiss
A veš, da mi to veliko ljudi reče?Da mu zelo paše da je tak. Saj meni tudi zgleda luškan, samo je zanj dobro, če bi malo shujšal. Je 10 let star in se bojim, da bi mu kolki šli potem pa s tako težo veliko težje hodi. To delam samo za njegovo dobro. In gre tako počasi, da nevem kaj naj še naredim. Količinsko mu dam hrane za toliko težkega psa kot bi moral biti (po priporočilu veterinarja), priboljška skoraj ne dobi (mogoče kdaj, ko je res priden  Wink ), veliko se giblje,...Oče ga vsak dan pelje v gozd in mu meče palice po hribu navzdol, mama mu meče frizbije na travniku, jaz pa z njim tečem, rolam,...ali pa samo hodim. in to vsak dan. Res se veliko giblje, samo shujša pa nikakor ne. Ima kdo kakšno idejo za shujševalno dieto za psa, ki res pomaga?  Undecided
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #511 : torek, 11.03.2008 : 15:17:18 »

branka ali maš kakšno sliko od tega psa? ker me zanima kako drugi psi zgledajo brez repka.

Moram imeti nekje ne disku, ampak jih ne najdem. Ga bom slikala ponovno.  Smiley
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #512 : torek, 11.03.2008 : 15:53:41 »

zalarjeva, naša Anita je bila prava bunkica, ko sem jo dobila. Shujšala je v približno enem letu za dve kili - zdaj ima slabih 7 kil, prej pa jih je imela 9 Smiley Sta samo dve kili, ampak pri tako majhnem psu se precej pozna. Je pa shujšala po mojem mnenju samo na račun frizbija in žogice, ker blazno rada lovi in prinaša. Zanimivo je, da je za razliko od splošnega mnenja najbolj shujšala ravno po sterlizaciji, ko se je karakterno popolnoma spremenila in postala precej bolj živahna kot prej.
Logiran
Toblerone
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 33


« Odgovor #513 : torek, 11.03.2008 : 15:54:38 »

A veš, da mi to veliko ljudi reče?Da mu zelo paše da je tak. Saj meni tudi zgleda luškan, samo je zanj dobro, če bi malo shujšal. Je 10 let star in se bojim, da bi mu kolki šli potem pa s tako težo veliko težje hodi. To delam samo za njegovo dobro. In gre tako počasi, da nevem kaj naj še naredim. Količinsko mu dam hrane za toliko težkega psa kot bi moral biti (po priporočilu veterinarja), priboljška skoraj ne dobi (mogoče kdaj, ko je res priden  Wink ), veliko se giblje,...Oče ga vsak dan pelje v gozd in mu meče palice po hribu navzdol, mama mu meče frizbije na travniku, jaz pa z njim tečem, rolam,...ali pa samo hodim. in to vsak dan. Res se veliko giblje, samo shujša pa nikakor ne. Ima kdo kakšno idejo za shujševalno dieto za psa, ki res pomaga?  Undecided

saj vem, da je za njegovo zdravje slabo, če je pretežek, tisto z "ne hujšat" je bil hec. Sem tudi jaz bolj medvedek, pa se mi zgleda smilijo ;-)

Glede diete ti svetujem, da delaš podobno kot pri ljudeh. Dajaj lažjo hrano in manj večkrat na dan. Odvisno kak je tvoj kuža navajen jesti. Če je recimo 1x na dan običajne brikete mu kupi light ali pa senior in mu razdeli obrok na dva manjša dnevna. Del briketov zamenjaj s kuhano zelenjavo. Vsaj tako smo mi našemu prejšnjemu psu spremenili prehrano, ko je bil starejši. Presnova jim pač dela počasneje in se jim bolj nalaga, vsaj našemu, ki je bil prej pravi atlet se je zadnji 2 leti kr poznalo "dobro življenje" ;-)
Logiran
Špelca
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #514 : sreda, 12.03.2008 : 14:00:32 »

lep pozdravček!
No mi smo imeli velik problem zaradi prevelike teže. Naša pokojna labradorka Arka je bila kar bajsa. Pač ona je bila že od majhnega bol okrogla, in že ko smo jo dobili je imela probleme z kolki, tako da se ni mogla kaj dosti gibati.Mami ji je namreč razdelila dnevni obrok na 2 obroka, sam to ni bilo dovolj. Ker se ni dovolj gibala ni kaj dosti zgubila teže, sama dijeta pa ni bila dovolj Sad 
Zato ti toplo priporočam isto kar ti je svetovala Toblerone.
In seveda, da me večkrat pokličeš za kakšen dolg sprehod. Smiley 
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #515 : sreda, 12.03.2008 : 14:55:23 »

Jz pa sem ga hranila z Hillsovimi light briketi in jih ni maral,saj so zelo suhi. Ravnokar sem prišla iz Mr.Peta kjer sem se dodobra pozanimala kako shujšati psa. Mi je prodajalka predlagala Pro plana in sicer light za predebele pse. Je popolna hrana za pse, starejše od 7 let. Naj bi bila zelo ješča. Tako sem kupila 800 gramsko vrečko in danes začneva. Upam, da mu bodo všeč in greva potem po 15 kilsko vrečo. Vmes se bova pa še naprej veliko gibala. Je pa rekla, če mu prevelika teže ne predstavlja ovire, ni panike. In se mi ne zdi, da bi bil zaradi nje manj aktiven. No vseeno bom še naprej poskušala ga shujšati.  Wink
Špelca za sprehod sem pa seveda za!  Wink
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #516 : sreda, 12.03.2008 : 17:39:26 »

Nama so prav tako priporočili Pro plan za bivšo bajsko Anito, tistega z lososom. Moram rečt, da ji zelo paše, Thoru pa tudi.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #517 : četrtek, 03.04.2008 : 13:37:32 »

No pa še par slikc mojega 10 letnika-1.5. ima rojstni dan! Smiley

Ena iz profila-malo naveličan slikanja  Tongue



Pridno sedim-tak je bil ukaz, drgugače bi bil že pri tebi, da me čohaš  Grin



Na poti k tebi-že spet  Tongue Grin



Maza moja, ljubkovalno bunka moja  Grin . Je pa že malo shujšal  Cool . Pa še malo more, bo postaven star gospod  Wink
Logiran
lyzika
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


« Odgovor #518 : petek, 04.04.2008 : 16:05:34 »

..zalarjeva...imaš zelo fletnega fantiča..opa, sem mislila gospoda

...meni (no, moji psički) je ratalo zbiti težo z Almao Nture diet...potem so se ji pa briketi kar na enkrat ustavili! Sedaj smo na Eukanubi Senior (še za enkrat ni očitnih rezultatov)!

Mi je pa trgovka v celjskem Mr.Pet-u dejala, da naj vztrajam pri Almo Nature, da jih bo že pojedla, ko bo lačna, pa tudi, če bo en teden stradala! Halo? V zagovor sem ji povedala, da tudi ljudje ne maramo določenih jedi in da je itak preveč lačnih, da bi morala še jaz svojo kosmatinko stradati. Pa mi je odgovorila, da če je preveč debela, ji nekaj dnevno stradanje ne bo nič škodilo! Šok!

Ja, če nimate boječega kosmatinca, najbolj pomaga....rekreacija (ali pa po Mr.Pet-ovih priporočilih...stradanje)!

 
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #519 : petek, 04.04.2008 : 17:25:34 »

Zalarjeva, zelo lepega in pridnega pesjana imaš  Kiss

Zdaj pa še nekaj fotk moje lepe žverce:

Nekaj berem  Roll Eyes


Čakam na naslednji ukaz  Smiley


Sem lep  Cool


Še malo zaspan  Cheesy




No, a si že skuhala? A se greva prosim zdaj igrat dalje?


Na sprehodu z mojo Anito in njenimi frendi.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #520 : petek, 04.04.2008 : 17:40:55 »

 Grin Grin Grin kaksna faca sploh na prvi fotki, kjer so jo sama usesa.

zalarjeva,
mogoce je res starejsi gospod po letih, je pa se vedno prav navihan smrkavec, ko pogledas njegove oci.  Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #521 : petek, 04.04.2008 : 18:43:52 »

Lovethor kako je luškan!  Kiss Končno slikice! Se mi je zdelo že, da bom samo jaz objavljala fotke-se boste že naveličali (spet ta zalarjeva kaže svojega Nika  Tongue ). Super fotke!  Wink kakšna ušesa, hehe Grin
Drejči, res se včasih sprašujem, če je res star že 10 let-je še zelo igriv in res se mu učke še svetijo (predvsem, ko dobi za jest  Tongue pa ko vidi, da sem vzela njegov povodec-juhu, gremo na sprehod  Cheesy )
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #522 : petek, 04.04.2008 : 18:45:58 »

Aja pa branka, še vedno čakam slikice tvojega lepotca Wink !
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #523 : sreda, 09.04.2008 : 13:46:22 »

Drejči, jaz ušes sploh ne opazim, dokler ne vidim na kakšni fotki, da je več ušes kot vsega ostalega. Se pa da kljub takšnim radarjem prav lepo furat selektivni sluh.  Grin

zalarjeva, glede fotk pa ti moram priznat, da se pošteno brzdam, ker tako rada delim s svetom slikice mojih lepih zverinic, da se bi me prav kmalu naveličali Grin Imam pa še dve od nedeljskega potepa, ki sta mi ful posrečeni Smiley



Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #524 : sreda, 09.04.2008 : 17:30:59 »

Hihi, kakšna skoskica! Jah nič, bova pa edini objavljali fotke najinih kosmatincev, če noben drug ne bo. Grin
Sploh je pa oče kupil nov fotoaparat in ga je treba fajn sprobati. Tongue
Bo Niki spet poziral Cool Revček Tongue
Lovethor,krasne fotke!
Logiran
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Mešanček
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines