mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 03.10.2024 : 21:15:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 307859 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #540 : torek, 20.07.2004 : 23:53:56 »

Jasno, da se moram oglasit....Bambi cestitke za krasen rezultat. Cheesy Cheesy

Citat
Ko smo si ogledovali motorje v marini portorož (skipperju), ker so nam prejšnega skliznili, je v trgovino primarširalo nekaj majhnega in kosmatega, kar sem jaz po nekaj stotinkah prepoznal za šiperko

Horr, tisoc  Kiss Kiss Kiss od nas (siperk)! Grin

Citat
Seveda je gospod malo pobuljil (isti razlog kot če ti kdo reče, da imaš GN/MN/TN/LN-ja) in izdahnil, da je to ta pasma.

Si ga kar predstavljam kako se tri dni ne bo prisel k sebi! Grin

Citat
Upam, da bom naslednjič bolje prepoznal tele male črne vragce . Upanje umre zadnje...pravijo .

Ni panike za prepoznavat. Beira je tista brez repka, Bis hodi naokrog brez povodca, Bon je najbolj kosmat, Bagi pa je tista, ki ugrizne, ce prstki prevec migajo okrog nje. Grin Roll Eyes

Drugace pa smo bili pri prepoznavanju pasme se najblizje pri enem starem atu, ki je vprasal, ce imamo spica. Velika vecina pa sploh ne vprasa kaj bi to lahko bilo, ker itak mislijo, da je mesanec. Wink lp



Logiran

Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #541 : sreda, 21.07.2004 : 10:28:24 »

Ja če smo že pri prepoznavanju  Undecided, no takrat ko smo se odpravili na Snežnik je ena punca (približno mojih let) na ves glas vzklikala ko je vidla Bluja: OOOOOOOOOOOOOOOOOOOO poooogleeeej kako je lep... Shocked (in valda sem si mislila, da pozna pasmo  Roll Eyes)...mislim, da je vidla samo glavo...potem pa je prišel ves Blu izza grma in neko nepopisno razočaranje na njenem obrazu in potem izjavi: Kakšna škoda, kakšen mešanec...zato pa ni ta prave barve  Shocked Roll Eyes Huh mešanec? ta prave barve? ja ok no... Roll Eyes

Sej počasi počasi sem se že navadla na take izjave ampak ta je iz nekega nenormalnega navdušenja prešla na tako razočaranje, da še jaz nisem mogla verjet  Huh

No kakorkoli pa srečujem vedno več ljudi, ki vejo za belgijce in celo vejo, da obstaja več različic te pasme... Smiley
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #542 : sreda, 21.07.2004 : 12:46:00 »

Petra saj pocasi se bodo ljudje navadili tudi na kaksno bolj "eksoticno" pasmo!  Grin
Meni je najbolj smesno to, da so mojo cistokrvno mesanko Kajo vedno hoteli stlaciti v nek "standard". Nikoli ni bil nihce zadovoljen, ko sem na vprasanje o pasmi odgovorila, da je pac mesancek. "Med katerimi pasmami pa?" je takoj vsak vprasal. "Ja madona, med kokerspanjelom in rotweilerjem," jim vedno odgovori Ales!  Grin Pa ljudje kar verjamejo.  Roll Eyes In vecina ljudi za Bagi rece, da tako ljubkega mesancka se niso videli!  Grin Ce pa se ze najde kdo, ki vprasa kaksne pasme je, pa hitro izgubi interes, ko recem siperka. Do danes (razen ene italijanske razstavljalke) se nihce ni vedel kaj je siperka! Vceraj sem se ravno vrnila iz morja, kjer sem malo preizkusala tujce, predvsem belgijske turiste. Zal mi je le, da nisva z Alesem stavila. Nikjer nikogar, ki bi vedel kaj je tisto malo crno bitje. Zdaj pa ne vem! Ali so bili v kampu samo neljubitelji psov ali pa je pasma tudi v Belgiji in Nizozemski tako nepoznana.

Citat
Sej počasi počasi sem se že navadla na take izjave ampak ta je iz nekega nenormalnega navdušenja prešla na tako razočaranje, da še jaz nisem mogla verjet  

Taksno nenormalno navdusenje pri nas pokaze kdo, ki Bagi vidi od dalec. Razocaranje nastopi takrat, ko jim recem NE, nobenega bozanja. In potem smrk, smrk, mi bi jo pa tako meckali, pa crkljali pa ne vem kaj.  Angry

p.s. Kako se ima Nikec?
Logiran

horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #543 : sreda, 21.07.2004 : 13:16:38 »

Hoj,

Kaja: nisem razumel...1000  Kiss za Bona al zame  Roll Eyes Wink.
Drugače pa je bil stric prijazen, za nas je celo poklical skladišče v Ljubljano in vprašal, če imajo tip motorja, ki ga bomo kupili.
Bonbonček je bil pa...kot njegovo ime Wink. Sem bil blj navajen brivnika (beri: Bagi) in sem bil ves presenečen, ko se je Bonko hotu čohat Smiley.

lp
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #544 : sreda, 21.07.2004 : 17:12:26 »

Oj, HORR, tudi jaz sem bila takoj obveščena o prepoznavnosti Bona; samo "stric" mi ni znal nič povedati, kdo je bil, je sam povedel da ga pozna iz mojpes.neta... Vidiš, vse se izve  Wink
Kar se tiče Bonove prijaznosti in čohanja - pohiti... bolj kot se zbližuje z mamo (na jadranju sta se totalno zbližala, veš, nekoliko manjši prostor in stroga disciplona, tam ja , tam ne..) manj se pusti čohati: torej, postaja prav šiperka Tongue Kljub temu je še vedno poln vragolij, navihan črnuh!

KAJA, da Belgijci ne poznajo pasme bi verjela; lani septembra, ko smo imeli mi mlade, v Belgiji ni bilo nobenega legla - verjetno je tudi zato Brioche BRI odšel v Belgijo (poleg tega da je gospa želela Beirino, oz. njenega očeta Toupinota, linijo). Že pred leti je znana vzredideljica Wedelle iz Nemčije z grozo ugotovila, da jih je veliko več v F, GB in ZDA kot v matični domovini. Še malo, bomo Slovenci prekašali Belgijo, a Kaja  Wink.
Pa kaj "ropotaš" glede mešančka - saj jaz sem imela mešančko, ki je bila "kot" šiperke (zato je tudi po njeni smrti prišla v hišo šiperka), čeprav smo vsem govorili, da je kitajski goli pes (takrat v SLO še ni bilo nobenega, in naša kužika je bila prav močno kosmata, pa so vseeno vsi nasedli.... ma, nič čudnega, saj je toooooooliko pasem Lips Sealed)

In ne nazadnje ČESTITKE agilitašem; tudi mi smo jih prišli gledat in bodrit, a žal malo pozno (sem mislila, da bo trajalo do polnoči, kot lani in leta prej, ko se je vleklo brez konca in kraja...). Super uspeh!
Ko sem gledala tekmo ... ej, že prej sem spoštovala ta odnos človek-pes... a sedaj, ko sem samo malo poizkusila spoznavati ovire, ej.... pa to je pravo MOJSTRSTVO! Saj ni besed!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #545 : sreda, 21.07.2004 : 17:26:33 »

Horr,  Kiss Kiss Kiss so zate, ker si prepoznal siperko! Grin

Arieb, Bagi je imela na morju druzbo trboveljskih karateistov starih od 6 let naprej. Da ti vidis obojestransko vpitje ob prvem srecanju. Oni so jo hoteli cohat, Bagi pa bi se verjetno najraje skrila v luknjo ob toliko otrocih. Pa smo malo lajali in grozece skakali proti ponujenim rokicam, na koncu pa ugotovili, da se nas otroci prav nic ne bojijo in da znajo prav prijazno dajati sladoled in cohljati po trebuscku. Cheesy Jasno, da se je zgodba naslednji dan ponovila...bi bilo ze cudno, ce bi Bagi koga dozivljenjsko sprejela zaradi enega koscka sladoleda. Grin

In, ja, ce bo slo tako naprej bomo kmalu imeli pri nas vec siperk kot na severu! Wink lp
Logiran

Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #546 : četrtek, 22.07.2004 : 10:35:03 »

Najprej hvala vsem za čestitke, midva sva še vedno super cocky  Wink.

Horr, to je že res, da je na Obali vedno vetrc (ki mi tudi ne piađe prav zelo), pa da je Lj razgret beton (no, pri nas niti ne), ampak moj obalni azil je kar dobro varovan pred soncem, poleg tega pa vedno zatemnjen in zaprt, tako da vročina niti ne pride zraven. Se počutim kot v grobnici, ampak vročine pa ni  Grin. Notri, zunaj je pa vse drugo, zunaj je pa  Tongue.

Ja, vloženi trud se nama je očitno začel obrestovat, kljub temu bo pa še nekaj časa minilo, predno bova opravila pogoje, šla v dvojko in tam postala strah in trepet. No ja, midva še vedno delava po načelu agi for fun, tako da več kot rezultat nama pomeni dober tek. Če odlaufava super, pa sva 10., ker jih je 10 teklo še bolje, potem 'so be it'. Glavno je, da se imava fino in sva zadovoljna s svojim delom.

Maja - zamikalo nas je, ampak žal bo pri tem mikanju tudi ostalo. Letos si bom pač dala duška ta vikend na EO, preostali dopust pa bom uživala doma oz na Obali. Belgijci ne bodo nikamor ušli, mogoče pa gremo drugo leto vsi skupaj tja...tekmovat?  Wink Grin

He, o raznih belgijskih (ne)prepoznavanjih bi lahko napisali že celo knjigo. Petra, ne sekiraj se. Blu je čisto prave barve, hehe. Nekaj časa se je tudi meni zdelo, da ljudje vse več prepoznavajo pasmo oz GNje, ampak me že nekaj časa ni nihče presenetil... Če bo šlo tako naprej, se bomo enkrat morali dobiti mi vsi skupaj, da si malo zvišamo ego, pa hoditi v krogu: Oooo, je to šiperke? - Ja, kako pa veste?! A vaš je pa GN? - Neverjetno, res je!  Wink

ARIEB, hvala za čestitke; res škoda, da niste prišli prej navijat. Sicer je pa tudi nas presenetila tekma, lani se je baje končala okrog 1ih (mi smo šli ob 23ih), pa sta bila samo dva razreda, letos pa trije, pa smo zaključili že pred polnočjo...

Tako, to bo zaenkrat vse, rdeča kapica in črni volk se odpravljava na obisk k babici.

Lp in natipkanje



Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #547 : četrtek, 22.07.2004 : 11:58:08 »

Hojla!

Bambi ja sej, tudi jaz sem dojela, da je na dveh različnih koncih ob različnem času, tako, da letos tudi meni ne znese jet v Španijo. Bom pa razmišljala drugo leto o aktivni udeležbi... pa vidva tud dejta mal (horr in bambi) in pa seveda vsi ostali belgijski prijatelji...

lp vsem

maja
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #548 : četrtek, 22.07.2004 : 12:00:01 »

http://www.rhone.ch/bbv/

http://www.rhone.ch/bbv/IPO/


tale stran se mi ful dopade...
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #549 : četrtek, 22.07.2004 : 13:35:19 »

Hoj,

Arieb: saj sem povedal stricu, da mam Tervurna...mrbit me ni dobro razumel Smiley. Drugače je pa Bonko bil dobro razpoložen ter se je sam hotel čohat, ga niti nisem silil Smiley.

Kaja: po enem letu v svetu kinologije pa skorajda prepoznam šiperko no...  Undecided Wink.
(Pa čeprav pred slabim mesecem nisem znal niti izgovoriti imena moje pasme  Roll Eyes)

Bambi: A samo vi bi si dvigovali ego...  Angry Angry Angry Jaz pa naj ostanem zatrt, ker mi ne bo noben reku, da mam Tn-ja  Cry.
Ti si vesela, če imata dober tek...pa četudi jih je 10 pred tabo? Kaj pa če bi bila 4.? Bi pa želela, da se 3.jemu zlomi noga  Huh Wink Grin Grin

lp
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #550 : četrtek, 22.07.2004 : 14:53:29 »

Ej, BAMBI, ta ideja o dvigovanju ega se mi zdi superca Roll Eyes. Prav vidim skupinico ljudi, vsak ob sebi svojega kužka, eden na sredini z dvignjeno glavo, ves ponosen… Prav simpatično! Da bo pa vse skupaj še bol zabavno in zapleteno, bomo povabili še črno NATI Wink:
Citat
NATI: No ko smo že pri prepoznavanju pasem, je zadnjič v Domžalah na agilitiju kar nekaj ljudi spraševalo, če je šiperka , drugi pa so spraševali, če je groenendael. Tile črnuhci imajo res precej skupnega
Po edukaciji in prepoznavanju belgijskih pasem bi pa organizirali piknik  Smiley.

HORR – mimogrede, stric iz trgovine Skipper (včeraj smo se smejali in opravljali, hi, hi, ha, ha Grin) je povedal, da je motor že v skladišču in pripravljen na prevzem.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #551 : četrtek, 22.07.2004 : 17:23:16 »

Citat
Če bo šlo tako naprej, se bomo enkrat morali dobiti mi vsi skupaj, da si malo zvišamo ego, pa hoditi v krogu: Oooo, je to šiperke? - Ja, kako pa veste?! A vaš je pa GN? - Neverjetno, res je!  

 Grin Grin Grin ja ja se strinjam (horr ne se sekirat te bom jaz vprašala, če imaš Tn-ja  Wink


Citat
Po edukaciji in prepoznavanju belgijskih pasem bi pa organizirali piknik  .

S tem se pa še bolj strinjam  Cool Grin Grin

No na žalost se naš dopust končuje (beri moji pridejo domov  Undecided) bom pa v kratkem pripopala gor kakšno slikico, ki priča o tem kako Blu uživa na počitnicah  Grin

Bambi ne se sekirat mi smo tudi zadelani v bajti pod klimo z roletami dol, nam prav nič ne manjka, čeprav zgleda kot, da smo v bunkerju  Cool Grin

Aja z Blujem imava neke prebliske kako nardit IPO 1 brez obrambe  Tongue, sva zašla med reševalce čez poletje in bomo vidli kako nam bo šlo  Wink

p.s.
Kaja, Nikec je že prav primorec, bolj kot je glasno bolj se dere  Cool Grin (bom dala kakšno slikico v kratkem)
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #552 : četrtek, 22.07.2004 : 18:31:50 »

Horrči, horrči, hold your pants on, mislila sem, da bi se dobili vsi mi, lastniki vseh 4ih velikih belgijcev in še mali šipki zraven. Saj ne, da smo se skoraj vsi že milijonkrat srečali, pa da bi morali rahlo glumiti začudenje nad prepoznavanjem naših pasem, ampak - bolje išta nego ništa.

Ja, tako je, če odlaufava ferpektno, tako kot sva jumping v Portorožu, pa jih je kljub temu 10 pred mano, potem pač tough luck. Nikoli nimam nič proti, če me premaga boljši, ne na razstavah, ne na agiju, ne kje drugje  Wink . Drugače pa - ko bo konec letanja naokrog po dopustih, bi se pa res lahko zmenili za kakšno belgijsko big brother/little brother druženje, kaj pravite?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #553 : četrtek, 22.07.2004 : 21:19:25 »

Bambi, mi smo takoj za! Mimogrede, ko sem Alesu rekla, da se priblizuje srecanje malih in velikih belgijcev je brez tezav nastel velike brate in tudi vedel kateri je kateri! Grin Tudi za Nati zdaj ze ve kam pase!  Wink Se je upanje!

Pozdravcke Nikcu! Kiss lp
Logiran

Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #554 : petek, 23.07.2004 : 10:43:20 »

Ja ja mi smo ful ful za tako srečanje  Grin Grin

Kadarkoli, kjerkoli pridemo (zdej ki skoraj imamo nov avto  Tongue Cool), mogoče bi malo počakali, da se vročina umiri, ker se bomo kremirali mi in pesjani... Shocked Wink
Logiran
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines