mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 04.10.2024 : 01:20:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 307871 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #615 : sreda, 11.08.2004 : 15:01:28 »

Aja celo to te vprašajo  Shocked Grin.

Ja kakorkoli bova prišibala do Ljubljane  Cool, sploh ni govora, da bi se slikali kje drugje (mojim sem že naplahtala kako slikajo kolke samo v Ljubljani) Tongue Cheesy.

Vsekakor se nisem imale namena pustit odgnat (kjer je Blu sem tudi jaz). In seveda se ne ganem od tam dokler pes ne gre sam (bi se reklo peš) do avta...to pa res vedno (v dveh primerih ko sva imela to "srečo", da sva bla pod pomirjevalom. itak, da sva bla matasta oba ne samo pes, ker sem non stpo poslušala kako diha, zakaj diha al že škili na eno oko... sram Cheesy

No bomo vidli kaj in kako, bom pa javla  Cool



Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #616 : sreda, 11.08.2004 : 16:21:22 »

No sej pol si lahko predstavljate kako je bilo meni, ko pes skoraj da ni kazal znakov življenja.. Huh po narkozi.
Me je pa še čisto zadet uščipnil v nos, kot da bi preverjal, če sem jaz resnična.. Wink
Hvala bogu, da imam zdaj tudi slikanje kolkov za sabo. Ampak Petra na Kliniki (Mestni log) se ti res ni treba ničesar bati. Preverjeno so tam slikali že kar nekaj belgijcev. In kako so ocenili Sambota?
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #617 : četrtek, 12.08.2004 : 11:01:24 »

Hojla!

Kaj se pa kaj dogaja z vašo poslušnostjo??
Jaz še vedno sanjam o ostalih predstavnikih belgijcev na kakšni državni tekmi. Mi smo sicer na bolniški in bomo še nekaj časa, ampak zagon pa sem dobila takoj po opravljenem izpitu.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #618 : četrtek, 12.08.2004 : 11:48:12 »

Jap, Petra, seveda te vprašajo, če kaj prispevaš k nataliteti  Wink. Pri rentgenih vedno.

Maja, baje je imel horr s Panteonom eno slabo izkušnjo tudi v Mestnem Logu, ampak jaz jim še vedno zaupam, vsekakor veliko bolj kot kaki drugi kliniki... Jaz sem tja hodila s prejšnjim psom, z mačko, hodim s Črno Smrtjo in svojim zajčjim Abrahamom in sem vedno bila zadovoljna z njimi. Tudi zloglasna dr. Ivanuša je bila do mene in Sambota čisto prijazna. Kolke ima seveda zdrave  Wink, torej A1/A1. Je rekla, da boljše si lahko samo še sanja  Grin. Do zdaj sem spoznala samo enega belgijca z B displazijo, vsi drugi imajo zdrave kolke; to pri njih res načeloma ni težava. Parjenje s takimi (B) psi pa... Eh, raje ne bom začela  Roll Eyes.

Poslušnost - po mega pohvali kino. stručkota sem dobila zalet za polet do Mongolije, ampak zdaj me žal (no ja, niti ne  Grin ) ni doma, tako da so ti plani rahlo odloženi. Sem pa odločena jih realizirat in se po tem tudi it pokazat na kako tekmo, toliko da vidijo, da belgijci niso samo malinovci...

Lep pogrižen pozdrav vsem, Urša in teta Sambo
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #619 : četrtek, 12.08.2004 : 11:56:05 »

No če ti bo znesla, državna je nekje oktobra v Celju. Če bo vse po sreči, greva midve z Nevenko po B tekmovat. Pa prepričujem še eno Petro s stafko, da bi prišla. Pa da ne bova imeli premalo konkurenco  Cool, na veselo vabim vse naokoli...
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #620 : četrtek, 12.08.2004 : 12:41:03 »

uaaaa tekma v poslušnosti  Cool ja to bi blo pa fajn it na kakšno pogledat in se mogoče kakšne tudi udeležit.  

Bi pa midva mogla vsekakor malo izpilit obrate  sram Roll Eyes Wink

Jaz sploh ne vem kako to gre s temi tekmami, se pravi, da lahko tekmuješ tudi po B programu? Kako pa to izgleda? Kot izpit? Samo poslušnost al tudi ostale zadevščine(streloplahost in podobne zadeve?)

Maja a Petra z obale z Ayo? (Aya je namreč Blujeva ljubezen  Kiss Grin iz šolskih dni)
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #621 : četrtek, 12.08.2004 : 13:24:26 »

Ja tekma zgleda zelo podobno kot izpit. Samo mogoče bolj strogo ocenjujejo. Glede streloplahosti tudi jaz nisem ziher. Jaz sem jo imela tudi na izpitu, tako da ne vem. Ampak kar pogumno..
Obrate pa lahko izboljšaš z žogco (al katerokoli igračko, na katero je nor) tako, da ga z npr. žogco povabiš na obrat in pretiravaš v gibanju. Sej mal težko je razložit, ampak upam da si razumela.
Lahko narediš tudi počasi s hrano in potem pospešiš na plen. Odvisno kaj psu bolj ustreza. Pri meni vsekakor igrača, hrana je bolj za statične vaje oz. kjer moram delati počasi. Pri večini poslušnosti, pa jaz zelo rada na hitrosti delam, da ohranim temperament čez celo poslušnost.
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #622 : četrtek, 12.08.2004 : 13:27:20 »

Ja ja ta Petra  Grin

Pa še to pri meni se je zelo obneslo, da sem pozornost delala posebaj brez vsakršne prisile na kliker in ga šele potem prenesla na poleg.
Ej sej vidte, da me čisto zanaša tale klasika.. Tongue Tongue
Bambi nič lenart, lepo domov trenirat!!!

Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #623 : petek, 13.08.2004 : 09:32:30 »

Ojla, kot sem že rekla nekje prej z Urošem razmišljava o možnosti nakupa še enega psa (čez kakšno leto) pa sem se že zdej vrgla v preučevanje pasem in psarn in psov.

No mislim, da zaenkrat sva odločena da ostaneva v belgijskih vodah (ker sem čisto preveč zaljubljena v to pasmo Kiss) Tax-ini mladički so me sicer kr precej okužili ampak se pobiram  sram Grin

Ok razmišljava o tervuerenu (že preden smo dobili Bluja sem hotela to različico pa jih ni bilo nikjer za dobit, potem pa je prišel moj najdražji Blu  Kiss).

Pregledala sem menda že cel svetovni splet in vsega je tolko, da po dveh urah buljenja v monitor na dan par tednov, od škiljenja ne ločim več kaj je kaj  sram Shocked Grin

Me zanima, poznavalci (psarn, nazivov in dobrih psov in ljudi-vzrediteljev) kako se vam kaj zdi situacija, kaj bi priporočali (denar zaenkrat v fazi izbiranja ni omejitev) zadeva pa je taka, da je zaželjeno, da je v Evropi, ker bi šla psa sama iskat. Uvažanje in pes sam na letalu mi ni preveč simpatična ideja...čeprav sem pogledala psarno kjer je hunden vzela Raidija in morem rečt, da je Iceman res čudovit terv.
 
No nekako sem gledala psarne kot so seveda hoge laerova, pa corsini in še neka na ....sem pozabla neki na f...ja pa bergeracova...

ok, sprašujem informativno (psa do kakšnega 2006 ne nameravam nabavljat, ker nimam še pogojev v Ljubljani zanj)

hvala

Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #624 : petek, 13.08.2004 : 10:10:37 »

wow in jupi...  Grin  Grin
tudi jaz razmišljam še o enem psu, ampak to je še tudi povezano z daljno prihodnostjo..
Logiran
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #625 : petek, 13.08.2004 : 12:22:58 »

Ojla!

Petra, na novi spletni strani od Raidyja sem pod "links" dodala psarne ki so meni najbolj všeč (mojoče sem kero pozabila). Corsini in Hoge Laer so mi seveda nekaj posebnega  Wink.

http://www.webmediamusic.com/raider/index.htm


lp,
hunden
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #626 : petek, 13.08.2004 : 13:25:22 »

Hunden, čestitke za lepo stran! Pa najlepšejša hvala zanjo, že 2 tedna kot nora iščem wp od Hoge Laerjev (me je spet zagrabila belgianmanija) in mi nikakor ni uspelo oz. mi je ni hotelo odpret. Sem se že ustrašila, da ne obstaja več  Undecided Sad. Jejhata, sem začela sanjat...  Roll Eyes
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #627 : petek, 13.08.2004 : 21:46:07 »

Hunden najlepša hvala za nadvse koristne informacije  Cheesy.

Super stran imaš  Cheesy

Lih zdej gledam te linke in ugotavljam, da sem jih kr veliko večino že prečekirala  Cool. Zaenkrat pa je vse kar sem ugotovila, da kjer koli sem pogledala (moj magičen prst oz. miška) rodovnik psa, ki mi je recimo všeč je bil Hoge Laerov al pa Hoge Laer at Corsini...

Danes mi je dala Bambi tudi nekaj linkov in sem navdušena nad Grimmedans  Cheesy

Ostale bom pa še pregledala  Wink
Logiran
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #628 : sobota, 14.08.2004 : 15:16:52 »

Živ!  Smiley

Me veseli da je stran vsaj malo koristna, sicer stran še ni končana(bo veliko, veliko več). Nimam toliko časa delat...

Jaz tudi dobim "belgijsko manio" vsake toliko, samo ne morem še enega kupit  Cry

lp,
hunden
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #629 : nedelja, 15.08.2004 : 08:35:08 »

ok, zdej sem malo manj zmedena kot  prej  Huh

V kratkem bi napopala kakšno sliko gor kakšnega tervuerena, ki mi je všeč pa bi spet prosila za vaše kometarje (ampak iskrene  Cool)

Mislim, da se vse vrti bolj ali manj okoli Hoge Laer...kakšni komantarji na to temo? (sprejmem vse dobro, slabo...)

in še magično vprašanje, kakšna bi sem vam zdela cena oz. razumna cena za npr hoge laer psičko  Huh Wink (vem kolko stanejo belgijci pri nas, izven naše države pa je malo tema...)
Logiran
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines