mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 04.10.2024 : 01:18:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 307867 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #600 : četrtek, 05.08.2004 : 12:46:19 »

Hojla!

Mislim, da je glede kolkov odvisno od veterinarja in psa. Nekateri pač vztrajajo pri narkozi, nekateri so pri mirnih psih pripravljeni to narediti tudi brez.
Saj jaz sem najprej prosila, če lahko zašije rano samo pri lokalni anesteziji, pa je rekla, da bi bilo treba veliko inekcij in da je to težko izvedljivo pri tako temperamentnem psu.
No skratka preživeli smo, ne vem pa kdo je bolj bogi danes, jaz ali pes. Meni je včerajšnji večer sigurno vzel par let... Ni še dolgo nazaj, ko mi je prejšnji pes zavečno zaspal v naročju. Mogoče sem bila zaradi tega tako prestrašena, ker sem vmes na to pomislila.
No ampak danes je nov lep dan in veselim se že, da pridem domov kjer me bo čakal moj riki piki...
Logiran
aleps
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 243


« Odgovor #601 : četrtek, 05.08.2004 : 12:54:52 »

Ojla!

Bina a si prej tudi imela bernardinca?

Men so za dogice rekli da mora biti v narkozi! Ce bi dobila smo pomirjevalo pa bi se potem premaknila in bi bilo treba se enkrat in ce se drugic ne bi uspelo bi Ivanusa v mestnem logu dobila zivcni zlom in bi naredila cel halo.  Je to ze enkrat naredila ko so imeli na kliniki se star rentgen pa smo slikalli samo prednjo nogo.  Grin Grin Grin

Maja Res je lep dan tako da kar mirne zivce in se pomladi nazaj za nekaj let. Wink Grin Grin
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #602 : četrtek, 05.08.2004 : 13:03:59 »

Juj Maja vrejamem, da si čisto paf,še meni, ko je Blu dobil travo najprej v ušesa in potem še v nos, so prišle solze na oči (ker se je čisto sesedel v mojem naročju in zaspal).
 
Tisti dan je spal cel dan, ni jedel ni pil, zvečer pa sva že šla na počasen sprehod. Boš vidla, da ni panike  Wink, no mislim pa, da se ne bomo na to nikoli navadli (na pomirjevala in narkoze....asociacija pač na najhujše Sad)

:-*Riku in najboljše želje za čimprejšnje okrevanje.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #603 : četrtek, 05.08.2004 : 19:33:54 »

.... solze na oči... pravi Petra Cry

Ne vem, ali smo mi "belgijanci" bolj mehki, a meni so šle solze na oči že ko sem brala Majino poročilo. A verjetno zopet asociacija, na januar in našo pikico in operacijo in edino in prvo noč ki sem jo v njenih 7 letih preživela brez nje, ker je morala ostati na kliniki.... Nevzdržno, a res pride nov dan, ko se spet veselimo naših zlatih pikic in pikonov...

Pa kaj mi je še zanimivo: mi smo sedaj vsake 2 meseca slikali nogico in seveda pomirjevalo... Vsi "sosednji" psi v ordinaciji so veselo smrčali, skrbniki klepetali, mi pa nikakor zaspati, vse se je spremljalo, celo lajalo in renčalo... in mi skrbniki, vsi zeleni in zaskrbljneni.

Ostržek, imaš kakšno poročilce o oddani kužiki?
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #604 : petek, 06.08.2004 : 15:34:38 »

Kaja, male špure   Grin pridno rastejo in mi krajšajo dni in življenjsko dobo s svojimi vragolijami, zlasti Duo Z.

Maja, držimo pesti, da je bilo, je in bo vse ok z Rikom. Lepo se čuvajta in crkljajta, kondicija bo že še prišla, saj je belgijcem tako nikoli ne manjka  Wink. Gledati, kako ti uspavajo psa (sedacija) je pa tudi zame vedno mučno, ker obudi spomine in asociacije na prav grde stvari...

Ker je danes vroče in cel trop špila trupla v kakem (kvazi)hladnem kotičku, sem lahko lepo napredovala s faxovnimi zadevami, poleg tega pa mi je ostalo še malo časa za firbcanje po netu, kjer sem naletela na tole zanimivo stran: http://belgshep.com/

Če kliknete na Videos, si boste lahko ogledali par luštnih filmčkov - bolj ali manj posrečena paša, GNje, nore na plen  Grin in pa vsaj zame zelo lepo obrambo tudi zelo lepega psa - predzadnji link. Pa še zaniimvi komentarji so, če prav slišim  Shocked.

Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #605 : petek, 06.08.2004 : 15:53:44 »

Hojla!

Zanimivi filmčki, sam paše pa tud jaz ne štekam. V bistvu je to bolj razganjanje kot pa zganjanje  Wink sicer pa sem pri tem popolni amater.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #606 : torek, 10.08.2004 : 13:52:04 »

Evo, če mi bo Thor naklonjen, mi bo uspelo gor dat Sambotove slike s CAC Hrušica konec maja letos, spomin na še kolikor toliko kosmate čase...



(samo fotko sem naredila vidno Wink; Jana)
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #607 : torek, 10.08.2004 : 13:55:09 »

 Shocked Shocked Shocked

Hitro poglejte skozi okno, da kje kakšen pujs ne frči. Se bom trepljala še cel dan po hrbtu. Še par slik:









Hvala lepa prijaznemu soforumovcu, ki se je ponudil, da jih posname  Kiss (upam, da njegova boljša polovica ne bo naščuvala svoji dveh nabildanih pošasti name  Wink )

(se malo vidnih fotk; Jana)
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #608 : torek, 10.08.2004 : 14:00:25 »

Zakaj jaz ne vidim nobenih slikc?Huh Huh
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #609 : torek, 10.08.2004 : 14:05:40 »

Ker sem očitno blond in sem prekmalu odprla šampanjec  sram. Že delam na tem, pejšns, maj frendz...

Ok, delam na tem, vendar nič ne rata, bo treba šefico počakat. Jaz vidim slike, drugi jih očitno ne. Upam, da bo čimprej popravljeno.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #610 : sreda, 11.08.2004 : 08:57:20 »

Jeeeeeeeeeej SAMBO SAMBO   Kiss Cool Grin Grin Cheesy  (je postal viden - na slikicah seveda Cheesy)




Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #611 : sreda, 11.08.2004 : 11:07:36 »

Tako, pa lahko občudujete Črno Smrt v vsej svoji lepoti  Wink. Hvala Jani za pomoč.

Da še jaz povem svoje glede rentgena - Sambota so čisto uspavali, takrat še nisem bila seznanjena z belgijsko občutljivostjo. Na srečo ni bilo prav nobenih komplikacij, slikali so ga pa v Mestnem Logu (kolke). Ker je mušje kategorije  Wink Grin, sem plačala še kar nizko ceno, glede na njegovo hiperaktivno in nevrotično naravo si ne morem predstavljat, kako bi ga lahko 'pošteno nategnili'  Grin zgolj s pomirjevalom. Se je pa sigurno bolje čimbolj izogibat narkozi (čeprav meni je bila kar všeč...  Roll Eyes Cool), v nekaterih primerih pa to pač ni mogoče. Čimmanj takih primerov vam želim!
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #612 : sreda, 11.08.2004 : 14:01:10 »

hmmm midva z Blujem načrtujeva slikanje kolkov v kratkem...ampak meni res ni simpatična ideja z narkozo  Undecided

Bambi sem te lih hotela vprašat kako je to zgledalo... Huh je prišel kmalu k sebi?

Pa mislite, da ni variante, da sem še jaz zdraven (da slikajo še mene  Cool Grin) in ga držim (vsekakor se raje tudi jaz malo nasevam kot pa, da je potem s psom kaj narobe  Lips Sealed)
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #613 : sreda, 11.08.2004 : 14:12:16 »

Hojla!

Ej Petra vsekakor pejd v Mestni log slikak kolke.
Pa mislim, da si lahko vedno zraven, vsaj prosiš lahko.

lp

Maja
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #614 : sreda, 11.08.2004 : 14:13:22 »

Petra, Sambotu so najprej dali pomirjevalo, sva na hodniku čakala, da prime (to smo ugotovili po tem, ko je nehal renčati na zdravnika, ki je naokrog vodil čredico študentov - še vedno mi ni jasno, kaj ga je na njem tako motilo) in potem me je tip, ki dela na rentgenu, poklical not. Sva psa prenesla v RTG sobo, so vprašali, če sem v blagoslovljenem stanju  Roll Eyes (škoda da ni smajlija s sijem nad glavo), nadela sem si eno tono tehtajoči plašč za zaščito, Sambota sva dala na mizo, jaz sem ga držala za kožo na vratu in sprednje tace, tip ga je pa nategnil. Po slikanju sva spet šla na hodnik, kjer so mu dali antipomirjevalo (sem pozabila, kako se temu reče, saj sama veš), mimo je prišla tako zelo opevana dr. Ivanuša, ki mi je zabičala, naj se ne ganem od tam, dokler ne vidi psa stat in hodit. Sem več kot pol ure čakala, da se je Sambo poskusil dvigniti (je imel eno tako Polje-vabi faco, z vrtečimi okami in slino iz gobca  Tongue ), sem poklicala zdravnico in je rekla, da lahko gre in naj pokličem, če bo kaj narobe. Pripeljala sva se domov, je rekel, da še noče iz avta in da bo kar tam še malo spal, še cel dan je bil matast, ampak je zmogel izi večerni sprehod. In to je to.

Če bo moj pes še kdaj na rentgenu in v narkozi, bom tudi JAZ z njim. Petra, NIKOLI ne zapusti klinike, predno ne shodi (sem slišala za več primerov ene zelo famozne klinike, kjer lastnika ne pustijo zraven, nategnejo ne samo psa, ampak še tebe  Roll Eyes Lips Sealed, potem pa te takoj ven odpokajo; narkoza ni hec in ne se pustit odpravit, kaj veš, kaj se lahko zgodi!). Sicer pa sem se jaz tisto leto kar 3x nasevala, tako da zdaj se s Sambotom (ki je iz Krškega) oba ponoči zeleno svetiva, pač prišparamo na elektriki  Cool.
Logiran
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines