mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 22:57:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Mešanček
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 107   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mešanček  (Prebrano 206952 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #270 : sobota, 24.02.2007 : 14:43:13 »

Christjan, pes ne bo nic bolj "uzaljen" po kastraciji, kot bi bil po katerikoli drugi operaciji, saj ne razume kaj se mu je zgodilo. Ljudje smo ponavadi tisti, ki tezko prebavimo, da imamo kastriranega psa. No, sama ga imam in me to prav nic ne moti, ravno nasprotno, vesela sem, da smo se tako odlocili. Operacijo je povsem normalno prezivel, takoj je bil na nogah, ze po dveh ali treh dneh pa se je obnasal kot, da se ne bi nic zgodilo. Jesc je bil ves cas, plasticni ovratnik pa je nosil mislim, da kaksen teden. Sem prepricana, da bodo tudi ostali psi ko/ce jih bom imela kastrirani. Le pogumno. lp
Logiran

Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #271 : sobota, 24.02.2007 : 14:49:21 »

Zdravo!

Saj ne gre za to, da bi mene motilo, sem vesel če prepreči raka in naskakovanje vsega živega... Kako dolgo pa traja operacija? Grem zdaj počasi v hobby program da kupim kaj za mojega rexija in pa še moje ostale ljubljenčke... Kaj če bo v ponedeljek kastriran lahko gre potem v sredo na dopust- verjetno se bo tam tudi kaj igral z drugimi kužoti, ali naj miruje nekaj časa?
Hvala za pomoč...

LP, Christjan
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #272 : sobota, 24.02.2007 : 14:58:43 »

Christjan, pes po kastraciji ni dejansko "užaljen", to se samo zdi lastnikom, ker je nekaj dni zelo umirjen pač zaradi operacije, isti dan je tudi zelo omotičen, tako da je najbolje, da pustimo psu takrat počivati. Pes bo res na začetku (več kot teden ne bi smelo trajati) manj jedel, vsekakor pa ne bo to zaradi protesta, ampak zato, ker pač 'ne bo mogel'.
Mislim, da okrevanje traja kakšna dva tedna, čeprav bi pes že prej divjal, ampak ga moramo "držati nazaj" in ga nekako prepričati, da miruje. Ne spomnim se več, kako dolgo traja operacija.

37 kg je za 5 mesečnega psa zelooo dosti. Če pogledaš standard za belgijske ovčarje, piše za odrasle (!) samce 25-30 kg, za nemške ovčarje (spet odrasle!) pa 30-40 kg. Pomembno je, da se mu morajo čutiti rebra, ko se jih otipa (ne ko pritisneš, ampak samo ko položiš dlan proti rebrom). Pri malinoisih se v bistvu morajo videti, sploh med gibanjem, ker ima tako dlako. Vsekakor pa velja, da je za zdravje boljše kakšna kg manj kot preveč. Še posebej v fazi rasti ne sme biti pes debel, ker teža (maščoba) pritiska na kosti, ki se zaradi tega nepravilno razvijajo in ima potem pes težave celo življenje. Maščoba pusti sledi tudi na ožilju. Ne nasedajte milemu pogledi, ki "prosi" za hrano - dajte mu toliko, kot potrebuje in nič več. Gre za njegovo dobro ...
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #273 : sobota, 24.02.2007 : 15:18:02 »

Sammy saj se mu vidijo rebra med igro... Samo glavo ima tako po nemški dogi in je že tudi sedaj res malo manjši od berenskega planšarja, tako, da mislim da ni samo med belgijcem in nemcem. Pes ni debel je pa močne konstrukcije, lahko vam pošljem slike... pišite mi na:
adam.christjan@gmail.com. Pes je močen spravi na tla tudi lanceerja (nevem če sem prav napisal), je večji od aljaškega malamuta pa velik je kot nemški ovčar velik-samec, pa ima komaj 5 mesecev!!! Tako da ne verjamem in tudi drugi na sprehodu ravno ne da je to mešanec med 2 pasmama. Ni se mi zdel nikoli tako velik, opazil sem ko je bil z pravimi velikani polek?!?
LP
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #274 : sobota, 24.02.2007 : 15:25:38 »

Aja napisal sem samo belgijski ovčar, njegova mama je belgijska ovčarka-malinois

LP
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #275 : nedelja, 25.02.2007 : 23:49:03 »

Zdej si me pa čist zmedel-sploh ne vem več kok naj si predstavljam da je pes velik. Kako je lahko večji od malamuta a hkrati velik toliko kot odrasel nemški ovčar? Kolikor jaz vem, je nemški ovčar manjši od malamuta. Pa rekel si, da je mešanec med nemškim ovčarjem in belgijskim ovčarjem, potem pa da ima glavo podobno nemški dogi. Pa si prepričan, da je dejansko star šele 5 mesecev? Ker pri 5 mesecih kolikor je meni znano, pes še ni spolno zrel in ne skače za psicami...Pojdi z njim k veterinarju na posvet glede kastracije. Moj pes ima 45kg in me je veterinar malo okregal, češ da je pes predebel in mora nujno shujšati vsaj 5kg in je sedaj na strogi dieti. prehranjuje se z dietičnimi briketi, priboljški odpadejo. Za našega psa smo plačali 188 evrov za kastracijo (približno 45000 sit za lažjo predstavo). "Lučko" na glavi mora imeti 10 dni-torej dokler se mu šivi ne poberejo ven. Je že zelo aktiven, vendar malo še zmeraj pazimo, da ne nori preveč-umiril se ni. Operacija je bila nujna, saj je imel že kri v mehurju, tako da smo ga kastrirali predvsem zaradi zdravstvenih razlogov. S tem kvečjemu preprečiš bolezen in psu podaljšaš življenje.
Moj niki je najbolj srečen, ko mu "lučko" potegnem z glave, ornk počoham in odpeljem na sprehod brez "lučke". Vendar ga moram imeti nonstop pod kontrolo, da si nebi slučajno šivov začel ven vleči. Vsak dan dobi tudi antibiotike. Poskusila sem že vse načine kako mu jih dati, vendar vedno pljune tableto ven. Tako mu odprem gobec, potisnem tableto v grlo in mu ne preostane drugega kot da jo pogoltne. Ima kdo kakašno boljšo rešitev, ki zagotovo deluje? Ker ta način, ki ga zdaj uporabljam, se mi zdi malo krut. Pes se mi smili, vendar ni druge...je zanj dobro.  Undecided
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #276 : ponedeljek, 26.02.2007 : 13:09:08 »

Pri nas nam glede dajanja tablet uspeva na zelo prefrigan način. Namreč, dosegli smo, da jih naša psička, ki niti pod razno ni marala jemati tablet, sama pozoblje.

Šlo je pa takole. Ko je bil čas za tableto, sem jo dala na tla pred psičko in s prstom pokazala nanjo. Večinoma jo je povohala, potem pa se je obrnila stran. Tableto sem ji nato sama dala v gobec oz. žrelo, kot to opisuješ ti. Takoj zatem pa sem ji dala priboljšek. Čez par dni je povezala tableto s priboljškom in jo začela sama jesti. Zdaj jo dam na tla pred njo, ona jo poje in nato začne z repom mahati kot nora, ker ve, da jo čaka priboljšek. In vsakič ga seveda tudi dobi.

Poskusi! Mogoče rata tudi tebi.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #277 : ponedeljek, 26.02.2007 : 14:19:06 »

Jaz mu tablete vedno dam v trikotni sirček in jih poje skupaj z njim.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #278 : ponedeljek, 26.02.2007 : 14:37:54 »

Jaz prisegam na piščančjo posebno salamo. Fejst diši, pa še spolza je, pa zdrsi po grlu. Tableto pa vedno razrežem najmanj na četrtinke (odvisno kako debela in velika je) in jih zatlačim v ravno za en grižljajček velike koščke. Isto salamo drugače uporabljam kot nagrado. Zverina se mora še prej vsest in potem je obilno nagrajena z obogatenimi koščki salame. Sploh ne ve kaj ga je doletelo....  Cheesy
Pa v začetku mi je iz koščkov mesa "izluščil" tableto in mi jo v loku ven pljunil...  Cheesy
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #279 : ponedeljek, 26.02.2007 : 14:45:27 »

Naš zmešanec niti ne pogleda, kaj sem mu dala - samo pogoltne in prosi še  Cheesy Anitki pa malo zdrobimo pa skrijemo med hrano, pa tudi ni problema.

Christjan, daj pokaži tega tvojega mešanca z malinoisem - jaz sem zadnjič enega v živo videla, pa sem ugotovila, da je moj Thor res ZELO podoben. Samo je ful manjši - mogoče je bil kakšen čivavko poleg Smiley
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #280 : torek, 27.02.2007 : 13:13:23 »

Najlepša hvala za nasvete. Zdaj ve, da tudi če pljune ven ne bo s tem nič dosegel in bo hitreje minilo, če ga takoj pogoltne in še okusa ni tako slabega kot če se mu nekaj časa valja po gobcu preden ga izpljune ven. Ko mu ga dam v žrelo, se obrne stran in "na skrivaj" izpljune. Misli, da ne bom videla. Potem mu hitro dam par briketkov da si popravi okus. Torej šlo je na bolje. Kalsang, bom probala tvoj način pa bomo videli. Tudi jaz sem že probala s posebno salamo, vendar med grizenjem ugotovi, da je notri trd delec in ga nato izpljune, hehe. Prav tako je bilo tudi s hrenovko, zato gre očitno pri njemu lahko le zgrda. Smiley
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #281 : torek, 27.02.2007 : 13:29:56 »

Poskusi še zdenka sirček. Tudi jaz nisem bila uspešna z raznimi salamami, siri... Včasih sem mu skuhala obrok in vmes dala tableto, pa je na koncu le-ta ostala v posodi Roll Eyes. Potem mi je pa veterinar povedal za sirček. Mogoče bo pa to delovalo.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #282 : torek, 27.02.2007 : 13:51:00 »

No bom probala. Tudi on med hrano najde tiste četrtinke tablet in jih pusti v posodi. Sirčkov ne mara preveč, bom pa probala s to vrsto. Hvala!
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #283 : torek, 27.02.2007 : 14:03:40 »

lovethor hmm.... kako pa naj pokažem slike oz kje in kako?!?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #284 : torek, 27.02.2007 : 15:21:49 »

No mi kr tisimo tabletke v gobcek pri starejsi psici, ker jih pljune ven na najbolj prefinjene načine. Seveda je gobček potem potrebno držat zaprt dokler tablete ne pogoltne. Tamala pa jih kr sama je, brez protesta.
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 107   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Mešanček
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines