mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 05:44:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 301843 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1650 : sreda, 03.12.2008 : 16:09:32 »

Harley Queen ni bil problem! Wink Če želiš jih še kdaj dam gor. Samo povej, da si mi jih poslala, ker ne gledam vsak dan pošte. Grin Grin Grin

Naša Bella se konjev boji in nikoli nisem bila z njo na jahanju. Mah, saj nimam časa.. Cry

Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1651 : ponedeljek, 15.12.2008 : 15:06:45 »

Navijačem sporočam, da smo skoraj na polovici terapije, danes smo dali skozi 5. obsevanje. Prvi teden je prestal presenetljivo dobro, definitivno nad mojimi pričakovanji; mislila sem, da ga bodo narkoze precej zdelale, da bo izgubil apetit... No, pa me je zafrknil  Roll Eyes Wink. Imela sva cel teden ob 16.15, samo v sredo je imel pavzo, pa je bil vsak dan popolnoma ok do odhoda v Postojno, zvečer pa je bil sicer malo matast in malo je imel telečje noge, ob prihodu domov je pretežno počival, ampak dobre volje, z apetitom in brez večjih posledic - razen zame, sem si en dan zvečer oblekla pasjo bundo, da bi šla ven smeti nest, sklonila glavo, da bi si zapela zadrgo, pa sem fasala tako čelno, da sem še jaz dobila telečje noge  Roll Eyes (Sambo je 'spal' na svojem ležišču par metrov stran in ko je videl pasjo bundo, je sklepal, da greva na sprehod, veselja pa načeloma ne izkazuje z vsemi štirimi na tleh).

V glavnem, tele narkoze ga na srečo za zdaj ne ganejo kaj dosti, apetit je kar še tu  Shocked, skratka, geriatrik se drži trdno kot hrast in se ne pusti kaj dosti motit, lahko potrdita tudi Petra in Živa, ki sta bili s pesjani na obisku v petek  Smiley. Nerealno se mi zdi pričakovati, da bo do konca terapije tako fit, ampak za zdaj se drži fantastično, tako da hvala vsem za pozitivne vibracije, takšno in drugačno pomoč in podporo  Kiss.

Pozdrav od mene in Sambeka, ki šarmira z rumeno podvezico

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/IMG_0958.jpg
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1652 : ponedeljek, 15.12.2008 : 16:15:37 »

Bravo Sambo, ti si "zakon" Kiss
Mi seveda še naprej navijamo zate in tvojo ljubečo "šefico". Vse bo še dobro in lepo Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1653 : ponedeljek, 15.12.2008 : 17:30:44 »

No pa te takele zgodbe spravijo pokonci ob takih groznih dnevih!  Grin Wink

Sambo super si. Res upam, da bo šlo tako naprej kot dosedaj..  Kiss
šefici se bo pa tudi čelna zacelila.. Wink


Pozdrav od mene in Sambeka, ki šarmira z rumeno podvezico


Hej Sambek.. huda podvezica!  Kiss Kiss Kiss
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1654 : ponedeljek, 15.12.2008 : 17:36:38 »

Kaj pa sploh je Sambotu? Pozdravcke obema. lp
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1655 : ponedeljek, 15.12.2008 : 18:16:19 »

Citat
Zdaj pa Sambeka čaka še ena bitka, v kateri se bo nedvomno dobro boril in verjamem da tudi zmagal. Vse kaže, da ima Sambo tumor v nosni votlini. Takega tumorja si baje ni pametno omisliti, saj so v 90% maligni, skorajda nemogoči za operacijo, dobro pa je, da smo ga odkrili v zelo zgodnji fazi in upam in verjamem, da ga bomo lahko uspešno odpravili. Trenutno zbiram informacije, dogovarjam se za bioterapijo, čez kake dva tedna pa bo padla odločitev, kako naprej.

 Wink
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1656 : četrtek, 01.01.2009 : 15:05:08 »

No, da nas prva letos potegnem iz naftalina... Sambo je prejšnji teden zaključil z obsevanjem, imel je še zadnje tri runde. Stanje se je malo spremenilo, pa saj je bilo prelepo, da bi trajalo; v ponedeljek je prvič pokazal znake utrujenosti, razlika ni bila toliko v količini počivanja (tudi več) kot v tem, da je bil malo poklapan, kar se ga je držalo tudi naslednje dni. V torek smo prvič opazali poškodbe sluznice, s katerimi so nam grozili... Na vrhu gobca, kjer sem najbolj pričakovala, ni nobenih sprememb, se mu je pa vnela sluznica na notranji strani usten in se mu tudi začela dol luščiti oz svaljkati, saj ni bila suha, pač pa vlažna, 'smrkljasta'. Stranski učinek, na katerega me ni nihče opozoril in ga tudi nisem sama pričakovala, je, da je bogi Sambek ves teden smrdel po razpadajočem truplu  Tongue - no, saj če pomislimo, da ima vso nosno votlino nekrotično, to ni tako nenavadno, vseeno pa me je presenetilo. No, to se je medtem že izboljšalo in tudi vonj je dosti manj izrazit.

Poleg tega je imel precej zamašen nos - levo nosnico striktno z zelenkastim kvazignojem, desno striktno s krvavim smrkljem, sem mu spirala z žajbljevim čajem, tako kot gobec, zdaj gobec tudi še s propolisom... V glavnem, se trudimo, stanje pa je tudi boljše, najbrž malo s časom, malo pa z našim trudom. Ustna votlina je že bolje, so pa zdaj postale bolj očitne spremembe na zunanjem delu - rob ustnic od spodnjega roba smrčka skoraj do kotička ustnic se mu je razbarval in oluščil, tako da mu tudi to mažem, da mu skušam nekako čimbolj pomagati - sicer je v vsem tem času samo dvakrat pokazal, da ga kaj boli (enkrat medtem, ko je jedel, enkrat sem mu pa tace frotirala po sprehodu in je glavo obrnil, pa sva trčila ravno v žnabelj...), ampak sem prepričana, da skorjaste oz zdaj že oluščene ustnice niso najbolj prijeten občutek...

Sicer pa apetit ima (na 70%, torej toliko kot normalno), na sprehodih je približno na 90% - precej živahen, razigran, tepe prijatelja Klarka in hoče lovit krtince ali kepe, edino doma je bolj umirjen kot sicer. Čez vikend smo bili v Bovcu, šli na lep izlet in se dosti sprehajali, žnablje se počasi celijo, tako da verjamem, da gre na bolje in bo kmalu ok. Aja, še en nepričakovan in zelo presenetljiv stranski učinek - za en teden je onemel   Shocked Lips Sealed Undecided . Ves prejšnji teden ni dal enega glasu od sebe, oglasil se je le enkrat, ko sva šla na sprehod in so bili poleg Saia, Emy in njuna dvonožna spremljevalca, je spustil en dokaj nežen Aowwroouu, zalajal pa ni že več kot en teden... Včeraj se je po sprehodu sušil zunaj nekaj minut in je kukal skozi okno in malo zajokal-zacvilil, smo mu kar začeli ploskati, revežu najbrž tudi ni bilo jasno, zakaj vriskamo in se deremo Priden kuža! ko cvili pred oknom. Cheesy

V glavnem, se držimo, malo prihaja za nami, a se ne damo Cool . Danes po sprehodu sem mu obrisala tačke, da ga spustim not in pri tretji nogi načeloma že sega za cunjico, da jo prime v gobec, jo divje strese, ji zlomi vrat in ubije. Danes je sicer mirno počakal do četrte noge, potem pa previdno, ever so gently prijel cunjo in jo prav previdno stresel... Bolezen in rane gor ali dol, kar se mora, mora se, pa čeprav ji je danes najbrž le malo naštelal vretenca... Cheesy Grin

Lep pozdrav vsem od naju in naj bo 2009 čimbolj pasje in čimbolj zdravo.

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN7115.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN7142.jpg
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1657 : četrtek, 01.01.2009 : 15:23:00 »

Sambek kakšen krasotec si!
Želim ti, da se čim prej pozdraviš, da boš lahko kravžljal živčke domačim Wink

 Kiss Kiss
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1658 : četrtek, 01.01.2009 : 16:25:36 »

Sambo! Tudi jaz drzim pesti zate, da se pozdravis in da se se kje srecava. Kiss Drzita se oba, pa srecno v 2009.
Tanja in kvazi grenlanderka Bagi, pa Kaja, ki ve kako je biti tako hudo bolan.
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1659 : četrtek, 01.01.2009 : 16:48:31 »

Lepotec crni, hitro se pozdravi. Imas cudovido roko, ki skrbi zate. Crni Flipi posilja  Kiss
Logiran
uLa*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #1660 : sobota, 03.01.2009 : 13:56:28 »

Sambek, drži se!  Kiss Da boš fit še veliiko let!  Cheesy

Počohaj ga v mojem imenu  Smiley

Lp, Ula
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #1661 : sobota, 03.01.2009 : 15:05:12 »

Če koga zanima, takole so videti poškodbe sluznice po obsevanju.

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN7265.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v654/bambi16/DSCN7259.jpg

Mislim, da kar se je imelo za olupit in odluščit, se je že, tako da upam, da se bo zdaj samo še celilo in zaraslo.

Ko me vidi, da se bližam z brizgo ali papirnato brisačko, se mi hoče umaknit, ampak potem nekako potrpi. Glede na to, da ima zdaj vse 'živo', ga najbrž tudi kaj boli, a kot rečeno tega nikoli ne pokaže - poleg tega si težko predstavljam, da bi ga res hudo bolelo, glede na to, da se s surlo gre ružit po zaledenelem hrapavem snegu; no ja, pri njemu je vse mogoče...

Sicer pa se mu dobra volja vrača, včeraj je ponovno spregovoril  Cheesy Grin , tako da je danes na RO treningu že veselo vufal, totemiziral in preganjal sošolce in sošolke  Smiley .

Hvala vsem za pesti - nezzek, če ga boš tako hvalila, se ti bo kdaj uštulil za JH, tako da pazi  Wink. Kaja, brez skrbi, da se bosta še srečala - ali slučajno načrtuješ selitev na Mars?  Huh Sambek is here to stay!  Cool

Hvala tudi Flipiju za lupčke, Ula, zate je pa tako ali tako zabukiran, če ne za kako Celje pa za Hrušico  Wink.

Aaaauuuuuuwwrooooouuuuuuuu!!!  Cool
Logiran
uLa*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #1662 : sobota, 03.01.2009 : 15:47:05 »

Auč... Zgleda tole kar hudo...  Undecided

Ula, zate je pa tako ali tako zabukiran, če ne za kako Celje pa za Hrušico  Wink.

I like it   Cool
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1663 : sobota, 03.01.2009 : 17:02:45 »

Tudi mi vam želimo srečno in zdravo 2009, kot tudi še vsako leto naprej! Kiss
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1664 : sobota, 03.01.2009 : 19:03:30 »

Joj Sambo .. upam, da se ti res samo še celi od zdaj naprej!  Kiss

Hvala vsem za pesti - nezzek, če ga boš tako hvalila, se ti bo kdaj uštulil za JH, tako da pazi  Wink.

Khm.. ne bom imela nič proti.. mogoče bova pa kdaj z Ulo imeli menjavo, pa "fašem" tega črnuha.  Cool Wink
Logiran
Strani: 1 ... 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines